BRESKENSCHE COURANT ALGEMEEN NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD VOOR HET VOORMALIG 4E DISTRICT. No. 906. Zaterdag' 18 Juni 1904. 13* Jaarg. Buitenland. Binnenland. A BO NNEM EN T. Per 3 maanden ƒ0.50, franco per post door het geheele Rijk ƒ0.55, voor België ƒ0.025, voor Amerika ƒ0.825, bij vooruitbetaling. Bij alle boekhandelaren en brievengaarders worden abonnementen aangenomen. A D V E It T E N I N. Van 1 tot en met 5 regels 25 cents elke gewone regel meer 5 eents. Groote letters naar plaatsruimte. Bij abonnement lager tarief. Advertentiën worden ingewacht tot Dinsdag- en Vrijdagnamiddag twee uur. Bit blad verschijnt eiken Dinsdag- en Vrijdagavond bij den uitgever C. DIELEMAA te Breskeiis. Rusland Japan. Het nieuws betreffende Port Arthur is weinig en vaak tegenstrijdig. Een telegram uit Tokio bevestigt, dat de kruiser Nowik met tien torpedobooten de haven van Port Arthur heelt verlaten, maar dat de Japansche vloot vergeefs ge tracht heeft hen naar volle zee te lokken. Dut was Dinsdagochtend. Maandagavond laat had een vloot var. kanonneerbooten en torpedojagers weer een verkenning voor Port Arthur uitgevoerd en een aantal me chanische mijnen gelegd. liet Japansche leger moet er in geslaagd zijn, 52 zware belegeringskanonnen op de hoogten ten noorden van Port Arthur op te stellen. Menschen, die uit de vesting zijn ontsnapt, verzekeren nu weer, dat of schoon er nog bijna enkel militairen inde stad zijn, het proviand niet langer dan zes weken zal reiken. De Koln. Ztg. verneemt dd. Woensdag uit Tokio Diie Russische oorlogsschepen die in de straat van Tsoesjima vochten, misschien het Wladiwostoksche smaldeel, zijn door admi raal Karuimoera opgebracht Luitenant-generaal Sloetsjefki, bevelheb ber over het 10e legerkorps, is uit St. Pe tersburg naar het oorlogsveld vertrokken. Ambtelijk wordt medegedeeld, dat luite nant-generaal Dentbofski benoemd is tot bevelhebber over liet vijfde Siberische le- ger-korps. Het verhaal over de Zwarte Zee-vKot iag nu wel voorgoed dood geacht worden. In marine-kringen te Odessa ontkent men beslist, dat Rusland den Sultan verlof heeft willen vragen oui de Zwarte Zee-vloot door de Dardanellen te mogen laten varen, ter wijl het Turksche gezanlschap te Londen zoo stellig mogelijk tegenspreekt dat (je Ottomansche regeering een verzoek van Rusland in dien geest zou hebben bewil ligd. Admiraal Avellan, de Russische minis ter van marine, heelt Dinsdag Kroonstad bezocht en den stand der wei kzaamheden aan de Alexander III, de Orel, de KDj'as- Sorowof, de Osljabja, de Sisoj Weliki en de Nawarin nagegaan. De technische commissie heeft na het nemen van vergelijkende proeven het Rus sische stelsel van draadlooze telegrafie voor het gebruik op alle schepen der Oostzee- vloot aanbevolen. Het Nowoje Wremja zegt groot gewicht te hechten aan de verklaring van Earl Per cy, dat Engeland Korea als een onafhan- kelijkeu staat blijft erkennen. Het blad meent, dat deze ministerieele verzekering bewijst, dat Groot Biittaniè zich precies op hetzelfde standpunt plaatst als Rusland en Japan gispt wegens zijn tnktlooze en overhaastige handelingen in een land, over welks lot ten slotte toch al- alleen door een vredesverdrag kan worden beslist. Een gedurfde gevolgtrekking De Magdeb. Ztg. verneemt uit Peters burg, dat de Rijksbank onlangs voor 20 millioen roebels papiergeld beeft uitgege- geven ten behoeve van den oorlog. Aangezien door bet invoeren van de wet van den 9en Juni 1902, Stbl. No. 89, Pensioenwet voor de Landmacht 1902, de gelegenheid is geopend om na 15 jaren 't Leger met voortdurend pensioen te kunnen verlaten, zal het verloop der onderoff. van het leger aanzienlijk toenemen ook de op richting van nieuwe regimenten Infanterie zal daartoe bijdragen. Daarmede zal voor hen, die vrijwillig dienst nemen, nog daar gelaten de gelegenheid om den rang van officier te behalen, in het vervolg eerder gelegenheid bestaan om tot onderofficier te worden bevorderd, dan tot voor korten tijd het geval was. Bovendien hebben de vrijwilligers thans zekerheid, dat zij reeds na 15 jaren dienst, te rekenen van af hun 16e jaar een voort durend pensioen kunnen ontvangen, dat voor een Sergeant, die dien rang 12 jaar bekleedt, minstens ƒ216 per jaar bedraagt. Bezit hjj op het tijdstip zjjner pension- neering een hoogeren rang, dan stijgt ook het bedrag van zijn pensioen. Een gevolg van de invoering der boven genoemde wet is, dat de lust tot vrijwillig dienst nemen bij het Instructie-Bataljon grooter wordt. Tal van flinke jongelieden melden zich aan, maar ook komt het meermalen voor, dat zich jongelieden voor dienstneming bij het Instructie-Bataljon aanmelden, die moe ten worden afgewezen, omdat zij niet vol doen aan de gestelde eischen van leeftijd. Zij betreuren het dan niet eerder bekend te zijn geweest m3l het bestaan van het Instructie-Bataljon, eene instelling die reeds langer dan een halve eeuw bestaat en waar bij sedert de oprichting bijna 20.000 jon gelieden hunne intrede in de militaire we reld hebben gedaan en waarvan ongeveer 3000 den rang van officior behaalden. Velen van hen klommen op tot de hoog ste rangen bij het Leger hier te lande of bij dat in Nederlandsch-Indië. Ook denken vele ouders of voogden dat de opleiding bij het Instr.-Bat. geldelijke offers van hen vraagt, integendeel, de op leiding daar is geheel kosteloos. Ouders of voogden die nadere inlichtin gen wenschen, kunnen deze door den Com- mandunt van het Instructie-Bataljon te Kampen worden verstrekt. In de a. s. zomervergadering van de Provinciale Staten zal onder meer in be handeling komen Benoeming van leden van Gedeputeerde Staten ten gevolge van de periodieke af treding van de heeren J. A. Rompu, M. de Jonge Jz., en P. F. Frujjtier en de aftre ding van den heer W. A. graaf ran Ljjn- den als lid der Staten. Benoeming van het lid der Staten, be doeld bij art. 89 der Provinciale wet. Voorstel van Ged. Staten, om in begin sel te besluiten tot het doen maken van eene nieuwe stoomboot voor den Provinci alen stoombootdienst op de Westerschelde. Voorstel van Gedeputeerde Staten tot af wijzing ran het verzoek van de afdeeling Hulst van de Maatschappij tot bevordering van landbouw en veeteelt in Zeeland, om

Breskensche Courant | 1904 | | pagina 1