RESKEBSCHE ALGEMEEN IEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD VOOR HET VOORMALIG 4E DISTRICT. 904. Zaterdag 11 Juni 1904. 13e Jaarg. Buitenland. Binnenland. A B 0 N N E M E.N T. 3 maanden ƒ0.50, franco per post door het geheele Rijk ƒ0.55, foor België ƒ0.625, voor Amerika ƒ0.825, bij vooruitbetaling, boekhandelaren en brievengaarders worden abonnementen aangenomen. ADVERTENTIËN. Van 1 tot en met 5 regels 25 cents elke gewone regel meer 5 cents. Groote letters naar plaatsruimte. Bij abonnement lager tarief. Advertentiën worden ingewacht tot Dinsdag- en Vrijdagnamiddag twee aur. Dit blad verschijnt eiken Dinsdag- en Vrijdagavond bij den uitgever C. DIELEMAX te Breskens. Rusland—Japan. legram uit Tsjifoe maakt meldiug ankomst van een vloot van jonken aldaar om voorraad in te slaan Japanners. eken van voortdurend schieten tus- rt-Arthur en Dalni. De Japan- logsschepen gebruiken Dalni nu kwartierhet is er een geregeld 1 gaan, terwijl de schepen om leu haveningang van Port Arthur aken. ineezen mogen nu niet meer weg- Port Arthur. in vloot op de hoogte der vesting e jonken Dinsdag niets bespeurd. Rome zijn er weer een paar be- tau het oorlogsveld. Een komt ijifoe en zegt dat tegen midder- idag een Japansche vloot van 12 'ort Arthur heeft aangevallen, vecht werd meermalen afgebroken Een aantal torpedojagers na- haven om mijnen te leggen en op te brengen. Om 11 uur oorgen duurde het vuren nog eede telegram is uit Jinkou aan ia Liberalen zegt, dat de aanval Lrtbur aan den gang is van Za al', zoowel van de land- als van i. koogten rondom de versterkingen Arthur hebben de Japanners ka- eplaatstzij liggen in een boog ijl lengte er om been. Dit te legram verzekert, dat Port Arthur's val op handen is. De berichten uit ltaliaansche bron ko men het dichtst bij de befaamde Tartaren- berichten, die de Chineezen uit Port Ar thur geregeld meebrengen. Er is tot dus ver geen enkele betronwbare aanwijzing dat er inderdaad reeds een ernstige aanval op Port Arthur is gedaan. Het Japansche belegeringsgeschut kan trouwens nog niet aangekomen zijn. De Petersburgsche correspondent van de Matin seint over de vloot binnen Port Ar thur, een onderwerp dat met den dag wat belangwekkender wordt naarmate de ge ruchten over de aanstaande vermeestering der stad door de Japanners toenemen. De man zegt zijn mededeelingen van admiraal Wirenius te hebben. Deze begon met te verklaren, dat er niets waar was van het verhaal, dat de Tsaar de vloot bevel had gegeven oin Port Arthur te verlaten. Admiraal Witthoefft en Gregorowitsj was de grootst mogelijke vrijheid van handelen gelaten, maar daar de haven bezaaid was met mijnen, zou het waanzin zijn te be proeven uit te stoomen zonder eerst de mij nen te hebben opgevischt en het kanaal duchtig te hebben schoongemaakt. Mochten de Japanners er in slagen Port Arthur van de landzijde te nemen, dan zou de vloot zeker uitvaren in de hoop met volle kracht naar Wladiwostok te kunnen stoomen. In elk geval zouden er verscheiden sche pen gered worden, en zulk een daad zou heldhaftiger zijn dan de schepen in de ha ven in de lucht te laten springen. Op zijn allerminst zou men bovendien ook den vij and eenige schade toebrengen. De Groote Noorder Telegraafmaatscbap- pij deelt mede, dat de Japansch-Koreaan- sche kabel is gestoord. Een bericht van Koeropatkin oordeelt, blijkens een telegram uit St. Petersburg, gunstig over den oogenblikkeljjken toestand. De regelmatige aankomst van verster kingen vooral stemt den opperbevelhebber tevreden eiken dag komen in Moekden twee bataljons aan, zoodat het Russische leger spoedig sterk genoeg zal zijn om aan- vallenderwijs op te treden. Er zijn in Japan vier menscben zegt de correspondent van de Daily Express te Nagasaki die alles weten omtrent het verloop van den oorlog, niet alleen van de bewegingen 'der Japanners, maar ook de geringste bewegingen der Russen. Die 4 menschen zijn de Keizer, markies Ojama (chef van den grooten staf), baron Kodama, (onderchef daarvan) en markies Jamagata, die naar men verwacht binnenkort het op perbevel over de troepen te velde op zich zal nemen. Deze vier, met de voornaam ste aanvoerders op het oorlogsterrein, lei den den oorlog en iedere bizonderheid is hen bekend. Maar behalve wat zij wcnschen los te laten, lekt er niets van hetgeen zij te weten komen, uit. Van dag tot dag kennen zij de juiste plaatsing van ieder regiment bijna van elke compagnie en van elk schip tot de kleinste kanonneerboot toe. Met wiskundige juistheid worden alle plannen gevormd. Elke beweging wordt zorgvuldig overwogen, iedere gebeurlijkheid voorzien en niets hoegenaamd aan het toe val overgelaten. De geheele opzet werkt als een groote machine en elk dezer man nen maar niemand anders in heel Ja pan zou precies kunnen zeggen wat op een gegeven dag zal gebeuren. Bij de behandeling der drankwet is door den heer De Boer voorgesteld te bepa len, dat het verboden zal zijn in een» localiteit, waarvoor eene Tergunning is ver leend, op dagen wanneer daarin, hetzjj zit tingen voor het publiek door een ambte naar van het Rijk, eene provincie, eene ge meente of een waterschap, hetzij eene open bare verkooping, verhuring of verpachting wordt gehouden, gedurende den tijd tusschen twee uur voor het begin en twee uur na den afloop daarvan, sterken drank in het klein te verkoopen, te schenken, toe te die nen of te verstrekken. Door den heer De Waal Malefijt werd opgemerkt dat het verbod slechts diende te gelden tijdens den duur der zitting, in welken geest de vergadering heeft besloten. Van een zelfde verbod bij te houden lo tingen voor de nationale militie is geen woord gerept. Was dat dan niet nog meer noodig ge weest Ook in onze provincie heeft zich ee ne commissie gevormd tot het bevorderen van de oprichting van een standbeeld voor den stadhouder Willem III. Lid dier commissie is o. m, de heer mr.

Breskensche Courant | 1904 | | pagina 1