RRESKENSCHE COURANT. l ALGEMEEN NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD VOOR HET VOORMALIG 4E DISTRICT. No. 873. Woensdag 17 Februari 1904. 13e Jaarg. Buitenland. Binnenland. ABONNEME N T. Per 3 maanden ƒ0.50, franco per post door het geheele Rijk ƒ0.55, voor België ƒ0.025, voor Amerika ƒ0.825, bij vooruitbetaling. Bij alle boekhandelaren en brievengaarders worden abonnementen aangenomen. ADVERTENTIË N. Van 1 tot en met 5 regels 25 cents elke gewone regel meer 5 cents. Groote letters naar plaatsruimte. Bij abonnement lager tarief. Advertentiën worden ingewacht tot Dinsdag- en Vrijdagnamiddag twee uur. Dit blad verschijnt eiken .Dinsdag- en Vrijdagavond bij den uitgever O. DIKIJDIAY te Itrrskens. Rusland—Japan. Voor velen is tegenwoordig, een nieuws blad in handen nemende, de eerste vraag »hoe staat het met den oorlog Het wil ons voorkomen dat deze vraag niet geschiedt met dezelfde belangstelling, als waarvan die der EngelschBoeren oorlog uit sympathie voor de laatsten ge tuigde, wijl de Japanners voor ons weinig meer belang inboezemen, dan de Russen. Maar ze spruit hoofdzakelijk voort uit een soort van sensatienieuws, zonder te willen afdingen oji de waarde die wordt gehecht aan het medelijden dat sommigen aangrijpt voor medemenschen die op velerlei wijzen door een oorlog worden getrollën. Uit den aard der zaak kan een dagblad beter aan de te bevredigen nieuwsgierig heid voldoen, dan zulk een dat niet zoo vaak ouder de oogen van het publiek komt. In die laatste omstandigheid verkeert ook ons blad. Bij de vermelding der oorlogsleden, zal het dus voorkomen, dat sommigen reeds een en ander hebben gelezen. Dat neemt niet weg, dat we daarom toch de feiten kortelijks zullen weergeven, opdat voor hen, die geen dagbladen lezen, dit overzicht voor dat gemis eene vergoeding zij. Na de aanval der Japanners op de Rus sen te Port Arthur, die aan de eersten 4 doodeu en 54 gewonden bezorgde, doch aan de vloot, volgens het ambtelijk verslag van vice-adiniraal Togo, slechts onbetee- kende schade toebracht, hebben zich geene ht va p|| lij aa de de da wil del.' gei dig de duu. krijgsbedrjjven voorgedaan. Alleen deed zich voor de Russische vloot een sohadepostje voor in den vorm van eene ontploffing aan boord van het mijn-trans portschip Jenisej, dat was uitgevaren om mijnen te leggen. Het schip is gezonken, de Commandant, een machinist-ingenieur, 2 adelborsten en 92 man kwamen er bij om. Een Japansche vloot van vijf oorlogs schepen en zes torpedobooten is te Seöl aangekomen en aangevangen met het aan land zetten van vier bataljons troepen. De vloot heeft een kruiser van de Rus sische vrijwillige vloot en twee stoombooten in open zee buitgemaakt. De generaal-kwartiermeester van den Russischen staf te velde Alexejef, meldt van uit Port Arthur dd. 14 dezer Volgens particuliere berichten hebben de Japanners na den strijd 19000 man bij Tsjemoelpo aan wal gezet. Tusschen Tsjemoelpo en Tsji-foe hebben de Japanners een telegraafdienst ingericht met schepen als tusschenstations. Te Port-Arthur is alles rustig. Over het vijandelijke smaldeel hebben wij geen berichten. Berichtgevers, die uit Jaloengau terug gekeerd zjjn, bevestigen het bericht over het verschijnen van zes Japansche pantser schepen niet. Uit Inkau blijven tijdingen komen, dat bij hooge zee in den omtrek van den Noorderpost lichten worden ge signaleerd, waaruit besloten wordt tot de aanwezigheid van boodschappers van den vijand. De mobilisatie wordt met goed gevolg voortgezet. De chef-ingeneur van het gehied Kwau- toeng, Bazilefski, meldt, dat de batterijen van de vesting van Port Arthur bij de be schieting geen schade hebben geleden. Op verzoek van den Engelseken consul aan den Japanschen consul te Tsjemoelpo om 34 gewonde Russen in een Japansch hospitaal op te nemen, zijn deze gewonden terstond opgenomen in het hospitaal van Japansche ziekenverpleegsters te Tsjemoelpo waar zij door Japansche dokters behandeld worden. De Siberische spoorweg is op zes plaat sen vernield over een afstand van zeventig mijlen, vermoedelijk door roovers. De Commissaris der Koningin in Zeeland maakt bekend, dat gesloten zal zijn le dat de jacht op houtsnippen 1 Maart, op waterwild 1 April en op watersnippen 16 April2e het weispel van kwartelen alleen zal geoorloofd zijn van 2 Mei tot 15 Juli; 3e de kooieenden door den kooiman zullen moeten opgesloten worden gehouden van 1 April tot 30 April en van 1 Juli tot de opening der j icht op waterwild4e dat de visscherij zal gesloten zijn, voor wat be treft het visschen met het kruisnet en den hengel van 16 Maart tot 15 April, en met den zegen of het sleepnet van 16 Maart tot -31 Mei 5e met de overige geoorloofde vischtuigen van 16 Maart tot 15 Mei; ge. durende den gesloten vischtijd, sub 5 ver meld, in wateren waarop de sluiting toe passelijk het visschen, van aal of paling alleen met aalkorven en aalhaak mag plaats hebben. lilt ES KEYS, l« Februari 1!»04. Door het postkantoor Breskens werd de navolgende onbestelbare brief verzonden Uit Schoondijke: Johan Tarber te Oo- tuo (Otaij) Amerika. Naar wij vernemen heeft de heer W. C. Goeman eervol ontslag aangevraagd als gemeente-veldwachter alhier. We veroorloven ons de vrijheid te rug te komen op een enkel punt in het verslag der vergadering van het Zieken fonds, voor wat betreft de niet-bezoldiging van bestuursleden, voorgeschreven bij het Reglement. In t algemeen zijn we 't volkomen eens met de niet-bezoldiging voor zoover die betrekkingen weinig of geen werk met zich brengen niet zijn we dat, waar 't betreft de functie van Penningmeester. Mogen met den langeren duur van het bestaan van zulk een tonds de werkzaam heden zich niet uitbreiden, te minder nu 't aantal leden gaandeweg is geslonken, de verantwoordelijkheid van het linanciëel be heer wordt grooter, en eene richtige ad ministratie eischt veel tijd en veel werk., We meeneu daarom, dat het artikel waar bij is bepaald dat aan geen der bestuurs leden eene belooning mag worden verstrekt, als 't ware is opgenomen in den roes der bedwelming, ontstaan door de zucht om iets voor den werkman te willen doen. Nu is_dat alleszins verklaarbaar; men ziet veelal bij de oprichting van vereeni- van spot

Breskensche Courant | 1904 | | pagina 1