Binnenland. voortduurden en geen beslissing nog ge vallen was. De berichten van de laatste dagen schijnen zeide de secretaris in dien ze betrouwbaar zijn te wijzen op eenige neiging van Rusland om zich terug te trekken, en ofschoon hij niet goed in zag hoe er van terugtrekken sprake kon zijn zonder eenig verlies van prestige (zou de legatie-secretaris dat werkelijk gezegd hebben hoopte hij van harte dat die aan wijzingen vertrouwen verdienden. ('entral News meldt uit Tokio, dat de Japansclie regeering volstrekt niets weten wil van de door Rusland voorgestelde vor ming eener onzijdige strook in Korea, tus- schen 39° Nbr. en de Jaloe, aangezien dat zou neerkomen op een verdeeling van Ko rea. Van meer belang dan deze beschouwin gen en twijfelachtige berichten lijken ons de telegrammen uit Port-Said en Suez, over de bewegingen der Russische en Japansche oorlogschepen. De Osljaba is eindelijk uit Port Said naar Suez vertrokken. De overige schepen van het Russische smaldeel liggen nog op nadere bevelen te wachten. Terwijl de eene Japansche kruiser, de Kasoega, reeds doir de Roode Zee stoomt, is de Nisjni Zaterdag uit Suez naar Perim vertrokken. Opmerking verdient, dat de Britsclie krui ser King Alfred op denzelfden dag naar Aden opgestoomd is. Hr. Ms. pantserdekschip .Zeeland" is gisterenmorgen te Vlissingen aangekomen en naar de werf der maatschappij De Schelde" overgebracht voor de raparaties aan machines en ketels. Nader meldt men uit Vlissingen Toen het pantserschip te 1.30 u. alhier in de Marinehaven aangekomen de schip brug doorging, bekwam deze brug zooda nige averij, dat de passage een geruimen tijd zal gestremd zijn. IUtE.SKK\.S, 19 Juiiuuri 1904. («roede, 19 Jan. De heden voormiddag gehouden zitting van den Gemeenteraad werd door alle leden bijgewoond. Na lezing en goedkeuring der notulen, deelde de voorzitter mede, dat in de ver gadering van Burg. en Wetk. van 24 Dec. is uitgeloot in de geldleening ten laste der gemeente, het aandeel ten name van den lieer Hammacher, en dat van Ged. Staten leend voor 8 maanden van zijnen aanslag in den hoofdelijken omslag. Als leden der Commissie tot wering van schoolverzuim werden herbenoemd de hoe ren J.K. Crucq, J. R. de Vries, A. Beerens en G. W. van Duijl als secretaris. Daarna werd de zitting gesloten. Retraiichenieiit, 18 Jan. Bij den Quaes tor der Classis is nog ingekomen over 1903: Collecte voor het Fonds van Noodlijden de Kerken en Personen van Biervliet 0.61 en Hoofdplaat ƒ1.073. Bijdrage voor de Generale Kas van Bier vliet ƒ3.25 en van Waterlandkerkje ƒ1. Sluis. Door Burg. en Weth. zijn alhier bij enkele inschrijving in het openbaar verkocht 10 olmestaruboonien, waarvoor 3 briefjes waren ingeleverd. Ingeschreven werd door .1. Mabieu te Brugge voor ƒ500, Goudaert te Gent voor ƒ530 en J. de Lignij te Gent voor ƒ510. Aan den hoogsteii inschrijver zijn de boomen gegund. Slllis. Door een onbekende oorzaak brak- Zondagmiddag omstreeks 4 uur brand uit op een der slaapkamers van Hotel la ville de Bruges alhier. Twee beddenlakens, hoofdkussens, eenige kleedingstukken van de dienstbode werden een prooi der vlammen. De brand werd ontdekt, doordat een massa rook het huis begon te vnllen. De bewoner, die spoedig naar boven liep, moest, toen hij op de kamer kwam, door de vele rook terugkeeren. Hij wist echter door eene andere deur, die gesloten was, en die hij eerst moest opentrappen, bij het venster te komen. Door dit te openen, kon de rook weg komen. Spoedig wist men nu met emmers wa ter den brand te blusscben, en werd het nog brandende door het raam naar buiten geworpen. Assurantie dekt de schade. In het afgeloopen jaar werden uit ons land langs de grenskantoren naar Bel gië gezonden 3,555,290 K.G. boter. De geheele invoer bedroeg 4,381,912 ki logram tegen 3,334,186 kilogram in 1902, waarvan 2,675,318 kilogram uit ons land afkomstig waren. Tot lid van den Gemeenteraad te Hoofdplaat is gekozen de heer H. M.Tem merman. Sluis. Op verschillende plaatsen in deze mte zijn de vorige week konij waarschijnlijker uit de bij hem bevonden papieren, dat hij het laatst in de badplaats Boulogne sur Mer heelt doorgebracht. In zijn bezit is gevonden een gouden heeren-horloge met dito kettingaan bet einde van den ketting een zilveren doosje met mechaniek tot berging van gouden muntstukken. Ook bevindt zich nog aan den ketting een klein zilveren muntstuk, eenigszins verbogen. Daar hij geen goede oplossing kan ge ven hoe die voorwerpen in zijn bezit zijn gekomen, bestaat het vermoeden dat hij deze door dielstal in het buitenland heeft gestolen. Het »Hbld." stelde verder een onderzoek in en kon het volgende vernemen. Ongeveer 12 dagen geleden was de man werkelijk gelogeerd in een der groote ho tels te Amsterdam een logeergast in bet hotel vermiste een bankbiljet van 25, ter wijl de Amerikaan op zijn kamer was op gemerkt. Bij 's mans arrestatie werd geen geld op hem bevonden, zelfs kon hij zijn logie3 niet betalen. Br bestond toen vermoeden dat bij het bankbiljet had ingeslikt en daarom werd aan het scheikundig bureau van den heer C. J. van Leiden Hulsebosch een onderzoek door de justitie opgedragen om een deel van den inhoud van de maag' en van de darmen van den gearresteerde te onderzoe ken. Het resultaat daarvan kan eerst worden bekend gemaakt later, maar naar het blad van de zijde van de betrokken hoteldirectie vernam, was de Amerikaan wel iemand die gewoonlijk niet in groote hotels logeert, doch bestaat er voor gedachte aan diefstal niet de minste aanleiding. Het laaggelegen stadsdeel te Bloem fontein is Zondag onder water geloopen tengevolge van het barsten van een water buis. Drie hotels en vele woonhuizen zijn ver nield. Het aantal dooden is onbekend. Hon derden zijn dakloos en van alles ontroofd. De suikersmokkelarij biedt somwjjlen dezen of genen een volkomen eerlijk voor deeltje aan ouder het oog van den hand haver der wet zelf. Enkele weken geleden werd aan de Bel gische grenzen een partij suiker van 6000 kilo's aangehaald een bekend suikerbakker te Breda bood den fiscus 31 ct. per kilo den veldwachter, dia hem bad bekeurd, d( woorden toe »de eerste keer dat ik je in m'n klauwen krijg, sla ik je te bersten". Langs den rijksweg van Rozcnda:i naar Breda heeft men Zondagavond in eene sloet bet lijk gevonden eener weduwe uit Rozendaal. Men denkt dat zij door de duisternis misleid in het water is gevallen. Tnsschen Eijsden en Maarland wer den Zaterdagavond van enn wisselwachtel de beide beenen afgereden De ongelukkige werd in -deerniswaard! gen toestand naar het gesticht Calvariën- berg te Maastricht overgebracht. Aan de hofstede van den landbouwer Meesters onder Wouw (N. B.), klopte Zon dagnacht een arme man aan en vroeg om nachtverblijf. De ongelukkige had geen tehuis, zooal bij zeide, en was door koude uitgeput. Meesters verleende hem logies in de hooischuur, doch toen bij den man den volgenden morgen wilde wekken, vond hij hem dood op de deel liggen. Op de Boschplaat te Ter Schelling is een wrak aangedreven, waarop zich drie man bevonden. Volgens nadere berichten is het een wrak stuk van bet gestrande Russische schip vEisland kapitein Paulsen, met steenko len van Newcastle naar YVeymauth be stemd. Vijf van de opvarenden waren reeds verdronken. De kuiper H. Hoepman te Hooge- zand, die bij de lossing van spoorwegwa gens tnsschen de buffers beklemd geraakte, i3, nadat hij naar zijne woning was ver voerd, overleden. Een oud-weesjongen ,te Velsen beeft een klacht ingediend over gelden, die zon der zijn weten zouden zijn geïnd van zijn spaarbankboekje. De burgemeester als liulp-oliïcier van ju stitie heeft een onderzoek ingesteld. Iu de fabriek van den heer van Vlis singen te Helmond is gisterenmiddag in het schaftuur de stoomketel gesprongen. De machinekamer werd tot een .puinhoop geslagen. O O Twee werklieden zijn reeds vreeselijk ge kwetst van onder 't puin te voorschijn ge haald.

Breskensche Courant | 1904 | | pagina 2