:i-' .- Grein eng-(L kerkgebouw, en namen plaats naast hnn Moeder. Allereerst zong de gemeente daarop uit den HSsten psalm, waarna het koor der Haagsehe zangvereeniging Excelsior een lied aanhief. De tekst der door Excelsior te zingen liederen was onder de aanwezigen rondge deeld. De voor de vorstelijke personen be stemde exemplaren waren vervat in wit satijnen omslag met gouden kroon. Ds. van der Flier hield zijn toespraak naar aanleiding van Genesis 32 10a»Ik ben geringer dan al Uwe weldadigheden en dan al Uwen trouw." Hij het einde van de godsdienstplechtig heid zong de gemeente staande II. M. der Koningin-Moeder het laatste vers van Ps- 121 toe: De Heer zal U steeds gadeslaan, enz. Na dit lied verlieten de vorstinnen en de Prins het kerkgebouw. De toespraak van ds. van der Flier zal eerstdaags in druk verschijnen en worden uitgegeven ten voordeele van het sanatori um Oranje-Nassau Oord. Krachtens art. 111 der Militiewet 1901 is bij Kon Besluit bepaald, dat de verlofgangers der militie van de lichtingen en van de korpsen, op een bij het besluit behoorenden staat vermeld, in 1904 voor herhalings-oefeningen in werkelijken dienst komen, tegen den daartoe door den minis ter van oorlog te bepalen tijd en voor het aantal dagen in dien staat genoemd. De bedoelde staat luidt aldus Lichting 1898 de regimenten infante rie 20 dagen het korps torpedisten 21 da gen het regiment genietroepen, met uit zondering van de vestingtelegralisten, die hebben voldaan aan het bepaalde in den eersten volzin aan art. 6 van het sedert ingetrokken Kon. besluit van 29 Februari 1884, no. 13, 14 dagen. Lichting 1899: de regimenten infanterie 28 dagen de compagniën hospitaalsolda ten 28 dagen de regimenten veld-artille- rie, met uitzondering van hen, die van de regimenten huzaren zijn overgeplaatst bij de treinaideelmgen 21 dagen het korps rijdende artillerie 21 dagen het korps pon tonniers 35 dagen de regimenten vesting artillerie 32 dagen het korps pantseafort- artillerie 32 dagen het regiment genie troepen, met uitzondering als voren, 28 dagen. Lichting 1900 de regimenten veld-ar- tillerie, met uitzondering als voren 28 dagen i van de treinafd. der reg. veld-artillerie, zij geplaatst, 21 dagen rijdende art. 28 da gen torpedisten 28 dagen. Lichting 1901 comp. [hospitaalsoldaten 35 dagen, reg. huzaren 35 dagen, reg. veld art. 28 dagen, rijdende art. 28 dagen, pon tonniers 35 dagen, vesting art 35 dagen, pantserfort-art. 35 dagen. Lichting 1902 korps torpedisten 35 da gen van het reg. genietroepen de vesting telegrafisten die hebben voldaan aan het bepaalde in den eersten volzin van art. van het sedert ingetrokken Kon. besluit van 29 Febr. 1884 no. 13, 10 dagen. ICKE8KE.VS, 20 Januari 1004. Dinsdagavond had in het >Stooinboots- veerhnis" alhier de algemeene vergadering plaats van de leden der Varkens-assuran- tie-maatscliappij. Allereerst werd mededeeling gedaan van een tweetal ingekomen brieven van de zus- ter-maatschappijen te Groede en Schoon- dijke houdende dankbetuiging voor de ont vangen gelukwenschen bij de viering van hun 25jarig bestaan. Aan het uitgebrachte verslag over den toestand der maatschappij is ontleend, dat, het aantal leden 90 en dat der donateurs 8 bedroeg. Er waren 123 varkens verzekerd, waar van wegens ziekte 11 werden aangegeven en voor 2 eene uitbetaling plaats vond. De uitgaven bedroeg ƒ145,10 en de ontvangsten ƒ418.80 de rekening sloot dcihalve met een batig saldo van ƒ273.76, waardoor het maatschappelijk kapitaal steeg tot /'1914.46r'. Bij de bepaling aan den inleg voor nieu we leden werd door het lid T. Quaars voorgesteld deze vast te stellen op 5. Dit voorstel kon slechts 8 slemmen er langen tegenover dat van het Bestuur ad ƒ4, dat werd aangenomen met 48 st. Zonder stemm ng werd de uitkeering bij sterfgeval bepaald op ƒ0.40 per K.G. bru te gewicht Ter voorkoming van abuizen bij de uit gebreider administratie werd dringend ver zocht voortaan schriftelijk kennis te geven van den aankoop en slachting van varkens. Als leden van het bestuur werden her benoemd de heeren H. Brakman-Van Ma le met 49, A. I. Comelis met 48 en P. du Bois met 47 stemmen en als keur meester werd D. A. de Reijgh opnieuw ge handhaafd met 41 st. In de daarna gehouden bestuursvergade ring werden de heareu Cornelis en Brak- Ét en tig gulden voor de zilveren en tien gulden voor de bronzen, kan worden ingewisseld tegen rijksdaalders, guldens en halve gul dens zijn aangewezen a. de Nederlandsche Bank te Amster dam b. de kantoren der betaalmeesters e. het kantoor der directe belastingen, invoerrechten en accijnzen te IJzendijke en het kantoor der registratie en domeinen te Oostburg. Te Meeden (Gr.) kwam een 5jarig meisje te dicht bij de kachel de kleertjes vatten vlam, waardoor het kind zulke he vige brandwonden bekwam, dat het aan de gevolgen overleed. Dinsdag had een voerman uit Bar- neveld het ongeluk van zijn voertuig te vallen. Twee wielen gingen hem over de borst en was terstond doed. Maandagavond is te Vlissingen door een agent van politie aangehouden zekere K. H. S., een goede bekende der poli tie, die in de Kerkstraat bij een winkelier in gemaakte kleederen twee jassen ont vreemde en zich daarmee reeds op weg naar Middelburg bevond. Naar het politiebureau gebracht bleek, dat hij ook even te voren een der gsoote spiegelruiten bij de Gebrs. VVeijens aan de Belhtmykade, waarachter gouden en zilve ren horloges en meer andere artikelen van waarde uitgestald lagen, met zijn klomp had stukgeslagen. Hij kon echter niets ontvreemden voor en aleer hij ook de andere ruit, die zich achter de inheslagene bevindt, mede ver brijzeld had, doch daarin werd hij nog in tijds verhinderd door de komst van een dei- winkeliers. Hij zette het toen op een loopen. Volgens zijne bewering bad hij die jas sen gevonden. S. was onlangs uit de gevangenis ont slagen en is nu weer naar het huis van bewaring te Middelburg overgebracht. Te Bergen op Zoom zullen de be lasting-commiezen met karabijnen worden bewapend. Zaterdagavond is in zijne woning op de Rozengracht te Amsterdam, gearresteerd de 38jarige H. J. v. d. W., bediende op ':"'bfaw&tjdt&fttfl9f-.ran Ketwich en te groot werd, en de ontdekking wel vol gen moest. Het afsteken van een groot vuur werk op liet Wilhelminaplein te Leeuwar den was een der nummers van het feest- program voor Vrijdag 1.1. Zwaar torschende over het flankstuk schreed een man des namiddags door een der hoofdstraten. Dit trok de aandacht van twee bengels. >Hé-st luschefers, Piet." »Jawel, wat wuust dan »Uat zuust wel sien 1" Voorzichtig werd een lucifertje aange stoken, de lont vatle vuur en spoedig ont viel het groote flankstuk, sissend, klappend en vuurspuwend, tot grooten schrik van de omstanders aan de handen van den zwoe genden drager en stierf op klaarlichten dag een onwaardigen, vroegtijdigen dood. De bengels werden door hun ex-tempo- raal »verlichtingswerk" in de duistere nor opgesloten. llit. liet verleden der Fransche kerk te Cadziiud. V. (S L O T.) 3o. Indien de kerk van Cadzand zich uitgeeft als representeereude die van Gui- ues heeft zij zich te onderwerpen aan de kerkenorde der synode van de kerken in Frankrijk, bij welke het een vast gebruik is geweest om, als er een kerk werd ver nietigd, haar bezittingen over te dragen aan de naast bijgelegene. Nu is buiten tegenspraak de onze de naast bijgelegene van Guines, en bij gevolg hetgeen wij van haar bezittingen in handen hebben moet in onze bewaring blijven. En om deze reden hebben wij van mijnebeeren onze broede ren te Cadzand te vorderen de boeken van de bibliotheek, waarvan de catalogus, die ouder ons is gebleven, goed en wel is voor zien van een verklaring van ontvangst, door mijnheer Trouiller hun pasteur onder teekend, zooals wij dat te behoorlijker plaat se en tijd zullen bewijzen zijnde wij des te meer gerechtigd hun dezen eisch te stel len, omdat wij destijds uitdrukkelijk dooi de toen nog overgebleven ouderlingen en diakenen (der kerk van Calais en Guines) gelast zijn die boeken naar ons te nemen en te bewaren, hetgeen wij bereid zjjn te bewijzen aan een iegelijk, die het recht heeft dit van ons te eischen. Ten laatste tegen hetgeen die heeren kunnen aanvoeren als dat zij het grootste getal aan hun kant hebben, dat allen die

Breskensche Courant | 1904 | | pagina 2