«lipon-Ploegen ONTVANGEN: Mooie Blokjes- en Biezenmatten. IKaaite 11 April 14, Voorjaars-Zaaigranen, Kb-, Klaver- Te Koop bij inschrijving: WOONHUIS, Handelsberichten. Advertentiën. Landbouwers •een jrood onderhouden Verschillende Landerijen en een Landbouwers ilo fsteed je, Griep of Influenza. De alom bekende J. C. CORNELIS, Breskens. Vrijdagmorgen is door juffrouw v. V., de gehuwde dochter van den electrician S. in een winkel op Rapenburg bewust of on bewust een valsche gulden in betaling ge geven. De winkelier, die vrouw v. V. ken de, deed hiervan aangifte bij de politie, wat tengevolge had, dat nog denzelfden morgen ten huize van vrouw v. V., op het Rapen burgerplein een huiszoeking werd gedaan, waarbij echter niets verdachts werd gevon den. Vrouw v. V. werd toch gevangen genomen en eerst getransporteerd naar het politiebureau Kattenburgergracht en daarna naar het bureau Junas Daniel Meyerpleiu. Van V. was, toen zijn vrouw werd ge vangen genomen en de huiszoeking plaats had, afwezighij was nl. op dien tijd in het Zander Instituut aan de Prinsengracht, waar hij in behandeling is voor een ver wonding aan zijn rechter hand. Om half twaalf deed de politie een inval in de woning van S., den vader van deze vrouw, wonende Groote Kattenburgerstraat. Deze S. is electricien van beroep en be reisde o. a. de kermissen met z.g. kracht meters. Het vorige jaar leerde hij te Tiel een anderen kermisreiziger kennen, van wien hij het vervaardigen van munten leerde, welke munten gebruikt moesten worden en ook gebruikt zijn voor broches, armbanden, dasspelden etc. Toen de politie den inval deed, was S. juist bezig met het fabriceeren van guldens. In beslag werden genomen eenige gipsen vormpjes, een gietlepel, een soldeerbout, een groote bankhamer, 2 droge elementen (van een krachtmachine), een schroeven draaier, een aantal broches etc., benevens losse dubbeltjes en kwartjes, reeds van gaat jes voorzien en de pas gefabriceerde gul dens. S. had natuurlijk van deze laatste nog niet de achterzijde kunnen afvijlen, zooals hij anders deed, wijl de inval plaats had, terwijl hij met de fabricage nog bezig was. S. werd eveneens naar het politiebureau overgebracht. De schoonzoon van S., v. V., werd te ongeveer half twee op straat gearresteerd diens broeder, een vischventer, werd te zij nen huize gevangen geuomen, nadut ook hier eene huiszoeking had plaats gehad, waarbij echter ook niets verdachts werd gevonden. Ten slotte werd ook het zoontje naar het politiebureau overgebracht. Het knaap je werd echter niet opgesloten, doch mocht in de agenten-wachtkamer blijven vertoeven. De drie laatste verdachten werden reeds des avonds weder op vrije voeten gesteld, terwijl S. en ziju dochter, vrouw v. V., Zaterdag naar het huis van bewaring zijn overgebracht. Het justitioneel onderzoek zal moeten uilmaken in hoeverre bij het fabriceeren der muntstukken de bedoeling heeft voor gezeten, deze muntstukken als echt en waar deloos te gebruiken. De mogelijkheid is echter niet uitgesloten, dat de vrouw zelf een valsch geldstuk heeft ontvangen en zon der het te weten, dit weder in betaling heeft gegeven. Hiervoor pleit de omstandigheid dat de familie v. V. reeds ruim dertig jaar op Kattenburg woont en daar dus bekend is. Wilde vrouw v. V. nu, geheel bewust 'an haar daad, een valsch geldstuk in be- almg geven, dan zou zij hiervoor waarschijn lijk wel een andere buurt hebben gekozen, als die, waarin zij zoo goed bekend staat. Daarbij ontvangt haar man wegens het hoven vermeld ongeval aan zjjn hand, wekelijks van de Rijks-Verzekeringsbank'n bedrag van ƒ12.60, een som, waarvan de echtgenooten en hun eenig kind kunnen leven, zoodat zij voor hun levensonderhoud niet noodig hadden, hunne toevlucht te ne men tot de uitgifte van valsch geld. Verdachte S. verkeert met zijn gezin wel in mindere gunstige financiëele omstandig heden, doch heeft door sijn broches han del en de ondersteuning, welke hij o. a. van de St. Vincentius Vereeniging geniet, genoeg otn rond te komen. Hij een bezoek dat door een der verslaggevers ten huize van S. werd gebracht, werd hij dan ook getriften door de netheid en zindelijkheid welke heerschte in het hoogst eenvoudig gemeubileerd vertrek. De familie is zeer onder den indruk van het gebeurde; na tuurlijk ontkennen allen, dat er eenig boos opzet in het spel is geweest. Zij hopen echter, dat de onschuld van beide gedeti neerden spoedig duidelijk en klaar moge blijken. Als een bijzonderheid deelde v. V. nog mede, dat het de politie reeds lang bekend was, dat S. de muntstukken vervaardigde. Zelfs heeft een rechercheur van den ver dachte eens verschillende artikelen gekocht. Van gevangenneming was toen hoegenaamd geen sprake. Ten slotte kunnen we nog vermelden, dat wij verschillende geldstukken zagen, door S. nagemaakt. Ze zijn prachtig mooi nagemaakt, doch er ontbreekt iets aan de zilverkleur. De corpora delicti zijn van echt lood achtig blauwe kleur, zoodat het verschil tusschen deze stukken en echte dubbeltjes zeer goed merkbaar is, alleen des avonds misschien wat moeilijker. 3J5ite Staatsloterij. Collecte Zeeland. Trekking van Maandag 28 Maart. 200 10101 30. 2723 2735 2762 7004 7017 7047 7142 7432 7443 7708 10174 10246 10250 11153 12763 12788 17513 17582 19982 19984 19995 19999 Predikbeurten. Ned. Hkkv. Kerk. Vrijdag 1 April. Biervliet n. 5 u ds. Val. Breskens n. 0 u ds. Meeuwenberg. Groede n. 5 u ds. Homburg. Nieuwe/iel n. 5 u ds. van Essen. Scioondijke Geen dienst. IJzeudijke n. 5 u ds. Groeneveld. Ev. Luth. Gem. Groede u. 5 u. ds. Stelhvag. Evangelisatielokaal Schoondijke. n. 6 u. dhr. Lensvelt. Hoogwatergetij Breskens. DAG E N. vooral. nam. Woensd. 30 Maart 11.49 12.13 Donderd. 31 12.12 12.36 Vrijdag 1 April. 1.39 2.03 Rotterdam 28 Maart. Nieuwe Zeeuwsche en Vlaamsche Tarwe, puike f7.70 a f8.00 goede f7.25 a f7.50 Rogge f 4.75 a f 5.25 Gerst f 4 90 a f 5.25, Haver f6.a f'6.80 (per 100 KG.) Br. boonen f 9.— a f 15.50 witte f 0.00 a f 00.Iiookerwten f7.00 af 8.25-Voer- erwten f 6.25 a f 7.00, Kanariez. f a f 00.00, Koolzaad f 0.00 a f 0.00. Zeeuwsche Aardappelen Bonte f5.25 a f5.50; dito blauwe f5.25 k f 5.50. Zeeuwsche Uien Groote bruine f 2.30 kleine f3.20, stroogelé f 1.70 per 60 KG. Veemarkt. Koeien le qual. 34 c. 2e qual. 30 c. 3e qual. 25 c. Ossen le 34 c. 2e 30. 3e 25 c. Stieren le 00, 2e 00, 3e 00 c. Kalveren le 55, 2e 45 3e 37 c. Schapen le 35, 2e 25 c. Lamm, le 00 2e 00 3e 09 ct. Varkens le 19 2e 18, 3e 17 ct. Koers van het geld. België 100 fr. f47.50 a f47.90 Eng. 1 pd. St. f 11.97 af 12.08 N.-Amerika 1 Dollar f 2.445. Ieder die iets te vorde ren heeft van- of ver schuldigd is aan de nalatenschap van wijlen J. J. O C K overleden te (Breskens, gelieve daarvan opgave of betaling te doen ten kantore van Notaris HAMMACHER te Groede vóór den 5 April l»04. P. J. WESDORP, Breskens. Ondergeteekende beveelt zich wederom even als vorige jaren aan tot het leveren van ltreskens. J. A. POUSOVMIiK met 60 Centiaren grond (ci- 5i iuiu gendom), staande en gelegen aan Hijgden ingang van het dorp Bres kens, vroeger bewoond door nu wijlen Mejuffrouw E. C. DE ZWARTE. Te bezichtigen iederen werkdag van 's morgens 9 tot 's namiddags 5 uur. Zich te vervoegen bij P. DIERX Ju. Inschrijvingen worden ingewacht tot en met lö April a. s. des namiddags 5 uur, Bureau dezer Courant. Beste nieuwe KRENTEN 25, dito RO ZIJNEN 30, TARWEBLOEM 14, puike KOMIJNE KAAS 35, vette GOUDSCHE KAAS 60, 20 cent, alles per K.G. E. ROSS, Breskens C. A. WESDORP, UUESKKNS- De Notaris llaininaclier te Groede is voornemens om op des voormiddags te 11 ure iu de herberg bewoond bij F. J. Wijffels—Van Hijftk te IJzendijketen verzoeke van de Heeren executeuren en ten behoeve van de erf genamen van wijlen de Echtelieden JO RIS VAN HIJPTE en PICAV1A PLAS- SCHAERT, in leven te IJzeudijke, in het openbaar te verkoopen alles gelegen iu de Gemeenten Schoon dijke, IJzendijke en Biervliet, de Pol ders Prins Willem, Oranje, Maurits, Groote Jonkvrouw, Amelia, Zachuria». Beukels en Elizabeth te zatuen 68 H.A, 70 A. 85 c.A verdeeld in 17 koopen. Inlichtingen te bekomen bij genoemden notaris, alwaar na 25 Maart e. k. exem plaren Biljet en Kaart zijn te bekomen en bij de Heeren executeuren C. VAN HIJF- TE—Di: Jager en J. Th. HENDRIKSE te IJzendijke. ZEGT HET VOORT. Ziehier vrienden van de Breske n- sche Courant twee geneesmiddelen aan te prijzen voor al wie zorg heeft voor zijne gezondheid, bijzonderlijk in den win- t ir. Wat hoeft men eerst te doen als de ziekte ons aantast? Zich bet lichaam be hoorlijk te zuiveren, en hoe dat? Door een regelmatig gebruik van Van Aken's Purgeer- eu Bloedzuiverende Pil len. Bloedzuiverende Pillen zijn de eenigs- te die bet bloed zuiveren en verkloeken. Zj maken zich meester van gal en slijmen en ulle slechte vochten, die de oorzaak zijn van vele ziekten,zij zijn het zeker ste behoedmiddel tegen Influenza, welke weder houderde menschen aan het bed kluistert. Zij brengen niet de minste stoornis te weeg, werken zacht en zonder pijn, ver- eischen geen bijzonderen leefregel en is dj beste en goedkoopste remedie om altijd de gezondheid te bewaren. Al wie ze beproeft is gelukkig zulk een voortreffelijk purgeermiddel gevouden te hebben. Slechts 50 cent de doos. TWEEDE RAAD oui li te helpen van 't hevig hoesten, be nauwdheid, amborstigheid: bet piepen der luchtpijpen en 't verslijmen der longen, asthma, krevelingen in de keel. Wanm er alle andere middelen niet helpen, neemt dan in vertrouwen de Czide er. alom, gekende (BalsempiTlen, van 14. van Aken, Apotheker te Selzaete, oud-leerling van het Gasthuis van Gent. Ze doen de fluimen gemakkelijk los sen en spoedig verminderen, ze voorkomen en genezen alzoo de ontsteking der longen. Prijs iter doos 6ül/2 cent. Te bekomen bij H. VAN AKEN te Bei- zo ete en verder bij alle solide drogisten. Te Breskens bij LUTEIJN-Erasmüs, te Schoondijke bij VAN ROOSEVELT, te Oostbuig hij ZONNEVIJLLE, te Groede bij DE VLIEGER en te Sluis bij TEN BRINK. zijn steeds in alle grootten (Nos. 1, 2, 3 en 4) voorhanden en te ontbieden. Ook verkrijgbaar alle juist passende Ondcrd celen. Benevens Schoffels met 9 of 7 Scharren en ook IMoegJes tot het wieden en aanaarden van aardappels.

Breskensche Courant | 1904 | | pagina 3