Merflaiii-Brinl, C. J. DE bonte en blauwe PLANTERS loeren landbouwers! i 5., Gezaagde Houtwaren, Biggen en Loopers. Burgerl. stand. Handelsberichten. Ad verten tien. t Maatschappij „Hamburg" TE KOOP. Bsliiscte ïlaüsis te Mem. Voordrachten-avond 211 Decent» 1304, 45 Canada's, 5 ei 2 ffilpi, 21 30 stuks Olmsn op stam, Nijmegen. Terwijl de werkman J. Jansen bezig was met het atwegen van zakken zout, werd hij door zijn broeder, die de contrifuge vulde, geroepen om dezen behulpzaam te zjjn. Waarin die behulpzaamheid bestaan heeft is nog niet met zekerheid te zeggen, in ieder geval schijnt hij een werk te hebben verricht, dat niet zijn gewone werk was. Hij geraakte daarbij tusschen een muur en een drijfas, werd gegrepen en rondge slingerd en was onmiddellijk dood. Donderdagavond, tegen negen uur werden op menschen, die de Maasbrug te Roermond wilden passeeren, schoten ge lost. De directeur der gasfabriek, die 't schie ten geboord had, telefoneerde onmiddellijk r.aar het commissariaat van politie en on middellijk daarna kwamen een hoofdagent met twee agenten. Samen met den directeur der gasfabriek ving nu 't onderzoek aan, dat leidde tot de ontdekking van twee kerels, die zich zoo goed mogelijk verborgen hielden. De arrestatie gaf evenwel tot groote moeilijkheden aanleiding. Ben van de kerels bleek wel een reus van wel 2 meter, die volstrekt geen zin had zoo maar goedsmoeds mede te gaan. Het kwam tot een formeele bloedige worsteling en niet dan nadat de politie den heeren met hun sabels eenige zeer ge voelige slagen had toegebracht, was men in staat het tweetal geboeid over te bren gen naar het politiebureau, waar de reus uit woede nog kans zag een ruit stuk te slaan. Daar bleek, dat beide geweldenaars voorzien waren van revolvers en dat zij ieder wel een zes losse patronen in hun bezit hadden. Naar hun manier van spreken te oor- deelen, had men eerst gedacht te doen te hebben met Duitschers, doch bij nader on derzoek bleek, dat bet Maasbrachtenaars waren, die veel in Duitschland werkten. Men mag van geluk spreken, dat het der politie gelukt is' zoo gauw dit gevaar lijk stel in te rekenen er waren anders misschien nog ergere dingen gebeurd. Donderdagmiddag te halfeen werden te Ierseke een enkele bliksemstraal en don derslag waargenomen. Later bleek, dat de toren getroffen was, waarby eenige scha de aan het uurwerk was veroorzaakt. Te Kessel was de lOjarige zoon van den bakker J. aan het spelen met een re volver, niet wetende, dat er nog een kogel op zat. Doordat het schot plotseling af ging, werd hjj zoo ongelukkig getroffen, dat hy spoedig overleed. Te Cavaal nabij Epinal, hadden twee kinderen, een meisje van 4 en een jongen van 2 jaar oud, die korten tijd zonder toe zicht gelaten waren, papier in brand ge stoken, met het noodlottig gevolg, dat hun kleederen vlam vatten en zy beiden ver brandden. Ook een knaapje van 7 maan den, dat in de wieg lag, werd door 't vuur aangetast en kwam om. Toen buren te hulp schoten, vonden zy slechts de verkool de lyken. Zware ongelukken, waarvan vele men schen het slachtoffer worden, zyn voorwaar geen zeldzaamheid in de Vereenigde Sta te». Maar dat de omvang dier ongeluk ken inderdaad huiveringwekkend is, blijkt nit een statistiek van onheilen in een jaar tyds voorgekomen op de spoor- jen tram wegen in de Vereenigde Staten. Het totaal aantal slachtoffers in een jaar bedroeg niet minder dan 160.000 dooden en gewonden, wat een gemiddelde per dag maakt van meer dan 400 Hoewel niet zoo erg, is het aantal men schen, dat bij spoorwegongelukken in En geland omkwam of verwond werd ook zeer belangryk. Een statistiek toch heeft aan getoond, dat in drie maanden tij d door spoor- of tramwego»gelukken in het Ver eenigde Koninkryk 230 menschen omkwa men en 1425 verwond werden, wat by ver- gelyking met hetzelfde tydvak vau het vo rige jaar, Juli, Augustus en September een toename aanwyst van 56 dooden en 76 ge wonden. In de Laan vau Meerdervoort te 's Gravenhage werd met St. Nicolaasavond een groote mand bezorgd by een familie, waarin by opening een levende grenadier- bleek te zitten Heel wat schrik onder de gasten, later lachen natuurlyk. Maar 't mooiste was de man bleek ver keerd. Men had zich in het huisnummer vergist en nu besloot men den grenadier maar weer in te pakken en by de buren af te geven. Zoo geschiedde, nadat de grenadier bij de eerste familie, waar hij verkeerd bezorgd was, eenige appelbollen met punch veror berd had. Vorige week Zondagavond omstreeks 9 uur had te Oudenbosch een lafhartige mishandeling plaats. Eenige jongelieden, waarby zeer bekende vechtersbazen, kwa men van Oudgastel terug, zingende en hos sende met een klein draaiorgeltje. Men wilde by den visscher van Blerck, die tevens herberg houdt, binnen, met het doel, zooals meer geschiedt, veel te drin ken en niets te betalen. De deur was op slot en de bende kon niet binnen. Een glasruit werd stukgeslagen. De oude Van B. ging achter uit om door een poortje van de voorzyde hulp te gaan halen, maar kwam daardoor juist tus schen een achttal, dat van de bende over gebleven was. De oude man werd vast gegrepen, op den grond gegooid en vree- selyk geslagen en getrapt. Een neef van v. B., die inmiddels toegeschoten was, kreeg ook de noodige trappen en slagen. Vrouw de P., die er zich in mengde kreeg met een mes een ernstige verwon ding. Na nog een paar ruiten stukgeslagen te hebben, lieten de onverlate» den armen v. B. liggen en gingen op den loop. Men bracht den visscher, een man van 65 jaar, meer dood dan levend binnen. Zyn toestand was levensgevaarlyk. 't Is te hopen, dat de rechtbank dezen ellendelingen, die met hun achten een ou den man zoo gruwelyk mishandelden, een voorbeeldige straf zal opleggen. Biervliet. Huwel.-voltr. 10 November. W. H. van Haneghem, 32 j., jm. en C. J- Baby», 25 j., jd. Geboorten. 8 Nov. Cornelis Johannes, z. van J. P. de Beer en M. Bliek. 10, Re ne Andries Marinus, z. van F. Blomme en J. van der Linde. 16, Jacob Johannes, z. van Iz. Risseeuw en M. Bruijnooge. 18 Alphons, z. van J. F. de Wever en A. Ducheine. Overlyden. 10 November. Cornelia de Kraker, echtg. van P. de Potter, Sluis. Huw.-aang. 11 Nov. D. A. Crin- ce, 25 j., jm. en M. J. S. de Smit, 21 j., jd- Huw.-voltr. 9 Nov. E. F. L. Crawat, 35 j., jm. en C. Poupaert, 51 j., wed. 23, Th. de Sutter, 35 j., jm. en C. M. de Bac ker, 26 j., jd. Geboorten. 5 Nov. Jacoba Cornelia, d. van J. Sanders en C. C. Koolaard. 14, Apollonia Marie, d. van A. Lampo en S. van Paemel. 25, Bertha Marie, d. van 1', J. Vercolen en M. Ferbuyt. Overlyden. 7 Nov. Bertha Delphina Dob- behiere, 22 d., d. van Augustus Bernardus en S. Coppens. 9, Camiel Ceril Geijsels, 2 mnd., z. van Jan Frans en I. M. Vlae- minck. 29, Anna Elizabeth Moi qné, 7j. d. van Pieter en C. J. de Wolf. Retraucliement. Huw.-aang. 29 Nov J. Ryckbost, 19 j., jm. en M. Gosssen, 20 j jd' Geboorten. 16 Nov. Erene Edith, z. v. V. A. de Grave en A. K. Timmermans. Rotterdam 12 D -c. Nieuwe Zeeuwsche en Ylaamsche Tarwe, puike f 8.60 a f 9.25 goede f 8.00 a f 8.40 Rogge f 5.00 a f 5.40 Gerst f 7.50 a f 7.80, Haver f6.80 a f7.30 (per 100 KG.) Br. boonen f 10.00 a f 11.15 witte f 14.50 a f 15.00 Kookerwten f 7.40 af 7 90. Voer- erwten f6.75 a f 7.25, Ivanariez. f 0. a f 00.00, Koolzaad f 0.00 a f 0 00 Zeeuwsche Aardappelen Bonte f2 00 a f2.25; dito blauwe f2.00 it f 2.25. Zeeuwsche Uien Groote bruine f 4 90 kleine f 4.90, stroogele f 4.90 per 60 KG. Veemarkt. Koeien le qual. 34 c. 2e qual. 30 c. 3e qual. 27 c. Ossen le 34 c. '2e 30, 3e 27 c. Stieren 00 le 2e 00, 3e 00 c. Kalveren le 48, 2e 45 3e 40 c. Schipji le 29, 2e 20 c. Lamm, le 29 2e 28 de 26 ct Varkens le 21, 2e 19, 3e 17 c't. Koers van liet geld. België 100 fr. f47.45 a f 47.775 Eng. 1 pd. St. f 11.95 af 12.045 N.- Amerika 1 Dollar f' 2.445. Hoogwatergetij Breskens. DAGEN. voorm. Woensd. 14 Donderd 15 Vrydag 16 Dec. 5.20 6.20 7.35 nam. 5.44 6.44 7.59 f Op Je» 17 December a. v Shopen onze geliefde Ouders 0 SIMON F REL IER 0 BERDINA ELIZABETH JACOBS, 0 hunne 25-jarige Echtveree- 4 nigïng te gedenken. Uit naam van hunne 0 dankbare kinderen. 0 Breskei.s, 13 Dec. 1904. 0 Voor de vele big ken van belangstelling op 8 dezer, zy het ondergeteekeude vergund langs dezen weg hartelijk dank te zeggen. Breskens, 12 December 1904. GERRITSEN. Voor de vele bewijzen van - belangstelling en vriendschap by myn 60sten jaardag, zoo uit deze ge meente als van elders ondervonden, betuig ik bj deze mijn harteiijken dank. P. VAN HOUTE. Schoondyke, 12 December 1904. (onderlinge Maatschappij) Opgericht 3§89. Sluit verzekering op Levens, Uitzet, Ouderdóms-kapitaal, Rente, Communie- en Mililaire uitzet en uitgestel de Lijfrente. Eenige vertegenwoordiger voor het v lorm. 4e district rm tot a. s. MaandagavonJm Breskens. VROON. BIJ BESTELLING OOK Aanbevelend, J. A. P0ISS0NNIER, Breskens. te HOUDEN nOOR den Heer B. DELMONTE en Mevr. Math. KiEHL, beiden van het Neder- laudseh Tooneel, des namiddags 7 uur, bij J. M. BRUIJNOOGE te Schoondijke. Entrée f en f 0.50. a afloop I A Ij. De Notarissen II. G. Iluimituclier te Groe/le en I*. Zijlstra te IJzei.il'ijke zijn voornemens om op Waensdag 14 December a.s., des namiddags ten 2 ure, op de hofstede bewoond door den heer Ed. MAENIIOUT, aan den steenweg van IJzendijke naar Wa tervliet, gemeente IJzendyke, in het open baar te verkoopeu alles op stam en alles geschikt voor WERK HOUT. Vergaderplaats op de hofstede. ZEGT HET VOORT. De Notaris II. G. Ilumiuarher te Groc- de is voornemens om op des namiddags te 2 ure, op het plein hij de herberg .Veldzicht", van Alfh. B. Van Quhkelberghe in de gemeente Groede, ten behoeve van V. DE JAEGER c. s. te Bkkskeks, in het openbaar te verkoopeu EKilfE PA SITE Jf En verder: 1 2-jarige Os en 1 Melkkoe. Vooraf zullen nog worden verkockl j te half 2 ure namiddag van 1 tot 1.80 M. in omtrek, staand' langs de dreef der hofstede van dei heer Cauil Bbast, nabij den to GroedeBreskens. ZEGT HÉT VOORT,

Breskensche Courant | 1904 | | pagina 3