BRESKEHSCH ALGEMEEN NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD VOOR HET VOORMALIG 4E DISTRICT. No. 847. Woensdag 18 November 1903. 13e Jaarg. Buitenland. Binnenland. ABONNEMENT. Per 3 maanden ƒ0.50, franco per post door het geheele Rijk ƒ0.55, voor België ƒ0.625, voor Amerika ƒ0.825, bij vooruitbetaling. Bij alle boekhandelaren en brievengaarders worden abonnementen aangenomen. A D V E R T E N T I N. Van 1 tot en met 5 regels 25 cents; elke gewone regel meer 5 cents. Groote letters naar plaatsruimte. Bij abonnement lager tarief. Advertentiëu worden ingewacht tot Dinsdag- en Vrijdagnamiddag twee uur. Dit blad vcrscbijiit eiken Dinsdag- en Vrijdagavond bij den uitgever C. DIËLIDIAX te Dreskeiis. Men beschouwt het als een goed teeken voor den gezondheidstoestand van den Duit- schen Keizer, dat Vrijdagmiddag eenige musici, onder welke de hofcellist Heinrich Grünberg, een concert voor hem hebben gegeven. De heeren vertelden later dat de Keizer op hen den indruk had gemaakt van een gezond man die alleen zijne stem wat moest sparen. De Keizerin, de kleine prinses en graaf Bülow waren ook bij het concert tegen woordig. Op den hangenden spoorweg te El- berfeld is Vrijdagavond, voor de derde maal binnen korten tijd, kortsluiting ont staan, tengevolge waarvan een rijtuig in brand geraakte en het publiek in paniek verkeerde. Gelukkig was de brandende wagen leeg. Verschillende reizigers sloe gen de raampjes stuk en sprongen naar buiten. Door eene kleine verbetering in de con structie van de rijtuigen, hoopt de directie het gevaar van dergelyke kortsluitingen te kunnen wegnemen. Maar het publiek bljjft angstig voor een brand in dien spoortrein tusschen hemel en aarde. Zondagmorgen is het Italiaansche koningspaar van Pisa op reis gegaan naar Londen. Een oogenblik vreesde men, dat de knappe koningin, wier bevallige ver schijning te Parijs zulk een furore maak te, zou thuisblijven. Zaterdag toch kreeg zij nog een bezoek van prof. Morisani, haar accoucheur, en al heel spoedig liep het gerucht, dat deze met het oog op de belangwekkende omstandig heden, waarin Koningin Helena weder ver keert, de reis naar Engeland had ontra den. Maar het tegendeel bleek waar; de bevalling wordt eerst tegen Maart tegemoet gezien en professor Morisani zag geen en kel bezwaar tegen de reis. Londen zal dus de mooie dochter van vorst Nikita van Montenegro even enthoe- siast kunnen toejuichen als Parijs het heeft gedaan. Tittoni, de minister van buitenlandsche zaken, kwam Zaterdag te Pisa aan en ging door naar San Itosore, waar hij door den Koning werd ontvangen. Tittoni besprak met Victor Emmanuel de wedërzijdsche be langen van Engeland en Italië, waarin de Somali land-affaire thans een hoofdrol speelt, en ontving daarop 's Konings instructies voor zijn besprekingen met Lord Lansdow- ne. Hij vertrok Zondagmorgen tegelijk met zijn souvereinen. Te 1.50 werd de Italiaansche grens te Vintimiglia bereiktna een oponthoud van 23 minuten werd de reis naar Frankrijk voortgezet. Aan de Fransche grens zond de Koning een telegram aan Loubet. Officieële eerbewijzen werden er door de Fransche autoriteiten in het departement der Alpes maritimes of verderop niet ge bracht op uitdrukkelijken last uit Parijs, omdat het koningspaar incognito reist. Om 2.11 kwam de trein te Nizza aan, het publiek werd streng geweerd van het perron. De Koning otterde hier aan de groet- manie van onzen tijd en liet zich aan he^ boekenstalletje prentbriefkaarten koopen. Om 6.25 Zondagavond kwam men Zon dagavond te Marseille aan de Koning ver toonde zich in generaalsuniform aan het publiek, maar de Koningin bleef onzicht baar achter de neergelaten gordijnen van haar compartimenten. In Cherbourg wacht het Engelsche ko ninklijke jacht Victoria en Albert het Ita liaansche koningspaar op. Behalve de reeds vermelde benoeming van een Lid van Ged. Staten behandelden de Prov. Staten o. m. de voorstellen van Ged. Staten tot afwijzing van het verzoek van het bestuur der Vereeniging >Veree- nigde Handwerkslieden te Ter Neuzen", om een subsidie voor hare afdeeling voor vak onderwijs. In twee afdeelingen vereenigde men zich eenparig met het voorstel van Gedeputeer de Staten. Dit kan ook van een andere afdeeling worden gezegd, ofschoon daar door één lid de opmerking werd gemaakt, dat, waar in het geheele voormalig 5e district geen en kele school voor vakonderwijs bestaat, het wel aanbeveling zou verdienen deze veree niging te steunen, om daar zulk eene school in het leven te roepen, zijnde Terneuzen daar de voornaamste gemeente. Hierop werd door een ander lid opge merkt, dat er wel kans bestaat, dat het gemeentebestuur van Terneuzen drze zaak zal steunen, mits het program van onder wijs meer wordt uitgebreid. Aangenomen zonder hoofdelijke stem ming. lot afwijzing van het nader verzoek van het comité voor de tram Brouwershaven Burghsluis om subsidie in de kosten van aanleg en exploitatie van de tram. Hiermede ontspon zich eene zeer breed voerige discussie. De heer Fokker toonde in den breede bet groote nut aan, dat deze tram voor Schouwen zou opleveren. De heer Hennequin bestreed hem. Hij was wel voor toekenning van een renteloos voorschot. Na beraadslaging werd een amendement van den heer Fokker, om de gevraagde subsidie te verleenen, met 19 tegen 18 st. aangenomen. Verhooging van het subsidie aan Smit V, Diepenveen en Van der Bent voor de uitoefening van een wagendieust tusschen Hansweert en Vlake. De heer Kakebeeke stelde voor, om niet, zooals Ged. Staten voorstellen, de kosten voor een tweeden wagen voor rekening der provincie te nemen, uiaar eene subsidie van ƒ2500 te verleenen. De heer Fruijtier bestreed dit voorstel en zeide dat bij aanneming van 't voorstel van Ged. Staten, bij een grootere toene ming van het verkeer, de gelden weer in de provinciale kas terugvloeien. Het voorstel van den heer Kakebeeke werd verworpen met 21 tegen 16 stem men, waarna het voorstel van Ged. Staten zonder hoofdelijke stemming werd aange- W i I

Breskensche Courant | 1903 | | pagina 1