7' Binnenland. strijd mengde Voorhands echter valt het moeiljjk, aan een zoo ontzettende uitbreiding van het Oost-Aziatische conflict te gelooven. BKESKEVS, 5 Januari 1H04. Aan de Scheepvaartbeweging in onze ha ven is ontleend, dat in het a'geloopen jaar zijn aangekomen 5932 vaartuigen met een inhoud van 182017 M3, waarvan 218 le dig en 5714 geladen, waarvan 5031 vis- schersvaartuigen met 80724 M3, thuis be- hoorende te Breskens voorts kwamen nog binnen 2146 visschersvaartnigen met 25752 M3 inhoud, thuis behoorende te Reijst, Blankenberghe en Philippine. Het aantal vertrokken vaartuigen bedroeg 5924 met een inhoud van 181572 M3, waar van 5319 ledig en 605 geladen. De vis- schersvloot van Breskens, komt daarin met dezelfde cijfers als hierboven voor, alsmede die der visschersvaartuigen van Heijst, Blan kenberghe en Philippine. Van de 5714 binnenkomende vaartuigen waren 5031 met visch, 375 met beurtgoed, 72 met grind, 64 met steenkool, 31 met steen of keien en verder met guano, turl, hoornen, landbouwvoortbrengselen, houtwa ren en andere materialen. Van de 605 vertrokken vaartuigen waren 387 geladen met beurtgoed, 58 met suiker bieten en verder met landbouwvoortbreng selen, huisraad, houtwaren enz. De provinciale booten deden in het ge heel 1950 reizen. Aan het postkantoor Breskens, en de daaronder ressorteerende hulpkantoren, werd gedurende de maand Dec. ingelegd 7797.55 terugbetaald ƒ6861.44. Het laatste, door dat kantoor uitgege ven boekje, draagt het nummer 3895. Zondagmorgen is de provinciale boot »Zeeuwsch-Vlaanderen", de eerste reis van Ter Neuzen uaar Vlissingen makende, door de zuiging der schroef van een uit zee kemende onbekend gebleven stoomboot met dezen in aanraking gekomen, waardoor zij eenige materieele schade opliep. De »Zeeuwsch-Vlaanderen" werd aange varen achter de raderkast, de verschansing werd ingedrukt, de reeling verbrijzeld, de sloep uit de davids geworpen en de laats- ten verwrongen. De schok was zoo hevig, dat men ge vaar voor zinken duchtte en de passagiers naar dek riep. Bij onderzoek bleek echter, dat ulle»» Breskens vervolgen, doch gaat thans voor- loopig uit de vaart om hersteld te worden. Men schrijft uit Zeeuwch-Vlaanderen O. D.: Het gaat de veesmokkelaars hier aan de grens in de laatste dagen niet naar den vleeze. De Oudejaarsavond werden in de nabijheid van Zuiddorpe door twee dou anen van de brigade te Koewacht 8 zware varkens, alsmede twee paarden en karren in beslag genomen. De ambtenaren had den zich als arme lui verkleed en zwierven met een zak onder den a.m in het bosch, waar de smokkelaars voorbij kwamen. Op Nieuwjaar zijn in de nabijheid van de Belgische gemeente Selzaete 7 runde reu aangehouden, welke eene waarde had den van circa 3000 fres, verwijl de vorige week in de nabijheid van Overslag een 6 tal varkens, die frauduleus in België in gevoerd werden, in beslag werden genomen. In een morgen (Woensdag) te Hulst te houden algemeene vergadering wil men trachten de opgerichte Chr. Boe-enbonden in Oostelijk en Westelijk Zeeuwsch-Vlaan deren te vereenigen in een centralen Bond. Bij kon. besluit is benoemd tot dijk graaf van den herdgkte Zwartepolder de heer J. P. Quaak te IJzend'jke en tot plaatsvervangend dijkgraaf de beer P. J. Quaak te Schoondijke. Sluis. De 86-jarige heer P. A. P. had bij het uit zijn bed stappen het ongeluk te vallen waardoor hij met zijn achter hoofd tegen den muur terecht kwam en daar bewusteloos bleef liggen. Zijn toestand is thans bevredigend. Sluis, 1 Jan. Heden morgen had in de godsdienstoefening de bevestiging plaats van de heeren J. Noest Sr. en D. de Smit- Evers, de eerste als ouderling, de tweede als diaken. Het was juist 46 jaar geleden dat de heer J. Noest Sr. voor het eerst als lid van den kerkeraad werd bevestigd. Sluis. De arend die eenigen tijd rond en boven deze gemeente te zien is geweest is uu geschoten hij had een vlucht van 2.15 M. IJzcndijke. Bij gelegenheid van den Nieuwjaarsdag ontstond in eene herberg onder IJzendijke twist tusscben den her bergier en een bezoeker. Deze werd buiten de deur gezet, waarop hij de ruiten stuk sloeg, waarbij hij den pols zeer ernstig bezeerde, zoo zelfs, dat hij de hand moeilijk gebruiken kan. steenen-hoekschen-kanaal op schaatsen, door het ijs gezakt en verdronken. Te Halfweg is op de Draak bet 7- jarig zooutje van den visscherman G. met zijn slede in een dichtgevroren wak gere den en verdronken. Te Kodem is Zaterdag de 1 fijarige dochter van den schilder Molenaar bij het schaatsenrijden verdronken. Bi) Follega is Zondag eene jonge dochter, die met nare zuster op bezoek was geweest, door het ijs gezakt en verdron ken. Te Ophemert is een knaapje, tiet eenige zoontje der ouders, door het ijs ge zakt en verdronken. Te Garderen (Veluwe) is de lSjaiige zoon van den kon. jachtopziene-- H. uoor het ijs gezakt en verdronken. Te Oudenbosch is Zondag de schil de' Adr Bogers bij aet schaatsenrijden op de rivier de Mark door het ijs gez..kt en verdronken. Gistereamorgen werd zijn lijk gevonden. Zondagnamiddag stak de 15-jarige kastenmakersjongen, A. van Maastrigt, wo nende Simondwarsstraat te Rotterdam, op schaatsen dwars den Kralingschen Plas over. Midden op de Plas reed hij in een nau welijks bevroren wak en viel in bet water. Hij wist zich nog eenige oogenblikken boven te houden, doch juist toen men met een ijsvlet van de Zuid-Hollandsche IJs- vereeniging ter plaatse kwam, verdween hij in de diepte. Onmiddellijk werd met dreggen aange- aangevangen, met het gevolg, dat hij ee nige minuten later bewusteloos werd op gehaald. Men bracht den drenkeling naar het terrein van de IJsclub Kralingen, waar een drietal geneesheeren het leven trachtten op te wekken, doch die pogingen waren te vergeefs men kon slechts den dood vast stellen. Het lijk van den drenkeling is naar de woning der ouders gebracht. Verder zijn nog op dezelfde Plas, als mede op de Singels en Bergsche plassen eenige personen door het ijs gezakt, doch allen werden met behulp van ladders, dreg gen en toegeworpen touwen gered, zoodat zij met een nat pak en den schrik vrjj kwamen. Te Nieuweschans (G) is een 17 jarige landbouwer bij het schaatsenrijden ver dronken. raam zag vluchten. De daders werden later op zijn aanwij zing op een der bolwerken door de politj aangehouden en uaar het politiebureai overgebracht, alwaar zij bekenden de in braak te hebben gepleegd. Zij zijn than ter beschikking van de justitie gesteld. Uit het onderzoek dat werd ingestel bleek dat de daders geen gelegenheid heb ben gehad hun slag te slaan. Alleen een doosje met Hengaalsche lu cifers werd in hun bezit gevonden, wat z daar ontvreemd hebben. Zaterdag zijn de pogingen om he bij Zoutelande gestrande stoomschip »Preu- sen" vlot te krijgen, met succes bekroond Nu tengevolge van de aannemende gei tijden meer water ter plaatse kwam. wer den de pogingen tot afslepen herhaald mei sleepbooten van de Nordd. Lloyd en slaag de men er in het schip vlot te krijgen. De Preussen kwam op de roede vai Vlissingen om de geloste lading weder ui de lichters aan boord te nemen. Het schip is geheel onbeschadigd. Te Berghaven is Zaterdag een jon geling van een aangespannen molenaars- kar gevallen. Hij werd overreden endooi van onder de kar weggehaald. Te Nederhorst den Berg is de 13- jarige Jan Fransen Zondagmiddag in dl Vecht verdronken. Woensdagavond had een vreeselijk onheil plaats op den Baltimore-Ohio-spoor- weg, (Amerika) meer dan 60 passagiers kwa men om het leven- Een sneltrein reed in oostelijke richting en was nog acht mijlen verwijderd van Connellsville in Pennsyl- vanië, toen de machine ontspoorde door eanige balken, die over de rails lagen. Aan boos opzet wordt hierbij niet ge dacht, men vermoedt dat deze balken ver loren zijn door een vrachttrein, die kort te voren de lijn gepasseerd was. Door een kromming van den weg had de machinist evenwel deze versperring niet kunnen opmerkeu. Daar de weg op dit punt vrij sterk afbelde, had de trein een duizelingwekkende vaart, zoodat de ketel der machine bij de ontsporing uiteensprong. De rookwagen was aan de locomotief geeoppeld en door de ketel-ontploffing vul de eerstgenoemde zich met heeten stoom, zoodat niet een der passagiers, die in de zen wagen zaten, ontkwam. Allen vonden een vreeselijken dood door verbranding. Andere personenwagens kantelden door den schok en vielen van een belangrijke l

Breskensche Courant | 1904 | | pagina 2