Een flinke jongen f Heden Woensdag 7 .September f hopen 0 een paitijtje diooge Mutsaard, Gemengdo Advertentiën. 0 ELIZA KLA ASSEN Sb. 0 0 HELENA DE MAKER, 0 0 hopen 0 0 CORAEL1S DE SEIJN 0 0 en 0 Te Koop: laakbaar blijft zij in elk geval. Donderdagvoormiddag schrikte het, ï0or den wagen van K. uit Biggekerke gespannen paard, op den singel te Middel- ■g, nabij de «Griffioen" voor een uiotor- s. Het dier sloeg op hol, de wagen itelde en viel 't ondersteboven, terwijl paard, dat zich losrukte, nog een eind iliep tot het in het prikkeldraad tot ,n kwam en gegrepen werd. >e personen, die in den wagen zaten den bij den val allen min of meer pe tst ernstig echter werd alleen de 1 e- jtuurder, de eigenaar verwond. De man toch kreeg een diepe en bloe dende wonde aan het hoofdhalf bezwijmd werd hij bij een in de buurt wonenden apotheker binnen gebracht en daar verb in den. Vervolgens werd de rnau naar liet Verpleeghuis gebracht om daar verder be handeld te worden. Het schijnt dat hij met het hoofd juist tegen een boom is terecht gekomen. Ook bet paard bekwam eenige kwetsuren en de wagen werd zeer beschadigd, terwijl de boter en eieren verloren gingen. 3J6" Staatsloterij, Collecte Zeeland. Trekking Vrijdag 2 Sept. 65. 4251 10152 17981 Iemand uit Tilburg, die per rijwiel naar Roermond was gekomen, gevoelde zich bij aankomst aldaar te vermoeid om terug te fietsen en besloot per spoor te gaan. Aan den trein gekomen werd hij plot seling zoo ongesteld, dat overbrenging naar een ziekeninrichtiug noodig bleek, waar de dood spoedig intrad. Gedurende de avondfeesten te Hil versum is Woensdag een jongmensch van ongeveer 19 jaar plotseling doodgebleven. Hij was een oppassend persoon, Veld- meijer genaamd. Het stoomschip «Mochican" werd 1 Augustus midden op den Oceaan, in een lichtende wolk gehuld, waardoor bemanning en schip er uitzagen alsof zij met vuur bestreken .waren. De naald van het kompas draaide naar alle richtingen. De bemanning kon niet werken en de electrische wolk was zoo dicht dat 't schip stoppen moest. Alles wat men zag was vuur. Langzaam trok de wolk op en verbet het schip. De bemanning zag ze nog lang over de zee wegzweven. Op advies van dr. Hus werd Vrijdag middag te 4 uur te Rotterdam per rijtuig naar het Ziekenhuis getransporteerd een 25jarige kellnerin, A. E. E. genaamd, daar i zij aan hevige maagkrampen lijdende was. Onderweg echter gaf de ongelukkige den ■V-geest. Vermoedelijk tengevolge van het ve le dansen en hossen werd op den avond van Koninginnedag te Amsterdam op straat een lGjarig meisje onwel. Per brancard werd de zieke naar het Binnen-Gasthuis vervoerd, alwaar bij aaukomst bleek, dat lij reeds overleden was. haar 6 jarig zoonte, waardoor datkind'zou zijn overleden. De moeder, eene arbeidersvrouw, staat bekend als iemand, die hare kinderen hard behandelt en vaak lichamelijk tuchtigt. Verscheidene malen moesten burenom erger te voorkomentusschenbeiden komen. Haar oudste jongen, die vroeger normaal was, is nu idioot en men beweert dat dit ook een gevolg is van de lichamelijke straf fen, door de moeder toegediend. Het nu overleden kuaapje moest voor zijne moeder een boodschap doen. Hij wil de dit niet, waarop de moeder hem in het achterhuis lichamelijk strafte. Dit is door de bureu gehoord ook dat het kind schrei de. Men zegt dat de moeder het kind met het hoofd tegen den muur heeft geworpen, wat zij ontkent. Zij ZuU den jongen slechts een paar klappen voor zijn zitvlak hebben gegeven. Een half uur na de bestraffing kreeg de jongen een toeval. De dokter werd gehaald. Ruim een dag daarna over leed de kleine. De vrouw had toen uitge- loepen »Uad ik hem maar niet zoo ge slagen". Op last der justitie werd het lijkje door de doktoren Van Schouwen en De Vries uit- en inwendig geschouwd. Bij een veer aan de Kamie-rivier bij Ustkoswy (Hongarije), lieten een honderd tal menschen zioh overzetten. De veerman waarschuwde te voren dat de boot niet meer dan vijftig menschen kon laden. Op deze waarschuwing werd niet gelet. In het midden dor riviar brak de boot middendoor, bij welk ongeval vijftig men schen verdronken. Een boer te Farschau had de on voorzichtigheid begaan zijn geladen jaclit- gewei neer zetten in een hoek van de kaai' r .vaar zyn kinderen speelden. hiel lOjarig zoontje nain het geweer op en wilue er mee spelen, toen het schot plots.iiug afging en het 0 jarig zusje in het hoofd trof. Het kind was terstond dood. Uit Montreal wordt bericht, dat twee passagierstreinen van den Grand Trunk Railway nabij Richeniond (Quebec) in bot sing gekomen zijn. Negen reizigers werden gedood, terwijl later nog twee aan hun wonden bezweken zijn. Te Annecy heeft een groote brand gewoed, die het post- en telegraafkantoor vernield heeft. Het brieven- en telegram verkeer is daardoor geheel gestoord. Een ijzeren raam, waarover de telefoon draden gespannen waren, viel van het dak- met het gevolg, dat twee brandweerman nen ernstig gewond werden. De stad Beman op de Philippijnen is door trand vernield, een honderdtal per sonen is omgekomen en 5000 dakloos. De stad Bigha, de voornaamste plaats aan de Dardanelleo, is door brand gedeel telijk verwoest. Ongeveer 1000 woonhui zen zijn een prooi der vlammen geworden. Op Newfoundland woedt een geweldige bosclibrand, waardoor 300 gezinnen dak loos zijn. De -vrouwen en kinderen zijn op genomen door het stoomschip «Prospero". Twee mannen kwamen in de vlammen om. Donderdagmiddag werd op de kermis te Zaandam eensklaps een schot gehoord en op hetzelfde oogenblik stortte een jon gen, die stond te kijken in de nabijheid van een tentje, waarin een neger en een negerin tentoongesteld werden, met een gil bewusteloos neer. Na opgenomen te zijn, ibleek het een zekere Jacobus Van den Nieuwendijk, thuisbehoorende te Zaandam, te wezen, die een ernstige schotwond aan het hoofd had. Oogenblikkelijk heerschte er op het kermisterrein de Brueht, een al- gemeene verwarring en niemand wist in den beginne het ware. De neger uit het tentje nam echter haastig de vlucht en terwijl enkelen den gewonde wegdroegen, sloegen vele anderen in vreeselijke woede de handen aan het tentje en braken het letterlijk tot den grond af. Omtrent deze zaak diene het volgende; In liet tentje liet zekere G. S., thuisbe hoorende te Amsterdam, zich als neger be wonderen, waaruit dus blijkt, dat hij geen echte neger is. Natuurlijk inoest hij ook als neger dansen en andere toeren doen. Het schieten met losse patronen behoor de ook tot die aantrekkelijkheden. Nu moe ten tijdens de voorstelling een paar jon gens door een reet of scheur in het zeil gekekeii hebben. De neger zag dit eii hij dreigde te zullen schieten, als zij zich niet verwijderden. Tegelijk hief hij het pistool op en ging het schot af, met het noodlot tige gevolg, dat v. d. N. zoodanig werd getroffen, dat hij door twee doktoren voor- lorpig werd verbonden en daarna naar Amsterdam getradsporteerd werd ter opne ming in het ziekenhuis. Het vermoeden ligt dus voor de hand, dat de revolver, welke altijd met losse pa tronen wordt geladen, bij ongeluk is voor zien van een scherp patroon en dat derhal ve een groote onvoorzichtigheid tot het on geluk 'heeft geleid. Van boos opzet zal vermoedelijk niet gesproken kunnen worden. De revolver is door een onder-inspecteur en een agent gevonden, begraven in den grond achter het orgel van den luchtschoui- mel. Zij bevatte nog een ledige huls van een scherpe patroon. De getroffene is over leden. Ing-czomlen. M. de Redaktevr Met eenige nieuwsgierigheid keek ik vo rige week uit naar uw blad waarin ik stel lig, als altijd, het verslag der zitting van onzen Gemeenteraad dacht te vinden, he laas, ik vond niet wat ik zocht en inoest me tevreden stellen met enkele korte trek jes in de Midd. Crt., wier correspondent weer tegenwoordig bleek. Evenwel ben ik niet wijzer geworden omtrent eene zaak, die misschien wei, mis schien niet ter sprake is gekomen, in elk geval van uit den Raad niet naar buiten is gedrongen, doch toch een publiek ka rakter heeft verkregen, en daarom wel eens het onderwerp van sommige gesprekken is. Ik bedoel het feit, dat eene zekere vrouw of uit pure gevoelsovertuiging, of uit een ander oogpunt, haren dank betuigt aan het Gemeentebestuur van JJzeudijke, dat haar voor zijne rekening naar bet Ziekenhuis te Assenede in deze dagen op veler lippen zond voor eene geneeskundige behande ling. liet is niet mijn onderzoek of die vrouw armlastig is, maar het staat vast, dat, als zij van gemeentewege geneeskundig ver pleegd is, bet gemeentebestuur deze be handeling had moeten opdragen aan den getueente-arts ingevolge diens instructie. Dan had de gemeente, omtrent wiens financieel beheer de commissie van onder zoek der rekening over 19113 zulk een treu rig tafereel ophing, in elk geval die kosten niet moeten betalen. Waarvoor hebben we anders een goeden gemeente-dokter, die door de gemeente be zoldigd wordt, dan juist voor de behande ling van die patiënten, welke voor reke^ ning van de gemeente, moeten worden be- hundeld. Met dank voor de opname, Erx belastingbetalend Napi.cizer. IJzendijke, Sept. 1904. (Van het houden der bedoelde vergade ring dioegen we geen kennis, wijl deze gelijk anders immer liet geval is, in het plaatselijk Adv. blad niet was aangekon- digd. We houden ons aanbevolen voor rnede- deeling, indien eene te houden vergadering, niet op voorschreven wijze is gepubliceerd kunnen worden. Red.) SSaiHlclsliericlttcn. Rotterdam 5 Sept. Nieuwe Zeeuwsehe en Vlaanische Tarwe, puike f8.75 a f9.75 jtoede f8.00 a f8.40 Rogge f 5.00 a f 5.35 Gerst f 8.50 ii f 8.80, Haver f7.00 i 7.20 (per 100 KG.) Br. boonen f 0.25 a f 0.90 witte f 4.50 a f 7.50. Kookerwten f 7.75 af 8 35. Voer- erwten f7.00 a f 7.70, Kanariez. f' 0. a f O0.00, Koolzaad f 7.90 a f 8.25. Zeeuwsehe Aardappelen Bonte f 1.75 a f 1.90; dito blauwe f 1.75 a f 2.00. Zeeuwsehe Uien Groote bruine f 2.25 kleine f3.40, stroogele f2.10 per 60 KG. Veemarkt. Koeien le qual. 35 c. 2e qttal. 30 c. 3e qual. 25 c. Ossen le 35 c. 2e 30, 3e 25 c. Stieren 00 le 2e 00, 3e 00 c. Kalveren le 45, 2e 40 3e 35 c. Schapen le 26, 2e 22 c.' Lamiu. le 35 2e 33 3c 30 ct. Varkens le 23, 2e 21 ct. 3e 18 Koers van het geld. België 100 fr. f 47.55 a f 47.90 Eng. 1 pd. St. f 11.99 af 12.095 N.-Amerika 1 Dollar f 2.445. H oogvvatergetij Breskens. D A G E N. voorm. nam. W oensd 7 Sept. 11.18 11.42 Donderd. 8 12.03 12 27 Vrijdag 9 i 12.41 1.05 0 0 0 hunne 50-jarige Echtvereeniging te a a gedenken. F.EMfiE nEEVVGSTEI.EEVDEX. Breskei.», 6 Sept. 1904. 0 Op Donderdag S sept. a. s. 0 0 SUZANNA MARIA TOLLENAAR 0 0 te Biervliet (Driewegen) hunne 45- 0 jarige Echtvereeniging te gedenken 0 Hunne dankbare kinderenbehuwd- 0 0 en kleinkinderen. bij J. CAPPUN, Breskens. benoodigd bij A. 1. VAN MELLE, Brood- en Suikerbakker te Breskens. De justitie te Heerenveen vertrok naar J ubbega, in verband mat een daar ge pleegde mishandaling door eene moeder op

Breskensche Courant | 1904 | | pagina 3