gemaakte goederen 375'" Staats-loterij. ïesrtiüarip EdMoig.* Gez. TISHEER, Tlissiipi. eene nette dienstbode FotOOTf VAN OfERBEEIE LOTEN MMt 3 Start 1904, Vri®£ 11 Maart 1004 Stoomschip „Finland". Meubilaire Goederen, aanbesteden Kandcktocriclilfii. 0 JANNA :l.4ARTSEN, 0 0 hunne dertig-jarige Echt»ereeniging 0 1901 0 0 geliefde Ouders 0 0 JACOB VAN GEUTEN 0 in alle prijzen. Ontvangen Pendules, ltegulaleurs en staande Klokjes Tegen Mei a. s. 1°. het leggen van ÏÏOffl! klin- kerbestrating in de 2'1" en korte Zandstraten te Bres kens 2". het leggen van 6ï M. leng te griulbaan in den toe gangsweg naar de Zandstraten. Gezegelde biljetten worden ingewacht bij den Dijkgraaf te Brkskkns uiterlijk ernstig gewond. De gebouwen werden ge l,eel vernieldstukken bout en steeneu vlogen in alle richtingen. Gelukkig was het op het oogenblik van de ontplolling juist schaftijd, zoodat de meeste werklieden naar huis gegaan waren. Anders zouden de gevolgen ongetwijfeld verschrikkelijk zijn geweest. De oorzaak van de ontploffing is nog onbekend. De uitbarsting waarvan de ontploffing vergezeld ging, werd zelfs te (iravesend, Rochester en Cattham geboord, lu het dorp zeil sprongen de ruilen van hij nil alle kuizen, lu dezelfde magazijnen heeft den 4den Febr. een ontploffing van schietkatoen plaats gehad, die een arbeider het leven kostte. lemaud te Brussel kwuni Maandag over het Paleisplein, toen hij plotseling werd omgeworpen door de koninklijke automo- b el. die veel sneller dan de reglementaire 5 kilometers per uu aangeven, buiten het paleis kwam gereden. Daar de aangeredene het nu juist niet als een koninklijke wel willendheid aanziet, onder de automobiel des Kouings in het slijk te rollen, heeft hij de zaak aan de politie bekend gemaakt. Donderdagmiddag is de 10-jarige dochter van schipper v. d. Eude, van het sleepschip Caecilia Marie 2, thuis bekoo- rende te Sas van Gent, ter hoogte van Millingen overboord gevallen en, in weerwil van dadelijk ingestelde pogingen tot red ding, in den Rijn verdronken. Een droevig ongeval had dezer dagen te De Bilt (bij Utrecht) plaats. Zekere vrouw aldaar bracht een bezoek aan haar overbuur en schoonzuster, om te zien hoe het een ziek kind maakte. Haar drie kinderen bleven daardoor een oogenblik alleen in de woning achter, een van bijna 3 jaar, ten van 15 maanden en een te bed van ruim 3 maanden. Nu schijnt dat het driejarig kind gedurende afwezigheid van de moeder op het bedje van het jongste broeitje is gekropen en boven op hem gaan liggen is. Toen de moeder thuis kwam, vond zij haar jongste kind dood, vermoe delijk gestikt, doordat het driejarig kind er bovenop lag. Een groote stedenbrand heeft andei- niaal, zooals een telegram van Zaterdagnacht heeft gemeld, de Vereenigde Staten getei sterd. Het is nu de stad Rochester in den staat New York, welke Vrijdagochtend aan liet verwoestend element is overgeleverd geweest. Evenals te Baltemore heeft me„ beproefd door vernizlen met dynamiet van gebouwen, welke het vuur in zijn snellen en allesverteerenden loop telkens nieuw voedsel verschaffen, den brand te stuiten naar 't schijnt met eenig meer succes, ten minste nog deuzell'dcn >iag is het her.ebt van het uitbreken van den brand gevolgd door een telegram, dat men het vuur mees ter was De schade wordt reeds geschat op 5000,000 dollars, naar men weet, wat die schattingen in den regel waard zijn. De brand ontstond des 's morgens vroeg in het gebouw van de Ruchester Dry Goods Company d oorzaak is bekend een ge brek in de geleidingen van de electrisehe niutor, waarmee de lift werd bewogen. De vlammen sloegen door den liftkoker spoedig door het geheele gebouw en zet ten dit overal in lichte laaie. Een groote hinderpaal bij bet blusscbings- werk was, dat de waterleidingsbuizen be vroren waren. Dat de brand van Roches ter niet den omvang van die te Baltimore heeft gekregen is dan ook hoofdzakelijk te danken aan de bijna volslagen afwezigheid van wind. Hoewel verscheiden personen ternauwernood ontkomen zijn aan verplet lering door vallende muren, schijnt het aantal persoonlijke ongelukken ditmaal zeer gering. J I. Dinsdagmorgen 8 uur is de moordenaar Kohier, pus 25 jaar, te Aurich, niet ver van de Groningsche grens ont- hootd. De terechtstelling, die 1 minuut 40 sec. duurde, werd, buiten 12 leden van den Gemeenteraad, de leden van den krijgs raad te Wilhelmshalen die Kohier ter dood veroordeelde, bijgewoond door gerechtsdie naars en eeuige doctoren. De procureur las eerst het vonnis voor en meldde den veroordeelde tevens, dat de Keizer van het recht van gratie geen ge bruik bad gemaakt. Kouier was volkomen in den toestand van apathie. Pastoor Niemann van de R. K. gemeente, stond den veroordeelde tot het laatste oogenblik bij. Eenige seconden na de voorlezing van 't vonnis had de scherprechter, door drie personen geadsisteerd, zijn treurigen plicht vervuld. Daar de nabestaanden van den veroor deelde geen rechten op net lijk lieten gel den, werd dit zonder eenige ceremonieel te Aurich op de algemeens begraafplaats ter aarde besteld, waarna de volgende bekend making te Aurich werd aangeplakt »De matroos Conrad Kohier, den 16 Feb. 1879 te Unter-Üpfingen geboren, is bij vonnis van bet Hooggerechtshof van den krijgsraad van het Noordzeestation, gewezen den 11 Mei 19U3. wegens moord gepleegd in de haven van Piraeus bij Athene op den vuurwerker Biédritzki, ter dood veioor- deeld. Z. M. de Keizer van Duitschland heeft bij besluit van 30 Jan. jl. bejiaald dat het vonnis op heden, den 23en Febr., 's morgens om 8 uur, door den scherp rechter Engelhardt uit Maagdenburg op de binnenplaats van de gevangenis door ont hoofding van den veroordeelde voltrokken worde". Verscheidene landbouwers uit de om geving van Brugge zagen met schrik hunne runderen in groot aantal sterven, en men kou de oorzaak maar niet vinden. Einde lijk ontdekte men dat de lijnkoeken, welke aan de beesten werden gevoederd, giftige bestanddeelen bevatten. Het parkt heeft reeds een onderzoek gedaan te Slype en Dudzcle. Burgerl, stand. Oostburg. Huw.-Aang 26 Febr. A. J. Versprille, 29 j., jui. en C. J. de Hulster, 30 j., jd. Huw.-voltr. 17 Febr. J. Rabijn, 26 j., jm. en S. Vonhout, 21 j., jd 24, A. van Overbeeke, 29 j., jm. en J. J. de Meij, 28 j-, jd. Geboorten. 6 Febr. Martijntje Christina, d. van A. M. van Nop|ien en J. van Pee- nen. 11, Catharina Suzanna, d. van J. D. Smoor en J. Willems. 24, Suzanna Maria, d. van I. A. Ghijsels en S. J. van Over beeke. Overlijden. 1 Febr. Suzanna Zwemer, 64 j., echtg. van Jasper M. Kouwer. 5, Catha rina van I lamme, 79 j., wed. van Jannis Lansen. 20, Ferginia Catharina Matthijs, 68 j., ongeil. Rotterdam 29 Feb. Nieuwe Zeeuwsche en Vlaamsche Tarwe, puike f 8.40 a f 8.90 goede f 7 50 af 7.80 Rogge f 4.50 a f 5.30 Gerst f 4.90 a f 5.25, Haver f6.25 a f7.25 (per 100 KG.) Br. boonen f 9:a f 14.75 witte f 7.00 a f 10.—. Kookerwten f7.25 af 8 00* Voer- erwten f 6.25 a f 7.00, Kanariez. f a f 00.00, Koolzaad f 0.00 a f' 0.00. Zeeuwsche Aardappelen Bonte f4.50 a f4.75; dito blauwe f4.25 a f 4.50. Zeeuwsche Uien Groote bruine f 2.30 kleine f3.20, stroogele f 1.70 jier 60 KG. Veemarkt. Koeien le qual. 34 c. 2e qual. 30 c. 3e qual. 26 c. Ossen le 34 c. 2e 30, 3e 26 c. Stieren le 00, 2e Ou, 3e 00 c. Kalveren le 58, 2e 45 3e 37 c. Schapen le 33, 2e 25 c. Lamm, le 1)0 2e 00 3e 00 ct Varkeus le 19 2e 18, 3e 16 ct. Koers van liet geld. België 100 fr. f47.45 a f47.85 Eng. 1 pd. St. f 11.965 af 12.075 N.-Amerika 1 Dollar f 2.44s. Hoogwatorget ij Breskeus. D A G E N. voorm. nam. Woensd. 2 Maart 12.29 12.53 Donderd. 3 1.13 1.37 V rijdag 4 1.59 2.23 Advertentiën. -«s.-SS- a. s., hopen 0 Op den 4 Huurt 0 onze geliefde Ouders 0 Altlt.4ll.lJI VAN GIJN v en v 0 te herdenken. 0 0 Hunne dankbare kinderen, behuwd- 0 d) en kleinkinderen Breskens, Maart 1904. Op den II Huurt 11104 hopen onze 0 KN 0 0 MARIA VAN STEENKISTE. 0 0 hunne Veeiligjarige Echtvereeniging 0 fa te herdenken. ff ff Hunne dankbare kinderen a en behuwdkindereu. A 0 Nieuieet'uis, 2 Maart 1904. 0 Oudergeteekenden maken be- kend dat zij tot en met Zater dag u. s. uitgepakt zijn in het Hotel »(le Commerce" met eene uitgebreide Co lectie V R IJ TE BEZICHTIGEN Aanbevelend, EENE MOOIE SORTEERING (laatst model), Alsmede Gouden Zilveren-, Nikkelen- 'C( BAROMETERS enz. Aan zeer billijke prijzen. Omler minzame aanbeveling, A. W. LEENHOUTS. Horlogemaker. Bkebkkns, Maart 1904. gevraagd. Adres Hotel de Commerce Brkskkns. is voornemens Zondag en Haanilag aan staande van 's morgens IK tot 's namid dags 4 lire te poseeren bij J. LOUlfETie NIEUW VLIET. De collecteur J- APPEL te Mid delburg maakt Jiekend, dat de verkrijgbaar zijn gesteld en dat de trekking «Ier 1" klasse be gint 14 Maart a. Na ontvangst van het bedrag met porto volgt toezending van het ver langde. Wegens vertrek naar Noortl-Amerikn. De Notaris L, G. James te Sluis is voor nemens op (en niet Zaterdag 5 Haart, zooals eerst is geannonceerd) 's nam. ten half 2 ure, ten verzoeke en ten huize van L. DE WISPELAERE te Retranehement, in het dorp, publiek te ver- koopen waarbij Tafel, Stoelen, Kasten, Kachel, Spiegel, Klok, Keukeu- prSsSjfc gerief. Glas-, Geleierd en Aar- dewerk, Arbeidersgereedschappen, lange Waterlaarzen, uitstekend 2-Loopsgeiveer Caliber 12, Loopvarken, 14 jonge Kip pen, Plantaaidappelen, droge Mutsaards, Plankeu enz. Het BESTUUR van het Waterschap Oud- en Jung Urea- kens zal bij inschrijving des avonds te 5 ure; aanwijzing op het terrein lloiitlerilag 10 Haart 11104 des vóór- middags te 10 ure. Bestek en voorwaarden liggen ter inza ge bij den ontvanger-griffier te Geokor en den waterbouwkundige K. MINDERHOUD te Bkkskkns. .1. VAN MALE, Dijkgraaf. HAMMACHER, Ontv.-Griffier. OPNIEUW ONTVANGEN: met verschillende gezichten, waaronder met het aan de Nienwesluis gestrande C. DIELEMAN, Breskens.

Breskensche Courant | 1904 | | pagina 3