t PIETER JOHANNES DIERI, AANGEBODEN STRUIKROZEN il jNCUWTtn. kruis= enaalbessenstruiken Burgerl. stand. Advertentiën. TE KOOP Arduinsteen en Puin. was ingeschreven. Direct na zijn ontdek king spoedde Frank zich naar het Con certhuis om zijn zoon met het gebeurde in kennis te stellen. De zoon van Frank vat te dadelijk vermoedens op tegen twee per sonen, M. 11. en M. v. d. R. Ceremonie meester van liet feest zijnde, was hem door den kastelein medegedeeld, dat dit tweetal de zaal verlaten had en er niet terugge keerd was. Onmiddellijk werd er aangifte gedaan bij de politie, die voor de wonin gen van de twee verdachten een agent deed posten. Dien nacht, ongeveer halfvijf, ver liet M. v. d. R. zijn woning, op de hielen gevolgd door den agent, om zich naar het huis van F. te begeven. Daar gekomen wilde hij F. een zeker bedrag ter hand stellen, waarmede de zaak in orde zoude rijn. F. weigerde, en op zijn verzoek ging v. d. R. mee naar 't politiebureau, waar hij in tegenwoordigheid van den inspecteur ƒ340 afgaf. Vervolgens deed de politie huiszoeking in de woning van den verdachte M. 11., bij wien zij ruim ƒ100 in be.-liig nam, zoodat er nog slechts ƒ20 en het spaar bankboekje zoek is. Beiden zijn voorloo- pig in bewaring gehouden. De eerste ont kent, dc laatste heeft bekend. Men schijnt hier met een wèloverlegd plan te doen te hebben en vermoedt, dat reeds voor een paar maanden B., die dikwijls bij F. aan huis kwam, zich meester heeft gemaakt van den huissleutel. M. is bij de justitie geen onbekende. Bjj Zutfen is geen geringe sensatie onder de jagers verwekt. De vorige week zijn nl. bij ituurloo door dc marecliaussées gesnapt twee stroopeis, terwijl zij jaagden met den lichtbak. Het bleken beiden on bezoldigde rijksveldwachters te zijneen was bovendien jachtopziener. Deze laatste verzette zich met zijn ge weer tegen zijn arrestatie, maar werd door een schot in zijn arm ontwapend. De lieer N. de Voogt Van der Stra ten te Oud-Beierland herdacht jl. Vrijdag zijn Klisten verjaardag. 't Is een echt kras heer, dien men nog dagelijks ziet wandelen. Zijn te Puttershoek wonende 81 jarige zoon kwam vader feliciteeren. Eenigen tijd geleden werd een be jaard heer bij liet verlaten van zijn wo ning bij het station D. P. te Rotterdam aangesproken door een onbekende, die op handige wijze een praatje niet hem maakte over zaken, die den ouden heer blijkbaar wèl interesseerden, zooals bouwterreinen, bouwgrondspeculaties enz. Zoo pratende, wandelden de twee op naar den Nieuwen Binnenweg en van daar door het in aanleg zijnde stadskwartier naar het Park. Daar wenschte de onbekende aan een natuurlij ke behoefte te voldoen, maar daar liem daarvoor de gelegenheid in de Officieren- Societeit niet openstond, begaven beiden zich naar den theetuin »De Melkkop" waar de onbekende zich aanstonds verwijderde. Nauwelijks had de ander aan een tafel tje plaats genomen of er kwam een tweede onbekende op hem af, die hem vroeg, waar de telefoon hing. En de oude lieer scheen nog al spraakzaam ook met de zen knoopte bij al gauw een praatje aan, dat voortgezet was, toen de ander terug kwam en zich bij de twee aansloot. Plotseling ontdekt een der twee onbe kenden een kaartspel op den grond, d. w. z. hij hield of hij het spel vond, want waarschjjnlijk was het vinden maar een valsche manoeuvre. Maar in ieder geval was het een welkome gelegenheid om een potje te spelen. Zij begonnen, terwijl de oude heer toekeek, met z.g. Russische ban ken, waarschijnlijk het aloud bekende spel letje »écn, twee, drie, klaverenaas of har tenboer. In een ommezien verloor de een aan den ander een som van ƒ3500, die in contant geld werd uitbetaald. Dat spelletje scheen den ouden heer nu toch wel een plezierig en met een beetje geluk ook voordeelig tijdverdrijf. Hij zou het ook eens probee- ren hij luid maar 5 gulden bij zich maar je kon nooit weten. Edoch, de twee rijksdaalders waren in een oogenblik in de zakken van de onbe kenden verdwenen. Dat was jammer. De oude heer had zoo graag nog een oogeu- blikje doorgespeeld, hij begon er nu juist den slag van te krijgen. Een der onbekenden verzekerde, dat hij mijnheer ten volste vertrouwde niet alle geuoegen zou hij hem ƒ2000 leenen. Gre. lig maakte de oude heer van het aanbod gebruik. Maar de kans keerde zich niet en even later had hij ook die som verspeeld. 't Was natuurlijk nu plicht bet geld te rug te betalen. Beide onbekenden verge zelden den ouden heer naar zijn woning en daar werd hun ƒ2000 aan effecten te rugbetaald uit den welvoorzicnen trommel van den verliezer. Eerst toen de oude lieer alleen was, be gon hij te snappen, dat hij met geen eer lijke menschen te doen had gehad. Hij begat zich naar de politie, vertelde daar zijn wedervaren en voegde ei' eene breedvoerige persoonsbeschrijving van zijn beide vrienden bij. De politie heeft beide personen gearresteerd, Hevige stormen hebben Woensdag en Donderdag op de Engelsche kusten en in verschillende deelen van het land gewoed, behalve op* de noord-oostkust. De haven van Liverpool lag vol schepen, die wegens liet noodweer niet in zee konden steken. Ook dc binnenvaart moest worden ge staakt. Het stoomschip »Ophir" van de Orient-liju is bij Garelock gestrand. In het Engelsch Kanaal vooral heeft het geducht gespookt. Een visschersschip is na bij Folkestone vergaan, waarbij vier men schen verdronken. Ook Londen heeft veel van regen en wind te lijden gehad. In de villa's aan de Theems is groote schade aan gericht zoowel door den storm als door oversrrooming. In de stad zelf zijn menschen te water gswaaid en verdronken of door vallende dakpannen gedood. In Easington stortte door den wind «Ie gevel in van een in aanbouw zijnd huis, waardoor een voor bijganger werd gedood en twee ernstig ge wond. Tusschen Rochearty en Sandhaven is de schoener »Panoua" gestrand. De be manning werd met groote moeite gered. Ook op de Fransche kust heeft de storm huisgehouden. Daar zijn 30 visschersvaar- tuigen, die in de havens bij Brest lagen, tegen de rotsen stukgeslagen. Gelukkig zijn er geen menschen bij omgekomen, maar vele visschersgezinnen zullen toch tenge volge van deze ramp van den winter ge brek moeten lijden. Aan den wal zijn da ken afgerukt en huizen in aanbouw vernield. Verscheidene rivieren zijn bovendien in den nacht van Dinsdag op Woensdag bui ten hare oevers getreden, het water stroom de de huizen binnen en de bewoners moes ten haastig het lijf bergen. Uit St. Joiin, Newfoundland, wordt ge meld, dat de Fransche visschersboot >Ce- leste" gestrand is op de westkust tijdens den storm 18 koppen van de bemanning werden gered en vier man verdronken. Op de kusten van Newfoundland heeft overigens verleden week een hevige storm gewoed, waar bij 11 schepen, meest met visch geladen, strandden en de meeste ge heel vergingen. Zeven matrozen verdron ken, de anderen bereikten de kust. Een ernstig spoorwegongeluk heeft zich voorgedaan op de lijnen van de Great Western Railway Company Een sneltrein die even na lialfelf New Milford had ver laten otu via LIanelly, Cardiff, New Port en Badrnington Londen te bereiken, derail leerde even voorbij LIanelly. De eerste lo comotief kantelde dooa tot nu toe onbeken de oorzaak om en de daarachter volgende tweede locomotief deraileerde eveneens doch bleef overeind. De eerste twee personen wagens schoven in elkaar en sloegen van den niet zeer hoogen spoordijk af. Twee daarop volgende wagens vielen naar de an dere zijde om. Daar de trein zeer vol was en juist de twee eerste wagens druk bezet waren, deden zich aangrijpende tooneelen voor. De passagiers lagen bij tientallen onder de ruïnes van de verbrijzelde wa - gens en velen hadden afgrijselijke verwon dingen. Met spoed werd aan het reddings werk begonnen, doch reeds dadelijk bleek, dat enkele der slachtoffers niet meer te hel pen waren. De machinist van de omgeval len locomotief lag onthoofd onder zijn machine. De stoker was eveneens dood, zoo ook een der passagiers uit het eerste rijtuig, een predikant uit Pembroke. Een andere passagier overleed op weg naar' het hospitaal van het naburige Swan sea. Yele andere reizigers, een 50 tal bij elkaar, werden gewond, onder wie velen levensgevaarlijk. 3ï(J ,c Staatsloterij Collecte Zeeland. Trekking van Vrijdag 7 Oct. 70 9911 NIETEN. 1582 1592 4329 5629 9418 9876 18343 Muis. Huw.-aang. 23 Sept. E. F. Jans- sens, 42 j., jm en E. L. Beijaert, 38 j., jd- Huw.-voltr. 13 Sept. L. H. A. Tilleinan, 22 j., jm. en M. C. S. Calon, 2S j., jd. Geboorten. 4 Sept. Pieter, z. van F. J. Hendriks en E. Nieskens. 6, Angela Ma ria Fraucisca, d. van P. J. Louwagie en E. Demon. 17, Adrianus Pieter, z. vau P C. Boogaard en J. M. Vermeulen 20, Adriana Maria, d. van M. A. Visser en N. N. Goossen. 2G, Julien André, z. van B. Vanleeuwe en L. M. van Paemel. 26, Ce lesta Emelia, d. van A. Demuijnck en E. Leers. Overlijden. 11 Sept. Pieter C. van de Plassche, 43 j., echtg. van Louisa Brasser. 14, Angela M. F. Louwagie, 8 d., d. van Petrus Johannes en E. Demon. 30. Phi- lomina L. Th. Coppens, 2 mud., d. van Johannes en Louisa M. Vrielijnck. Retranckeuient. Geboorten. 20 Sept. Elizabeth Suzanna, d. van L. Basting en S. K. de Hullu. Overlijden. 4 Sept. Willem de Blaeij, 70 j.. eerst wedn. van Maria Haartsen, laatst van Elizabeth Leenhouts. 19, Abra ham de Ridder, 21 j., z. van wijlen Abra ham en Catharina Calaudt. 27, Johanna Catharina Christiaansen, 9 j., d. van Jacob en Catharina M. Hendriks. Hoogwatergetij Breskous. DAGE N. voorin. nam. Woensd. 12 Oct. 3.20 3.44 Donderd. 13 3.56 4.20 Vrijdag 14 5.10 5.34 Handelslbericliteii. Rotterdam 10 Oct. Nieuwe Zeeuwsche en Vlaamsche Tarwe, puike f 9.50 ii i 10.00 goede f 8.00 a f8.40 Rogge f 5.25 a f 5.65 Gerst f 7.50 a f 8.25, Haver f7.25 a f7.50 (per 100 KG.) Br. boonen f 11.00 f a.11.50 witte f 13.00 a f 13.75 Kookerwten f 7.60 af 8 50. Voer- erwten f7.00 a f 8.25, Kanariez. f 0. a f üO.OO, Koolzaad f 7.90 a f 8.25. Zeeuwsche Aardappelen Bonte f2.00 a f2.25: dito blauwe f2.00 k f 2.25. Zeeuwsche Uien Groote bruine f 2.90 kleine f 3.90, stroogele f 3.00 per 60 KG. V e e m a r k t. Koeien le qual. 35 c. 2e qual. 30 c. 3e qual. 25 c. Ossen le 35 c. 2e 30, 3e 25 c. Stieren 00 le 2e 00, 3e 00 c. Kalveren le 50, 2e 42 3e 37 c. Schapen le 25, 2e 20 c. Lamm, le 33 2e 30 3e 25 ct. Varkens le 22, 2e 20 ct. 3e 19 Koers van het geld. België 100 fr. f47.55 a f 47.87» Eng. 1 pd. St. f 11.975 af 12.05 N.-Amerika 1 DoUar f 2.445. Zoo de Hbere wil en hij leeft, 6 hoopt onze geliefde Vader, Behuwd- V en Grootvader, 0 op Zaterdag den 15 October zijn SOsfen geboortedag te gedenken. fa Uil naam zijner dankbare kinderen, j, behuwd- en kleinkinderen., t P. J. DIERX Jr. BreskensOct. 1904. Gehuwd: J. WALRAVEN VAN DE GARDE EN JOSINA C. HAMMACHER, die, ook namens wederzijdsche familie, dank betuigen voor de belangstelling bij hun huwelijk ondervonden. Groere, 8 October 1904. Ondergeteekenden betuigen hunnen welgeuieenden dank voor de ontvangen blijken van belangstel ling bij hun 35-jarige echtvereeniging ont vangen A. VAN HANEGHEM EN ECHTGENOOTE. Breskens, 10 October 1904. GROOTE VOORRAAD VAN in puike grootvruchtige soorten. Ook een mooi partijtje Verder houdt ondergeteekende zich be leefd aanbevolen tot bet leveren van alles wat tot het vak behoort. VAN UXEM, Groede. P. VAN MEENEN, Breskens.

Breskensche Courant | 1904 | | pagina 3