Gemengd» BRESKENS, 34 November 1«»3. Blijkens achterstaande advertentie wil men in ons district komen tot oprichting van een postduiven-bond. De te houden vergadering heeft dit doel, ten einde de buitenlandsche wedvluchten te bevorderen en meer algemeen mogelijk te maken. In die vergadering zal een bondsbestuur worden benoemd, dat de algemeene leiding der zaken op zich neemt. Ook zullen de statuten worden vastge steld, die tevens het recht zullen geven tot het vormen van afdeelingen, ter beharti ging van huishoudelijke belangen. Bij de heden gehouden verkiezing voor een lid in het college van Notabelen der Ned. Ilerv. Qem. alhier is gekozen de heer Tz. Risseeuw (aftr. lid) met 15 van de ld uitgebrachte stemmen. De heer M. Manneke verkreeg 1 stem. De ijzeren aak van schipper Plujjm, liggende in de Groedsche Kil aan de Nieu we Sluis onder deze gemeente, ter lading van suikerbieten, is Zaterdag door den he- vigen storm tegen de steenen terecht ge komen, waardoor het schip ernstig bescha digd is. Men vermoedt dat het niet zal kunnen afgehaald worden. De lading zal in andere vaai tuigen moe ten overgeladen worden. Hedenmiddag geraakte een wagen die van de kade door de Zandstraat kwam gereden in de gegraven greppel in den toegangsweg naar die straat, tengevolge waarvan het paard omversloeg en slechts met moeite en met behulp van toegescho ten nieuwsgierigen, op de been werd ge holpen. We maken van dit feit geen melding om het verschrikkelijke er van, maar meer als waarschuwend voorbeeld voor anderen. En wijl het bovendien b'ijkt, dat die greppel maar blijft gelijk hij is, kan ze ook bij avond gevaar opleveren voor voet gangers. Bedachtzaamheid zij dus aanbevolen. Gisteren morgen is gevankelijk naar het huis van bewaring te Middelburg over gebracht de wagenmaker H. te St. Kruis, verdacht van opzettelijk brand in zijne wo ning te hebben gesticht. Zondag heeft te IJzendijke onder lei ding van pastoor Keistens uit Terneuzen eene bijeenkomst plaats gehad van eenige notabele Katholieken in het Kanton Oost- Tot onderwijzer te Eede is benoemd de heer P. II. V assenberg. De voordracht waarop de benoemde als no. 1 voorkwam betrof deze gemeente en niet Aardenburg. Tot kommies bij 's Rijks belastin gen zijn aangesteld J. de Groote van Bier vliet, 1. Tromp en A. Marijnnesen van IJzendijke. Bij het laatst gehouden examen kwa men deze niet in aanmerking. Nu, wijl er gebrek is aan ambtenaren, zijn zij aan gesteld. Sluis, 23 Nov. Tot notabelen bij de Ned. Ilerv. Gem. alhier zijn heden herkozen de heeren W. A. Noest, A. J. Lako en J. da llurck. Sluis, 20 Nov. Heden werd alhier dooi den Notaris L. G. James alhier de kazer ne der marechaussee publiek geveild en toegewezen aan D. de Smit, timmerman alhier voor ƒ1825. Te Rotterdf m is een 17 jarige kan toorbediende gearresteerd, d'e de postergen bed roog. Hj maakte er zijn werk van gebuikte postzegels, d e slechts aan een kant wa ren gestempeld, door te knippen, zoodat r ets van den stempel te zien was. Het ontbrekende werd netjes bijgepast. Bij voorkeur bezigde hij daarbij aange- teekeude stukken, die hij op deze wjze bewerkte. Teu slotte liep hp evenwel in de vel. Tengevolge van het overloopen van den Drontherzeedijk, zijn Zondag verschil lende polders als Broeken en Maten, Bui tendijks, Kamperveen enz. onder water ge- loopen. Ook het Kampereiland staat voor een gedeelte onder water. Gelukkig dat het vee op stal stond en de landbouwproducten grootendeels binnen zijn. Te Borgercompagnie gingen twee paarden op hol. De bestuurder, de 19 jarige H. Bron- sema geraakte onder de wipkar en over leed spoedig. Door den hevigen storm van Zater dagnacht zijn langs den II oil. Spoorweg tusschen Barneveld en Asselt een groot wegens diefstal van koper en touw, ten nadeele van de Mij. Zeeland, proces-ver- baal opgemaakt. De vorige week liet een tuinder te Santpoort eed kies trekken. Daar de nabloeding wat lang duurde, nam hij een pruim tabak in den mond. Het gevolg was bloedvergiftiging waar aan de man naeen vreeselijk lijden bezwe ken is. De pierwacht van het Wandelboofd Koningin Wilhelmina te Scheveningen ver kende Zondag in den vroegen ochtend een sch-p in gevaar nabij de kust uit de rich ting van Katwijk, dat ongetwijfeld öf op 't strand zou geworpen worden öf te plet ter zou stooten. Hij waarschuwde de directie van het Wandelboofd en het Zeebad, welke onnrd- dellijti de politie en de afdeeling Scheve ningen van de Noord- en Zuidhollandsche Red Jingmaatschappij van het gevaar op de hoogte stelde. Het was ongeveer half 7 en spoedig w.\s de redd'ngboot op't strand. Het schip lag ter noordzijde op ruim 50 M. afstand van de Pier. bj de zooge naamde gevaarlijke Moerbani: en werd zoo sterk geteisterd, dat men elk oogenbbk moest vreezen het naar de diepte te zien ge £11. Men zag de bemanning, hij elkaar ge- schu'ld, wanhopige pogingen aanwenden om op het dek te blijven en niet weggeslagen te worden. Inmiddels was de reddingsboot, bemaud mei een dee' der vaste bemann'ng en twee menschenv lenden, nl. de gebr. A. en j. Paardenkooper, zeewaarts getogen, maar de boot had verschrikkelijk met ^de bran- d'ng te kampen. Het zou haar niet gelukt zijn het doel te bereiken, zoo riet met haar samenge werkt werd vau het wandel hoofd, vau waaruit men tot tweemaal toe de bootjmet Ijnen verbond. Een der lijnen brak, maar de tweede bleef heel en door middel daarvan gelukte het, de redd ngsboot op zijde van het in hoogen nood verkeereade schip te krij gen. De schipbreukelingen, ,die reeds twee dagen op zee gezwalkt hadden, waren uit geput en op. Na herhaalde pogingen gelukte het, ook met behulp van de reddingsboot, een boei niet lijn aan boord te krijgen, en met de boot gemeenschap te krijgen. Nu was er alle kans dat liet reddings- jnstitie te 's Gravenhage in hechtenis ge nomen ur. J. M. van Munnekrede. Naar men verneemt, bestaat er vermoe den, dat de gearresteerde, die mede-cura tor was in het vroegere laillissemen der Dulftsche Distilleerderij Spiritusfabriek, voorheen Van Meerten Zonen, in deze hoedanigheid gelden moet verduisterd heb ben, welke hij, ter uitkeering aan credi teuren onder zijne berusting 'had. Als dit zoo is, moet het bedrag aan zienlijk zijn. De aangehoudene werd per as, nnder ge leide van den officier en eeu paar recher cheurs, overgebracht naar het huis van be waring te 's Gravenhage. Een vrijwilliger bij het instructie bataljon te Kampen werd in 1901 veroor- deehl tot 3 maanden gevangenisstraf, met onl/.egging van het recli' om hij de ge wapende nacht of als militair geëmploy eerde te d'enen voor den tijd van 5 jaren. Bij de lot.ng trok hij uit jaar een dienst plichtig nummer en de militieraad wees hem voor den dienst aan en toen na zijn inlijving bij het 5e reg. inf. het verzuim werd ontdekt, kon de militieraad zijn fout niet meer herstellen. Vermits echter de loteling, ingevolge bo venbedoelde rechterlijke uitspraak, tijdens den duur der ontzegging niet tot werkelij- ken dienst mag worden verplicht, is hem nu, op grond van art. 113 der Militiewet 1901, oij Kon. besluit ontheffing van den werkelijkeu dienst verleend, maar slechts tot 17 September 1906, als zijn 5 jaren onwaardigheid om de uniform te dragen voorbij zijn. Dim wordt hij weer ingelijfd. Een brutalen rakker heeft de politie te Berlijn te pakken gekregen in een ze keren Ignaz Horwitz. Reeds lang werden daar ter stede in verschillende groote hotels de gasten be stolen. De koffers werden opengebroken of opengesneden, en al wat waarde had goud- en zilverwaren, diamanten, geld gekaapt. De politie kon den dader, die waarschijnlijk telkens in het hotel, waar gestolen werd, zijn intrek had genomen, trots alle mogelijke moeite, niet knippen. Dezer dagen nu deelde iemand, die als een ingenieur X. uit Hannover intrek in een goed hotel had genomen, den directeur mede, dat men hem 4000 mark uit zijn koffer had ontstolen. Hij eischte schade vergoeding, zoo niet, dan zon hij de justi tie in den arm nemen. Intusschen werd

Breskensche Courant | 1903 | | pagina 2