EgisIg openbare uitvoering muziekgezelschap „Hosanna" i l/fijlï 11 Maart 1804, LEZING Meeting VOLKSWEERBAARHEID Burgerl, stand. Christiaan Diskman, Prijskamp op het Biljart, Brugsche Symphonis. CONCERT Jlir. VOS 1ÏOSE Jhr. E. VON BOSE, VOLKSLEZING Advertentiën. op- on omroeper, vuur terstond gedoofd was, dat het kind reeds brandwonden op haar rug en bovenste gedeelte van haar beenen had bekomen. Hoewel zij veel pijn heeft, schijnt haar toestand niet gevaarlijk. Te Hagestein was D. W. bezig mest te rijden, toen het paard schichtig werd en op hol ging. De man viel van den wagen en bekwam zulke hevige kwetsuren, dat hij kort daarop aan de gevolgen over leed. Hij laat een vrouw en 2 kinderen na. Te New-York is een in aanbouw zijnd hotel, dat grootendeels van ijzer werd opgetrokken, ingestort. Er zijn vijf lijken van werklieden en opzichters gevonden, 8 liggen er onder het puin, en er worden bovendien eenige personen vermist. Te Wapse (gemeente Diever) moet een hoofd der school gezocht worden, ook is er behoefte aan een onderwijzeres in de handwerken. Daarom stelde een der raads leden voor aan de oproeping van sollici tanten voor hoofd der school het volgende toe te voegen: »Zij, die het geluk hebben, of de gelukkige toekomst tegemoet gaan, een vrouw te bezitten, of een te zullen trouwen, in 't bezit van acte nuttige en fraaie handwerken, genieten de voorkeur." In de omstreken van Breda stijgen de prijzen van het stroo. Zoo wordt door opkoopers voor stroohulzenfabrieken thans voor gezuiverd roggestroo betaald ƒ13 per 500 kilo's. Ook is de handel in hooi de laatste dagen zeer levendig geworden. Voor beste kwaliteit besteedt men ƒ14 ad ƒ14.25, voor mindere soort ƒ11. Een vreeselijk ongeluk gebeurde er Zaterdagmorgen te Chicago. Een steiger, die om den in aanbouw zijnde toren van het postkantoor aldaar geplaatst was en waarop zich vijftien arbeiders bevonden, zakte plotseling ouder een donderend geraas ineen. De ongelukkigen werden van een hoogte van omstreeks twee en zestig meter op den grond geworpen. Allen waren oogenblikkelijk dood. Een drama is dezer dagen afgespeeld in de menagerie Bostock, te Parijs. In deze menagerie heeft men twee groote ko ningstijgers, die Vrijdagmiddag ieder een stuk vleesch kregen. De eene was met zijn stuk echter gauw klaar, en begon daarop met dat van zijn makker. Het gevolg was, dat beide dieren in worsteling geraakten, de eene beet den ander door een geweldigen knauw in de keel, waardoor de slagader werd doorgeheten. Het personeel der mena gerie met gloeiende ijzers tusschenbeide komen om den overwinnaar te verhinderen den overwonnene te verslinden. Er is reeds eerder op gewezen hoe men in enkele streken der voormalige Boeren-Repub'ieken sinds den jongsten oorlog overlast krijgt van wilde dieren. De heer Wolhuter van het houtvesters- departement had op 2(3 Aug. nabij Barber- ton een gevaarlijke ontmoeting met een leeuw. In de »Field" deelt hij daarover de volgende bijzonderheden mede *Ik reed langs een kafferpad omtrent een nur na zonsondergang ik was een langen- tjjd op het pad geweest en was mijn kaffer- Jongen een weinig vooruit geraakt. Plot seling hoorde ik mijn hond tegen iets blaffen, en een oogenblik later zag ik een leeuw op den loer aan mijn linkerkant. Ik keerde mijn paard met eens naar de tegen- overgestelde richting, en dit was ongetwij feld de reden dat het dier zijn sprong miste. Ik vjel echter van mijn paard en tegelijk zag ik een leeuw van den anderen kant op mij afkomen. Mijn paard ging er van door en werd achtervolgd door den eersten leeuw, maar ik werd als een ge makkelijker prooi door den tweeden leeuw opgetild, uog voor ik den grond aangeraakt had. De leeuw had me beet bij mijn rechterschouder en hield mij stevig met mijn gezicht naar boven onder zijn buik, terwijl hij het paard afdraaide, al dien tijd een luid knorrend ot spinnend geluid doende hooien, zooals ongeveer een kat, die een muis gevangen heeft. Ik had Liveugstone's verhaal gelezen hoe hij eens door een leenw opgetild werd, maar ik had een geheel andere ervaring. De bekende ontdekker zegt dat hij in het geheel geen pijn gevoelde. Ik daarentegen gevoelde beide, vooral de angst die ver schrikkelijk was. Mijne gedachten waren vreeselijk, vooral omdat ik op dat oogenblik geen kans op redding zag. De leeuw sleurde mij ongeveer 200 treden voort, en mijne sporen sleepten over dien geheelen afstand over het pad totdat de leeren riemen af braken. Plotseling dacht ik aan mijn jacht mes wat ik achter rechterheup droeg. Nabij een grooten boom met uitstekende wortels hield de leeuw stil, en ik stak hem toen twee keer in zijn rechterzijde met mijn linkerhand nabij de plek waar ik dacht dat zijn hart was. Ik vond naderhand uit, dat de eerste steek den onderkant van het hart geraakt had, en de tweede had het nog een rukje verder opengesneden. De leeuw liet mij met eens vallen en ik trof hem weer met alle macht in de keel. Met dien laat- sten stoot moet ik bepaald de groote hals slagader afgesneden hebben, want het bloed stroomde over mij. Het dier sprong naar achteren en bleef op twee of drie treden tegenover mij staan. Daar ik gehoord had dat de menschelijke stem onder die omstandigheden een grooten invloed heeft, schreeuwde ik alle laagste scheldwoorden, die ik maar bedenken kon, tegen deu leenw uit. Ik dacht dat hij mij weer zou aanvallen, maar na eenige oogen- blikken keerde hij zich om en ging statig weg, nog knorrende, maar het geknor ver anderde spoedig in een gekreun, en hield toen heelemaal op, waaruit ik opmaakte dat liij dood was. Voor het echter zoover kwam was ik op den boom geklommen zoo snel als mijn bezeerde arm en schouder toelieten, en ik was nauwelijks veilig op ongeveer 12 voet boven den grond, toen de audere leeuw op mijn bloedspoor tot den voet van den boom bij mij kwam. Hij was al dien tijd achter volgd door mijn hond, een groot en zeer moedig dier. Ik gevoelde nu dat ik Hauw werd en bond mij met mijn riem aan den boom vast, om te verhinderen dat ik vallen zou." Hij werd eindelijk door zijn kaffer ver lost en naar het Barberton hospitaal ge bracht. Dinsdagnamiddag waagden zich te Zutphen nabij het pompstation der water leiding een viertal jongens van een jaar of tien op het ijs. Alle vier zakten er door, met het ongelukkig gevolg, dat twee hunner verdronken, terwijl de beide andere slechts met veel moeite konden gered worden. Vorige week zakte een 5-jarig knaapje door het nog broze ijs van het Balkengat bij de houtzagerij van den heer Albers, te Werkendam. Het werd reeds na enkele minuten door een 13-jarigen makker op het ijs gehaaldmaar de ijlings toegeschoten geneesheer, die den kleinen drenkeling ruim 40 minuten behandelde kon slechts den dood constateeren, Groede. Huwelijks-Voltr. 4 Febr. J. Neele, 28 j jm. en P. M. Trihou, 25 j., jd. 4, C. Geuns, 20 j jm en A. Pieters, 23 j., jd. 18, J. A. Henderijks, 23 j.,jm. en J. Cornell's, 19 j., jd. Geboorten. 6 Februari. Jacobus Johan nes, z. van J. J. Aarnoutse en A. van de Vijver. 12, Petrus Jacobus, z. van P. J. Boutens en B. Th. Houters. 12, Charel, z. van Jac. van Lare en P. Faas. 16, Jannis Izaak, z. van J. van Lare en P. Louret. 25, Pieter, z. van I. J. Herman en J. D. P. Monjé. 28, Abraham, z. van H. van de Walle en P. A. van Hancghem. Overlijden. 14 Febr. Petrus Jacobus Bou tens, 2 dagen, z. van Petrus Jacobus en B. Th. Houters. 27, Maria de Kramer, 62 j., echtg. van J. de Brulje. ScllOOtldijlie. Geboorten. 9 Febr. Antho- nie Pieter, z. van A. den Hollander en M. Boeije. 12, Janna Maria, d. van C. Geel hoed en J. Welzoet. 15, Pieter Jannes, z. van W. Hubregtse en J. M. van de Walle. 18, Hilair Norbert Conrard, z. v. A. M. J. van Waes en M. R. Martens. Overlijden. 1 Febr. Adriana Maria (juist 21 d., d. van Jan Comelis en C. Weeda. 8 id. Een als levenloos aangegeven kind van het mannelijk gesl. van J. B. van den Hemel en E. Dusarduijn. 18, Abraham Deuninek, 45 j„ ongeh. Hoogwater^etij Breskens. DAG E N. voorin. nam. Woensd. 9 Maart 5.56 6.20 Donderd 10 6.48 7.12 Vrijdag 11 7.50 8.14 II aiulclsbericüiteti. Rotterdam 7 Maart. Nieuwe Zeeuwsche en Vlaamsche Tarwe, puikef 8.40 a f8.90 goede f 7.50 a f7.80 Rogge f 4.50 a f 5.30 Gerst f 4.90 a f 5.25, Haver f6.25 a f7.25 (per 100 KG.) Br. boonen f 9.a f 14.75 witte f 7.00 a f 10.Kookerwten f7.25 af 8 00-Voer- erwten f6.25 ii f 7.00, Kanariez. f a f 00.00, Koolzaad f 0.00 ii f' 0.00. Zeeuwsche Aardappelen Bonte f 4.50 a f4.75; dito blauwe f4.25 a f 4.50. Zeeuwsche Uien Groote bruine f 2.30 kleine f3.20, stroogele f 1.70 per 60 KG. Veemarkt. Koeien le qual. 34 c. 2e qual. 30 c. 3e qual. 26 c. Ossen le 34 c. 2e 30, 3e 26 c. Stieren le 00, 2e 00, Se 00 c. Kalveren le 58, 2e 45 3e 37 c. Schapen le 33, 2e 25 c. Lamm, le 00 2e 00 3e 00 ct. Varkens le 19 2e 18, 3e 16 ct. Koers van liet geld. België 100 fr. f47.45 a f47.85 Eng. 1 pd. St. f 11.965 af 12.073 N.-Amerika 1 Dollar f 2.445. Heden overleed zacht en kalm in den gezagenden ouderdom van juist 85 jaren, onze geliefde Groot- en Overgrootvader, de Heer in leven Landbouwer en Dijkgraaf te Graauw (Zandberg.) C. DIELEMAN. S. W. DIELEMANCoknklis bn Kixdbukn. Breskens, 7 Maart 1904. WjjgiOndergeteekenden betuigen bij deze hunnen hartelijk* 11 dank voor de vele bewijzen van belang stelling zoowel van hier als elders bij hun 30-jarig huwelijksfeest ontvanaen. ABR. VAN GIJS en EcHTGENOOTE. Breskens, 8 Maart 1904. 'SXgaSg'» Ondergeteekende beveelt zich bij voorkomende gelegenheden beleefd aan als in plaats van wijlen dhr. J. OKKEE. C. A. WESDOItl', Breskens. Komlag' 13 Maart a. s. prijzen naar het aantal deelnemers. Aanvang uur n.iu. J. v. n. LINDE, Nieuweslais (Breskens.) van hkt TK BRESKENS, des avonds 61 uur, in het lokaal van den Hee'r WEIJKMAN. Entree 23 cents. Zaterdag 12 Maart a. s., bij J. J. VAN ROSEVELT te SchoonAjke. Aanvang des avonds half acht. Plaatskaarten ii 75 cent le en 50 cent- 2e rang ook op den avond van het con cert verkrijgbaar. ffiSSST6 Het BESTÜUR Volks- weerbaarheid »GROEDE" te Gkoede maakt bekend dat van Nijmegen op Woensdag* 16 Maart eene zal houden in de zaal van dhr. Bossch a art. Aanvang 7 uur. ONDERWERP: a. Volksweerbaarheid een miskend Volks belang. h. De stem des Volks. c. Volksweerbaarheid gesteund door bur gerij en overheid. TOEGANG VltlJ. De dames worden vriendelijk verzocht aan deze lezing deel te nemen. TE BRESKEiYS. Op Donderdag 17 Maart 1904 zal Gep. Kapitein O. I. leger des avonds zeven uur in de >Wilhelmina-Bewaarscbool" al hier eene houden, afgewisseld door Voordrachten. HET BESTUUR.

Breskensche Courant | 1904 | | pagina 3