Door vertrek; io loop: naar verschilleede jrijzoü. los li oi. mrtoidu van Advertentiëii. een Ist8 klas dames-rijwiel, Prijskamp op tiet Biljart, Prijs 90 cents. 3?5ste Staatsloterij. sche grensbewoners, die hier hun levens middelen komen inkoopen, in twee soorten verdeelen. Grensbewoners met en zonder tamiliekaart. De eersten komen uit Issel- borg, in Rijnland gelegen, de anderen uit de nabij gelegen plaatsen in Westfalen, die geen kaart noodig hebben. De kinderen worden meestal uitgezonden om de »frei- mengen" te halen en daar deze zonder kaart niets naar Isselborg kunnen brengen, is het eigenaardig te zien hoe deze den geheelen weg met bun kaart in de hand loopen. Op een afstand kan men de Rijn- landsche en de Westfaalsche kinderen van elkander onderscheiden. Eens in de maand kan elke familie een nieuwe kaart krijgen. Ongelukkig als men de inruiling vergeet, dan kan men tot straf een volle maand de duurdere levensbehoeften in Pruisen koopen In de buurt van het Bastilleplein te Parijs is Vrijdagmiddag een ernstig onge luk gebeurd. Een luchtbal kwam neer in de rue Eduard-Robert. Een van de luchtschippers kwam te land onder den luchtbol, de menschen up straat schoten toe en haalden met hun zakmessen scheuren in de stof, om het gas te laten ontsnappen. Dit gas is ontploft door het vuur van een cigaret. Een geweldige vlam sloeg op in de straat en stak een huis in brand. De brand was spoedig gebluscht, maar er zijn 19 mencchen gewond, nieuwsgieri- j gen, die kwamen toeloopen en bewoners van het huis, dat aangestoken werd. Verscheiden gewonden moesten naar het hospitaal vervoerd worden. De luchtbol, was zeer tegen den zin der bestuurders in de stad neergekomen. De luchtschippers waren gaarne buiten de stad neergedaald, maar de wand was door stort regens zoo zwaar geworden, dat zij niet meer in de lucht konden blijven ondanks dat zij allen ballast, tot zelfs levensmid delen, naar beneden hadden geworpen, ble ven zij dalen. Zoo kwamen zij neer in de straten van Parijs. De luchtbol bad nu al veel gas verloren. Hij kwam tegen een huis aan te liggen, zoodat een groot getal vensters zonder licht was. De mand was met de touwen blijven haken aan de twee de verdieping-blinden. De luchtschippers moesten in het hui3 gaan om den ballon los te maken. Tegen de menschen die hen I hielpen met het neerleggen van den ballon deden zij niet dan roepen, dat zij toch geen lichten moesten aansteken. Zeker heelt iemand zich niet aan de waarschuwing ge stoord, zegt een getuige van het ongeluk plotseling klonk een geweldige knal en een groote vlam steeg op van onder den ballon. De vlammen sloegen om ons heen. Een oogenblik was er onder de menschen een paniek of ze dol waren. Wie kon, holde naar het uiterste eind der straar om uit dien oven te komen. Vrouwen en kin deren rolden ondersteboven, agenten kwa men onder de voet. In het huis, dat in brand vloog, is duchtig gestolen. Dieven hebben van de gelegenheid gebruik ge maakt om vlug het geld dat zy konden vinden en gouden en zilveren voorwerpen mee te nemen. De slachtoffers, die in het hosptiual lig gen, lijden ontzettende pjjnen van brand wonden. Het is niet zeker, dat zjj allen in het leven zullen blijven. Te Deventer geraakte een paard los 'n den stal, wandelde de stad door en be- lust te krijgen een woning binnen te f>Wn. De vrouw was juist aan de schoon was!. Het schopte achteloos een pot met kalk en een met teer omver, waarvan de inhoud zich in liefeljjke eenheid op den vloer vermengde. Verder trapte de rossi nant een paar stoelen stuk herleidde een servies tot gruis, smeet een kol fiekan tot scherven en stond vast tegen den muur zonder verder te kunnen. Op dat oogenblik kwam de eigenaar binnenloopen. Het kostte heel wat moeite het paard weer uit de woning te krijgen. De vrouw vroeg natuurlijk schadever goeding voor haar boeltje, waarop de ei genaar leukweg antwoordde: Dat'tin toch wel had vast-ebonden" maar hij eindigde met de vrouw schadeloosstelling toe te zeggen. Op den Mont Salève is, volgens een bericht uit Genève, een Dresdensch student van een steilen rotswand te pletter gevallen. Zaterdagmorgen omstreeks vier uur is er brand ontstaan in de Dijksteeg te Vlaardingen, in een gebouw, toebehooren- de aan A. Hoogerwerf, mr. kuiper, dat gebruikt wordt voor kantoor en stallingen waarin zich ook bevond een gasmotor voor bet zagen van duigen. De brand heeft een groote schade aangericht. Behalve de ver oorzaakte schade aan den gasmotor, een tweetal rijwielen en anderezaken, verbrand de er in korten tjjd een uitnemend paard en bovendien nog een tweetal honden van edel ras, met een drietal jongen. Voor zijn dood schijnt het paard vooral hevig gele den te hebben, de buik is geheel openge scheurd, zoodat de ingewanden er uit puil den. Uitwendig zichtbaar heeft de brand niet lang geduurd, doch te rekenen naar de schade moet het vuur lang voortgewoe kerd hebben voor het ontdekt werd. Naar 't schijnt was het gebouw met in ventaris en ook het paard verzekerd, de honden echter niet. Te Axel ging het paard van een voerman op hol, doordien een der wielen van den wagen tegen een op den grond liggeuden boomstam aanreed, waardoor het paard schrok. De voerman viel van den wagen, doch doch kwam met den schrik vrij. Een ander persoon geraakte tusschen het wiel, waardoor hij een been brak, en ook het andere been en eenj arm ernstig ge kneusd werden. Op Hemelvaartsdag is te Essen een door socialistische Ieders belegde bijeenkomst van mijnwerkers uit het Roergebied ge houden. Er waren 200 gedelegeerden als vertegenwoordigers van 500,000 georgani seerde kolendelvers, opgekomen, en er wer den verschillende moties tegen het stilzet ten van de mijnen, de verlaging van loo- nen aangenomen. Als de loonen niet beter werden, zoo dreigde een van de sprekers kon by voor niets instaan. Zijn menschen warende bedarende praat jes van hunne leiders beu en niet meer in bedwang te houden. Te Nijehorne (Fr.) was de bakker S. des nachts in de bakkerij aan het werk, toen hij een manspersoon zag afgaan op de woning van den winkeliea Faber. Hij zag dat de persoon eene spade onder het winkelraam plratste en dit aldus op schoof. Ook zag hjj dat de man iets van de uitstalling wegnam en zich daarmede snel verwijderde De bakker wekte nu den [winkelier en te zamen ging men naar den veldwachter om den dader op te sporen. Men vond dezen aan het einde van het dorp. Hij bleek te zijn de 56 jarige P. A. te Bovenknijpe, die bekende pijpen en an dere voorwerpen gestolen te hebben, naar hij zeide uit armoede en honger. HoojrwiiU'i'nvtij Breski-ns. DAGE N. voorm. nam. Woensd. 18 Mei 3.18 3.42 Donderd. 19 4.10 4.34 Vrijdag 20 5.07 5.31 In Sedan heeft zich in den kring eener algemeen geachte famili eeen treurig huiselijk drama afgespeeld. Een student in de rechten, 22 jaar ond. kwam in den nacht en in zeer opgewon den toestand in de ouderlijke woning. Het jonge menscli, dat den naam had nog al een suitgaander" te zijn, overstelp te zijn ouders en zijn zuster met bedrei gingen hij wilde zelfs, blijkens zijn woor den, zijn zuster dooden. De vader nam, om zijn zoon rot kalmte te brengen, een revolver, dien hij in de lucht afschoot, doch de student werd nu nog woester en wierp zich als een waan zinnige op zijn vader, dien hij deerljjk toetakelde. De man, die in gevaar verkeerde, schoot ter zelfverdediging voor de tweede maal de revolver af; hjj trof den jongeling in den linkerschouder en verwondde hem ernstig. Een moeilijke arrestatie had de Lon- densche politie te verrichten in de Law rence-street, Bloomsbury. De arrestanten waren Isaac Hershberg, 22 jaar, Michael Gehavty. 32 jaar en Ro derick Joseph Blake, koffiehuisbediende, 22 jaar, die elk een vonnis wegens ver schillende overtreding te ondergaan hadden. Een inspecteur met drie agenten was er op uit getrokken om lien in hechtenis te nemen. Kort voor middernacht troffen zij Hershberg aan voor een huis in de Law rence-street en aanvankelijk toonde hij zich zeer gewillig om de politie te volgen. Hij wees hun zelfs den weg naar de tweede verdieping van het huis, waar de beide anderen zich ophielden. Toen de inspecteur en de agenten daar binneutaden, wierpen de beide mannen zich op hen en Gehartry bracht een der agen ten een dolksteek in het gelaat toe. Men greep hem vast, doch hij gaf zijn dolk aan Blake over, die daaainede een an deren agent eveneens in het gelaat ver wondde. Daarop ving een verwoed gevecht aan en Hershberg wilde van die gelegenheid gebruik maken oin te vluchten, doch hij viel buiten de deur in handen van andere politieagenten. De vechtenden rolden van de trap, waar bij een petroleumlamp omviel, maar in den val gelukkig uitdoofde. Een sterke politiemacht was noodig om de geweldenaars in bedwang te houden en naar het bureau in de Bowstreet over te brengen. De inspecteur en de agenten hebben ver scheidene wonden bekomen, een van laatst genoemden moest zelfs in het hospitaal worden opgenomen. Collecte Zeeland Trekking van Vrjjdag 13 Mei. f 70. 7412 8178 8309 1012(3 10221 10229 11160 11163 NIETEN. 2710 2734 2921 2945 5610 6539 7012 7022 7122 7165 7415 7424 S245 10110 10161 10198 10208 11165 12768 12786 17535 17552 17555 17599 SSibsj<le5saer»«*?!.teKï. Rotterdam 16 Mei. Nieuwe Zeeuwsche en Vlaamsche Tarwe, puike f 7.U0 a f7.75 goede f6.20 a 1'7.00 Rogge f U.UO a f Ü.U0 Gerst f 4.90 a 1' 5.30, Haver 16.25 ii f6,75 (per 100 KG.) Br. boonen 1' 0.a f 00.00 witte f 0.00 li f 00.—. Kookerwten f6.75 af 8 00- Voer- erwten f6.25 a f 7.00, Kanariez. f 0. a f 00.00, Koolzaad f 0.00 a f 0.00. Zeeuwsche Aardappelen Bonte f 4 80 a f5 00; dito blauwe 1'4.90 il f 5.10. Zeeuwsche Uien Groote bruine f 0.00 kleine 10.00, stroogele f 0.00 per 60 KG. Y e e m a r k t. Koeien le qual. 36 c. 2e qua!. 30 c. 3e qual. 25 c. Ossen le 36 c. 2e. 27. 3e 25 c. Stieren 30 le 2e 27. 3e 25 c. Kalveren le 48, 2e 40 3e 35 c. Schapen le 35, 2e 20 c. Lamm, le 00 2e 00 3e 00 et. Varkens le 19 2e 18, 3e 17 ct. Koers vati liet g;ekl. België 100 fr. f47.52a af 47.67a Eng. 1 pd. St. f 11.97® af 12.055 N.-Amerika 1 Dollar f" 2.44r\ zoo goed at* nieuw. Te bezichtigen bij SOETENS te finns- kens. op Zondag te ('inketerdag, Iz. DE MAILL1E, Bkeskens (Nieuwesluis.) De verovering van het Land van Cadzand onder het beleid van Prins Maurits van Oranje in 1604, DOOR Dr. J. DE HULLU. Het werk is versierd met de portretten van Prins Maurits en Graaf Ernst Casimir van Nassau. De schrijver zegt in zijn voorbericht vim de verschijning o. a. »Het zal in den loop van 1904 drie honderd jaar geleden zjjn dat Westelijk- Zeenwsch-Vlaaiidereii door Prins Manrits aan de zijde van Noord-Nederland werd gebracht. Van een feit, zoo belangrijk en gezegend in zijn gevolgen voor dit gewest zelf en ook voor de geschiedenis van ons gansche Vaderland niet zonder gewicht, mocht dunkt mij het eeuwgetijde niet on opgemerkt voorbijgaan." Over de uitvoeiing schrijft een drietal inteekenaren gevoel ik mij gedrongen U geluk te wenschen met de imlerilaad keurige uit voering van het werk. Druk, papier, alles in één woord doet Uw firma eer aan >Met mijn compliment voor de keurig verzorgde uitgave." het werkje van dr. DE HULLU, dat er bijzonder keurig uitziet, en interes sante lectuur biedt". Ook zeer gunstig beoordeeld in de Mid del!). Crt. van 25 April. C. D1ELEMAN, Uitgever, Breskens.

Breskensche Courant | 1904 | | pagina 3