IMl meuten infanterie de lichting 1898 voor 26 dagen en de lichting 1899 voor 28 da gen de tijd van oproeping zal nader wor den vastgesteld. URESKEYS, 8 Maart 1904. De postrit BreskensHoofdplaatBier vliet is bij de gehouden aanbesteding niet gegundde laagste inschrijving was ƒ2225 's jaars. Bij kon. besluit is aan den heer H. S. Gratama burgemeester van Hoofdplaat vergunning verleend om tut 1 Mei 1905 te Breskens te wonen. Ook door de school-autoriteiten is hem een gelijke vergunning verleend noodig omdat zijne toekomstige woonplaats is ge legen buiten het ambtsgebied van het ar rondissement Neuzen, waarin hij school opziener is. Sluis, 4 Maart. In eene heden gehou den openbare zitting van den Gemeente raad, die door alle leden werd bijgewoond, werd goedkeuring geschonken aan een voor stel van Burg. en Wetli. tot verkoop van hakhout en snoeilingen. Yoor het kenteeken bij onbewoonbaar verklaring van huizen werd een verorde ning vastgesteld. Op een adres van eenige bewoners van Heille strekkende tot verbetering van het voetpad van het Sluisje naar Kruisdijk ou der aanbieding van het kosteloos vervoer van het benoodigde zand, werd gunstig beschikt, doch er zal een onderzoek wor den ingesteld naar de mogelijkheid van het verbeteren door middel van sintels, ge lijk de fietspaden. Bijaldien de prijs niet te hoog zou loo- peu, gaf de Raad de voorkeur aan deze verharding, die de verbetering meer af doende zoude maken onder beding na tuurlijk dat de adressanten ook het ver voer dezer grondstof op zich namen. Ter openbare of onderhandsche verpach ting van den tol voor het traject Sluis- Kruisdijk welke heffing met 30 April a. s. eindigt, werd de machtiging van den raad gevraagd, die het Dag. Bestuur weid ver leend, doch niet dan nadat door den heer Maenhout was gevraagd of hij, uit hoofde van zjjn lidmaatschap van den Raad voor welke functie hij per rijtuig van dien tol gebruik m'--1 kunnen komen, Diet van tol kan worden vrijgesteld. Heel plechtig werd hem geantwoord, dat dergelijke concessiën in een door H. M. de Koningin goed te keuren belasting niet kon worden verleend. Als leden van het Stembureau voor de verkiezing van leden der Prov. Staten wer den benoemd de heeren L. Breesnee, J. C. Stern, als plaatsvervangers I. Sanders en J. F. Maenhout en als vierde lid de secre taris J. J. Versluijs. Op het kohier van de hondenbelasting werden geplaatst 62 aanslagen le en 48 2e klasse tot een totaal bedrag van ƒ205. In de begrooting over 1903 werden en kele af- en overschrijvingen goedgekeurd tot een gezamelijk cijfer van ƒ633.10. Daarna werd de zitting gesloten. Sluis. Met ingang van 10 Maart a. s. is de kapelaan G. Juten alhier benoemd naar Sas van Gent en is in zijn plaats tot kapelaan alhier benoemd de heer Vervaart, priester van het seminarie. Te Breda is voor de acte nuttige handwerken geslaagd mej. M. Minderhoud van IJzendijke. IJzendijkc. Vrijdag raakte alhier een tuig paarden met wagen op den loop. De persoon die op den wagen zat, viel er af en bezeerde zich erg. Verdere on gelukken kwamen gelukkig niet voor, wat anders licht zou geschied kunnen hebben, wanneer zoo iets gebeurt midden in het dorp, waar tal van kinderen aan het spe len waren. Schoomlijlie. Aanstaande Zaterdagavond komt het Brugsche Symphoniegezelschap »de Vriendenkring" eene uitvoering geven bij den heer J. J. van Rosevelt. Waar de prijzen matig gesteld zijn en het gezelschap een zoo gunstige naam heeft getuige de uitvoeringen hier en daarin ons district is het te verwachten, dat velen zullen opgaan om het concert bij te wonen. Van harte hopen we, dat het aautal bezoekers van dien aard zal zijn, dat deze proef door meerdere kan gevolgd worden. Oorlog-s-uieuws. De Japansehe kanonnen die zoolang hadden gezwegen, hebben eindelijk weer eens gesproken, en wel op een plaats waai de aandacht intusschen van was afgeleid. Blijkens een telegram van het Russische telegraafagentschap, heeft de Japansehe vloot cent." Aldus het bericht uit Berlijn. Bij hei ladonieke telegram van het Russische telegraafagentschap valt intusschen nog het volgende op te merken. Er is slechts sprake in van een beschietjng van de stad, de Russische vloot wordt er niet in genoemd. Vermoedelijk lag de laatste dan ook niet in de haven. In aansluiting met een tele gram uit Tokio van 5 Maart, waarbij wordt gemeld dat een Oostenrijksche stoomboot, die te Hokódate is aangekomen, mededeelt, dat het Russische eskader te Wladiwostok vandaar 29 Februari is vertrokken. Men vermoedt dat het in de noordelijke wateren kruist, in de hoop Japansehe koopvaardij schepen te vangen. Het zou natuurlijk mogelijk zijn dat de Russische schepen, welke zijn de groote gepantserde kruisers Rossia, Roerik en Gromowoj en de pantserdekkruiser Bogatir, inmiddels terug waren gekeerd maar aan den anderen kunt zou het slechts van goede strategie getuigen als zij, in de verwachting van een Japanschen aanval, niet in de ha ven gebleven, waar, gelijk te Port Arthur gebleken is, stilliggende schepen een zooveel gemakkelijker prooi voor torpedo's zijn. Bovendien dient men zich te herinneren dat de Russische schepen de gemeenschap met de zee slechts konden onderhouden door de vaargeul, welke de groote IJsbreker Jermak geregeld in de haven moest openhouden. Het gevaar van bewegingloos een vijande lijken aanval af te moeten wachten was dus vrij groot voor hen vooral om hun vrijheid van beweging te herwinnen zullen zij dus het ruime sop gekozen hebben. Aan den anderen kant zal de Japansehe vloot wel opzettelijk het tijdstip van de afwezigheid van de Russische kruisers te baat hebben genomen, om de stad te be schieten. Zal zij daarbij niet in de eerste plaats hare aandacht geconcentreerd hebben op den, voor de Russen zoo kostbaren, ijs- breker De Japansehe oorlogschepen die thans in de buurt Wladistok zijn samengetrok ken, opereeren waarschijnlijk geheel onaf hankelijk van de vloot die voor Port Ar thur gelegen heeft. De Japanners hadden reeds onlangs imj een divisie kruisers de noordelijke wateren afgezocht naar de Wladiwostoksche sche pen, maar kwamen toen terug met de boodschap dat hqt Russische smaldeel te Wladiwostok was teruggekeerd. 1 van zijne moeder, zijne zuster en een 13. jarig broertje, die den gewezen koloniaal het mes afhandig wist te maken. De twist was hiermede evenwel niet ge. eindigd, maar werd op de straat tusschen den vader, die inmiddels zijn bed verlaten had, en den zoon voortgezet. Het einde was, dat de vader, bang dat zijn zoon hem met het mes verwonden zon, op den loop ging. Op het straatrumoer en het moord geschreeuw kwam de 21 jarige werkman H. van der Hoven met een kameraad aan- geloopen, en ziende wat er aan de hand was, ging hij op den jongen Vis af, liem toevoegende: »Wees wijzer om je vaderte slaan, ga naar huis, doe het mij, »je moest je schamen om je vader te slaan". Zonder eenige verdere aanleiding haalde C. Vis een groot broodmes uit zijn zak en stal dit met kracht Van der Hover, in de lin ker zijde van het lichaam, zóó dat hef mes den getroffene tot in de linkerlonê en met het gevolg dat hij hevig bloedend I ineenzakte. De dader werd dadelijk daarop door 1 politie-agenten, kort 11a het gebeurde tei plaatse verschenen, gearresteerd en over gebracht naar het politiebureau in de Hoflaan, waarheen men ook den zwaar ge wonden Van der Hoven vervoerde en dr. van Seius de eerste hulp verleende. Op diens advies is de gewonde 111 uiwiaur het ziekenhuis vervoerd, waar men zijn toestand gevaarlijk, ofschoon niet direct doodelijk achtte. De gearresteerde C. Vis werd naar het politiebureau in de Meermansstraat ge bracht en daar, na door den commissaris van politie, den heer L. J. C. Vuyk, in verhoor te zijn genomen, in arrest ge steld. Ook Van der Hoven kon in het zieken huis nog door de politie gehoord worden. Het 111 Et bloed bevlekte mes, waarmede de verwonding werd toegebracht, isdoor de politie in beslag genomen. Woensdagochtend 5 uur is het ijzeren tjalkschip Jannette Marina, schipper Faasaej thuisbehoorende te St. Philipsland en gela den met suiker, terwijl bet door het Malie- gat in de richting van Dordrecht voer, aangevaren door een ijzeren aakschip, dat trachtte het aan de zijde van 's-Graven- deelschen dijk achterom voorbij te varen, hetgeen echter niet gelukte, zoodat de aak met den kop achterop de tjalk liep en deze een zwaar lek toebracht, zoodat zij onmid dellijk begon te zinken, en er nauwelijks

Breskensche Courant | 1904 | | pagina 2