De schadeloosstelling bedraagt de waarde welke het dier in den staat waarin het zich op het oogenblik der schatting bevindt, nog voor het bedrijf van den eigenaar ver tegenwoordigt. Door tusscheukomst der Maatschappijen van Landbouw zullen nu in elke streek deskundigen van Rijkswege worden aangesteld voor het schatten der runderen, welke voor het hier aangeduide doel zijn aangegeven. H. M. de Koningin en Z. K. de Prins vertrokken Zaterdagmorgen op het onge woon vroege uur van 0.37 (locale tijd) met Hr. Ms. specialen trein per Staatsspoor van Den Haag naar het buitenland. H. M. en de Prins gingen regelrecht naar Krakow, waar de Koninklijke trein 's avonds te half negen aankwam. Van daar zou het Koninklijk Echtpaar per rijtuig naar Dobbin vertrekken, hetgeen nog een rijtoer van ongeveer driekwart uur vor dert. Tot het doen van uitgeleide waren aan wezig Hr. Ms. eerste stalmeester baron Bentinck, de plaatsvervangende gouverneur der Residentie, generaal jhr. Van der Goes en de #waarn. burgemeester dr. Mouton. Op het perron woonden vrij veel perso- sonen het vertrek van Koningin en Prins bij. Men schrijft aan de Tel. Voor eenigen tijd maakten we in dit dagblad meldiug van het voornemen van den min. van financiën om ambtenaren van de belasting, die op den verkoop van be naderd vee of vleesch daarvan schade le ien, geldelijk tegemoet te komen. Naar wij vernemen is thans aan 't licht ;ekomen, dat de daaraan in 1903 bestede oui de verwachting ver is 1^; boven ge- aan. Niet minder dan ongeveer ƒ30,000 i hiervoor noodig geweest. Blijft op de- :n voet de stijging voortduren, dan wor- )n spoedig andere maatregelen verwacht. lUtii.SKON. 1 October 11)04. De heer J. A. Lugten die met ingang van 1 Nov. is benoemd tot Opzichter te's Her togenbosch komt te staan ouder de beve len van den Hoofd-Ingenieur-Directeur bij den Rijks-Waterstaat in de 2e en 3e direc tie en onder die van den Ingenieur in het 5e rivier-arrondissement. Sluis. De heer R. J. J. Heirman als onderwijzer tijdelijk werkzaam te Baam is men en het was Jean te moede, alsof hem een stoot in het hart werd toegebracht. Dat was Francir.e's gelaat, trek voor trek 1 De blauwe oogen en blanke tint, het blond, krullend hoofdhaar, alles herin nerde hem aan zijn verlaten vrouw en te vens, in eenige trekken om de oogen en den mond, vond hij zichzelf weder, zooals hij was op dien leeftijd. Hij kon zijn oogen niet van dat frissche. welgevormde gelaat afwenden en een diepe neerslachtigheid maakte zich van hem me^stjer. Geen twij fel meer, dat was Francine's zoon, de zij ne En plotseling gevoelde hij zich tot dien jonkman aangetrokken, hij wilde zich aan zijn zijde nederzetten, hem aanraken, tot hem spreken, hem in zijne armen druk ken. Zijn ontroering was zóó zichtbaar, dat Brun hem waarschuwend toevoegde, zich in bedwang te honden, doch Jean let te er niet op en antwoordde met bevende stem Geen twijfel mogelijk Het is mijn zoon mijn zoon! Het is de zoon van je vijand, want hij draagt diens naam Je hebt niets van hem te verwachten, als jij je op on handige wijze bloot geeft. Wacht en over leg, daarna kunt ge handelen. (Wordt vervolgd.) als zoodanig aldaar definitief benoemd aan eene bijzondere R.-K. School. Sluis, 3 Oct In de hedennauiiddag ge houden raadsvergadering was de heer San ders afwezigde overige leden waren allen tegenwoordig. De notulen der vorige vergadering wer den gelezen en goedgekeurd. Mededeeling werd gedaan van eenige in gekomen stukken. Daarna was aan de orde een voorstel tot het verhuren van het post- en telegraaf kantoor aan het rijk voor den tijd van 5 jaren tegen ƒ625 per jaar, ingaande 1 Ja nuari a.s., hierbij werd bedongen dat de gemeente een tocht portaal zou plaatsen dat geraamd werd op ƒ40. B. en stellen voor dit verzoek toe te staan doch de heer de Bruijne is van mee ning dat dit geen gewoon onderhoud is en men wel ieder jaar met iets nieuws kan komen en dit niet ten laste der gemeente komt. De voorz. stelde voor in overweging te geven later een declaratie in te dienen. Voorstel B. en W. met alg. st. aange nomen. Aangenomen met alg. st. de begrooting alg armbestuur voor 1905, in ontvang-en uitgaaf op ƒ988.30, met eene subsidie van ƒ820. Daarna is aan de orde een verzoekschrift van het muziekgezelschap Apolloom hun subsidie te brengen van ƒ40 op ƒ100. B. en W. uieenen hieromtrent geene vol doende vrijheid te hebben de subsidie te verlioogen. De lieer Breesnee zeide dat ƒ100 wel wat veel is, maar ƒ40 vond hij wat wei nighij vroeg ot dit niet geschikt zou kun nen warden daar het te betreuren zou zijn indien de muziek niet zou kunnen voort blijven bestaan nu het voor een tekort staat. De heer De Bruijne was betrekkelijk de zelfde meeuing toegedaan van den heer Breesnee, doch de gemeente is steeds be reid om bij feestelijkheden eene bijzondere subsidie te geven, zooals op 19 Augustus jl. ook weer gebleken is, toen Apollo ƒ20 uit de gemeentekas kreeg, hij meent wan neer hij de honoraire leden nagaat dat de belangstelling van het publiek niet heel groot is en het daar toch eigenlijk van uit moet gaan maar niet van de gemeente en vindt dus ƒ40 void iende en gaat dus niet met het voorstel van 15. en VV. mede, die er wat voor over heeft moet het dan ook maar doen. De heer Stern zeide dat Apollo bij bi zondere gelegenheden altijd iets krijgt. De heer Breesnee zou het jammer vinden indien de muziek uit elkaar moest gaan en is daarom voor eenige verhooging, waarop de heer de Bruijne antwoordde dat het vroeger wel zonder subsidie bestond. De heer Maenhoudt meende dat de in strumenten beginnen te slijten en wanneer zij nu geen inkomsten hebben zij geen nieuwe kunnen aankoopen en de muziek dan te niet zal gaan, hij zou er toch iets mee willen doen zooals men dit zegt, waar op de heer de Bruijne antwoordde dat het muziek van particulieren moet uitgaan. De heer Maenhoudt meende dat het in andere gemeenten wel gebeurd en Apollo toch een fatsoenlijk gezelschap is, waarop de heer Stern in het midden bracht dat er wel meer fatsoenlijke gezelschappen zijn en de draagkracht in andere gemeenten mis schien sterker is. Het voorstel van B. en W. werd met 4 st. aangenomen tegen de 'heeren Breesnee en Maenhoudt. Door den gem.-ontvanger was bij Ged. Staten verhooging van traktement aange vraagd. B. en W. hadden geen bedenking tegen verhooging en zouden Ged. St. voorstellen het traktement met ƒ25 te verlioogen, het welk door den raad werd goedgevonden. Daarna werd door den raad goedgevon den uit den post «onvoorziene uitgaven" 1904 eene som te nemen ter bestrijdings- kosten eeds-aflegging ambtenaren van den Burg. Stand te Middelburg. Vervolgens werd door den raad goedge vonden op voorstel van B. en W. verlen ging der concession aan te vragen voor den steenweg langs het zoogenaamde sluisje met de verordening der tolheffing zooals die is voorgelezen. De heer Maenhoudt vond het jammer dat hij als raadslid ook tol moest b italen, hij was van meening dat hij wel vrij ge steld moest worden, daar hem dit jaarlijks veel geld kost, hij zeide er vroeger reeds over gesproken te hebben, waarop de heer Breesnee hem aanraadde een verzoekschrift om vrijstelling bij den raad in te dienen. Alvorens tot sluiting der zitting over te gaan deelde de voorz. mede, dat voorloo- pig als veldwachter voor de wijk Heille was aangesteld P. Hamers te Heille en dut de voordracht bestond uit le P. F. de Wis- pelaere bewaarder in de strafgevangenis te Alkmaar, 2e P. F. de Windt, gepensioneerd O.-I. onderoffieiev en lz. Baas, metselaur te Sluis. Daarna werd de zitting gesloten. Kluis, 2 October. Toen de schipper D. dezen avond aan boord van zijn schip kwam, viel hij, doordat zijn knecht een der luiken niet had gelegd. De man viel in het ruim, waarbij hij zich erg bezeerde en eene hoofd wonde bekwam, zoodat geneeskundige hulp moest worden ingeroepen. De rijks-veldwachter te St. Kruis, wien de vorige week te Stroopuit zijn fiets werd ontvreemd, heeft alleen het geinamte er van teruggevonden de wielen zijn tot dusver nog zoek evenals de dader. Ook te Oostburg is eene R. K. Kies- vereeniging'opgericht, waarbij zich een 80 tal personen als lid aansloten. In het bestuur werden gekozen de hee ren J. A. Borrenbergs, voorzitter, C. B. Tas, ondervoorzitter, A. Lindeman, secre taris, H. Wemaes en J. F. Bonte. Bij Kon besluit zijn benoemd tot lid van het bestuur van de calamiteuse Hoofd plaat- en Thomaespolders, de heer C. B. Temmerman te Hoofdplaat en tot id. van de waterkeering van het calamiteuse wa terschap Oud en Jong Breskens, de heer J. van Male te Breskens. Met ingang van 1 Oct. zijn o. m. de volgende kommiezen hij de belasting ver plaatstJ. van der Werf van Eede naar Hansiveert en W. van Liere van Hansweert naar Eede. Gemengd Enkele jeugdige avonturiers te Rot terdam hebben eenigen tijd geleden zich een roeiboot aangeschaft en deze als woon schuit ingericht, 't Schijnt echter, dat zij zich met behulp van deze gemakkelijk ver plaatsbare woning op allerlei kaperjjen zijn gaan toeleggen en om daaraan een einde te maken haalde de politie de jongens ver leden week «van boord" en bracht hen naar hun ouders terug. Twee er van hebben de zaak evenwel op denzelfden voet weten voort te zetten en vermoedelijk zijn dat de daders van ert rijwieldiefstal, Woensdagnacht gepleegd ten nadeele van den koopman J. Kesseling. Althans in de woonschuit, die nu ondet de viaduct der Ceintuurbaan iu de Rotte ligt, zóó, dat men ze alleen bereiken kan door zich langs een der pilaren der viaduct te laten afglijden, heeft men de gestolen fiets, uit elkander genomen onder een plan kier teruggevonden. Ook lagen in de boot een lamp, toebehoorende aan de gemeente en een tros touw. Donderdagavond mocht het der politie gelukken een der bewoners van het vaar tuigje, den lOjarigen varensgezel C. v. d. P., op de Hoogstraat aan te houden. Ook zijn kameraad zal worden opgespoord. Voorts zijn door de politie nog twee minderjarige personen aangehouden, mede behoorende tot de bewoners van het roof- scheepje, dat de heeren in den Blaak tot verblijf hunner bende hebben ingericht Aan boord vond men, behalve de lamp, eigendom der gemeente en gestolen van de Zwa&nhulskade en den tros Maniltouw, enkele inbrekerswerktuigen, gereedschap pen, zeep enz. Nadat men Vrijdagmorgen gezien had, dat hij zich langs de pilaren van de via duct in het bootje liet afglijden, is 's mid dags ook door de politie gearresteerd een 22jarige recidivist. Deze wordt meer spe ciaal van den rijwieldiefstal verdacht. Men tracht nu nog een ander lid van de rooversbende op te sporen, die als »Ger- rit de vioolspeler" bekend staat. Een paartje te Grootebroek zou ten Raadhuize in den echt worden verbonden. Doch 't gebeurde niet alzoo. Een uur voor de plechtigheid vonden bruidegom en bruid het toch beter elkander maar niet te gaan toebehooren. Bruiloftsgasten en trouw plechtigheid werden afbesteld. De zakkenrollers te Amsterdam sloe gen dezer dagen van drukte hun slag;on ophoudelijk komen menschel) aan de bu reaux van politie van de vermissing hun ner horloges aangifte te doen. Dit heeft eenigen der ijverigste recher cheurs aanleiding gegeven hun best te doen de gauwdieven op heeterdaad te betrappen. Zoo verspreidden zij zich Donderdag bij het uitrijden van het Vorstelijk Echtpaar op den Dam en achter het Paleis tijdens de audiëntie, verkleed als glazenwasschers, huisknecht, palfrenier en machinist. Een allertreurigst voorval verwekte Donderdagavond in Delft heel wat beroe ring. Het koffiehuis Phoenix, een burger koffiehuis, waar het altijd zeer kalm toe gaat, werd in den middag bezocht door eenige jongelui, die kort daarna twist kre gen. De eigenares der zaak, mej. K., is hiervan zoo verschrikt, dat zij een toeval kreeg, tengevolge waarvan zij binnen eeni ge oogenblikken later overleed. De deel neming in dit treurige geval is algemeen. Te Zegwaard viel liet 4jarig dochter tje van den landbouwer N. achterover in een waschtobbe kokend water. De moeder haalde haar kind er direct uit, waarbij zij haar handen brandde, en bracht haar da delijk in kond water over. Het kind is echter deerlijk gebrand en aan den rug ontveld, zoodat de kleertjes losgeknipt moes ten worden. Het kind lijdt hevige pijnen. Vrijdagmiddag werd het Van Hogen- dospspleiu en omgeving te Rotterdam iu opschudding gebracht door de logeergasten van het hotel Binnenweg aan de Jan Arends gang (Schiedamschedijk 35). Om kwart voor vijven had een dezer heeren, Corsti-

Breskensche Courant | 1904 | | pagina 2