Gemengd» paarden bespannen, gereed, 0111 de kist naar 't kerkhof over te brengen. Het overdragen van den een in den an deren wagen, geschiedde zonder plechtig heid. De warmte drukte zwaar, de zwarte begratenismannen repten zich hoorbaar en bewegelijk het dertigtal kransen dat straks aan den wagen zou worden gehangen, lag in een grooten kring op den grond, in de nabijheid. De geel-houten kist verliet de geheel met planten bezette ruimte van den lijk- waggon voor de donkere, niet versierde ruimte van de begrafenis-koets. Het was een nogal kille wisseling, zoo zonder eenig hartelijk woord. Maar toen de Fransche rouwwagen aan den achterkant gesloten was, werden de bloemen aangedragen en zoo stond de koets daar al spoedig onder een dak van geurige en schoone bloemen: teedere hulde aan den ouden dooden man. In het midden achterop, was de krans van de Koningin en Prins Hendrik gehan gen een van groote, gele rozen, met gou den kronen en de letters W. en H. in goud op paars lint- Een kwartier na de aankomst zette de stoet zich in beweging. Bij den hooidin gang van 't station waren toen allengs de volgrijtuigen gevuld, (er waren er vijftig), nadat eene korte plechtigheid in de konink lijke wachtkamer had plaats gehad. De heer van den Bosch, kamerheer van de Koningin, overhandigde er nl. den krans van Koningin en Prins aan den heer Eloff, kleinzoon van den president, daarbij eenige deelnemende woorden uitende. De heer Eloft' sprak er zijn diepgevoelden dank voor uit, en werd later nog gecondoleerd dooi de ministers Oyens, Idenburg en Van Lyn- den. Onmiddellijk daarop was de volgstoet geformeerd. Schier langs den geheelen weg, dien de stoet, voorafgegaan door bereden politie, naar het kerkhof nam, stonden de drom men belangstellenden het meest natuur lijk aan de eindpunten. In de Rijnstraat stond men zij aan zij geschaard en de po litie had daar vroegtijdig en afdoende ruim baan gemaakt. Om ongeveer 4 uur bereikte men het kerkhof. Tal van inrichtingen en particu liere woonhuizen, onderweg gepasseerd, hadden de vlag half-stok uitgestoken of de gordijnen ten teekon van rouw neergelaten. Op den doodenakker was de kolossale toevloed van meiischen niet. toegelaten tot het, in een chapelle ardente, herschapen wachthuisje. Alleen de d..ei stoet mnet-t den loop geëindigd ik heb 't geloof be houden). Dr. Fernhout, uit Utrecht, sprak er een gebed, dat diepen indruk maakte. De chapelle was indrukwekkend gedra peerd, en met prachtige palmen en arons kelken in de hoeken en langs de wanden getooid. In het midden stond op een ver hevenheid de kist, waarop de kransen wa ren nedergelegd. Die van de Koningin lag aan het voeteneind. KltCSKENS, 2 9 Juli 1!>04. Gelijk men kan weten is ten vorigen jare in verschillende gemeenten van ons Kanton en ook in de onze, een aanvullen de bepaling opgenomen in de plaatselijke politie-verordening, strekkende tot bevor dering van het schoolbezoek door aan de dienaren der politie de bevoegdheid toe te kennen om leerplichtige kinderen, die zich op straat bevinden gedurende den school tijd en niet zijn voorzien van eenig be wijs dat ze verlof hebben de school niet te bezoeken, naar het betrokken schoolhoofd te brengen. Nu is het ons bekend geworden dat de vorige week een jongen die een huiselijke boodschap moest doen in het voorbijgaan naar de school, tijdens de school reeds eenige tijd begonnen was, krachtens die bepaling naar school is gebracht. Het kan mitsdien zijn nut hebben oiu belanghebbenden nog eens op die bepaling te wijzen, vooral in verband met de om standigheid dat aan die nieuwe bepaling der verordening, blijkens voornoemd feit, de hand gehouden wordt. Toch moeten we aannemen, dat de Raad deze bepaling heeft aangenomen met de bedoeling om onwilligen te treffen, en niet degenen die door een samenloop van om standigheden juist een enkele maal te laat zouden kunnen komen. In zoo'n geval zou de toch al weinig populaire leerplichtwet inderdaad het ka rakter van een schooldwangwet krijgen. En we putten de meening, dat de Raad het niet alzoo zal bedoeld hebben, uit de omstandigheid, dat het aangeplakte verbod op het schuren enz., blijkens een vroeger daarvan in den Raad gegeven verklaring niet mag opgevat worden alsof bijv. de door het stot bevuilde ramen niet uiet een vochtige spons zouden mogen worden schoon gemaakt, opdat dergelijke bepalingen niet het karakter zouden verkrijgen van noode- looze plagerijen. Integendeel legde de Raad in beide ge vallen eene zoodanige mildheid aan den Dit is nu hier het tweede paard in tijd van ongeveer zes weken. Sluis. Ten overstaan van notaris James werd in het Hotel »Het Hof van Brussel" alhier toegewezen le 2.5090 H.A. bouw land gelegen in den Gouverneurspolder te Sluis voor ƒ3920 aan den heer Meerman te Delft en 2e van 3,3180 H.A. bouwland in den Paspolder te Sluis aan den heer J. de Bruijne-de Die alhier voor ƒ4400. Alles onverminderd 8 °/0 onkosten. Sluis. Terwijl de vrouw van C. alhier achter bezig was vuur aan te maken viel zij op eens bewusteloos op den grond. Een stuk doek dat in de nabijheid lag vatte vuur en bracht zoodoende hare klee- ren ook aan het branden waarbij zij nog al hevige brandwonden opliep. Haar toestand is thans bevredigend. Schoondijke. In een goede veertien da gen tijds zijn hier 3 kinderen aangereden door een fiets. Alle keeren viel de fiets op het kind en boven op de fiets nog de berijder of berijdster. Zou het geen tijd worden, dat strenge bepalingen in het le ven werden geroepen, verbiedende op de wandelpaden te rijden De weg is breed genoeg en al is het voetpad gemakkelijker te berijden, toch is dit nog geen reden om dan bijv. maar door een troep kinderen heen te stuiven. Tot nu toe kwamen de kinderen, van 4 tot 6 jaar, met wat schrammen en builen er af, doch wie waarborgt een volgende keer, dat het even zoo goed zou afloopen Schoondijke. Aanstaande Zondag zullen de werkende leden van het muziekgezel schap alhier, een uitstapje maken naar Brussel. De reis wordt bestreden uit de gezamen lijke pot van hetgeen bij serenades werd ontvangen en uit de boeten. Door naar Eecloo vroegtijdig per as te rijden kunnen de reizigers geruimen tijd in Brussel ver toeven. Gisterenmorgen omstreeks half elf ontstond er te Cadzand brand bij den heer P. Erasmus, landbouwer aldaar, in een hooischelf. Het duurde geruimen tijd eer iemand van de brandweer aanwezig was, totdat te 3 ure de brandmeester de Roo ter plaatse kwam die wegens zijne zaken buiten de gemeente was geweest. O O De brand werd nu spoedig gebluscht. De oorzaak is onbekend. Zondagnacht heeft te Ghistel, in de buurt van Brugge, weer een jammerlijk wildstroopersdrama plaats gehad. De gendarmen Valcke en Geerts, op ronde zijnde, ontmoetten eenige wildstroo- pers, w--"-- fjj ,,y" .*r".~"»«i wilden doen grond geworpen was geworden. Men ver- Wi diepte zich in gissingen wie hier deschul- ij dige zou kunnen zijn, totdat iemand wist i mede te deelen,'dat's morgens zekere vrouw f M. B., van dezelfde plaats waar de versla- e gene wag gevonden, zich door een droge 5 sloot had zien verwijderen. Nadat de po- v litie met deze mededeeling in kennis was n gesteld, werd de burgemeester ter plaatse f ontboden. Deze vergezeld van den gemeen te- en den rijksveldwachter, wachtte de ver- i dachte bij het uitgaan der middagkerk, waarheen zij zich had begeven, op, waarna U zij naar Hoedekanskerke werd geleid. Na een ingesteld verhoor werd zij, als verdacht van moordaanslag, in voorloopige bewaring gehouden. i Maandag is zij gevankelijk naar Middel- 1 burg gevoerd, om daar voor den officier van justitie gehoord te worden. Zij is dezelfde vrouw, die voor eenigen tijd als verdacht van diefstal, gepleegd te Kwadendamme, werd aangehouden, doch wegens gebrek aan overtuigend bewijs op vrije voeten gesteld. Deze poging tot moord op genoemde vrouw van J. H. wordt in verband gebracht met de indertijd gepleeg de diefstallen, waarvan M. B. verdacht werd de daderes te zijn. Maandagmorgen ver keerde de aangevallene nog altijd in be- wusteloozen toestand, terwijl zij geen woord kon uiten. Evenwel constateerde de onmiddellijk ge roepen arts, de heer Van Ingen Schouten, dat vooralsuog de toestand niet levensge vaarlijk was. De Russische minister van binnen- landsche zakeu Von Plehwe is gisteren bij het uitrijden door een bom getroffen en terstond gedood. Ook de koetsier werd doodelijk getroffen. De dader, een jood, werd onmiddellijk gevat. Te Parijs zou Zondagmiddag om 3 uur voor de tiende maal een ballon opstij gen. Behalve de luchtschipper namen er nog 7 mannen, eene vrouw en een kind in plaats. Er was even over gesproken of het ook beter was, niet op te stijgen, want de lucht stond naar regen. Men steeg echter toch en op het oogen- blik van vertrek was het inderdaad droog en stil weer. De ballon was nog niet ver omhoog, toen de kapitein toch ongerust werd en het sein gaf weer neer te halen. Dit gebeurde en de luchtreizigers waren al weder op een afstand van 15 nieter van den grond, toen er plotseling een hevige windvlaag kwam. Het luchtschip kantelde geheel op zjj, men hoorde een krak en toen schoot plot seling de bol de lucht in. Het was of het gevaarte werkelijk weg sprong, want in enkele oogenblikken was er niets meer van te zien. Het was in de wolken verdwenen. Maar enkele minuten later werd de ballon weer zichtbaar, een honderd meter of vier van den grond. De bol leek echter niet meer dan een groote lap, di«"ivt-mtslinfferd wevd door ivenste stuk

Breskensche Courant | 1904 | | pagina 2