beeld is beperkt en de letters daaromheen lijn van fraaier type. Het geheel is scher per uitgemunt, waardoor het muntstuk aan de technische eischeu geheel voldoet. De Eerste Kamer heeft de Hooger- Onderwijswet verworpen met 27 tegen 22 stemmen. Tegen de vrijzinnigen, vóór de rechtschen. HRF.SKF.YS, is Juli 11)04. Door Burg. en Weth. alhier werd gis terennamiddag ten raadhuize aanbesteed de onderhoudswerken ten behoeve der gemeen te waarvoor werd ingeschreven door J. M. H. van de Sande voor ƒ649, J A. Carels en L. Maas elk ƒ630, C. J. de Smit ƒ617, A. P. van de Sande ƒ535 en W. Woittiez ƒ519, wien de uitvoering is gegund. In de gisteren alhier gehouden zit ting van den gemeenteraad waren afwezig de heeren van Houte en Risseeuw. De notulen werden na voorlezing goed gekeurd. Medegedeeld werd dat van wege het rijk over 1Ö03 eene bjjdrage was verleend van ƒ75 in de kosten voor herhalings-onder- wjjs, terwijl voor 1904 de bijdrage krach tens de wet van 24 Mei 1S97 ƒ3085,79 bedraagt. Voor kennisgeving aangenomen. Vastgesteld werd het kohier van de hondenbelasting met 38 aanslagen le en 33 2e klasse. De rekening van het Alg. Burg. Arm bestuur over 1903 werd goedgekeurd met een uadeelig slot van ƒ10.79. De staat van oninbare pusten van den hoofdelijken omslag over 1903 werd vast gesteld tot een bedrag van ƒ104.56. De gemeente-rekening over 1903 werd aangeboden in ontvang op ƒ12.118.435 en in uitgaaf op ƒ11.327.11, alzoo met een goed slot van ƒ791.325. Wegens periodieke aftreding van de hee ren H. Weijkinan en A. du Burck als le den van het college der directe belastin gen, werden beide aftredenden met de hee ren N. Valk en J. de Hulster op de lijst der dubbeltallen geplaatst. Als ambtenaar van den Burg. Stand b >- last met hst voltrekken der huwelijken werd benoemd de beer A. du Burck a ƒ30, tot zjjn plaatsvervanger de heer J. P. W. Besemer a ƒ10 en als ambtenaar belast met alle werkzaamheden, behalve de bo vengenoemde de beer J. C. H. Snouck Hurgronje a ƒ125 's jaars alle met ingang van 1 Oct. a s. De kantooruren zijn op werkdagen Van 9—12 en op Zon- en algemeene christ. feestdagen indien zulks noodzakelijk is van 1112 als de belanghebbende dit verzoekt en die noodzakelijkheid aantoont. Daarna werd de zitting gesloten. Gisteren is te Middelburg de ten toonstelling van oude koperwerken geopend. Ter buitengewone openbare civiele terechtzitting der Arroudissements-Recht- bank te Middelburg van heden Vrijdag is de beer A. Mijs, benoemd Notaris te Oost burg, als zoodanig becedigd. Scliooudijke. Twee nachten achter el kander bracht men alhier ongewtnschte visites. Maandagavond was de bezoeker zoo on beleefd een rijwiel mede te nemen. Toen de eigenaar den volgenden morgen opstond en per fiets naar de boot wilde rijden, bemerkte hij, dat zijn bijna nog nieuw karretje, was verdwenen. Door een ruit in te slaan, had de dief gelegenheid een spie weg te nemen en zoo kon hij de deur openen. Den volgenden nacht probeerde uien bij iemand, niet ver wonende van hetn, waar men het rijwiel had ontvreemd. Een raam was opgeschoven en voetstappen zichtbaar, maar men vermiste niets. Woensdagmiddag werd het rijwiel ge vonden in eene sloot aan de Ponte, onder IJzendijke. De voorband was luchtledig en de berijder, die blijkbaar oji bedoeld rijwiel nu niet meer verder kon, heelt ze - ker zich er van ontdaan tegen zijn zin. Als het. waar is, wat men fluistert, zou de dader zijn iemand, die reeds meermalen met de justitie kennis maakte. Maar waar hij nu is, weet niemand. Wij hopen, dat de dader gevat zal wor den, want men is hier op zulke nachtelij ke bezoekers niets gesteld. In de Woensdagavond gehouden Raadszitting te Schoondijke, waarbij de heer Iz. Risseeuw afwezig was, deelde de voor zitter mede, dat de wijziging in de be grooting voor 19t)4 was goedgekeurd, dat de rekening der gezondheidscoruiuissier over 1903 had bedragen ƒ69.59', zoodat men ƒ20.beneden de begrooting was geble ven dat de begrooting voor genoemde commissie voor 1905 voor deze gemeente was vastgesteld op 86.73'. Op een verzoak der gemeente Honte- nisse tot wijziging van art. 149 der ge bracht worden. Dat men geen houten ge bouwen in de kom der gemeente zou mo gen bouwen vond bij allen veel bezwaar; ook het feit dat voortaan in een alkoof geen bedsteden zouden mogen worden gemaakt. In vele gevallen, geuoemd in verschillen de artikelen, wordt voorgeschreven dat B. en W. kunnen vrijstelling verleenen, mits de Gezondheidscommissie gehoord. Algemeen was men van oordeel dat dit veel administratieve omslag en weinig re sultaat zou opleveren. De meening werd dan ook uitgesproken dat hue onmogelijker de wet, in elkaar gezet wordt, hoe spoedi ger men kans heeft, dat ze wordt veranderd. Nadat de aanbieding der gemeentereke ning over 1903 had plaats gehad, werd de vergadering gesloten. Gisteren bewogen zich te Vlissingen den geheelen morgen zeer velen op den Noordzee-Boulevard om het Duitsche es kader te zien aankomen. Het geduld der nieuwsgierigen werd in de brandende hit te op een ware proef gesteld, want in plaats van te 11 uur, zooals bepaald was, kwa men de schepen eerst te half één in zicht. Wel waren reeds 2 kruisers en 2 torpe dobooten aangekomen. Deze schepen wer den opgeschut en namen ligplaats in de Binnenhaven. Ongeveer een unr kwamen de 8 zee- kastoelen achter elkaar voorbij den boule vard gestoomd. Het was een prachtig en indrukwekkend gezicht, liet voorste schip van liet eskader bracht de eerste gebruike lijke saluutschoten, welke beantwoord wer den door de Hertog Hendrik, op de reede geankerd. Daarna bracht dit schip saluut schoten aan den Duitschen admiraal, welke wederom door het eerste der Duitsche schepen werden beantwoord. Het eskader stoomde daarna achter de Hertog Hendrik, in twee rijen kwamen de schepen ten an ker. Des middags verwelkomde eerst de schout-bij-nacht van Nes den Duitschen vlootvoogd en verder werden verschillende officiecle bezoeken afgewacht. Oostbtu Woensdagavond kwam de Gemeenteraad iu voltallige zitting bijeen. Nadat de notulen der vorige zitting ge le/en en opveranderd waren goedgekeurd, werd mede.lwfiojf g< I n van eenige in gekomen stukken, "i a. eenige Staats- ei bladen, in welke laatste u a. voornomen le óe staat der bevolking der gemeenten ie Zeeland op 31 Dec. 1903 waaronder u genie nte 1045 in. vu 1-07 vr. 2e V. Van Ged. St. is ontvangen eeti ver zoek tot nadere regeling van de jaarwed den der ambtenaren van den Burg. Stand, en overeenkomende met die welke ook in andere gemeenten is behandeld. Naar aanleiding stellen Burg. en Weth. voor in afwijking van het in de vorige zitting genomen besluit éen ambtenaar te benoemen belast met alle werkzaamheden en twee plaatsvervangers Dientengevolge vroeg en verkreeg de heer C. I. Kense ontslag als ambtenaar van den Burg. Stand en is't thans de heer 1'. de Hullu Hz. en de beide wethouders, de heeren J. II. van Peenen en M. M. Meijer plaatsvervangers. VI. Goedgevonden werd aan H. M. de Koningin opnieuw aan te vragen de ver lenging der concessie tot tolheffing op den weg OostburgWaterlandkerkje, ingaande 1 Mei 1905. VII. Op zijn verzoek werd aan Adr. Verplanke ontheffing voor 7 maanden ver leend van zijnen aanslag in den Hoofdei. Omsl. wegens vertrek. Nog deelde de voorzitter mede dat de veieischle veihooging der schoorsteenen van Gebrs. Jansiens eu Van Poucke zal aangebracht worden. Na afhandeling der agenda wees de heer Mr. van Dam op de toestand van de be graafplaats. Hij gaf in overweging het grasgewas da.rvan niet meer te verpach ten maar het in eigen onderhoud te ne men opdat de perken meer kort kunnen gehouden worden en wijl de ontvangst slechts 50 ets. bedragende, toch zeer lut tel is. De voorz. stemde toe dat de ontvangst gering was, naar de werkzaamheden die daarvoor un geschieden zouden vooi de ge meente nog al oploopen. De heer an Dam zeide toe een voor- s'el in dien g, est I de behandeling der begrooting te doen en egelijk daarmede voor te stellen de jaarwedde van Ekkebns te verhoogen. «Mm MiiiiMmirhiiiaWMatzaaÉBwwMPmMii Provinciale .Staten van Zeeland. Zitting van hedpn Vrijdag 15 Juli des voorai. 10 ure. In behandeling kwam o. m. een voorstel van Ged. St. om in litgin- r o bi siuit. n tot bet doen maken van en aderboot voor den Prov. 8: ooniboot- (1 n-t op Ce Weu.er-Schelde, waardoor de stoomboot »Zeeb'.,dia" zoude kunnen wor-

Breskensche Courant | 1904 | | pagina 2