Binnenland. Gemengd, vail Wafangko 400 uian zijn. Volgens de Iuwalidid, hadden de Japan ners bij Wafangko behalve de 5d» en de He divisies ook een brigade ruiterij onder generaal Nogi. Het Russische telegraafagentschap ont vangt uit Liao-jang de volgende bijzonder heden over de geleverde gevechten. Die bijzonderheden hebben echter meest betrekking op den eersten dag van den slag (14 Juni) die de beslissing nog niet bracht. »In den ochtend van den 12den Juni zoo seint de Russische correspondent begonnen de Japanners van Poelan-tiën en Wafang-tiën op te rukken tegen de kolon- ne van generaal Stackelberg. 's Middags vielen de eerste schoten. Om twee uren 's middags ontplooide de vijand zich over een uitgestrektheid van 13 KM. op de hoogten ten zuiden van Wafangko tot aan de rivier Tasjaho. De Japansche strijd macht bestond uit 2 divisies infanterie met veld- en bergartillerie en 12 eskadrons ruiterij. Om 4 uur 's middags werd de opmarsch gestaakt, en de Russen trokken om 6 uur 's avonds kalm terug, waarbij zij het vuren uit het Noorden voortzetten. De Russische achterhoede bracht den nacht ongestoord te Wafang-tiën door. In den ochtend van den 14den Juni rukten drie Japansche kolonnes opnieuw op. De eer ste kolonne ging langs het dal van de Tasjaho, de middelste langs de spoorlijn en de kolonne die den linkervleugel vormde, door de bergengte van Wafang-ko. We gens de overmacht van den vjjand trokken de Russen op een achterwaarts gelegen stelling, 6 KM. ten Z. van Wafang-ko te rug. 's Middags opende de Japansche ar tillerie het vuur tegen het midden en den linkervleugel van de Russen en hardnekki ge iufanterie-aanvallen richtten zich tegen dien vleugel, maar de Japanners werden met groote verliezen teruggeslagen. Het verbitterde gevecht werd tengevolge van de invallende duisternis afgebroken. De Russen brachten den nacht in hunne stellingen door. Dadelijk, op den ochtend van den 15den Juni, gingen de Russen tot den aan val over, de strijd duurde met groote ver bittering den ganschen dag. De Japanners kregen meer dan eeu divisie versterkingen die hun de mogelijkheid verschaften, den rechtervleugel van de Russen om te trek ken. De terugtocht van de Russen naar Wafang-ko maakte een eind aan den strijd." HoofdplaatBiervliet en omgekeerd is met ingang van 1 Juli a. s. opgedragen aan den heer E. B. van Dauime te Hoofdplaat voor ƒ2060 's jaars. Benoemd tot brieven- en telegram besteller te Breskens met ingang van 1 Juli a. s. W. J. Veldman te 's Gravenha- ge- In het district Sluis werden in de ver schillende gemeenten op de onderscheidene candidaten het navolgend getal stemmen uitgebracht Geheel aantal kiezers 3603. Gemeenten Geldige stemmen. Mr van Dam.j 1 Mr Hennequin. O O g: Ss' S O De Smidt. V. van Oyen. Aardenburg 293 174 222 121 94 88 Biervliet 206 130 137 65 79 80 Breskens 192 150 161 35 97 66 Cadzand 130 110 113 13 63 61 Eede 94 16 34 84 2 14 Groede 277 194 195 71 114 120 Hoofdplaat 79 36 37 51 24 13 St. Kruis 65 44 56 32 16 25 Nieuwvliet 74 61 59 13 20 48 Oostburg 295 221 196 102 112 93 Rotranchoraent 114 82 79 14 24 84 Schoondijke 237 175 182 53 154 48 Sluis 280 145 197 130 101 47 Waterlandk 57 36 34 24 25 16 IJzendijke 299 140 142 176 71 87 Zuidzaude 180 112 110 22 29 133 '2872 1820 1954 1006 1025 1023 Alzoo herkozen de heeren mr. van Dam en mr. Hennequin en herstemming tusschen de heeren De Smidt en Vorsterman van Oyen (allen lib.) Verder werden herkozen te Hulst: de heeren Dumoleijn, Moerdijk, van Rompu en Van Waesberghe, allen katli. Vlissingende heeren Graaf van Lijn den en Loois (anti-rev.) Middelburgde heeren van der Meer, de Veer en Wisboom Verstegen, allen a.-r. Goes de heeren den Boer, de Jonge en Lucasse allen a.-r., herstemming tusschen de heeren W. Kakebeeke en J. N. Elen- baas beiden lib. Tholende heer Hollestolle (a.-r.) en gekozen de heer II. J. Tichelman (a.-r.) in plaats van het aftr. lid de heer Bolier (a.-r) die niet in aanmerking verlangde te ko men. Zierikzee de heeren mr. van der Lecq de Clercq en mr. Fokker, beiden lib., en gekozen de heer B. Giljam (lib.) in plaats van den hour van dor Hora. die niet meer stemming heeft de aandacht getrokken. Als men ten minste let op het feit dat bij andere kerkelijke verkiezingen 13, 14 stemgerechtigden opkomen en nu een groo te 60, dan moet daarvoor toch een reden bestaan. Welnu deze groote belangstelling heeft blijkbaar zijn oorzaak gevonden in de om standigheid dat dilmaal een arbeiders-can- didaat in herstemming kwam. Meer heeft men zich er over verwon derd dat de actie bij de stemming zooda nig ontwikkeld was, dat een werkman in herstemming kon komen, wijl de tijd tus schen de afkondiging van het tijdstip der verkiezing een formaliteit die volgens het reglement minstens 8 dagen te voren moet plaats hebben, en den dag der verkie zing nauwelijks een etmaal is geweest. Sluis, 19 Juni. Spelende had heden middag het ongeveer 5-jarig zoontje van A. B. op de hofstede van J. v. d. M. het ongeluk van een hek te vallen waardoor het sleutelbeen aan een der schouders brak. Te IJzendijke is op initiatief van den pastoor deken eene Roomsch-Katholie- ke Kiesvereeniging opgericht met aanvan kelijk 60 leden. Te dier plaatse kwam iemand die aard appels poot voor den verkoop tot de on aangename ontdekking dat eene party dier vrucht tot een gezamelijk bedrag van on geveer 10 gulden is ontvreemd. •uno» mi i wiw Vcrhiezingx-aria's. Te Venhuizen (N.-H.) vervulde een 94-jarige nog zijn kiezers plicht; hij wierp zijn biljet in de bus met de ontboezeming: .Heeren, ik doe mijn best, doch het is voor 't lest". Te Andijk moest een zwakke 80-ja- rige kiezer de trappen van 't gemeentehuis worden opgedragen. Te Oostwoud bleef slechts één kiezer, die wegens ziekte verhinderd was, thuis. Van de 165 stemmen kregen de libera le candidaten er 164 en 162. Dondeidagmiddag deed zich op :t stem bureau aan de Friesche Varkensmarkt te Haarlem een niet onvermakelijk geval voor. 't Was halt zes, de stembus was reeds een half uur gesloten, 't verzegelen der pakketten was geschied en de leden beij verden zich de biljetten na te tellen, toen een heer, met zijn oproepingskaart in de hand, zich tot den voorzitter wendde. 7^"^ m» RHSch. In dronkenschap legde te Naardei een man zich op den straatweg naast dt stoomtramlijn te slapen. De tram sloeg hem een oog uit. Zijn vronw is op het vernemen van hel ongeval van schrik doodgebllven. Eene huisvrouw te Amsterdam ver miste verleden week oen gulden. Overal werd gezocht marr nergens werd het geldstuk gevonden. Een meisje van twee jaar, dat in des stoel bij de tafel zat, werd toen gevraag! of ze er ook mee had gespeeld en 't kind wees naar haar mond. Doodelijke ontsteltenis bij de moeder. Men liep met de kleine naar den dok ter maar deze kon bij nauwkeurig on- neazoek uit niets de de aanwezigheid van het geldstuk constateeren en gaf daarom den ouders den raad dadelijk naar de kin derpolikliniek te gaan. Daar aangekomen werd het ongeluk weer veiteld. Direct moest de kleine ont kleed worden. Het kind had echter kort te voren een aanval van groep gehad, waarom de moeder het een waterverband je- om het halsje had gedaan. De dokter gelastte, dat dit ook moest worden verwijderd ten einde hel kind met X-stralen te onderzoeken. Toen echter 't verband werd losgemaakt kwam de gulden uit de windselen te voorschijn. Uit dankbaarheid voor den gelukkigen afloop werd de gulden in een der busjes geofferd, voegt de .Echo" toe bij dit ver haal. Vrijdagavond omstreeks kwart voor ucht deed een hevige slag de bewoners van den Noordsingel te Rotterdam opschrik ken, vooral zij, die tegenover het paleis van justitie wonen. Daar, in het benedenhuis van perceel no 130, had, gelijk nader bleek, eene ge weldige gasontploffing plaats gehad. In dat benedenhuis bewoond door den heer G. M., onderwijzer, was in de kelder verdieping een lek in de gasleiding ont dekt, en de gasfabriek, hiervan bericht ont vangen hebbende, stuurde de gasfitters H. v. V., en J. v. d. E. om de noodige her stellingen te verrichten. In den kelder gekomen en het lek ont dekt hebbende, verbonden zij dit met iso latieband. Daarna verlieten zij den kelder voor een tiental minuten en toen, meenende dat het ontsnapte gas wel weggetrokken zou zijn begaven zii zich er

Breskensche Courant | 1904 | | pagina 2