ZIEKENFONDS Houtverkooping. Bes le NIEUWJAARSWAFELTJES, IgsIg ffieuwjaarswafeltjes, J. F. LE BLEU, Iteermte, Breskens. Abr* Risseeuw Pz+1 Prijskamp met de JASKAART, AGENTEN. Mai 1 Jannari 1801, ongeveei 1980 MUTSAARDS, I, 90 flinke POTEN, PEO dikke STAKEN. St aii -andbouw-Almanakken- Nieuwe Zoutevisch, poten SclÉisd, zonder toppen, STALEN vooi Demisaisons en Wintei-Paletnts op maat, Ratiné en Moskowa BONKERS, Kinderjekkertjes Gebreide en geweefde Schipperstruien en sporttruien ver koop en 50 cent per pond. 11! cent per ons. Aanbevelend Voorts werd aan de Jacob van Lonnep- kade uit een achterkamer een handnaai- machine met kast gestolen en aan de Fre- drik Hendrikstraat een linnenkast openge maakt en een bedrag aan geld weggeno men. De 80jarige J. Brandenburg en zijne dochter, de 47jarige A. van Weaterbrug- ge, geb. Brandenburg, suppoosten aan de gereformeerde kerk A (Nieuwe Noorder- kerk) in de Snellemansstraat no. 81 te Rotterdam, begaven zich Vrijdagmorgen naar die kerk om hunne gewone werkzaam heden te verrichten. Zij begaven zich als gewoonlijk naar een vertrekje, achter de kerk gelegen en daarmede een geheel uit makende, om zich daar van jas en mantel te ontdoen. Sedert zag men hen niet we der. Het liep tegen tienen, en de kerk gangers vulden reeds de kerk, waar ds. E. Douma zou preeken, toen toevallig de schil dersknecht M. Groeneweg, een schoonzoon van Brandenburg en mede aan deze kerk geëmployeerd, het vertrekje voorbij kwam. Hij vond de deur op een kier staan en een blik naar binnen slaande, zag hij zijn oude schoonvader en diens dochter op den vloer liggen. Tegelijkertijd sloeg hem een ster ke kolendamp tegemoet, waardoor hp, half bedwelmd, achteruit deinsde. Onmiddellijk riep hij de hulp in van een bekende onder de kerkgangers en met hun beiden gingen zij liet vertrekje binnen, na te voren aan den kolendamp gelegenheid tot ontsnappen gegeven te hebben. Noch de oude Bran denburg, noch zijne dochter, gaven eenig teeken van leven meer en de dokters, wier hulp werd ingeroepen, konden slechts den dood constateeren. Uit alles was op te ma ken, dat de beide personen, het vertrekje binnengaande, door den kolendamp over vallen en bedwelmd tegen den grond ge slagen waren. Een inspecteur van politie kwam bij zijn onderzoek tot de ontdekking, dat de kolen damp te voorschijn kwam uit een lek in de door het vertrekje loopende pijp van de kachel, waarmede het kerkgebouw wordt verwarmd. De kachel was den avond te voren aangemaakt, zoodat gedurende den nacht het kleedkamertje, waarvan het raam stevig gesloten was, geheel met den ver- stikkenden rook gevuld was. De lijken zijn naar de woning van Bran denburg overgebracht. Woensdagavond tusschen 6 en 7 uur brak een felle brand uit in het gehucht de Zuidzijde, gelegen tusschen den Bommel en Oude Tonge en in den laatsten tijd om den rooden haan zoo droevig vermaard. In weinig tijds was de schuur van den landbouwer Anth. van Weel met zijn gan- schen inhoud een prooi van 't vuur, waar onder 6 paarden en 15 stuks hoornvee. Alleen een varken wist den dans te ont springen. Het huisraad uit de aangelegen woning kon nog intijds bij een buurman worden in veiligheid gebracht. Alles was tegen brandschade verzekerd. Vooralsnog is de oorzaak onbekeud, hoe wel weder aan kwaadwilligheid wordt ge dacht, evenals bij de kort geleden plaats gehad hebbende braudeu van twee andere boerenwoningen in dezelfde buurt. In het begin der vorige week ver liet de mailboot »Kroooland" Antweapen bestemming naar New-York, aan boord hebbende een groot aantal eerste- en twee- da klas passagiers en niet minder dan 600 tusschendekspassagiers. Ongeveer 130 mijlen ten westen van kaap iastnet, op de Iersche kust, had zjj het ongeluk haar stuurtocstel zoodanig te be schadigen, dat aan voortzetting der reis niet kon worden gedacht. Gelukkig was de boot voorzien van een Marconi-inrichting dadelijk werd een uit voerig bericht geseind naar Croekhaven op de Iersche kust, bestemd voor de hoofd agenten der Stoomvaart-Maatschappij te Antwerpen Anderhalf uur na het afzenden van dit bericht werden reeds volledige instructies uit Antwerpen aan boord ontvangen en kreeg de boot bevel naar Queenstown te gaan, vanwaar de eerste- en tweede-klasse passagiers per stoomschip sTeutonie" zou den verder reizen en waar een extra-boot de 600 tusschendekspassagiers zou afha len. Van deze gelegenheid maakte een zeer groot aantal passagiers gebruik, berichten te seinen naar vrienden en lamilieleden, en nog voor dat de Iersche kust in het zicht was, waren aan boord antwoorden ontvan gen van verschillende plaatsen op het vas teland. Enkele reizigers, bevreesd duor den langen duur der reis geldgebrek te zullen krijgen, seinden om overzending van reispenningen en nog voor dat men land zag had de purser reeds machtiging der hoofdagenten ontvangen het gevraagde uit te betalen. Had men op de Hollandsche kust eene zoodanige inrichting gehad, al ware 't op bescheidener schaal als te Crook- haven, de ongerustheid omtrent het lot der »Argus" ware indertijd vermeden gewor den, en had men haar te hulp kunnen ko men, zoo zulks noodig geweest ware. De arbeider B. te Zutphen wilde naar Apeldoorn verhuizen, en bracht daarvoor, geholpen door zijn zwager v. D., de huis meubelen naar het station. Zij vonden dat bij het verhuizen een borrel behoortdoch B. kreeg te veel en werd door de politie ingerekend. Van deze gelegenheid nu maakte v. D. gebruik om het huisraad van het station terug te halen en dat te ver- koopen bij een uitdrager, met welk ver kregen geld hij zich uit de voeten heeft gemaakt. Toen B. ontnuchterd was, keek hij vreemd op, dat zijn geheele hebben en houden was verdwenen, en deed aangifte bij de politie met de verzuchting »van je familie moet je 't maar hebben. Nabij het station Luuteren gem. Ede, sprong Vrijdag een boerenmeisje uit den in gang zijnden trein. Zij werd opgenomen en was terstond dood. Bij de halte Dolderscheweg, tusschen de stations De Bildt en Amersfoort, is een boerenknecht, die met het werkvolk van de fabriek der lieeren Chr. Pleinis naar Amersfoort huiswaarts keerde, door trein 811 gegrepen en gedood. Den ongelukkige werden de beide bee- nen afgereden. De arbeider B. te Ambt-Almeloo, is tengevolge van overmatig gebruik van ster ken drank overleden. Piedihheii riem. Ned. Herv. Kerk. 31 Dec. 1 Jan. Biervliet n. 5 u v. 91/2 ds. Val. Breskens n. 5'/2 v. 9i/2 ds. Meeuwenberg. Groeile u. 5 u. v. 9 u ds. Homburg. Nieuwr.liet n. 5 u. v. 9 u ds. van Essen. Schoondijke n. 5 u. g .:iun--t ds. Beckeringh. IJzendijke n. 5 u. v. 91 /2 ds. Groeneveld. Ev. Luth. Gum. Groede n. 5 u. v. 9 u. ds. Stellwag. Evangelisatielokaal Schoondijke. n. 5 u. v. 9 u. dhr. Lensvelt, Hopirwatergetij Breskens. DAG E N. voorm. nam. Woensd. 30 Dec. 10.36 11.— Donderd 31 11.27 11.51 Vnjdag 1 Jan. 12.U3 12.27 ISiHiflcIübericittcii. Rotterdam 28 Dec. Nieuwe Zeeuwsche en Vlaamsche Tarwe, puike f 7.40 a f8.00 goede f 7.00 a f 7.20 Rogge f 5.25 a f 5.75. Gerst f 4.90 it f 5.50, Haver f6.30 a f6.90 (per 100 KG.) Br. boonen f10.a f 15.00 witte flO.OO a f 14.Kookerwten f8.50 af 10Voer- erwten f 7.00 a f 7.25, Kanariez. f 13.00 a f 15.00, Koolzaad f 0.00 a f 0.00. Zeeuwsche Aardappelen Bonte f3.80 a f4.00; dito blauwe f3.80 it f 4.00. Zeeuwsche Uien Groote bruine f 1 80 kleine f2.80, stroogele f 1.55 per 60 KG Veemarkt. Koeien le qual. 34 c. 2e qual. 30 c. 3e qual. 28 c. Ossen le 34 c. 2e 30, 3e 28 c. Stieren le 26, 2e 23, 3e 20 c. Kalveren le 50, 2e 45 3e 43 c. Schapen le 29, 2e 23 c. Lamm, le 2e 3e ct. Varkens le 21, 2e 20, 3e 19 ct. Koers van het geld. België 100 fr. f47.35 a f47.75 Eng. 1 pd. St. f 11.925 af 12.05 N.-Amerika 1 Dollar f 2.445. Aclvertentiën. Heden ontsliep zacht en kalm, in zijnen Heer en Heiland, onze in nig geliefde Vader, Behuwd- en Groot vader, de Heer in den ouderdom van 76 jaar en 6 maanden. J. M. CIJSOUW—Rissekuw. L. A. CIJSOUW. A. CIJSOUW. C. W. CIJSOUW. J. S. CIJSOUW. N. J. CIJSOUW. L. A. CIJSOUW. Ghoeoe, 26 December 1903. op Zondag 10 Januari 1904, des avonds 6 uur, bij Alph. VAN QUEKELBERGHE te Groede. De Z"vell,>er»sclie 5 cents Spaarkas-Verecniging, vraagt overal Adres: W. CONSTANDSE, Admini strateur, Zevenbergen. t b BRESKENS. Naar aanleiding van op 24 Janu ari 1903 in de Algemeene Vergade ring genomen besluit worden de le den gedurende de maanden .Tami- ari vu Februari van het dienstjaar 1904, vrijgesteld van liet lietaleii lnmuer eontrilivitie. De eerste xitdsi.g tot het ontvangen der contributie zal weder aanvangen 5 Maart daaraanvolgende. De leden die in het betalen hun ner contributie achterlijk zijn, wor den om moeilijkheden te voorkomen, opmerkzaam gemaa'kt spoedig het nog verschuldigde aan te zuiveren. Breskens, Dec. 1903. namens het bestuur, J. Z. DE BUISONJÉ, Voorzitter. ABRm. DU BURCK, Secretaris. Het DlACONIEBESTUUR der NED. HERV. GEMEENTE te BRESKENS zal op 's namiddags 2 uur in de Consistoriekamer trachten te oo C. DIELEMAN, Breskens. E. ROSS, Breskens. Wed. VAN DE WOESTEIJNE, Breskens. 3 5 cent, 20 cent, beide per K.G. E. ROSS, Breskens. met sterke plaids van af ƒ4. met Baai gevoerd van af ƒ3.alles netjes afgewerkt en solide goederen. Voorts in alle dessins en prjjzen.

Breskensche Courant | 1903 | | pagina 3