"SS M OVERBEKKE BOiÉróü 4 lei 1905. gezaagd Eikenhout, ïööiireiilsrKfiiiMarï- T li F, Heeren-, Dames- en Kiiéi-SCHOENWERK, Donderdag 4 Mei 1905. Meikoopdag. Rechtzaken. BurgerL stand. Ad verton tie ti RETRANCHEMENT. ïïsdsn ontvangsn ssns mooie sorteering LAATSTE MODEL, Raam met Kozijn te koop, sterke gaslucht tegemoet, en t ien zij in den winkel kwam, zag zij haar broer be- weegloos op een stoel zitten. Zich niet lang bedenkende, opende zij de deur en holde direct naar het politieposthuis aan den overkant, waar zij het geval mede deelde. Eenige agenten gingen met haar mee naar binnen, spoedig gevolgd door een dokter, die den dood door gasverstikking constateerde. Ilij nader ondeizoek bleek de gaskroon in het vertrek open te staan. Waaraan dat te wijten was, is nog niet uitgemaakt. Een landbouwer te Griidange (Luxem burg), 02 jaar oud, geraakte, toen hij in een naburig bosch liep, in een wolfsklenn die onder takken en bladeren verborgen was. Eerst den volgenden dag werd hij gevonden, nadat zijn vrouw en kinderen hem den geheelen nacht gezocht hadden. De ongelukkige was in deerniswaardi- gen toestand door honger uitgeput, gewond door den klem en bovendien lijdende aan koorts. Men moest hem op een wagen naar huis brengen, waar hij nu levensge vaarlijk ziek ligt. De verrassingen van den Oorlog- De koopman Rotman te Odessa was ten oorlog getrokken en eenige maanden ge leden kreeg zijn vrouw bericht, dat hij aan de Yaloe was gesneuveld De jonge wedu we beweende hem gedurende eenigen tijd maar liet zich weldra troosten door den broeder van haar overleden echtgenoot, met wien zij daarop hertrouwde. Eenige weken was het jonge echtpaar zeer geluk kig met elkaar, totdat op zekeren dag tot hun grbote ontstetenis, de doodgewaande gezond en wel bij hen binnentrad. Hij was slechts gewond geweest en zijn doodstij ding was het gevolg van een vergissing met een naamgenoot. De twee broeders, zeer vorlegen net het geval, raadpleegden ded pope en deze besliste, dat beiden een ver zoek om echtscheiding zouden doen, dan kon de vrouw daarop een keuze doen, met wien zij hertrouwen wilde.a Zij onderwier pen zich daaraan, maar het scheen, dat de vrouw al een keuze had gedaan, want den volgenden dag was zij met haa tweeden echtgenoot verdwenen en had al het voor- handige geld en voorwerpen van waarde meegenomen. Even den winkel waargenomen De melkverkoper W, G. in de Praub straat te Zwolle vroeg Woensdagmiddag- 5 uur aan zijn kostganger R. v. d. M. om even op zijn winkel te willen letten. Toen G. te li uur thuiskwam, ontdekte hij, dat een kast in de binnenkamer, die bij zijn vertrek gesloten was, openstond en dat uit een daarin staand geldkistje zijn geld, pl. m- 170, was ontvreemd, terwijl zijn kostgan ger was vedwenen. Toen de politie vernma, dat men den kostganger op den Kamerweg had gezien, ging de inspecteur Derksema met den agent van politie Rodenburg, ieder op een fiets, dien weg op en achterhaalden hem circa 7 uur in de nabijheid van Kampen, in het bezit van pl. m. 105, die hij bekende uit de kast van G. met een valscheu sleutel te hebben ontvreemd. R. v. d. M. is naar het huis van bewa ring overgebracht. Een bruidegom die uit de lucht kwam vallen. De zweedsche luchtreiziger Nraenkel, die met zijn ballon „Svenska" was opgestegen, daalde neer op het eilend Oelanil in den tuin van een groot-indus trieel, die juist dien dag zijn zilveren brui loft vb rde. Men heette hem hartelijk wel kom, de dochter des huizes bood hem een glas wijn aau en nog denzlfdeu avond verloofde hij zich met haar. Oplichting door middel van een aan- geteekenden brief Door den brigadier Baai ts, brigade-com mandant en brigadier Driessen te Ainbij is te Meersen aangehouden en overgebracht naar Maastricht en ter beschikking van de justitie gesteld, zekere B., zonder beroep, wonende te Meersen, verdacht van poging tot oplichting ten nadeele van de postadministratie voor 10.000 frcs 5000.) B. reisde 16 Maart jl van Meersen naar Brussel, verzond daar aan zijn adres te Meersen een aangeteekenden brief, inhou dende genoemd bedrag en reisde dienzelfden dag naar Meersen terug. Den 17 Maart werd B. kennis gegeven van de aankomst van den aangeteekenden brief en op het postkantoor te Meersen gekomen, verklaarde B. onmiddellijk, dat de brief geschonden en opengemaakt was, waarom hij weigerde, dien te ontvangen. Bij de opening bleek, dat de inhoud uit waardeloos papier bestond, terwijl B. er al gauw bij was om van den Staat de 10.000 francs terug te eischen. De wijze van handelen van B. liep zoo danig uit elkander, dat B. door de briga diers Baarts en Driessen, die hiervan een reukje gekregen hadden, al spoedig werd aangehouden, en overgebracht naar de kazerne te Ambij. Dat het niet zuiver met B. gesteld is, bleek 25 Maart, toen hij zwaar geboeid onder sterk geleide van de marechaussee uit de gevangenis te Maastricht overgebracht werd naar Meersen, om tegenwoordig te zijn bij dn huiszoeking te zijnen woonhuize, die door de justitie werd verricht. Lang duurde die huiszoeking en het resultaat wordt geheim gehouden. Na afloop werd B onder geleide van de marechaussees onder honderden toeschou wers overgebracht naar Maastricht Arrondissemenls-Rechll). Middelburg. Zitting van heden Vrijdag 31 Maart. Th. W., 31 j., arbeider te Biervliet, is wegens mishandeling veroordeeld tot 1 maand gev. straf. J. O 25 j., huisvr. van J. S., zonder beroep te Groede, is wegens valschheid in geschrift veroordeeld tot 2 maanden gev. straf. J. S., 26 j., arbeider te Groede, is we gens het gebruikmaken van valsche ge schriften veroordeeld tot 2 maanden gev. straf. IJzeildijke. Huw.-voltr. 2 Febr. A. En gels, 27 j., jm. en A. Verplanke, 2^ j., jd. Geboorten. 1 Febr. Janueke Janna, d. van 1'. C. Versprille en J. Menlendijk. 2, Celina Maria, d. van A. J. Dellaert en L. M. Calon. 5, Euima, d. van G. van Daele en L van Waes. 7, Maria Louiza, d. van E. G. A. Haverbeeke en E. M. de Milliano. 16, AugusAinus, z. van B. van Voorenberghe en M. Th. de Buck. 18, Maria Louisa, d. van C. M. J. Temmer man en L. M. Haverbeke. 20, Jules An- tonius, z. van G. O. Bevin en P.M. J. van de Warenburg. Overlijden. 4 Febr. Carolina de Smit, 84 j., wed. van H. J. Naeyaert. 5, Maria Cor nelia de Ngs, 58 j., echtg. van J. van der Booui. 11, twee als levenloos aangegeven kinderen van het vr. gesl. van R. F. van Staveren en A. C. Boeije. 1 V, Maria The- resia de Bruijckere, 58 j., wed. van F. F. de Witte. 16. René Levinus Dellaert, 3 mnd., z. van P. J. Dellaert en E. M. Haeck. 23, Petrus de Maesschalck, 1 mud. z. van M. de Maesschalck. 28, Franciscus Hen- dricus Josephus Geeraert, 84 j., wedn. van Felicita A. Calon. Sluis. Huw.-voltr. 8 Febr. H. de Clerck, 48 j., jm. en E. M. Cauwels, 31 j-,jd. 13, A. J. German, 29 j., jm. en J. S. de Smit, 27 j., jd. Geboorten. 17 Febr. Maria Cornelia, d. van I. M. Looij en Ch. de Koning. 18, René Augtistinus, z. van J. F. Tilmans en E. M. de Meijer 26, Magdalena Maria d. van E. Missiaen en M. '1'. Lantpo. Overlijden. 3 Febr. Carolina Ludovica Willeuis, 69 j., echtg. van P. J. Vermeesch. 7, Johanna Gjjzels, 23 j., d. van Johannes en Jatineke Mocqué. 16, Jozina Du Burek, 59 j., wed. van P. Bronswijk. 19, Een als levenloos aangegeven dochter van A. A. Delmé en V. E Demrij. 20, Alina Cle mentina Dejonghe, 9 mud., d. v Josephus Joannes en S. M. A. Cammaert. 23, Bar bara Theresia de Kaestecker, 51 j., echtg. van Josephus F. Buijsse. 24, Amelia So- tdiia van Damme, 54 j., echtg. van Jan J. Calon. 25, Yincenta Elisa Demeij, 37 j echtg. van Anthonius A. Delmé. Retranchement. Geboorten. 18 Febr. Jan- nis, z. van 11. van de Walle en J. Vas seur. 21, Willem, z. van R. van de Luij- ster en C. J. Scheerens. 28, Jacobus, z. van Johanna Almekiriders. Overlijden. 28 Febr. Abraham Dierkx. 7 mnd., z. van Anthouie en Pietemella M. Robijn. Schoondijlce. Huw.-voltr. 2 Febr. J. J. van Opdorp, 22 j., jm. en E. S. Termont 21 j.. jd. 9, J. Gossije, 26 j., jm. en L M. Triou, 24 j.. jd. Geboorten. 3 Febr. Theophiel Pieter, z. van C. de Wind en M. L. de Vulder. 8, Adriana Cornelia, d. van J. Willemsen en M. P. de Vuijst. 8, Izaak Daniël, z. van I. Ocqué en M. la Gasse. Dl, Abraham Cornells, z. van C. N. Jansen van Rosen- daal en J. N. Dees. 15, Jozina Magdale na, d. van J. P. Leenhouts en K. J. Goed hals. Overlijden. 16 Febr. Maria Romelia Mul let, 3(J j, echtg. van Franciscus J. Delnad. 27, Abraham Cornelis, 14 d., z. van C. Jan-en van Rosendaal en J. N. Dees. e sctlikbctirlcji. Nkd. likkv. KKKK. Zondag 2 April. biervliet. V. 9 u ds. Val. Breskens v. 9V2 ds. Meeuwenbeig' n. 2 u ds. Meeuwenberg. Doop. Groede v. 9 u ds. Homburg. n. 2 u ds. Homburg. Hoofdplaat ii. 2 u ds. Noest. i\ iea wrliei v. 9 u ds. van Essen. 11. 2 u ds. van Esseu. Doop. Schoor/d/jke v. 9 u ds Beckeringh. Doop. If at er la nd'kerkje v 9 u ds. Noest. IJzeildijke ti. 2 u ds. Val. Ev. Lutu Gum. tlruede v. 9 u. ds. Stellwag. Evangelisatielokaal Schoondijke. v. 9 u en n. 2 u. dhr. Lensvelt. Haiidct^bcriohien. Dordrecht 30 Maart. Jarige Zeeuwsche en VI. tarwe f 0.00 a f 0.00 nieuwe f 7.10 a f 7.60 goede f 6.80 a f 7.00 Nieuwe Z en VI. Rogge f 5.20 a f 5.70. Nieuwe Z. en VI. winter- gerst f 4.80 a f 5.20. Nieuwe zomergerst f 4.70 a f 5.00. Lange Haver f 3.50 a f 4.00, dikke f4.20 af 4.70. Paardeboo- nen f 6.00 a f 6.50. Duivenboonen f 0.00 Witte boonen f 16.ii f 18.Bruineboo- nen f 11.00 a f 12.00 Kookerwten f7.00 a a f7.50 Mestingerwten f 6.30. a f 6.80. Kanariezaad t 0.00 a f 00.00. Koolzaad f 0.00 a f 0.00 Koers van liet geltl. België. 100 fr. f47.55 ai'47.875 Eng. 1 jid. St. f12 00 af 12.08 N.-Amerika 1 Dollar f 2.44r> Hoog watc rget i| Broken i. DAGEN. voorm. 1 nam. Zaterdag 1 April. 10.28 10.52 Zondag 2 11.27 11.51 Maandag 3 s 11.53 12.17 Dinsdag 4 12.35 12.59 yfSffijjjSoT*' Ondergeteekende hersteld zijnde, hoopt a. s. Maandag zijne werkzaamheden weder te hervatten. Groede. J. FRELIER, Mr Schoenmaker. 'J0§?" Voorloopig wordt bekend ge maakt dat de veiling van 5S2EIJ- enz., behoeve den Heer J. BRIL te Nieuwvlïetzal plaats hebben Notaris HAMMACHER. »De verkooping van den kapitalen Boereninspan voor den Heer Jac. LAKO te Sluis is bepaald op Notaris JAMES. De Notaris L. G. James te Sluis is voornemens op Vrijdag 7 April 1905, 's voorm. ruim 10 ure, aan het Hotel Cen tral van den Heer P. van Mastbergen te Sluis, ten verzoeke van de Heeren Chs. SCHRAM Co. te Oslende, publiek te ver- koopen EENE GROOTE PARTU waarbij Staken, Planken, Kepers, Spanning- en Melkbruggen enz., geschikt voor Landbouwers, Tim merlieden en Wagenmakers. poseert aanstaanden Zondag bij LIJ- BA ART te 6 PORTRETTEN een gulden, 12 dito ƒ1.50. S. ROUKEMA, Breskens. in ChroomBoxkalfs-, Lak- en Bruinleder. Prijzen concurreerend. P. MOUUKIl, Schoenmaker, Breskens. AAN HETZELFDE ADRES NOG EEN zoo sroed als nieuw.

Breskensche Courant | 1905 | | pagina 3