OPRUIMING STEEKKAR, Vaiei- 8D Meneer Ingezonden. Burgerl. stand. Advertentiën. Dankbetuiging. en 2 Rijtuigwielen. automobiel, waarin een Engelschman 'met twee [jonge dames, eveneens Engelschen, zaten. Eerstgenoemd rijtuig bleef vrijwel onbe- ihadigd, maar bet laatstgenoemde vieljom o de drie automobielisten werden allen ekwetst, een der dames zelfs zelfs zeer -nstig. Het tweede [ongeluk viel voor in de hamps Elysées. Baron De Neuflice reed aldaar met zijn utomobiel tegen een huurrijtnig. De koetsier werd van den bok geslin gerd en overreden door zijn eigen rjjtuig, waarvan het paard op hol sloeg. In levensgevaarlijken toestand werd de man naoa het hospitaal vervoerd. Donderdagmiddag was het Wagen plein te Middelburg in opschudding. Wat toch was het geval In een logement aldaar is een kermis gast gehuisvest, die zijn kind, een klein meisje, bij zich heeft. 's Mans vrouw, die gescheiden van hem leeft, kwam uit Rotterdam, waar zij een bierhuis schijnt te hebben, herwaarts om heur kind op te eischen. Doch de vader bracht de kleine buiten haar bereik en weigerde te voldoen aan 't verzoek der moeder, dat met de noodige klem werd gedaan en daardoor de buurt op de been bracht. Dit werd er niet minder op toen de po litie gehaald werd, die echter, na onder zoek, geen reden vond, om zich verder met de zaak te bemoeien, zoodat de vader zijn kind behield. Een 12jarige knaap uit Grouw, die te Oldeboorn bij zijn familie logeerde, sloeg, terwijl hij aan het hengelen was en met kracht ophaalde, zich den haak van het vischtuig in een der oogen. Op raad van den geneesheer werd hij onmiddellijk naar Leeuwarden vervoerd, waar het oog verloren bleek te zijnhet werd uitgenomen en door een kunstoog vervangen. De sterke drank was te Gennep al weer eens de oorzaak van een moord. In een gezin, waarde mannen zich meer malen aan drank te buiten gingen, kwam 't tot een bloedige vechtpartij tusschen den vader P. J. en diens inwonenden schoon zoon A. R. De laatste moet na een heftige woorden wisseling den vader met een schop tegen het voorhoofd hebben geslagen, waarop de ze zoo woedend werd, dat hij een mes greep en dit R. in den buik stak. De verwonde stierf na enkele uren onder hevige pijnen. De 70jarige dader is in gewone omstan digheden de kalmte in persoon. R. laat eene weduwe met vier kinderen achter. Donderdag waren te Leeuwarden 3 personen aan het zwemmen in de Greuns, tusschen de spoorbrug en de Potmarge. Nadat zjj een kwartier te water waren geweest, zouden zij met hun drieën nog eens naar den overkant zwemmen, waarbij een van hen, de 18 jarige verver V. in het midden der vaart plotselng wegzakte. In zijn angst klemde de zinkende zich echter aan een van zjjn kameraads vast, waardoor hg dezen zoodanig in het zwem men belemmerde, dat hij zeer zeker met hem in de diepte zou zijn gedaald, indien hij zich niet uit de omarming had losge maakt. Ofschoon daarna nog alle pogingen door het tweetal werden gedaan om den dren keling te redden, mocht hun dit toch niet gelukken. Geruimen tijd daarna werd zijn lijk opgehaald. Vrijdag woonden de bezoekers van 't strand te Domburg een angstwekkend schouwspel bjj. Twee daar tijdelijk vertoevende jongens hadden zich te ver in zee gewaagd, en za ten op het eind van een der paalhoofden, onmaehtig om naar het strand terug te keeren. Telkens sloegen de golven over hen heen, en slechts met moeite konden zjj zich vasthouden. Met behulp van eeuige daar langs ko mende Westkappelaars gingen de badknechts met de boot in zee, en na eenige vergeef- sche pogingen slaagden zij er in de jon gens er ai te halen. Het was hoog tjjd. Door telkens over hen slaande golven was de jongste flauw geworden, en beide armen waren openge- schuurd tegen de palen. Men meldt uit Den Haag Een koetsier heelt Zaterdagavond om half negen op de Laan Copes van Catten- burch, hoek Surinamestraat, geschoten op een collega, die vroeger bij hem in huis had gewoond en tot wien de vrouw van eerstgenoemden koetsier in ongeoorloofde betrekkingen zon hebben gestaan. De dader kwam zijn vroegeren commen saal tegen, die gezeten was op den bok van een rjjtuig. Na hem van het rjjtuig te hebben ge roepen, ontstond er een woordenwisseling, waarna de commensaal het op een loopen zette. De koetsier ontstak hierover in woede, haalde een revolver voor den dag en loste een schot op den vluchteling, zonder hein echter te raken. De koetsier, die naar het politiebureau aan het Alexanderveld werd overgebracht, heeft een volledige bekentenis afgelegd. In het rustige badplaatsje Wijk aan Zee werd Zondag algemeen ontsteltenis veroorzaakt door een ontzettend ongeluk. Een familie uit de Brouwerstraat te Haarlem, maakte een uitstapje daarheen. De vader met twee zoontjes was voor uitgegaan, en des middags kwam er met een latere tram de moeder aan. Toen deze in Wijk aan Zee aankwam, wachtten haar man en kinderen haar daar bij het eindpunt der lijn op. Zoodra de oudste jongen zijn moeder in het oog kreeg, sprong hij op den wagen, wat zijn jonger broertje, een ventje van ongeveer 7 jaar, hem na wilde doen. Maar het kind gleed van de treeplank en kreeg een wiel over het hoofd, dat to taal werd verbrijzeld. De dood trad natuurlijk in een ondeel baar klein oogenblik in. Het afschuwelijke verminkte lijkje werd gedragen in de tram remisie, en met eeni ge zakken bedekt, en zoo vonden de arme ouders hun kind weer. Het hartverscheurende tooneel hunner raaelooze wanhoop duurde gelukkig slechts kort, daar zjj onmiddellijk werden verwij derd. Schoondjjke, 8 Augustus 1904. M. d. R. I ln het jongste nummer van het Week blad voor Z. VI. komt een bericht voor uit Schoondjjke, aangaande fietsers en bljjkbaar ontleend aan Uw blad. De redacteur is evenwel van eene andera meeuing dan uw berichtgever. Terwjjl deze strenge maat regelen wil, wil gene zoo weinig mogeljjk veroordeelingen, omdat de kinderen er meesttjjds de schuld van zjjn, dat ze aan gereden worden. Toch komt het mij voor, dat Uw bericht gever gelijk heeft. Van de bedoelde kin deren werd een aangereden door een fiet ser, die met uitgestrekte beenen door een troep kinderen reed. Een tweede kind viel onder de fiets, omdat de berijdster niet verkoos uit te wijken naar een minder geëffend pad. Een derde kind kreeg het rijwiel over het been, omdat de fietser te kort een hoek omrende. Verleden week reed een fietser, geheel behangen en beladen met goederen, midden door een troep kinderen, die druk aan het spel waren. Ik ben van meening, dat er weldegelijk maatregelen kunnen genomen worden, om, zooals in Oostburg, het fietsen op de wan delpaden te verbieden. Er zjjn heel wat fietsers, die met een zekere minachting op wandelaars neerzien en denken, dat zij be voorrecht zjjn boven anderen, dus ook de beste paden voor zich begeeren. Dankend voor de plaatsing Uw dw. M. Aardeuburg. Geboorten. 1 Juli. Richard Rudolf, z. van J. F. Moens enA.de Wan del. 10, Pieter Cornells, z. van P. C. Cauwels en A. Steenkiste. 12, Magdale- na Mathilda Maria, d. van E. C. Martens en L M. Modde. 22, Marie Louise, d. v. V. Matthjjs en E. I. Minnaert. 26, Jan nis Francois, z. van Sara S. Cambier. 26, Jozina Catharina Francina, d. van A. C. van der Hooft en S. Zijlstra. 26, Abra ham Marinus, z. van M. Q. Pieters en M. S. de Ridder. Overljjden. 8 Juli. Anna Maria, 2 mnd., d. van F. J. Calje en M. de Windt. 8, Suzanna de la Vienne, 75 j., wed. van Vincent Pieters. 23, Cyrillus De Dejjne, 3 mnd., z. van Ivo en M. L. Cherlet. 25, een als levenloos aangegeven dochter van J. Roose en S. E. van Hoeve. Sluis. Huw.-aang. 26 Juli. D. Sloof, 29 j., jm. en W. M. Bakker, 29 j., jd. Huw.-voltr. 6 Juli. Th. J. de Jonghe, 42 j., jm. en C. van Damme, 38 j., jd. Geboorten. 31 Juli. Arthur Gustaaf Jo- sephus, z. van J. F. van Winsberghe en L. S. Taughe. 30, Philomina Louisa The- resia, d. van J. Coppens en L. M. Vrie- 1 jj nek. Overljjden. 6 Juli. Johannes B. Buyck, 82 j., ongeh. 14, Maria P. E. de Smit 6 j., d. van David en M. E. Evers. 29, Anthonia C. Verstringe, 28 j., echtg. van Franciscus A. Coppens. Retraiicheuieut. Geboorten. 5 Juli. E- lizabeth Johanna, d. van J. J. de Ljjser en M. J. van Cujjck. 12, Abraham, z. van A. Dierx en P. M. Robjjti. 16, Izaak Abraham, z. van I. A. van Daalen en S. C. van den Ameele. Overljjden. 6 Juli. Pieter Brevet, 60 j-t echtg. van Jozina Post. St. Kruis. Huw.-Voltr. 28 Juli. L. L. Vanloo, 35 j., jm. en A. M. van Lersber- ghe, 22 j., jd. Eede. Geboorten. 14 Juli. Marcella Fer dinands, d. van L. de Taejje en M. L. van Belb-ghiin. Oven dmi. 18 Juli. Maria LudovicaStan- daeri, 85 j., ongeh. Aieuwvliet. Geboorten. 23 Juni. Abra ham, z. van R. van de Lujjster en W. Vermeulen. Overljjden. 1 Juli. Hendrik Cornelia Brakman, 25 j., z. van Hendrik en Johan na Schippers. 14, Maria Catharina de Reu, 77 j., wed. van Jozias Wemelsfelder. 3ï(> Staatsloteril. Collecte Zeeland. Trekking Vrjjdag 5 Aug. ƒ30. 1583 5649 9312 9337 10155 10182 12690 13170 17991 18314 tloogwatergetij Breskens. DAGEN. voorm. nam. Woensd. 10 Aug. Donderd. 11 Vrijdag 12 11.51 12.49 1.28 12.15 1.13 1.52 fiiandelsbericliten. Rotterdam 8 Aug. Nieuwe Zeeuwsche en Vlaamsche Tarwe, puike f7.75 a f8.20 goede f6.20 a f6.90 Rogge f 4.50 a f 5.25 Gerst f 7.25 a f 7.75, Haver f6.75 a f7.20 (per 100 KG.) Br. boonen f 6.25 a f 6.90 witte f 4.50 af 7.50. Kookerwten f 0.00 af 0 00- Voer- erwten f 0.00 a f 0.00, Kanariez. f 0. a f 00.00, Koolzaad f 8.00 a f 8.35. Zeeuwsche Aardappelen Bonte f 0.00 a f0.00; dito blauwe fO.OO a f 0.00. Zeeuwsche Uien Groote bruine f 0.00 kleine f 0.00, stroogele f 0.00 per 60 KG. Veemarkt. Koeien le qual. 36 c. 2e qual. 30 c. 3e qual. 24 c. Ossen le 36 c. 2e 30, 3e 26 c. Stieren 00 le 2e 00, 3e 00 c. Kalveren le 42, 2e 35 3e 30 c. Schapen le 30, 2e 25 c. Lamm, le 38 2e 34 3e 32 ct. Varkens le 2 1, 2e 19 ct. 3e 17 Koers van het geld. België 100 fr. f47.55 a f47.90 Eng. 1 pd. St. f 11.99 af 12.08 N.-Amerika 1 Dollar f 2.446. De Commissie voor het bijeenzamelen van gelden ten behoeve der Wed. J. MER- RELAAR brengt bij dezen aan de ingeze tenen van Breskeu s voor hunne milde gaven, haar welgemeenden dank. De collecte heeft opgebracht in Ter Neuzen en buitengewone giften de som van f1098.571/., in Breskens ƒ102.05, to taal /1200.621/2, waarvan aan de weduwe is afgedragen voor de eerste hulp de som van ƒ500 en de rest op de postspaarbank is gedeponeerd. Tea Neuzen. DE COMMISSIE. wegens plaatsgebrek van een ook geschikt voor klein paard, Breskens. W. LUTEIJN Az. in vaatjes, doozen, en kistjes J. C. CORNEL1S, Breskens.

Breskensche Courant | 1904 | | pagina 3