ei: Aanbesteding. Beste NIEUWJAARSWAFELTJES, een bekwaam Schoenmakersknecht, J. DE Buitenland. TOEGANGSKAARTEN Wiiikelboekcn. Adverteiitiëo. if Volksweerbaarheid, Maatschappij „Hamburg" zal gerechtelijk worden geschouwd. Proces-verhaal tegen de ontaarde móeder wegens doodslag dóór onvoorzichtigheid, zal niet uitblijven. Te Rixdorf heeft de 32 jarige meu belmaker Gustaaf Schaumllöfiel twee re volverschoten gelost op zijn 18 jarige stief dochter, waardoor het meisje, gelukkig niet levensgevaarlijk, is verwond. De vrouw van Schaumlüffel was tien jaar ouder dan hij en ^huiselijke oneenigheden moeten aanleiding tot zijne daad geweest zijn. Aan boord van het Aiuerikaansclie oorlogschip »M issacliusetts", dat «op de werf van het League-eiland nabij Phila delphia ligt, heeft de vorige week eene ploffing plaats gehad. Vijf tchepelingen werden terstond gedood, een is doodelijk en twee zijn minder erns tig gewond. De oorzaak van de ramp is nog niet met zekerheid vast te stellen. Te Luik is Zondagmiddag een jon getje van twee en een half jaar door de electrische tram van Herstal overreden. Het kind was bijna dadelijk dood. Een dame, die het nog grijpen wilde, is zelve ernstig gewond geworden. Zondagavond geraakte de 19-jarige timmerman de Gr. te Leiden in beschon ken toestand aan de Iiijnburgersingel te water. Ongelukkigerwijs zette hij koers naar 't midden der gracht, toen men met een schuit hem bereikte, had hij reeds den geest gegeven. Alle pogingen om de levensgeesten op te wekken bleken vruchteloos- Groote ontsteltenis heerschte giste ren morgen aan den Amsteldijk te Am sterdam, door een diep treurig ongeluk, dat daar heeft plaats gehad. Mevrouw v. E., aldaar, had het ongeluk uit het zol dervenster van het huis op straat te val len. De dood trad onmiddellijk in. De ongelukkige vrouw, die den leeftijd van 3d jaar bereikt had, laat eene echtge noot en vijf kinderen achter. De deelneming in deze treurige zaak is algemeen. In de stoomzuivelfabriek van den heer Raaymakers-Doggen, te Wouw, is gisteren de stoomketel gesprongen De werkman 11werd terstond gedood en een andere werkman heeft zulke ernstige kwetsuren bekomen, dat men voor zijn le ven vreesthem werden een been en een arui afgescheurd. Een gedeelte der fabriek is vernield. Het ongeluk is ontstaan doordat een der werklieden een riem op wilde werpen. Gisteren had te Vucht een ongeluk plaats. De gebroeders B., uit Vlijmen, wa ren met paard en wagen op weg naar 't klooster Sparrendaal om hout te bezichti gen, dat heden zou worden verkocht. Zij liepen naast het voertuig. Toen zij op de hoogte van het Jagers bosch gekomen waren, schrikte het paard en sloeg op hol. Een der broeders wist nog de leidsels te grijpen, maar kwam daardoor te val len. t Na een eindweegs te zijn medegeslenrd, ontglipten hem de leidsels en ging hem een der wielen over den buik. Inwendig gekneusd werd hij in een na bijgelegen woning gedragen, alwaar hij ongeveer een kwartier later aan de gevol gen overleed. Een week of zes geleden werd in den trein van HaarlemLeiden een man aan gehouden, met een revolver bij zich, die het voornemen had, dr. Kuyper van het leven te berooven. Hij werd naar Haarlem overgebracht en is na geneeskundig onderzoek overgebracht naar 't krankzinnigengesticht te Medemblik. De leerlingen eener school te Char- lestown in den Htnerikaanschen staat West- ieginia maakseu een uitstapje in de om streken dier stad, waarbij ze van zes rij tuigen gebrvik maak.en. Toen deze rijtuigen op de hangende brug over de Eik-rivier waren, stortte eensklaps de brug in en de rijtuigen vielen in den stroom. Verscheidene kinderen verdronken, maar maar nog zijn olie lijken niet gevonden. Men vermoedt, dat nog lijken onder de jtukken van de brug liggen op denjbodem van de rivier. Hts aantal vermiste kinderen bedraagt 25, die dus als bij de ramp omgekomen worden beschouwd. De brug verkeerde reeds eenigen tijd in slechten staat. Rusland—Japan Uit Port Arthur te Chiloe aangekomen Russen erkennen, dat de oorlogsschepen door het felle bombardement der Japan ners zoo goed als vernietigd zijn. En wat de «Sebastopol" betreft, wordt uit Tokio van Zondag bericht, dat het schip tien maal met succes door torpedo's beschoten is, zoodat het volkomen aan den grond zit en zonder twijfel eveneens reddeloos is. Een niet onlogische gevolgtrekking ma ken de Russen intusschen uit de vernieling van het Port Arthur-eskader. Zij zien hierin het bewijs, dat de Japanners wan hopen binnen korten termijn in het bezit der vesting te zijn, daar zij anders de vloot wel hadden gaspaard ten einde er na Port Arthur's va! zelf zooveel mogelijk voordeel vau te trekken. Hierop zou geantwoord kunnen worden, dat do Russen in dat geval zelf de sche pen zouden vernietigd hebben, maar het feit, dat de verdedigers nog altijd stand houden, bezetting van den 203 en vernie tiging van de vloot ten spijt, zegt veel voor eerstgenoemde hypothese. Eerst nu komen van Russische zijde tij dingen en rapporten in van plaats gehad hebbende aanvallen op de vesting. Zoo maakt een telegram van StiLsel mel ding van hevige aanvallen der Japanners van 20 tot 24 Nov. tegen het noord-oos telijk front Al deze aanvallen werden af geslagen de Japanners werden met de ba jonet uit alle sedert 20 Nov. veroverde stel- litigeu verdreven. Zij verloren in deze gedurende 5 dagen voortgezette gevechten 2000 man. De ver liezen der Russen waren gering. Door de voortdurende beschieting werd een deel der gebouwen van Port Arthur vernield. Uit Chifoe wordt van 17 dezer gemeld De Russische majoor Mizzenof is hier gisteren aangekomen. Hij nam deel aan het gevecht om den 203 meter hoogen heuvel en verklaart dat dit gevecht het meest hevige en bloedige was van den oorlog. De Japanners moesten tegen de hellin gen opklauteren onder het snelvuur van kanonnen en geweren. Zij werden bij com pagnieën ueergemaaid, maar aarzelden geen oogenblik. Toen zij den top hadden bereikt, wer den de Japanners door het vuur der an dere forten gedwongen terug te trekken, maar zij deden voor de tweede en derde maal een nieuwen aanval. De Japansche vaandeldrager werd gedood, evenals acht kameraden, die achtereenvolgens het vaan del overnamen. Bij den derden aanval staken de Japan ners den brand in de opgestapelde voorra den hout en kolen en daar de wind de vlammen en rook in de richting van de Russen dreef, waren deze verplicht terug te trekken. Mizzenof deelt verder nog mede, dat Port Arthur zeer stil is. De Russen vu ren niet, dan wanneer zij zeker zijn hun doel te bereiken. Du bezetting verwacht het Baltisch eskader binnen 10 dagen. ilSS'10 fttaatslotcrij, Collecte Zeeland. Trekking Maandag 19 December. 3e kl. ƒ45. 203 281) 2575 2580 2591 5577 5817 5870 5907 5911 8505 10172 10181 10214 14353 14377 11381 15838 15845 19030 19038 19054 Handelsberichten. Rotterdam 19 D 'c. Nieuwe Zeenwsche en laamsche Tarwe, puike f 8.50 a f 9.10 goede f 8.00 a f8.40 Rogge f 5.10 a. f 5.40 Gerst f 7.50 ii f 7.90, Haver f0.90 a f7.75 (per 100 KG.) Br. boonen f 9.50 a f 10.30 witte f 13.25 a f 14.50 Kookerwten f 7.50 af 8 00. Voer- erwteu f0.75 a f 7.25, Kauariez. f 12.25 a f 15.25, Koolzaad f 0.00 a f 0.00 Zceuwsche Aardappelen Bonte 12.20 a f2 45; dito blauwe f2.10 f 2.35. Zeeuwsche Uien Groote bruine f 4.80 kleine f4.80, stroogele f4.80 per 00 KG. Veemarkt. Koeien le qual. 34 c. 2e qual. 30 c. 3e qual. 27 c. Ossen le 34 c. 2e 30, 3e 27 c. Stieren 00 le 2e 00, 3e 00 c. Kalveren le 48, 2e 45 3e 40 c. Sdwpan le 29, 2e 20 c. Lamm, le 29 2e 28 3e 20 ct. Varkens le 21, 2e 19, 3e 17 ct. Koers van het geld. België 100 fr. f47.45 a f47.775 Eng. 1 pd. St. f 11.95 af 12.045 N.-Amerika 1 Dollar f 2.445. Hoog vv a te rge t ij Breskeus. DAG E N. voorin. nam. Woensd. 21 Dec. 12.10 12.34 Donderd. 22 12.49 1.13 Vrijdag 23 1.37 2.01 Voor de vele bewijzen van belangstelling, zoo van bier als elders ontvangen bij gelegenheid van onze 25jarige Echtvereeuiging, betuigen on- dergeteekenden, ook namens hunne kinde ren, bunnen harte/ijken dank. S. FBEL1ER ex Eciitgenoote. Breskens, 20 December 1904. Voor de vele bewijzen van deelneming, ontvangen by bet overlijden van Mejuffrouw NEELTJE DU MEZ, eerst weduwe van den Heer P. D. J. Risen, laatst van den Heer J. C. Aal- brkgtse, betuigt ondergeteekende namens de familie zjju haltelijken dank. Groerle. J. P. RISCH, Executeur-testamentair. op Donderdag 29 December aanstaande, ten 2 ure namiddag. Bestek en teekeniug liggen van heden ter inzage bij den beer F. Bksemkr. De inschrijf wordt alleen openge steld voer ambachtslieden die woonachtig zijn in de gemeente Breskens. Inlichtingen te bekomen bjj den heer A. DU BURCK te Breskens. 3e Kerstdag, 's av. 0 uur in de NED. HERV. KERK te BRESKENS. zijn tegen betaling van O.10 van at he den tot Vrijdagavond a. s ver krijgbaar bij den Koster, zoolang de voor raad strekt. 31V Aan het KERKGEBOUW zijn geen kaarten te verkrijgen. Niemand kan worden toegelaten, die niet van een toegangsbewijs is voorzien. 12 cent per ons. Wed. VAN DE WOESTE1JNE, Breskens. met medewerking van liet Muziekgezelschap „Eendracht maakt Macht." op 26 DECEMBER (2e Kerstdag), des avonds fi1/, uur, in »De Witte Leeuw" bij A. BOS~S('HAART,.te Grokdz. Leden van Volksweerbaarheid (mits tot de Afd. behoorende) en van het Muziek gezelschap v r ij e n toegang, op ver toon van hun lidmaatschap. Niet-ledcn 50 ets. ENTREE. Kinderen beneden 16 jaar worden niet toegelaten. Na afloop BAL. Het is ten strengste verboden in de zaal te rooken. HET BESTUUR. Prott. Godsd. Br. fr. aan C. A. VAN DER W1ELE, Boekh. Axel. (onderlinge Maatschappij) Opgericht ISN9. Sluit verzekering op Levens, Uitzet, Quderdoms-kapitaal, Rente' Communie- en Militaire uitzet en uitgestel de Lijfrente. Eenigs vertegenwoordiger voor het voorin. 4e district fffl GROOTE en KLEINE C. DIELEMAN, Breskens.

Breskensche Courant | 1904 | | pagina 3