RRESKENSCHE COURANT. DE ZOON. ALGEMEEN NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD HET VOORMALIG 4E DISTRICT. VOOR No. 955. Woensdag 7 December 1904. 14° Jaarg Buitenland. FEUILLETON. ABONNEMENT. Per 3 maanden ƒ0.50, franco per post door liet geheele Rijk ƒ0.55, voor België ƒ0.025, voor Amerika ƒ0.825, bij vooruitbetaling. Bjj alle boekhandelaren en brievengaarders worden abonnementen aangenomen. ADVEUTENÏIË N. Van 1 tot en met 5 regels 25 cents elke gewone regel meer 5 cents. Groote letters naar plaatsruimte. Bij abonnement lager tarief. Advertentiën worden ingewacht tot Dinsdag- en Vrijdagnamiddag twee uur. Dit blad verschijnt eiken Dinsdag- en Vrijdagavond bij den uitgever C. DIEIJDIAX te Dreskens. iViord-Amcriku Het Amerikaanseh» ministerie van bui- tenlandsche zaken heelt, naar aanleiding van Holland's antwoord, voorstellende om de tweede Haagsche conferentie te verda gen tot na afloop van den oorlog in het Verre Oosten, de volgende nota aan de pers gezonden Waar Rusland alleen op deze voorwaarde aan de confeientie wil deelnemen en aangezien verscheidene an dere mogendheden hun toezegging in zou den trekken, ingeval Ruslaad niet verte genwoordigd ware, verhindert het voorstel van de Russische regeering de Amerikaan- sche, tegen wil en dank, om op dit oogen- blik verdere stappen in de aangelegenheid te doen. Rusland—Japan De verovering van den Berg van 203 meters wordt, zoo seint de Petersburgsche correspondent van een Franscli blad, in Russische militaire kringen beschouwd als het eerste belangrijke succes, door de Ja panners behaald na zes maanden vechtens. Men voegt er bij dat de stelling betrek kelijk gemakkelijk te nemen was, daar ze slechts door aardwerken verdedigd werd 't was geen fort, en bevendien zou de hoogte bestreken worden door de batterijen op den Tafelberg. Welke offers zich de Japanners overi gens getroosten om in het spoedig bezit van Port Arthur te geraken, blijkt wel uit de geschatte verliescijfers over de laatste dagen. Vijftienduizend man zouden er bij de jongste bestormingen gevallen zijn. Het is indrrdaad een getal dat rillen doet bij de gedachte aan het bloedbad, aan het wreede moordtooneel, dat zich daar in het Verre Oosten heeft afgespeeld. En toch zal die slachting waarschijnlijk voortgezet wordende Japanners zullen niet voor niets zulke geweldige offers bren- gun en met opoffering van desnoods nog meer levens, hnn doel willen bereiken. Volgens denzelfden berichtgever rekenen de belegeraars er op 10 dezer in het lang gewenschte bezit der vesting te zijn. Waar het in de eerste plaats de Engel- scben zijn, die aan den onvoorwaardelijke!] val van Port Arthur hechten, op grond dat de genomen heuvel een groot deel van Port Arthur met de verdedigingswerken en de haven bestrijkt, zou men geneigd zijn te gelooven, dat de teekoiwat voor de be narde vesting er nog niet zóó hopeloos uitziet. Van andere zijde wordt de toestand nog verre van pessimistisch ingezien. Gezegd wordt, dat de bezette heuvel niet de sleu tel is van Port Arthur, doch behoort tot de tweede linie en dus buiten de perma nente fortenrij valt. Achter Erloengshan verheffen zich nog de forten Tayankoe en Itsishan, die, ter hoogte van ongeveer 300 M., Erloengshan op den 203 meter hoogeu heuvel volkomen bestrijken en dus den be legeraars het verbljjf op de nieuw verover de stelling onmogelijk maken. Er doet zich echter een ander nadeel voor en dit is, dat de Japansche verliezen niet zullen geleden zijn zonder groote of- fers van de zijde der Russen. En duizend man voor de belegerden beteekent heel wat meer dan 15000 man voor de belegeraars, die op ruime schaal menscheljjk slachtvee kunnen aanvoeren. De sterkte van het garnizoen, met in begrip van zieken en gewenden zou, vol gens een schrijven van generaal Stössol aan zijn zoon te St. Petersburg op 14 Septem ber bedragen hebben 32000 man. Men kan dus nagaan, wat er nu nog aan weerbare manschappen over zal zijn. Een cjjfer van 10000 man is zeker hoog geraamd en in de huidige omstandigheden van dage'.ijksche felle aanvallen is ieder man er één. in elk geval is dus de bezetting van het fort Erloengthau een zware slag voor de Russen. Een Vrijdagavond uit het hoofdkwartier in Mantsjoarije verzonden telegram meldt, dat de Russische infanterie Donderdag avond te tien uur de stelling bij Mantsjoe- antsoe Seian aanviel, maar onmiddellijk werd teruggeslagen. Den ochtend van den volgenden dag wer den Russische infanterie en ruiterij die doorgedrongen waren naar Iloeiigtipie-tait- soe eveneens teruggeworpen. Generaal Kouropatkine meldt deu czaar onder dagteekening van 2 Dec. In den nacht van 2 December deden 2 compagnieën vrijwilligers van uit ons cen trum een verkenningzij verdreven des vijands voorposten en bezetten zijn ver schansingen. Op hun verderen tocht wer den de compagnieën hevig door infanterie beschoten. Daar de vijand aanzienlijke versterkingen kreeg, moesten zij terugtrek ken. 37. Naar Parjjs Met bitterheid dacht Pier re aan die stad van weelde en pracht. Zou Bella daar tegen de verleiding be stand zijn U hebt zooeven mejuffrouw Bella ge sproken, hernam Claude. Heeft zij u dan niets van het aanstaande vertrek medege deeld Niet Dan moet ge wel gewich tige zaken met haar besproken hebben Misschien ook heeft haar moeder haar nog niets ervan vertelt Maar de hoofdzaak is, dat zjj van hier vertrekt. Pierre vermande zich en, vastbesloten een verklaring uit te lokken, vroeg hij De hoofdzaak voor wien Voor haar Alleen haar belangen heb ik op 't oog. Het andere telt niet voor mg. Dat weet ik. Claude's blikken schenen hem te willen dooden. Zij heeft u dus alles medegedeeld Alles. En verwoudert het u Neen, doch het wekt mjjn ijverzucht op. Zjj maten elkander met de oogen. Gjj hebt veel in uw voordeel, jongeman. En ik vraag mij af, of ik niet verstandigerdoe, door mij uit den strijd terug te trekken. Maar Bella's belang vordert, dat ik aan houd Ik beu overtuigd, dat zij als uwe vrouw een leven van smart tegemoet gaat. En dat wil ik verhinderen. Gjj ziet, dat ik openhartig beu. Hg maakte zich zoo klein en nederig mogeiijk, doch op zjjn valsche tronie lag onverholen leedvermaak. Waarom Ben ik aangewezen om u een lesje te geven? Als ge nadere inlichtingen ver langt, wend u dan tot dokter Appel Dat is een geleerde, kjj kan u op alle mo gelijke gronden aantooaen, dat de stief dochter van Jean Dartigues niet de schoon dochter kan worden van Frédéric Appel. Raadpleeg deu dokter, jonge vriend Ik vraag uw raad niet en zal ook zonder u weten te handelen. Men moet den steun van niemand afwjjzen. Gij kent mij niet, doch ik ken u van uwe geboorte af. Geloof mij, het was een onheil voor een ieder, toen gij voor liet eerst den voet zette in dit huis. Het is het huis mijns vadem Juist daarom Gij hebt er twee dracht, smart en schande binnen geleid. Schande Voor wien Dat zult ge zien, als ge zoo blijft doorgaan. Zoo gij niet heengaat, zonder om te zien, kan niets het ongeluk bezwe ren, dat allen, die hier wonen, boven het hoofd hangt. Pierre barstte in lachen uit, doch dui- deljjk was het te hooien, dat die lach ge veinsd was. Uw bedoeling is licht te begrijpen. Maar ik ben zoo lichtgeloovig niet Ik laat mij door uw geheimzinnige toe spelingen geen angst aanjagen Natuurlijk antwoordde Brun kalm. Waartoe zou een verder onderhoud tusscheu ons beiden dienen U hebt mij in de gelegenheid gesteld, te vernemen, dat wjj medeminnaars zijn en ik verstandiger zou handelen voor u het veld te ruimen. Aan onze zijde is een ollicier gesneuveld en zijn vijf man gekwetst. Generaal Sacharof meldt aan den gene- ralen staf In den nacht op 1 December onderna men onze vrijwilligers een verkenningstocht naar een Japansche versterking ten Zuid westen van het dorp Toengan. Onderweg stieten zij op een Japansche velSwacht van 30 man die overrompeld werd. Daarop stieten de vrijwilligers op een verzakking en een prikkeldraad-versperring. Een deel van hen kwam op een mijn terecht die ontplofte. Daarop drongen een twintigtal vrijwilligers de Japansche schansen binnen en maakten daar zoowat 20 Japannners af. Ier hulp gesnelde Japansche troepen vielon onze vrijwilligers aan en wierpen lien met handgranaten. De vrijwilligers trokken terug, vijf ge sneuvelden en alle, veertien, gewonden me de-nemende. Uit Wladiwostock wordt van 1 dezer gemeld: De kalmte keert hier langzamei- hand terug. Industrie en handel herleven weer en vele inwoners komen in de stad terug. Men verneemt dat vele inwoners van het eiland Sachalin, die bjj liet begin van den oorlog een toevlucht zochteu in het binnenland, tbans zich weer in hun woonplaatsen aan de kust vestigen. De Tsoengoeien blijven de bevolking verontrusten. Acbt Tsoengoezeu beproefden oen win kel te plunderen, maar 1 van hen werd gevangen genomen, de overigen ontvlucht ten. Een Russisch gezin van vijf personen is door roovers vermoord. Ik meen echter, dat mejuffrouw Hernan dez deze overtuiging niet deelt. Ik bemin haar met al het vuur van suiju jeugd, eu moet ik, om haar te bezitten, strijd voeren, dan zal ik strijden en, uwen voorspellin gen ten spijt, overwinnen. Brun stond op eu richtte zijn schreden naar de deur. Dat is uw zaak. Ik heb geen enkele reden om u van een dwaasheid terug te houden Denk maar eens na over het geen ik gezegd heb. Bonjour Pierre was alleen lil de vestibule hoorde hjj de stem zijns vaders. De deur werd geopend en met uitgestrekte hand trad hem Jean tegemoet. Goeden morgen, mijn jongen! Wacht je reeds lang op mij V Neen vadar. Ik was in het park met mejuffrouw Hernandez. Zoo, zoo Dartigues gelaat straalde van welwil lendheid. Hg scheen een vorklariug te ver wachten. Ik nam afecheid van haar, vervolgde Pierre. Wat ga je ons verlaten Ja, vader Ik ben verplicht naar

Breskensche Courant | 1904 | | pagina 1