Binnenland. Gemengd, I M' van linn vloot als escorte te gebruiken. Juist daarin is de buitengewone onzeker heid van een overzeesche expeditie gelegen dat men ten alle tijde moet rekenen op den aanval van een vijand, wieus verblijf' men niet kent. De Russen konden dus bun vijand geen grooter dienst bewijzen, dan bij Port Arthur te blijven, waar zij eiken ochtend schip voor schip met voldoennig kunnen natellen. Om dezeide redenen is de werkeloosheid van het smaldeel kruisers bij Wladiwostok volkomen onbegrijpelijk ge weest. Slechts een ding zou het aarzelen van de Russen kunnen verklaren gebrek aan steen kool. Misschien is dit een zwakke plek van de Russische krijgstoerustingen, die nood lottig zou kunnen worden voor den afloop van den geheelen veldtocht. In de Duitsebe marine is het een openbaar geheim dat. reeds 111 vredestijd de Russische vloot- manoevres dikwijls niet in den ontworpen omvang hebben kunnen doorgaan, omdat de door de intendance op het pt pier aan geschafte steenkool er in weikelykkeid niet was. lil Rusland zijn nu eenmaal omkoo- perij en verduisteringen nationale ondeugden. Dat zelfs de verantwooruelijkste personen in het legerbestuur er niet vrij van zijn, hebben de zeer treurige ervaringen met de aanvulling van de voorraden in den Rus- sisch-Turkschen oorlog geleerd. Het is daarom inderdaad volstrekt niet onmogelijk dat het tengevolge van de bekende Russische karakterfouten aan het noodigste voor een oorlogvoering ontbreekt. Dit vermoeden maakt ook de dagorder van generaal Stössel eenigszins begrijpelijk, daar men anders niet zou kunnen inzien, waarom voor de troepen van de zeevesting niets anders meer over zou blijven daii moedig den dood af te wachten. De Japansche troepen zijn vau de Jaloe af den opmarsch begonnen, hebben Feng- hwang-tsjeng genomen, en de Russen teruggeslagen in de buurt van den Takoeng- leng-pas. De Japanners staan thans op 112 KM. van Nioe-tsjwang 3ó,t)00 Russen zijn sterk verschanst te Liao-jang en tlaits- jeng. Een slag is ophanden. Er hebben verscheidene kleine gevechten plaats gehad, tengevolge waarvan de Russen met verlies moesten terugtrekken. De Japanners ge bruiken dezelfde taktiek en dezelfde wegen als in den oorlog met China. Door de Regeering is een ontwerp gereed gemaakt ten doel hebbende de rechten te heften van artikelen die uit het buitenland in ons land worden ingevoerd, te verboo- gen. In het kort willen we er van zeggen, dat de artikelen dienende om in ons land nog geheel te worden verwerkt worden be last met een recht van 2 tot 6 °/0 van hunne waarde. De artikelen derzelfde categorie die reeds gedeeltelijk bewerkt zijn doch hier te lande nog moeten worden afgewerkt, loopen van tot 8 °/0. Daaronder kunnen gerekend worden sta len- en [ijzeren voorwerpen, onopgemaakt koperwerk, deuren, ramen, lijstwerk enz. voor den huizenbouw, staven voor schilderij lijsten, leestklaar schoenweik en dergelijke artikelen. Eu de geheel afgewerkte fabrikaten die in velerlei soorten in ons land worden in gevoerd zullen 6 tot 12 °/0 bedingen. De grondstoffen voor den landbouw en de nijverheid blijven, gelijk ze nu reeds zijn, vrij. Aan deze tariefsherziening ligt dus ten grondslag de artikelen voor de algemeene behoefte laag, die van nut en gemak iets hooger, en die van weelde en genot het hoogst te belasten. Itlt INK RVS, II .Haart I«04. .Sclioondijke. Bi] de gehouden aanbeste ding door 15. en VY. dezer gemeente, van het bouwen eener bergplaats voor rouw koets en een muur langs de bergplaats voor vuilnis, was minste inschrijver de heer Christiaansen te Oostburg, voor de soul van ƒ844. Bij het gehouden examen voor de nuttige handwerken is deze week nog ge slaagd maj. Ie Fèvre van Sluis. .Nchoniidijke, 10 Maart. Hedenavond vierde de Evangelisatie-Vereeniging in bet voor die gelegenheid versierde lokaal haar jaar feest. Het was een gezellig en aangenaam samenzijn, waarbij o. a. verslagen werden uitgebracht van de Mannen- en der VVerk- lieden-vereeniging, die eene afdeeling vormt van den Christelijken Nationalen Werk mansbond, gevestigd te Rotterdam. Mede werd melding gemaakt van de werkzaamheden der Meisjcs-vereeniging, die 102 kleedingstukken vei vaardigde, bestemd ter uitdeeling aan leden dei- Ned. Herv. Er werd 12 maal door de Commissie ver gaderd. De gemeeute-rekening over 1902 was goedgekeurd van Gtd. Staten terng ont vangen. Een adres van W. Hendrikse en 30 anderen om vergoeding wegens tijdverlies bij het bedienen der brandspuit, zoo bij beproeving als bij brand, werd ter zijde gelegd, als niet gesteld op gezegeld papier. Aan het Burg. Armbestuur werd toege staan eene af- en overschrijving in zijne begrooting te doen ten bedrage van ƒ10,82"'. Hij de benoeming van een onderwijzer aan de school in de kom, waartoe de voor dracht bestond uit de heeren G. A. van Overbeeke te Westkapelle, J. A. van Houte te Oostburg eu J. de Smit te Tholen, wer den bij le stemming op de heer Van Over beeke en Van Houte elk 3 stemmen uitge bracht. Bij 2e stemming werd de heer Van Houte benoemd niet 4 st. tegen 2 op de heer Van Overbeeke. De in functie- treding werd op 1 April a. s. In de gemeente-bcgrooting voor 1903 werden enkele af-en overschrijvingen goed gekeurd doch tevens bepaald dat de raad zich voortaan van den aard der overschrij vingen der cijfers zal kunnen vergewissen door de afschrijving vóór de uitreiking der mandaten te doen, welke controle niet anders mogelijk is omdat de betrekkingen van secretaris en ontvanger vroeger in ééne hand waren. Het kohier van de honden-belasting en den hoofd, omslag werden vastgesteld. Aan den brigadier der rijks-veldwacbt Slraub werd eene gratificatie wegens buiten gewone politie diensten verleend van 25. Als leden van het stembureau voor de eventuëele verkiezing van leden der Prov. Staten werden aangewezen de heeren J. A. Risseeuw, plaatsvervangend voorzitter, J. Ph. Risch en Iz. Becu leden en de overige leden als plaatsvervangers. Toen Zaterdag een goederentrein uit Rodez het station Laussac naderde zag de machinist met schrik dat een man zich plotseling op de spoorrails legde met de hals op een der spoorstaven. De machinist gaf dadelijk tegenstoom, maar het mocht niet baten. De levensmoede beieikte zijn doil en weid onthoofd. Het schijnt dat hopelooze liefde de aan- Ieiilii!" lot de daad was. Frankrijk), ontstond deze week een panit onder liet publiek, tjjdens de opvoering va de Dragons de Yillais". Eensklaps zag men namelijk in de zas rookwolken opstijgen, voortkomende van eet ealorifère. Het publiek meende evenv,/ dat er brand in den schouwburg ontsta; was, en men begon naar de uitgangen dringen. Gelukkig slaagde de aanwezige commit saris van politie er in de aanwezigen overluigen dat er geen gevuar aanwen was, waarop alles weder rustig werd ent vertooning kon worden voortgezet. Niettemin waren eenige vrouwen in zwijj gevallen en hadden enkele personen 1 ichtt kneuzingen bekomen. Men meldt uit Den Haag Dinsdagavond omstreeks half tien bn plotseling, vermoedelijk ten gevolge van h vallen van een petrolenmlamp, brand in de bovenverdiepingen van perceel aan de Nieuwe Markt, welke door verschi t lende gezinnen bewoond worden. De vlai men grepen zeer snel om zich heen en een ommezien stond dan ook de tusschei étage, waar de brand was ontstaan, ij lichtelaaie. Gelukkig was het bluschmat riaal van het politiecommissariaat der I afdeeling, welk bureau zich in de onuriddelj lijke nabijheid van het terrein van dei brand bevindt, in een oogenblik ter plaatsj zoodat reeds vóór dat de brandweer aai wezig was, het vuur krachtdadig kon wordei aangetast. Spoedig werkte ook de brand weer, onder leiding vau deu commandan jbr. Wichers, met drie stralen op de water leiding, en binnen een huif uur lijds wa men dun ook den brand meester eu wa» het gevaar voor de belendende perceelet geweken. De twee bovenverdiepingen brandden zoo goed als uit. Doordien het vuur reedt dadelijk zoo'n gronten omvang had geno men, viel voor de bewoners aan het in veiligheid brengen van huisraad enz. uiel te denken, zoodat ook het meubilair grqo- tendeels een prooi der vlammen werd. Het benedenhuis bleef gespaard, maat bekwam veel waterschade. Te Berlijn heeft zich een geheele familie vergiftigd, wegens geldnood. Het zijn een gepensioneerd officier, directeur van een kartografische inrichting, diens vrouw, hun 19 jarige dochter en twee zoons van 10 en 11 jaar. Zij nament 's nachts cyaankali in. Een veertienjarige jongen in een

Breskensche Courant | 1904 | | pagina 2