Buitenland. Binnenland. GeiiieiigcL schuit liet voorgeschreven nummer niet droeg. Zoo ging de stoet naar de haven en pau seerde daar een oogenblik om weer opnieuw een tocht door de gemeente te maken. Andermaal de bewaarschool genaderd werd even stil gehouden waar de burge meester met een hartelijke gelukweusch van den heer P. van Tiel een door den heer ElziDga keurig uitgevoerde fotografie van de leden der schietvereeniging werd over gedragen, waarvoor Z.E.A. zeer gevoelig dank zeide. Intusschen werd de optocht voortgezet eu na voor de tweede maal op de haven te zijn aangekomen werd daar de stoet ont bonden. De muziekvereeniging »Hosauna" ver leende daarna hare welwillende medewer king om met de Hoofdcommissie den But- gemeester van uit de Hewaarschool naar zijn huis tb geleiden om even een rustpoos te nemen van de vermoeienissen. Maar lang duurde ook dat weer niet, want te vijf uur was »Uit het VolkVoor het Volk" weer present om haren bescherm heer eene serenade met fakkellicht te bren gen, waarbij de voorzitter de heer A. du Burck, de gevoelens der muziek vertolkte en waarop de burgemeester zijne erkente lijkheid betuigde. Een daverend gejuich klonk hierop als weerslag. Opnieuw werd koers gezet naar de Be waarschool waar de afgebroken receptie werd voortgezet voor de velen die des mid dags in den stoet waren verbonden geweest. Tegen zes uur werd hiermee definitief geëindigd en werd de Burgemeester naai de haven geleid waar de gondeltocht op dat uur zou aanvangen. Stipt op tijd werd er mee begonnen en in zwaaiende bewe gingen maakten de verlichte gondels met hun veel kleurige giorno's op den donke ren achtergrond een prachtig effect. De deelnemers aan dit nummer van het pro gramma hadden mede alle eer van hun werk. Bij afwisseling lieten de mnzieken aan de beide boorden van den Spuiboezem hun ne toonen hooien. Tegen zeven uur was het geheele pro gramma onder de meest mogelijke begun stiging van het weder afgewerkt en kon ieder zich aan eigen feestvreugde overge ven. En vreugde heerschte er inderdaad over al en bij iedereen. Geen wanklanken werden vernomen, geen ruststoringen kwamen voor, kortom er is een feest gevierd, eenig mooi, volmaakt waardig, en onmiskenbaar zal deze ware triomfdag onvergetelijk blijven, zoowel bij hem wien het gold, als bij ieder die zijne beste krachten heeft gewijd om het grootst mogelijke succes te bereiken. De 7e Januari vormt een schoone blad zijde in de geschiedenis onzer gemeente. Rusland—Japan Het samentrekken van een een 4e leger voor Mantsjoerije bewijst, dat het den Rus sen ernst is met het krachtig voortzetten van den krijg en dat alle vredesgeruchten Pierre zichzelf van het wettige zijner on derzoekingen trachtte te overtuigen, bleef het ongeopend. Het beeld zijns vaders verscheen voor zijn oogen en in diens glim lachenden mond eu lief koozenden oogop slag las hij een verontschuldiging voor zijn daden. (Wordt vervolgd.) op zeer lossen grond staan. Evenwel wordt een ernstige ontmoeting niet voor de volgende maand verwacht, daar Kouropatkinu zijn troepenmacht nog zoo veel mogelijk wil vergrooten. Er komt echter een groote >maar" bij die goede voornemens en die is, dat de capaciteit van den Trans-Siberischen spoor weg voor het oogenblik nagenoeg niet meer opgevoerd kan worden, vooral waar een zoo ontzettende strijdmacht moet gevoed en gekleed worden en dus een groot deel van den neg voor de verpleging in gebruik is Dat de Japanneis intusschen hun lijd niet laten voorbijgaan, blijkt al uit bet met spoed opzenden naar het noorden van Nogi's soldaten en, naar verluidt, moet Oyama weldra over een honderdduizend man meer te beschikken hebben dan Kou- ropatkine. terwijl de Japanners na den val van Port Arthur een zooveel betere ver binding hebben met het moederland dan de Russen. Heel gunstig staat het er dus voor de zen niet bij. Hiervan zijn de Russische officieren aan de Sha-lio wel overtuigd. Zij beseffen maar al te goed, dat een aanval op de sterke Jupansche positie groote risico met zich brengt, terwijl verder terugtrekken een al te ontmoedigden invloed zou hebben. Tot lid van de Provinciale Staten van Zeeland in het district Middelburg is gekozen de heer J. H. Blum te Vlissin- gen. t ÜKf.NkLYS l:i Januari l'JOd Aan de scheepvaartbewtging in onze ba- ven over 1904 is ontleend dat zijn binnen gekomen (50(33 schepen met een tonnenin houd van 169056 M3 waarvan 169 ledig eu 5894 geladenterwijl er vertrokken 6004 achepen met een tonneninhoud van 168510 M3 waarvan 5480 ledig en 585 ge laden. Onder beide categoriën zijn begrepen de hier thuis behoorende visschersvaurtuigen. Buitendien kwamen nog ledig binnen en vertrokken ledig 42*258 visschersvaartuigen van uit de verschillende strandplaatsen. Van de binnen gekomen vaartuigen wa ren er 5258 geladen met visch, 346 met beurtgoed en overigens met kolen, granen, vlas, kunstmeststoffen enz., terwijl van de 585 uitgaande schepen er 342 geladen wa ren met beurtgoed, en de resteerende met landbouw-voortbrengselen, 40 met suiker bieten, hoornen, grint enz. enz. De centrale Katholieke Kiesvereeni- ging in het district Oostburg heeft beslo ten de candidatuur van den heer J. H. Blum voor de Tweede Kamer te steunen. Men schrijft ons van particuliere zij de uit Schoondijke, dat de gemeenteraad in zijne in het laatst van December ge houden zitting met algeuieene stemmen heeft benoemd tot gemeente-geneesheer de heer J. Eraser Jr., med. doet. arts alhier. Bij den burgemeester-secretaris van Waterlandkerkje kwam Donderdag een jon ge dochter met haren aanstaande om in ondertrouw te worden opgenomen. Haar voornaam is Anna, maar in de ge boorte registers was zij als Adriaan aange- teekend. Dit verschil was oorzaak, dat 't ondertrouw doen", voorloopig moest wor den uitgesteld. Te IJzendijke is een slagersknecht zoodanig met een stier in aanraking ge weest, dat hem de hand uit het lid werd getrapt en deerlijk in 't gezicht was ge schonden. Te IJzendijke wordt sedert eeuige dagen eene vrouw vermist, die sedert eeni- gen tijd gescheiden van haar man leeft. Naar wij vernemen maken verschil lende personen zich op, om binnen kort naar Noord-Amerika te vertrekken uit ver schillende gemeenten van 't Band van Cad- zand. Te Borssele is een ingezetene, de heer J. I., na het gebruik van mosselen plotse ling ongesteld geworden en twee dagen daarna overleden. Wegens de vele gevallen van influ enza, voorkomende onder de militairen van het garnizoen te Vlissingen, is, op voorstel vun den officier van gezondheid, chef van den geneeskundigen dieust aldaar, door den commandeerenden officier bepaald, dat voor loopig voor geen diensten of oefeningen zal worden uitgerukt Hetzelfde is mede van toepassing op de militairen, gedetacheerd bij liet algemeen depot van discipline. In de Choorstraat te Utrecht raakte een meisje van ongeveer 7 jaren onder de tram, met het treurig gevolg, dat haar de beide beentjes werd overreden. Een schooljongen te Krimpen a/d Lek had de leelijke gewoonte een enkele jaren oudere jongen, die van en naar zijn werk ging, te schelden. Eindelijk kreeg die jongen den deugniet te pakken en diende hem een paar oorvij gen toe. Maar o wee 1 daar haalde het ventje kortjan voor den dag en wilde daar mee den ander te lijf. Deze weerde ech ter den arm af, met het gevolg, dat de jongen het nies zelf in het aangezicht kreeg en een bloedende verwonding opliep, zoodat geneeskundige hulp» hoogst noodza kelijk was Te Muntendam (Gr) vervoegde zich Dinsdag ter secretarie eeu lSjarige jonge man, die zich moest laten inschrijven voor de nationale militie, lichting 1900. De loteling, gehuwd, bleek reeds vader vau twee kinderen te zijn en een derde eerstdaags te wachten te hebben. Te Meppel is het treurig bericht ont vangen dat bet vaartuig van D. Schuur man, van Dedemsvuart, tijdens den jong- sten storm in de nabijheid van Elburg ge zonken is. De opvareudenman, vrouw, kindje en een knecht, zijn allen in de gol ven omgekomen. Te Echt (Limburg) is bij het jong ste stormweder de woning van I. Lautnen ingestort, met het noodlottig gevolg, dat de vrouw door een zwaren balk zoodanig getroffen werd, dat zij binnen weinige uren overleed. Te Beverwijk heeft een tweejarig kind in een onbewaakt oogenblik kokende koffie gedronken uit den te vuur staanden ketel. Na het gebeurde speelde het kind nog eenige uren rustig door, totdat de gevol gen van de inwendige verbranding zich plotseling voordeden en het voor hulp te laat was. Op weg naar het station, wijl men het kind naar het ziekenhuis te Haarlem wilde brengen, is de kleine in vaders armen he laas bezweken. Te Rixdorf, bij Berlijn, heeft Dinsdag een ïiian zijne drie kinderen, van wie het oudste ruim drie jaar oud was, opgehan- gen. Vervolgens heeft hij getracht zich zeiven van kant te maken, maar deze poging is door de komst van een politieagent mis lukt. De man heet Arthur Merdersky en is 28 jaar. Vroeger was hij draaier van be roep, later kellner en in den [allerlaatsten tijd liep hij met negotie. Hij was aan den drank en mishandelde soms zijn vrouw ,die dan wel eens ^wegliep. De vorige week nu had ze weer een goed heenkomen gezocht bij hare familie. De man moet toen een walg van zichzelf hebben ge kregen. Voor 't 'overige schijnt hij vaak geklaagd te |hebben, dat zijn vrouw het huishouden verwaarloosde. Dinsdagmorgen nu kwam hij in een tap perij in zijn buurt en gaf aan den kastelein twee pakjes niet verzoek ze later twee ken nissen ter hand te willen stellen. In het eene pakje zat zijn trouwring. Verder zei hij, als in een droom, tegen den kastefein >De kinderen hangen al, nu zal ik het zelf ook niet lang meer makeu. Toen hij kort daarop heen ging, riep de kastelein een agent, die zich, door met de sabel een ruit in te slaan, toegang tot zijn woning verschafte en ne poging van Mer dersky, ook zichzelf door ophanging van liet leven te berooven, nog juist kon verijdelen. De kinderijes, twee jongens en een meis je, hingen naast elkaar "aan ijzeren ledi - kant. De jongste twee waren reeds dood, [het oudste gaf nog zwakke teekens van [leven en werd naar een ziekenhuis overgbraeht, doch bij aankomst daar was lies reeds o- verleden. De moordenaar is natuurlijk in hechte nis gononien. Uit Dinxperloo meldt men Een komies, die vroeger hier gedeta cheerd was, kwam, nadat hij naar Anholt verplaatst was, hier telkens met ziji.v.onw om oude vriendschap te onderhouden en inkoopen te doen. Terwijl zijn vrouw eeu visite maakte bij den stalhouder S. in Suderwick, haalde de gastheer toevallig eenige glazen uit ons dorp. die vrij in Pruisen in mogen, doch eerst door het 'grenskantoor moeten ge meld worden. Omdat de stazgouder dit verzuimde wees de commiezenvrouw haar man daarop. De commiezen werden nu op hun beurt ingelicht, dat hun collega smokkelde en Maandagmorgen, ioen de commies weer niet zijn vrouw de Hollandsche levensarti kelen zonder Zoll naar Pruisen wilde bren gen, werden ze gegrepen door twoe com miezen, die zich verdekt hadden opgs- opgesteld. Te Velp sprong het dienstmeisje van den heer T., met de tram van tienen uit Arnhem komende, daar de tram reeds een eindje voorbij haar woning was gereden, van het voorbalkon, voor zij volkomen ge stopt was Het meisje viel langs de tram en werd opgenomen met een ontzettende wonde over het aangezicht van het voorhoofd tot aan de kin, waarschijnlijk veroorzaakt door de treeplank. Bovendien was eju schouderblad gebro ken. Haar toestand is zorgelijk.

Breskensche Courant | 1905 | | pagina 2