Gemengd* weiden eveneens verhoogd met ƒ2500 der leening, ƒ25 rente van 1 üct. tot 31 üec. a 4 °/0 's jaars, en de onvoorziene uitga ven met ƒ245.93 waarover alleen met- en /1U0 waarover zonder goedkeuring van Ged. St. mag worden beschikt. VI. Verschillende posten van verpach ting, verhuring, aanslagen in de hoofd, omslag en hondenbelasting werden onin baar verklaard, alsmede een te laat inge diende declaratie voor het Rijk wegens ver goeding in de kosten van het herb.-onder- wijs. Ten opzichte van de niet ontvangen huur van een tuin, vroeg de heer Hendrikse of de huurder geen borgen had, waarop de voorzitter ontkennend antwoordde, omdat deze huur nog viel onder de oude contrac ten, die geen borgen voorschreven. En naar aanleiding van de vervallen rijksbijdrage in de kosten van het herha- lingsonderwijs, interpelleerde hetzelfde lid den voorzitter. Hij vroeg: Is dat het gevolg van een verzuim Voorz.Jawel. Hendr. Van wege de administratie Voorz.Jawel. Hendr.Van de zijde van Burg. en Weth. of van Voorz. Jawel. Burg. en Weth. dragen de schuld. Zij maakten de declaratie op en zonden die in Februari in, ineenende met zulks te doen na afloop van den cursus in den re gel te zijn. 't Bleek evenwel, maar te laat, dat ze in Januari had moeten zijn ingezonden. VII. Over het onderzoek der gemeente rekening die was gesteld in handen eener commissie bestaande uit de heeren Car- preau en Hendrikse, was door dezen een rapport ingezonden strekkende er op te wijzen, dat het niet in den haak is den gemeente-secretaris leverantiëu ten behoeve der gemeente te laten doen dat het van bijna kwistig beheer moet getuigen als het batig saldo slechts ƒ107.26, tegenover de groote sloten van vroegere jaren en als een ƒ1500 meer is uitgegeven dan bij de begrooting is geraamd, redenen waarom de commissie in overweging geeft de posten iets ruimer te ramen en te trachten te voorkomen dat de Raad bij het doen van af- en overschrijvingen niet als voor een vfait accompli" wordt gesteld, wanneer de bij overschrijving te verkrijgen gelden moe ten worden of reeds zijn uitgegeven. De voorz. zeide naar aauleiding van dit rapport de rekening ook nog eens te heb ben nagezien en daardoor tot de conclusie is gekomen dat tal van posten zijn ver hoogd als uitvloeisel van genomen raads besluiten, nadat de begrooting was vast gesteld. Voor de straatverlichting is wegens aan- schoon hij geen centiem voor zijn gezin beschikbaar stelde, hetwelk geheel teerde op de inkomsten van Francine's arbeid, had hij niets bespaard, daar zijn wekelijksche verdiensten in drank werd omgezet. Hij had Claude Brun thuis aan Franci- ne voorgesteld. Reeds op den eersten aan blik gevoelde zij een hevigen alkeer jegens den kantoorbediende. In haar tegenwoor digheid scheen hij eenigszius verward en wendde hij den blik af. Was hij alleen met haar, dan deed hij alsof hij haar be klaagde eu verzekerde hij, dat hij al zijn invloed zou aanwenden om Jean weder op den goeden weg terug te brengen, al vrees de hij ook, niet te zullen slagen. Hijzelf, zoo verklaarde hij, was solide, ijverig en spaarzaam. (Wordt vervolgd.) schaffing van nieuwe palen, proefneming van en installeering van de nieuwe ver lichting ƒ269.06 uitgegeven. Het onderhoud van riolen, zinkputten, slooten enz. veteischte door raadsbesluiten eene meerdere uitgaaf van ƒ362.83, de schoolbehoeften van het heihalings-onder- wijs waarop niet was gerekend vorderde ƒ58.91 meer, de verplugingskosten van een krankzinnige vorderden mede ƒ50, terwijl de kosten wegens onvoorziene stormschade de vorengenoemde bedragen verhoogden tot ƒ761.89. Voeg daarbij het subsidie aan den Eiland-Brandkreekpolder, de verhoo ging van verschillende jaarwedden, alsmede de zeer matige raming van tal van posten, meerendeels een gevolg van het onder spr's voorganger gevolgde stelsel van te voorzich tige raming, en hij meen dat 't verschijn sel wel eenigszins verklaard is. Als een bewijs van de betrachte zuinigheid noemde spr. het feit, dat het hoognoodige delven der vest van af het Ravelijn tot aan het Directiekantoor uit gezondheidsoogpunt zeer noodig niet kon uitgevoerd worden wegens gebrek aan middelen, terwijl het weder het meest gunstige is dat men zich kan bedenken. De heer Hendrikse gaf toe dat de Raad grootendeels zelf de schuld had dat vele posten waren overschreden, maar toch is het bedenkelijk dat, de hoofdelijke omslag met ƒ500 verhoogd zijnde, thans nog 15 °/0 van dien omslag noodig zijn tot dek king van sommen die bij de begroot,ing niet zijn geraamd. Eene ruimere raming van verschillende posten zal dus noodig zijn. Van de noodzakelijkheid tot delving van de noordelijke vest was hij en zelfs de geheele Raad het eens, maar tevens gaf hij in overweging om dan ook de twee vesten om de andere boulevards eveneens te doen schoonmaken, opdat de jeugd in den win ter het genot zal hebben om daar schaat sen te kunnen rijden zonder naar de Pon- te te moeten gaan. Burg en Weth. werden dus gemachtigd om dit werk te laten uitvoeren en zoo noodig zelfs eenig kasgeld te leenen. De rekening werd voorloopig vastgesteld in ontvang op ƒ20.350.765 en in uitgaaf op ƒ20.243.505. VII. Het aandeel dezer gemeente in de begrooting van de gezondheidscommissie werd goedgekeurd tot een bedrag van 121.755 en dat der rustende schutterij op ƒ23.28. VIII. De gemeente-begrooting voor 1905 werd den raad aangeboden in ontvang en uitgaaf ƒ19918.92 met ƒ432.315 voor on voorziene uitgaven. IX. Op de circulaire van den Minister van Binneiilandsche Zaken, houdende ver zoek het gemeentelijk kiesdistrict in stern- districten te verdoelen met het oog op de groote verkiezingen in 1905, ten einde elk kiezer, ook die meer dan een uur van de kom der gemeente verwijderd zijn, op ge makkelijker wijze in de gelegenheid te stel len zijn kiesplicht te vervullen, zal aan Ge- dep. Staten worden bericht, dat de Raad van een dergelijke indeeling de noodzake lijkheid niet inziet. X. Eene reclame op een aanslag in den hoofdelijken omslag werd in bssloten ver gadering behandeld, waartoe de Raad o- vcrging, nadat de punten der agenda voor de openbare zitting waren afgehandeld en geen der leden meer iets ter tafel had te brengen. Hr. Ms. monitor Reinier Claeszen, komniaudant de kapitein-luit. ter zee P. Scholten, vertrekt in de helft van deze maand van Hellevoetsluis, om een oefe- ningstocht in de Zeeuwsche wateren te doen. Deze bodem brengt dan ook een bezoek aan Antwerpen en zal daar gedurende een week vertoeven. Op die reis zal het kom- mando reeds zijn overgegaan op den kapi tein-luitenant ter zee P. F. van der Velden Erdbrink. Gelijk men zich zal kunnen herinne ren heeft destijds te Watervliet ten eigen aardige aanranding plaats gehad naar aan leiding van een geldzaak tusschen de hee ren G. T. Boskamp van IJzendijke en A. F. Verheecke te Watervliet. Verleden week is deze zaak te Gent voor de rechtbank geweest, waarbij is gebleken dat B. aan V. ƒ1000 had geleend. Nadat de tijd van aflossing reeds was verstreken kwam Boskamp het geld halen. Hierna ontstond echter de moeilijkheid voor d"n rechter. Want Boskamp verklaarde dat Verheec ke hem de ƒ1000 weer met geweld ont nomen heeft, toen hij het bewijs van be taling had ontvangen, en V. getuigde dat B. het bewijs van betaling weer aan V. had ontnomen. De rechtbank heeft Verheecke vrijge sproken. Bij het gehouden examen ter ver krijging van het diploma als hoefsmid, zijn 0. m. geslaagd J. Ph. Salomé, Groede, A. Jolivet, J. V. F. Lippens, en Abr. van der Hooft, Aardenburg. A. üellaert, IJzendij ke. P. J. van de Sande en A. Brevet, Bier vliet, P. de Pol ter, J. de Potter en P. A. Contant, Cadzand, E. P. Kint en Iz. Tromp, Waterlandkerkje, Abr. Buijsse, Zuidzande, P. J. Cijsouw, Nieuwvliet, J. Dirkx en A. 1. Contant, Veere, en Abr. de Ridder, Re- tranchement. Bij kon. besluit is benoemd tot ont vanger der directe belastingen enz., te Sas van Gent, de heer S. A. Rochat, thans te IJzendijke. Voor de hoofdacte is Vrijdag o. m. geslaagd de heer J. A. Boes te Hoofdplaat. Den 26 Augustus hoopt de heer Mr. P. C. J. Hennequin te Aardenburg den dag te herdenken waarop hij vódr 25 jaar werd gekozen als lid van de Provinciale Staten van Zeeland voor het district Sluis, en welke betrekking hij onafgebroken en op zulk eene waardige wijze heeft bekleed, dat zijn mandaat telkens door een overgroot deel der kiezers werd hernieuwd. In het dorpje Mitterolang, nabij Inns- briick, zijn 32 arbeiderswoningen een prooi der vlammen geworden. De brand ont stond, doordat kinderen met lucifers op een hooizolder speelden. Wegens gebrek aan water konden de spuiten niets tegen de geweldige vuurzee uitrichten. Een kind kwam in de vlammen om. In het dorp Presles, bij Cbambery zijn 19 huizen afgebrand, waardoor een schude van 1(10.000 francs is aangericht. De stad Wintersberg, in Bohemen, is gedeeltelijk door brand vernield. Onder de verwoeste gebouwen bevinden zich een groote labriek van glas- eu aardewerk, een brouwerij en een fabriek van instrumenten zoodat 2000 arbeiders door den brand werk loos zijn gemaakt. Woensdagmorgen had op de Lange Koningstraat te Nijmegen, een schrikkelijk ongeval plaats. Eene gehuwde juffrouw had zich, waarschijnlijk in een aanval van waanzin, geheel niet petroleum besmeerd en in brand gestoken. Op het hulpgeroep van haar zoontje: Moeder staat in brand", kwamen twee beambten van de Nijmeeg- sche dienstverrichtingen ter hulp gesneld Zij plaatsten hun ladder tegen 't raam der bovenverdieping, waaruit de noodkree opging, drongen de kamer binnen en had den zoodoende nog juist den tijd de vlam men te blusschen en het leven der vrouv te redden. De vrouw heeft intusschen ei ge brandwonden aan een der armen beko men. Een dame, die per trein van Venlo naar 's Gravenhage was gereisd, miste bij aankomst in de residentie hare reticule met ongeveer 1000 francs, benevens een kost bare broche met diamanten ter waarde van 4000 fr. Het verlorene werd te Rotter dam, waar de dame was overgestapt, door een klerk in een coupé gevonden, welke reeds eenige ureu onbeheerd op het empla cement stond. Uit een tuin te Venlo werden door een tienjarig jongentje eenige appels ont vreemd, waardoor de eigenaar, een 78-ja- rig man, zich zoo driftig maakte, dat hij een schot op het kind loste en zijn gehee le voorlijf vol hagel schoot. Door dr. Re- ceveur werden het kind 58 hagelkorrels uit huid en bovenlijf gehaald. Door de marechaussee werd een onderzoek ingesteld het vuurwapen in beslag genomen en tegen den dader procesverbaal opgemaakt. Dezer dagen had in een der post treinen VlissingenBoxtel, een niet alle- daagsche ontmoeting plaats, 's Avonds te voren was van Duitschland naar Engeland per mailtrein een kist met reuzenslangen verzonden. Uit die kist schijnt een dezer exemplaren door onbekende oorzaak ont snapt te zijn. Althans toen de conducteur van den terugkeerenden trein den volgen den morgen in de bagagewagen wilde gaan, zag hij plotseling een slangekop voor zich. Begrijpelijkerwijze was hij niet erg op zijn gemak, doch maatregelen nemen was niet mogelijk. Gedurende den verderen rit kroop de slang uit den bagagewagen, die een weinig openstond, doch hield zich be hoorlijk vast, om niet te vallen en slinger de door de snelheid van den trein heen en weer. Bjj aankomst te Boxtel mocht het ge lukken, de slang, die door de geforceerde bewegingen veel geleden had, in eene kist te krijgen en verder naar de besteraming op te zenden. Men meldt uit Amsterdam Op het buitenterrein nabij den Beuken weg van het station de Weesperpoort is Vrijdagavond te kwart over tienen een treurig ongeluk gebeurd. De assistent-chef, de heer A. M. Nauta, had zich op de epoorbaan begeven om een goederentrein weg te brengen, en werd overreden door de Gooische stoomtram, die tusschen Lin- naeusstraat en Stationsplein van dezelfde baan gebruik maakt als de spoorwegmaat schappijen. Overgebracht naar het O. L. Vrouwe-Gasthuis, bleek dat hem één been geheel was afgereden, en dat het andere totaal versplinterd was, zoodat amputatie moest volgen. Spoedig na de operatie overleed de jonge man. Twee automobiel-ongelukken worden uit Parijs gemeld. Prinses Murat reed per automobiel met haar zoon en een bediende van haarjkasteel Roquencourt te Saint Cloud naar de hoofd stad,toen zjj in botsing kwamen met een

Breskensche Courant | 1904 | | pagina 2