TURF 1 Laatst vai een lading overtrof. 3ïö'te Staatsloterij ^Handelsberichten. Advertentiëii. mens te AMSTERDAM, Adviseurs voor Scheikundige en Hygiënische Zaken van het Huis van H. M. DE KONINGIN, sleelits drie niet vervalscht waren en wel SODEX. zooveel goede eigenschappen bezit als deze onvervalschte Soda. V j0L alle overige monsters gemiddeld 31 maal «SODEX 'sr-s* der, aan boord bij schipper J. Steenbergen, bezig was de zandstrook van een der zwaar den aan te klinken, schoot de tang, waar- ee hij die zandstrook aankneep, uit, met it gevolg, dat hij zijn evenwicht verloor, achterover van het schip tuimelde. Hij kwam terecht op de dolft van de oeiboot, die langszij vau het schip lag, waardoor hij zijn ruggegraat brak en op e plaats dood bleef. Te Montignies-sur-Sambre was de vo rige week tengevolge van een huiselijker, twist de echtgenoote van zekeren Struys van huis gegaan, met hare twee kinderen, een van 2 jaar en ean van 4 maanden. Aan haar schoonouders had zij gezegd, dat zij terugkeerde naar haar moeder, die te Watermaal bij Brussel woont. Maar inplaats van dit te doen, sprong zij nabij de sluis van Montignies in de Sambre. Niemand had dit gezien, maar eenige oogenblikken later zag een voorbijganger een kind, dat poogde zich boven water te houden. Hij riep een schipper en, door dezen ge holpen, kon hij het wicht redden. De schoonmoeder, die ongerust werd, ouidat zij niets meer van de jonge vrouw hoorde, en vernemende dat het kind levend uit het water was gehaald, vermoedde het ergste en verwittigde de politie. Men zocht en vond eindelijk het lijk der moeder. Het arme kind werd nog niet opge haald. Een Engelsche jongedame, die met haar hondje in een badplaats vertoefde, trachtte door een list het lieve diertje te onttrekken aan de lasten van den kwel lenden muilkorf, welke door de onverbid delijke politie werd vereischt. Zij schilderde een muilkorf op kop en snoet van den hond, zoo natuurlijk, dat ie der op het eerste gezicht er door bedro gen werd. En zo> kon haar lieveling met haar uit wandelen gaan, zonder lastig gevallen te worden door de politie. Maar Jip bracht z lf het bedrog aan het licht. Hij ging namelijk met wijd open bek staan geeuwen vlak voor een politie agent. Nu was de jongedame betrapt. Er werd preces-verbaal opgemaakt en zij moest een boete betalen. Een maréchaussee, te Finsterwolde gestationneerd, met verlof te Rotterdam vertoevende, bracht Zaterdagnacht een be zoek aan het kermisterrein en bezocht het café van Van Gelderen in de Marktveld straat, Hp kwam daar in gezelschap van een nichtje van den 3Gjarigen horlogema ker A. W. Ockeloen, en in dat van een paar andere vrouwen, waaronder juffrouw C. M. K., huisvrouw van W. F. v. K. Tegen het tijdstip dat het sluitingsuur van half twee sloeg, kwam in eens de hor logemaker A. W. Ockeloen dat café bin nenkropen en begon tegen zijn nichtje uit te varen en te schelden, omdat zij blijk baar het gezelschap van den marechaussee boven dat van hem verkoos, die al gerui- men tijd pogingen aanwendt om een in tiemere kennismaking met het nichtje aan te knoopen, tegen haar zin. Al dadeljjk ontstond nu tumult en het gezelschap, dat het café wegens het slui tingsuur verlaten moest, ging de straat op, waar nog eenige harde woorden geuit wer den. Plotseling drong Ockeloen op C. M. K., vrouw van W. F. v. K. in. Zij viel, en bleek door een messteek in de linkerzijde getroffen, terwijl O. de vlucht nam. Hem achtervolgde onmiddellijk de marechaussee en had het geluk den hor logemaker spoedig te grijpen, die toen naar den tjjdelijken politiepost op het kermis terrein en van daar naar het politiebureau in de Meermansstraat is overgebracht. In zijn bezit is een knipmes gevonden. De verwonde vrouw, naar denzelfdeu politiepost gebracht, werd daar door Dr. W. Mees verbonden, waarbij bleek dat de toegebrachte verwonding niet van ernsti- gen aard is. De verdachte O. is Zaterdag in verhoor genomen. Men schrijft aan de »N. Crt." Binnen een niet te lang tijdsverloop zal voor de arr.-rechtbank te Haarlem dienen de zaak tegen vrouw Datema, thans gede tineerd, beklaagd haar man, caféhouder in de Haarlemmermeer, door middel van ar senicum om het leven te hebben gebracht. De vrouw heeft bekend een medeplich tige te hebben, een goed vriend, die haar bij een en ander de behulpzame hand zou hebben verleend. Deze vriend bevindt zich mede in arrest, doch ontkent alles. Een stellig bewijs ontbreekt en bijgevolg is de kans tot nu toe zeer groot, dat hij weer op vrije voeten zal komen. Opmerkelijk is, volgens de bekentenis der vrouw, de loop der gebeurtenissen. Volgens haar zou zijn afgesproken, dat de vriend 's nachts aan haar woning zou komen en de deur ongesloten vinden. Op een afgesproken plaats was een beker met een ei gezet en daarin zou hij het ar senicum doen. De vrouw, wetende dus dat de beker vergif bevalt', klutste 's morgens het ei, gaf het vergif haar man met het gevolg, dat hij bezweek. De hoeveelheid arsenicum moet groot genoeg geweest zijn om vier man te ver geven. Het opmerkelijke van het geval is, dat niemand den medeplichtige bij de woning heeft gezien, welke pogingen ook zijn aan gewend om dat te bewijzen. Een beloo ning van ./TOO, door den officier van ju stitie ten deze uitgeloofd, bleef zonder re sultaat. Hoe vreemd het moge schijnen, de mo gelijkheid bestaat, dat niemand den man gezien heeft omdat het feit moet hebben plaats gehad in den nacht van Zaterdag op Zondag, een tijd dus, dat weinig men- schen op het pad waren. Op eiken ande ren nacht zou het dat niet geweest zijn, omdat dan vele landslieden omstreeks dr.e uur reeds op weg naar hun landarbeid zijn. De vrouw zal intusschen haar gerechte straf niet ontgaan. Een zoon van den vrachtrijder L. B. van Kerkvoorde te Temeuzen, had de vo rige week het ongeluk te Nieuw Namen, waar hij werkzaamheden verrichtte voor den aldaar in aanleg zijnden keiweg, on der een zoogenaamde kipkar beklemd te geraken, waardoor een zijner beenen brak. De gevreesde keelziekte blijft te Hulst nog steeds heerschen. Weer zijn drie gevallen geconstateerd, waarvan een van hoog ernstigen aard. Een vijfjarige knaap bezweek binnen weinige uren. Zelfs volwassenen blijven niet verschoond hoewel bij hen de ziekte, niet gevaarlijk- kan geacht worden. Vrjjdagmiddag ontstond ten huize van den winkelier H. Weide, in de Wold- straat te Meppel, eene hevige ruzie tus- scben eenige personen uit Ruinen, allen min of meer onder den invloed van ster ken drank verkeerende. Daarbjj bekwam een hunner, C'ornelis de Jong, gehuwd, met 5 kinderen, een mes steek in den rug ter lengte van 8 en ter diepte van 7 centimeter, die belangrijk bloedverlies had. De man werd in het ziekenhuis opge nomen en behandeld door dr. Leijdesdorf, wien de woud niet levensgevaarlijk voor- kwam, zoodat de patiënt naar jzijn woon plaats is teauggekeerd. Ofschoon het helder dag was, heeft zegt de Ass. Crt. naar oud Drentsch gebruik, niemand iets gezien. De dade is dus onbekend. Te Bremen is een vierjarig knaapje dat op de straat speelde onder een wagen geraakt, waardoor het onmiddellijk werd gedood. Collecte Zeèland. Trekking Donderdag 18 Aug. 45. 147 154 1587 5G58 7371 9892 18339 Hoogwatergetij Breskens. DAG E N. voorin. nam. Woensd. 24 Aug. j 12.29 12.53 Donderd 25 12.45 1.09 Vrijdag 26 1 1.14 1.38 Rotterdam 22 Aug. Nieuwe Zeeuwsche en Vlaamsche Tarwe, puike f7.70 a f8.10 goede f7.00 a f7.40 Rogge f 5.00 a f 5.25 Gerst f 7.25 a f 7.75, Haver f7.00 a f7.40 (per 100 KG.) Br. boonen f G.25 a f G.90 witte f 4.50 a f 7.50. Kookerwten f 7.25 af 8 00- Voer- erwten f G.OO a f 7.00, ICanariez. f 0. a f UO.OO, Koolzaad f 7.90 a f 8.35. Zeeuwsche Aardappelen Bonte fU.OO a f 0 00; dito blauwe f 0.00 a f 0.00. Zeeuwsche Uien Groote bruine f 0.00 kleine fO.UO, stroogele f 0.00 per 60 KG. Veemarkt. Koeien le qual. 36 c. 2e qual. 30 c. 3» qual. 26 c. Ossen le 36 e. 2e 30, 3e 26 c. Stieren 00 le 2e 00, 3e 00 c. Kalveren le 47. 2e 40 3e 34 c. Schapen le 28, 2e 24 Lamm, le 37 2e 34 3e 30 ct. Vaik.ns le 22, 2e 19 ct. 3e 17 Koers van het geld. België 100 fr. f47.55 a f 47.875 Eng. 1 pd. St. f 11.99 af 12.085 N.-Amerika 1 Dollar f 2.445. De Heer en Mevrouw WALLER- Veebun geven kennis van de geboorte van een dochter. Guoedr, 23 Augustus '04. te wachten bij S. ROUKEMA, Brkskens. Aanbevelend. Uit een onderzoek betreffende knoeierijen in de Soda, in gesteld door Dr. van Hamel Roos Har- en waarvan het resultaat voorkomt in het Maandblad tegen de vervalsclhngen, van Augustus j. 1., blijkt „Dat van de 40 monsters uit 18 gemeenten hier te lande ril 1 Wee monsters gewone Soda en eeil monster merk „Dat echter ..SODEX" ongeveer driemaal „Dat de nagemaakte Sodex vervalscht bleek te zijn. „Dat van de overige 35 monsters 23 pCt. hoege naamd geen waarde hadden als reinigingsmiddel en dat aan waardevolle eigenschappen per pukje OVERAL VERKRIJGBAAR. i.et up het o merk ÖUJJriA. 0 Naamlooze Vennootschap Vereen igde Zeepfabrieken, Rotterdam.

Breskensche Courant | 1904 | | pagina 3