tal aanvragen otn vergunning tot het mo gen voeren van Harer Majesteits wapen, in den laatster, tijd ingekomen van welke aanvragen schrift of stijl verraadt, dat die allen door eenzelfden persoon zijn gesteld, die er blijkbaar zijn werk van maakt om ondernemers van zaken en neringdoenden over te halen tot het inzenden van zulke aanvragen, teneinde geldelijke belooning voor het gereedmaken daarvan te genieten, worden belanghebbenden gewaarschuwd, dat die vergunningen slechts ie zeer beperkte mate worden verleend, en dat bij de be slissing daaromtrent de omstandigheid, dat van de hulp van dien persoon gebruik is gemaakt, een zeer ongunstigen invloed zal uitoefenen. Tot vice-president van den Ilaad van State is benoemd de heer mr. P. J. van Swinderen, Commissaris der Koningin in de provincie Drente ItitESKE.VS, g(» November 1!»03. In het nieuw opgerichte christelijk Mu ziekgezelschap zijn als leden van het Be stuur gekozen de heeren W. Luteijn Az., Jac. H. Weijkman, J. P. Ehrenburg, J. A. Lngten en C. J. Schippers, waarvan de drie eerstgenoemden resp. als voorzitter, 'secretaris en penningmeester. De Weleerw. heer ds. R. Meeuwenberg is benoemd als eere-voorzitter, terwijl de lieer J. van Luijk als directeur zal optre den. Muis, 19 Nov. Terwijl de vrouw van P. V. alhier aan het wasschen was, stond een emmer met kokend water achter haar, toen haar kind van 18 maanden kwam aangeloopen en in dien emmer viel, waar het met verbrande armen werd uitgehaald. De Vlissingsche Crt." schrijft: Naar aanleiding van het romantisch ver haal betreffende het geval met den Belgi schen rivierloods J. v. H. alhier aangeko men, door het atlbld' v. Antw." gepubli ceerd'en ook door andere bladen overge nomen, woriil ons van zeer betrouwbare zijde het volgende bericht De vrouw Al. A. J. 44 jaren (en niet 41 jaren) is niet een bij de loodsen goed bekende en heeft ook niet als dienstmeid gediend in de herberg recht over de so ciëteit, maar zij is eene vrouw die veleja- ren geleden van haar man is geseheiden thans drie kinderen heeft, waarvan nog 2 van'II en 9 jaren bij haar thuis zijn en die, vooral in de laatste jaren, zich als ee ne zeer slechte en zedelooze vrouw heeft doen kennen. laatstgenoemde oude vrouw, die ook een zeer ongunstig verleden heeft, was als zijn de zonder huisvesting, sedert eenigc dagen bij de vrouw M. A. J. onder dak. Nadat Jef in de woning van de vrouw AI. A. J. een flauwte had gekregen, zijn die vrouwen ook niet naar Middelburg ge vlucht uit angst van door de politie onder verdenking van moord te worden aange houden, maar hebben zij den man op zijn rug op den vuilen vloer der woonkamer gelegd, hebben zijn portemonnaie nagezien en daaruit, volgens hare bekentenis, een aanzienlijk bedrag aan geld ontvreemd, waarvan in een der winkels alhier door de politie nog is in beslag genomen een bank biljet van 1U0 frs., terwijl de door die vrouw gekochte goederen voor het vreemde geld zooals een hoed, costuum, rok, blou ses, schoenen, doeken enz., mede door de politie zijn in beslag genomen. De onmenschelijke vrouwen hebben den ongelukkigen bewusteloozen man dan ook maar in dien toestand op den vloer der ka nier laten liggen van den nacht van Don derdag op Vrijdag tot Zaterdagavond 8 uur, als wanneer hij aldaar door de poli tie werd ontdekt, daar hij anders waar schijnlijk nog langer aldaar in dien toe stand zou hebben blijven liggen. Er woont in dat huis ook geen petro- leumverkooper met een been die de poli tie heeft gewaarschuwd, wel een sjouwer man. De vrouwen zijn ook niet te Middel burg door de politie moeten worden opge spoord en naar Vlissingeu teruggebracht, daar zij steeds, hetzij te zamen, of een van haar, hij den ongelukkige in de woning zijn gebleven. Tegen de heide vrouwen is dan ook ter zake van het vorenstaande ernstige mis drijf procesverbaal opgemaakt, terwijl nu door de politie een wakend oog wordt ge houden op dat huis, om dergelijke hande lingen als nu door die vrouwen gepleegd zijn, te voorkomen. In verband mnt de advertentie in Ons vorig nummer vau het Comité voor de Derde Zeeuwscbe Nijverheids-tentoon stelling kunnen we mededeelen, dat blij kens de voorwaarden en bepalingen van inzending alleen worden toegelaten a. Arrikelen die geheel of althans voor het grootste gedeelte in Zcelan zijn ver vaardigd of bewerkt li. modellen, plans, kaarten en teeke- ningeu, die betrekking hebben op of af beeldingen geven van in Zeeland bestaan- bestaan lliul>Kor.a., •wen, gron- Meyer, gedomicileerd te Franeker en met zijn vaartuig aldaar liggende, levenloos uit het water opgehaald. Te Veronica is mej. Colo, de doch ter van een overleden raadslid in het hu welijk getreden met den heer Peretti, die een paar jaar ongeveer jonger is dan zij. Wat dit huwelijk vermeldenswaard maakt is, dat Peretti baanwachter is geweest en zijn vrouw 2 millioen lire (ongeveer 1 millioen gulden) heeft meegebracht. Een broer van Peretti was in dienst bij haar vader en zoo heeft mej. Colo den jongen man leeren kennen, die haar uit verkorene is geworden. Op het eiland Grand-Jutte bij Parijs is de zoon van een juwelier in een twee gevecht op den degen door een advocaat doodgestoken. Dinsdagavond omstreeks half elf ont stond er brand in de bouwschuur van de wed. G. de Graaf, staande aan den Wes telijken achterweg te Sommelsdijk. Met de schuur, die totaal afbrandde, zijn ook het aanwezige hooi, stroo en graan verbrand. Eeu vijftal rundern kwam mede in de vlammen om. Naar men verneemt was alles tegen brandschade verzekerd. Zaterdagochtend waren in de woning van den werkman K. te Rotterdam alleen thuis gebleven een jongetje van 3 jaar en een meisje van 8 maanden, terwijl moe der even de deur uit was. Het knaapje speelde met lucifers, met 't gevolg dat het bedje der kleine in brand geraakte. Zóó vond de moeder de toestand toen zij terugkwam. Alet behulp van een buurman werden de kinderen buiten gebracht, doch de jongste had zulke gevaarlijke brand wonden bekomen, dat men het ergste er van vreesde. De brand, die zich door geheel de ach terkamer verepreid had, werd door 't per soneel van spuit no. 20 gebluscbt. Alen meldt uit Tilburg aan de »N. Crt." Aan het gregsstation Baarle-Nassau is aangehouden een wagon, komende vau Bel gië en bestemd voor Tilburg, die aange geven was als bevattende uitsluitend aard appelen, maar waarvan bij onderzoek bleeki dat slechts de bovenste laag hieruit be stond onderaan lagen 100 zakken suiker, elk zr, V n. wondingen. De paniek was vreeselijk het publiek is woedend op de onderne ming, die meermalen wegens het gebrel kige van haar materieel is gewaarschuwd Er is een gerechtelijk onderzoek heva len. Uit Hoeven wordt aan het »D. N.-br. gemeld Toeiï Zaterdagavond de laatste persé nen-trein uit de richting Rosendaal naa Breda stoomde, en aan de halte Seppe ge stopt had, bemerkte de stationarbeider S, dat iemand aan de verkeerde zijde dei trein verlaten had. De man spoedde ziel in allerijl naar de langs den spoorwej staande heg, waarin hij zich verborg. De beambte, die naar den kerel liep denkende met iemand te doen te hebben die zonder plaatsbewijs in den trein had plaats genomen, zag hem op de vlucht slaan met achterlating van een drietal pak ketten, die alkomstig waren uit den bagage wagen van den trein. Te Halicz, bij Lemberg, is een bag- ger-molenschuit bij de reguleering van de Dniester gebruikt gezonken van de 8 man die er op werkten, zijn er slechts 2 gered. De veehouder J. B. te Wijngaarden (Fr.) vertrok des morgens naar Oldeboorn voor zaken. In den namiddag keerde hij terug. Des avonds ging hij naar de kast in de kamel en ontdekte hij, dat van de twee ijzeren kistjes, daarin geborgen en geldswaardig! papier inhoudende, een verdwenen was. In het eene kistje zat voornamelijk bank papier, in het andere circa ƒ240 aan zil ver, een bankbiljet van ƒ300 en een van ƒ60. Dit laatste kistje wordt vermist. Tijdens zijne afwezigheid waren in de boerderij aanwezig zijn 25jarige zoon en zijn 19jarige dochter, die bjj hem inwo nen en een 64jarige werkster. Dadelijk stelde de bestolene de politie met het ongeval in kennis. De werkster, die naar haar dochter te Heerenveen ver trokken was, werd door de justitie aldaar gehoord, zij ontkende pertinent schuldig te zijn. In de Gierenstraat te Brussel heeft een zekere V zijn vrouw vermoord met dolksteken omdat zij een som van 60 fr. die zij getrokken had uit een spaarniaat- schappij, waarvan zij deel uitmaakte, niet aan hem wilde afgeven. De moordenaar, die zijn slachtoffer 9 dolksteken heeft toegebracht, is crevWl-i

Breskensche Courant | 1903 | | pagina 2