Binnenland. Laatste JN ieuws. Gemengd. i-v nog niet getreden zijn in een formeel bond genootschap met Rusland, om dit laatste land in zijn rug te dekken, ofschoon men zulk een bondgenootschap van Russische zijde verlangt. 11. M. de Koningin-Moeder heelt Vrij dagavond per Staatsspoor om één minuut over achten, stadstijd, de residentie ver laten, zich begevende naar Vlissingen, waar H. M. zich inscheepte naar Engeland, ten einde, op uitnoodiging van koning Eduard, de huwelijksplechtigheid bij te wonen van haar nicht, prinses Alice van Albany. Aan het station was te 's-Gravenhage aanwezig de geheele Britsche legaite bij ons hof: Sir Henry Howard, de gezant; de heer Leveson Gower, eerste secretaris, Lord Granville, tweede secretaris, en dn heer Mounsey, attaché, allen gekleed in ambtsgewaad en de drie eerstegenoemde diplomaten vergezeld van hunne dames. Zij wachtten Hare Majesteit in het konink lijke wachtsalon op. Koningin Emma onderhield zich met allen en dankte den vertegenwoordiger van den Koning van Engeland voor de oplettendheid. Ook jhr. de Kauitz, intendant van het huis van H. M., deed haar uitgeleide. H. M. reisde met den gewonen trein, waarin het salon- rijtuig van de Nedei landsche Centraal Spoorwegmaatschappij was ingehaakt. Zij nam, vóór het vertrek van den trein, nog enkele oogenblikken op bet balcon plaats en onderhield zich, tot op het oogenblik dat de trein zich in beweging stelde, met den Engelschen gezant. Vele belangstel lenden stonden bij Hr. Ms. vertrek ter weerszijden van de wachtzaal geschaard er. groetten de Koningin-Moeder eerbiedig tot afscheid. H M. werd op de reis naar Engeland vergezeld door de dames baron nesse van Ittersum en jonkvrouw Van de Poll en door den hofmaarschalk jhr. mr. Van VVeede en ridder Pauw van Wiel- drecht, kamerheer. Te Vlissingen aangekomen, werd H. M. op het perron verwelkomd door den com missaris der Koningin mr. Roest, den bur gemeester dezer gemeente en den directeur der Mij. Zeeland. Na een kort oponthoud begaf H. M. zich door de vorstelijke wacht kamer, gevolgd door de autoriteiten, naar de tot vertrek gereed liggende nacbtmail- boot. De vorstelijke hut was voor de Koningin-Moeder gereserveerd. Te ruim 12 uren verliet de mailboot de haven. Niettegenstaande het late uur waren toch vele personen bij de aankomst van H. M. tegenwoordig. De toegangen naar en van de haven en het station, zoowel als het perron waren evenwel afgezet door marre- chaussees. De Koningin-Moeder is bij aankomst, te Port Victoria Zaterdagochtend niet met den gewonen passagierstrein, doch met een extra-trein naar Claremont vertrokken. Het dagelijksch bestuur van den Al- gemeenen Nederlandschen Zuivelbond heeft aan 11. M. de Koningin een adres gezon den, in opdracht van de algemeene verga dering van bovengenoemden bond, waarin adressant het verzoek doet aan de Koningin om het daarheen te willen leiden, dat er een wet tot stand komt, regelende de ver plichte toevoeging van een kenmerkende stof bij de magarine-fabricage en bij het in den handel brengen van vetten, welke voor vermenging met boter gebruikt kunnen worden. BIICSKC.VS. Februari 1!)04. Door Ged. Staten is terugkomende op hun besluit aan den heer H. C. Bak ker alsnog vergunning verleend de betrek king van voorzitter der varkensverzekering- maatschappij te mogen waarnemen. Dit moet geschied zijn op advies van den minister van buitenlandsche zaken. Het komt ons voor, dat we dus welde gelijk recht hadden het eerste advies van den minister bedenkelijk te noemen. Schoondijkt'. De vergadering gehouden om te trachten tot de oprichting van eene christ. school te geraken, heeft tot uit vloeisel gehad, dat eene vereeniging is tot stand gekomen met die bedoeling. Zij telt reeds 48 leden, is genaamd «Jo hannes" en heeft als bestuur benoemd de heeren ds. P. A. Sietsema voorz., I. Leen- houts, vice-voorz., A. Haartsen le en J. Quist 2e secretaris, I. van Bortel le en A. de Bruijue 2e penningmeester en J. Schee- Ie te IJzendijke. Scliooiiilijke De loop der bevolking over 191)3 was als volgt Op 31 Dec. telde de gemeente 93a m. en 987 vr. totaal 1922. Zij vermeerderde door geboorte met 34 m. 27 vr. en door vestiging met 113 m. en Ö3 vr. samen met 117 m. en 90 vr., doch verminderde daarentegen door overlijden iet 20 m. en 19 vr. en door vertrek met bestaande uit de heeren C. B. Sturm te Biervliet en J. de Bruijckere te Aarden- burg. Zij werd aangenomen in ontvang op f 17.476 795 en in uitgaat f 15.752.74, alzoo sluitende met een batig saldo van f 1724,'05s, waardoor de boekhouder van zijne verantwoordelijkheid werd gedechar geerd. Aan de onderdeelen der rekening is ont leend, dat o. a. werd ontvangen aan con tribution over het le halfjaar f 8900.33 en over 't tweede halfjaar f 4453.75 en dat werd uitgegevon voor 2(1 gestorven paarden in 't le halfjaar f 681)6.60 en in het 2e halfjaar voor 29 dito f 7956.57. Als lid van het Bestuur werd de heer Anth. de Hulster herkozen niet 82 stemmen» die de herbenoeming, onder dankzegging voor het vertrouwen, aannam. Daarna stelde het bestuur voor om den deelnemers te ontheffen van de verplichting hen opgelegd bij art. 21 van het Regle ment, bepalende dat zij alle hunne paarden van 1 20 jaar moeten aangeven, in ver band met art. 29 waarbij de verzekering niet hooger gaat dan voor paarden van f 600, en het mitsdien voor hengstenhou- ders niet mogelijk is hunne dieren, die vaak een veel hoogere waarde bezitten in deze maatschappij te verzekeren. De heer P. de Hullu gaf in overweging het maximum voor de verzekering van art. 29 te verhoogen tot f 1U00, doch de ver gadering nam algemeen genoegen met de vrijheid ten dezen den leden gewaarborgd. Na nog enkele besprekingen van onder geschikt belang, werd de vergadering ge sloten. De kwartiermeester Zietse te Vlis singen is Vrijdagmorgen uit de mast van de Mailboot gevallen waarbij hij zoo ern stig gewond werd, dat hij zonder tot be wustzijn te zijn gekomen, enkele uren later is overleden. Hij laat een vrouw en een kind na. Rusland—Japan. De Japansche vloot viel het Russische eskader buiten Port Arthur aan. Twee pantsers en een kruiser werden bescha digd. Zondagmiddag geraakte in de resi dentie bij het uitrijden van H. M. de Ko- 7 Y tl BB deren gevonden, aan den waterkant in den Braakman, ten zuiden van de uitwatering- sluis van den Lovenpolder, in een soort van putje aan den at'gebrokkelden derrieoever. De broekspijpen waren, evenals de mou wen van de jas met touwtjes en lintjes dicht gebonden en zaten vol zand en stee- nen, zeker een 30 in getal. De gouden knoopeu en zilveren buikplaten, benevens de portemonnaie en de tabaksdoos, werden in de zakken gevonden. Aan de kleeren was niets bijzonders te bespeuren, dan alleen dat een der pijpen van den onderbroek langs den naad over zijn geheele lengte was opengescheurd. Het hemd en het over hemd ontbrak. In verband met het vinden der kleeren is hedenmorgen door een visscher van Philippine onder toezicht van de mare chaussee der brigade aldaar en die van Ter Neuzen, met een dreg en andere voorwer pen opnieuw in den Braakman gezocht naar 't lijk van de vermoedelijk verdronken R., nu ter hoogte waar zijn kleeren zijn kleeren zijn gevonden. Om een uur 's namiddags, moest het dreggen door den opkomenden vloed wor den gestaakt en toen was nog niets ge vonden. Wat het zoeken zeer bemoeilijkte was de omstandigheid dat de bodem daar ter plaatse zeer ongelijk en vol gaten en putten was, terwijl men af en toe met de dreg en mosselrijf op stukken van boomen en dergelijke hindernissen stootte. Door de familie is f 25 belooning uit geloofd voor het vinden en het aanwijzen en zoo mogelijk opvisschen van het lijk. Vrijdagnacht omstreeks half twee keerde de heer W. Blom, inspecteur van politie le klasse in dienst te Rotterdam, met zijne echtgenoote en een paar familie leden uit de stad huiswaarts naar den Crooswijkschen Singel no. 13. Een eind voorby de Heinekens bierbrouwerij op dien singel gekomen, zag de heer Blom, die met zijne vrouw vooruit liep, op eenigen afstand door de andere familieleden, een heer en een dame, gevolgd, uit tegenover gestelde richting plotseling een man te voorschijn komen, die blijkbaar in de por tiek van de W'ilhelminascliool zich verdekt opgesteld had, iii afwachting van des heeren Blom's thuiskomst. Deze, midden op de straat loopende, zag deu man eenmaal op hem afkomen met een revolver in de hand, die hij den heer Blom op de borst zette en afvuurde. Dit alles was het werk van een oogenblik. Onmiddellijk voelde de (Ui

Breskensche Courant | 1904 | | pagina 2