HOUTWAREN locaal Zondagschool 374" Staatsloterij. P. VAN PAASSEN te Fitte Burgerl. stand. Advertentiën. Openbare Verkooping Cl) BIGGEN, ^esnvetVarken, J. P. W. BESEMER, Aanleg van Electrische Schellen. ,Jozias Hendrik, Te hoop Biggen en Loopers om een rijksdaalder le wisselen. De man kon daaraan niet voldoen, waar op de slager zei: »Geef dan maar mjjn rijksdaalder terug". De man geraakte hierdoor in de meening werkelijk een rijks daalder van den slager ontvangen te heb ben, gaf dezen terug, waarna de oplichter er van door ging. Eenige politieagenten in Den Haag hadden zich, om een overtreding der drank wet te constuteeren, begeven naar een ca fé. Een der agenten werd met een stoel op het hoofd geslagen, een andere kreeg een slag met een flesch, terwijl een derde met een mes verwond werd. De daders werden naar het politiebure au overgebracht. De stoker van den sneltrein van 9.50 naar Den Helder is Vrijdag tusschen Haar lem en Bloemendaal van de machine ge vallen en voor dood weggedragen. Woensdagmorgen heeft een inspec teur van politie te Botterdam aangehouden een conducteur van de postergen, op wien al eenigen tijd de verdenking rust, dat hij zich aan diefstal van brieven met gelds waarde schuldig maakt. Een huiszoeking ten zijnent gedaan le verde niet het minste op, doch toen hij Woensdagavond op straat onverwachts ge arresteerd werd, is hij in het bezit gevon den van twee bankbiljetten van /'25 en een muntbiljet van ƒ10, waarvan hij de herkomst niet kon verklaren. Dit bedrag is naar alle waarschijnlijk heid uit een brief of brieven gestolen. Bij den juwelier Zirner te Budapest waren een paar diamanten oorhangers be steld. Hg liet daarvoor twee kostbare diaman ten, ter waarde van 20,000 kronen, uit Amsterdam komen en terstond na ont vangst daarvan ging hij in zijn afzonder lijke werkkamer om die steenen in te zet ten. Juist toen hij daarmede wilde beginnen werd hij weggeroepen voor een klant, die hem moest spreken. Hij sloot de kamer af, en toen hij na verloop van tien minuten terugkeerde, wa ren de diamanten verdwenen. Hoe men ook zocht, zij waren niet te vinden. Zirner deed aangifte bij de politie. De bedienden werden allen in het ver hoor genomen, maar er werd niets ontdekt. Daar kwam echter een rechercheur op de gedachte, dat misschien een schoothond je het eenig levende wezen, dat zich in de kamer bevond toen de diamanten verdwe nen, er iets meer van zou weten. Het hondje werd afgemaakt en men vond hij het opensnijden vau zijn lichaam niet alleen de twee vermiste diamanten, maar ook nog een paar andere edelgesteenten en een pjar gouden knoopen. Bij verschillende {goud- en zilver smeden te Amsterdam heeft zich in de laatste dagen een als jheer gekleed jong- mensch vervoegd, die gouden ringen vroeg te zien. Was hij nu aan het bezichtigen van die Voorwerpen, dan liet hij er een op den grond vallen. Wanneer de winkelier zich dan bukte oni den gevallen ring op te rapen, maakte e bezoeker van het oogenblik gebruik om een ^er ringen te verdonkeremanen. h*P deze wijze zjjn verscheidene juweliers opgelicht. ri)d»gavond is het der politie mogen gelukken den vermoedelgken dader aan te houden, het bleek te 'zgn H. A. de L. Twee jeugdige knapen, die Woens dag aan het hengelen waren bij de open bare badinrichting bij het Mariniersplein te Amsterdam, wilden over een smalle stei ger loopen om zoo op de Rijkswerf te ko men. Door de gladheid gleed een hunner uit en greep zich vast aan den ander, waardoor beiden te water geraakten. Een voorbijganger, de arbeider G. Goos- sens, sprong in een vlet en had het geluk een der knapen te redden. Inmiddels was de andere knaap, W. Dor- land, wonende Czaar Peterstraat, gezonken. Opgevischt zijnde waren de levensgees ten reeds geweken, Alle pogingen tot opwekking werden nog in 't werk gesteld, doch vruchteloos. Een geneesheer, aldaar oer rijtuig pas- seerende, constateerde den dood. Het lijkje is naar de ouderlijke woning vervoerd. De geredde knaap kon te voet huis waarts gaan, doch de schrik en de Ont steltenis ovea den dood van zijn kameraad hadden hem danig bevangen. Aitrdeilburg. Huwelijks-Aangiften. 30 October. Hendricus Stoks, 22 j., jin. en Louisa Maria Roegiers, 27 j., jd. Huwelijks Voltr. 22 October. Eduard Jo hannes van der Yen, 23 j., jm. en Jose phine Marie Lens, 30 j., jd. Geboorten. 17 October. Cornells, z. van Hendrik Maters en Anna Maria Smits. 17 id. Richard, z. van Henri de Vriend en Maria Louisa Leuntjens. 27 id. Theophi- lius Emile, z. van Èduardus Rodts en Ste phanie M. de Klerek. 29 id. Margaretha Maria, d. van Leonardus Verstraete en Maria Lud. Tresonie. Overlijden. 4 Oct. Johannes Bernardus Lootens, 02 j., echtg. van Sophia de Clercq. Bede. Geboorten. 5 October. Nathalie, d. van Eduard Buzeijn en Philomina de Groote. St. Kruis. Geboorten. 26 October. Al- briecq Andreas, z. van Andreas Buijck en Emma Clementina Rubbens. Relmnehc inent. Geboorten. 10 Sept. Adriana Catharina. d. van Abraham de Ridder en Maria Scheerens. 31 October. Abraham Johannis, z. van Maria Goossen. Overlijden. 13 Sept. Elizabeth Suzanna Basting, 21 j., ongeh. Sluis. Echtscheiding. 26 Oct. Francis- cus Willemkens en Francisca Angelina üelnat. Geboorten. 4 Oct. Bertha Rosalia Jo hanna, d. van René Johannes de Krijger en Maria Mathilda Dobbels. 8 id. René Isidorius, z. van Jacobus Franciscus Til- mans en Elodie Marie de Meijer. 17 id. Marie Louise, d. van Bernardus Petrus Cammaert en Euphrasie Marie Lampo. 21 id. Primus Aloisius, z. van Jacobus Ber nardus Wieme en Prudentia Zegers. 21 id. Richard Henri, z. van Jan Frans Gey- sels en Irma Maria Vlaeminck. Overlijden. 5 Oct. Theophiel Pieter Ja cobus Gevaert, 3 weken, z. van Pieter Jo- sephus en Nathalia Therosia Laforce. 14 id. Cornelia Evers, 65 j., ongeh. 21 id. Hendricus Leopoldus Vijnckier, 4 mnd., z. van Jacobus Bernardus en Amelia Philo mina Caniere. Lantlliouw. Zou het gebruik van kalk op onze klei gronden aanbeveling verdienen (S l o t.) In Groningen heeft men opgemerkt dat de kleigronden met minder dan 0.052 °/0 kalk de reeds genoemde stijve eigenschap pen vertoonden, Zware kleigronden heeft de praktijk be wezen, hebben meer kalk noodig dan de zandgronden. Men kan een kalkbemesting toedienen in den vorm van gewone gebrande kalk en wel in hoeveelheden van 1000 K.G. per H.A., de zware grondsoorten of zuur wei land, geeft men meer. bijv. tot 1000 K.G. per 11. A. Het verdient aanbeveling, niet te veel kalk opeens uit te strooien, doch liever de bewerking van tijd tot tijd te herhalen. Men brengt de kalk op hoopen en bluscht die door toevoeging van niet al te veel water, of laat ze zich zelf blusschen. Men bedekt dan de hoopen met een dunne laag aarde, en laat ze dan zoo een paar weken onaangeroerd liggen. Daarna kan de kalk met een schop over het veld gestrooid wor den. Men mag echter niet meer hoopen uitspreiden dan denzelfden dag kunnen worden ondergebracht, want in het goede onderbrengen ligt het zwaartepunt van de juiste werking der kalkbemesting, ineggen alleen is niet voldoende. Krijgt de uitgespreide gebluschte kalk regen, dan vervloeit het tot een brei, en gaat dan met enkele gronddeelen harde verbinding en aan die voor de planten dood in den grond blijven. Men mag er dus wel bedacht op zijn om niet uit te spreiden dan bij goed we der, wil men goede resultaten van een der gelijke bemesting bekomen. Hiermede geloot ik den practicus eenige nuttige wenken gegeven te hebben, aan gaande de toepassing van kalk in het land bouwbedrijf. Gr. P. v. D. 1 loogwatergetij Breskens. DAGEN. voorm. nam. Woensd. 11 Nov. 6.20 6.44 Donderd. 12 7.27 7.51 Vrijdag 13 8.40 9.14 H andelsberichten. Rotterdam 9 Nov. Nieuwe Zeeuwsche en Vlaamsche Tarwe, puike f 7.50 a f 7.85 goede f 7.20 ii f 7.40 Rogge f 5.00 a f 5.85. Gerst f 4.90 a f 5.25, Haver f 6.40 a f7.10 (per 100 KG.) Br. boonen fll.— a f 15.00 witte f 8.00 a f 14.Kookerwten f8.50 af 9.75 Voer- erwten f7.00 ii 1' 7.50, Kanariez. f 0.00 a f 00.00, Koolzaad f 0.00 a f 0.00. Zeeuwsche Aardappelen Bonte f3.40 a f3.60; dito blauwe f3.60 a f 3.80. Zeeuwsche Uien Groote bruine f 1.80 kleine f2.80, stroogele f 1.50 per 60 KG V e e m a r k t. Koeien le qual. 34 c. 2e qual. 30 c. 3e qual. 25 c. Ossen le 34 c. 2e 30, 3e 25 c. Stieren le 00, 2e 00, 3e 00 c. Kalveren le 49, 2e 45 3e 38 c. Schapen le 25, 2e 20 c. Lamm, le 30 2e 26 3e 22 ct. Varkens le 20, 2e 18, 3e 17 ct. Koers vati het geld. België 100 fr. f 47.35 a f 47.75 Eng. 1 pd. St. f 11.925 af 12.045 N.-Amerika 1 Dollar f 2.445. *t* Ondertrouwd J. Ph. SA LOMÉ J. Phz. KN P. ZUID WEG Jd. Breskrvs Hkinkenszand 7 Nov. 1903. Hedenmorgen overleed zacht en kalm onze geliefde Zoon en Broeder in den leeftijd van bijna 15 jaar. W. DE VLIEGER. J. S. DE VLIEGER—Esxijn en Kinderen. Brkskrns, 9 Nov. 1903. Heden overleed na een korte ongesteldheid onze geliefde zuster en behuwdzuster JOHANNA JAC0BA JACOBS, Wed. van Krijn Schippers, in den ouderdom van 83 jaar en 9 maanden. D. JACOBSKousmakkr. Breskens, 1011'03. VAN behoeve V. DE JAEGER te Rrkskkns, op (les nam. te 2 ure, vóór de woning van de Wed. J. F. jB'oonk, gehucht Nonimer Eén, Hoofdplaat, door Notaris IIUIMACIIFR. OPENING op IIOVDERIIIG 12 NOVEMBER, des avonds ten 6l/2 ure, door den Heer Kinderen worden verwacht a. s. Zondag op het gewone uur. WEIJKMAN. of (le lielft ei- van, wegende 125 K.G. P. CATSMAN, Bhkskkns. De Notaris P. Zijlstra te IJzeirlijke is voornemens ZATERDAG 14 NOVEMBER a. s., des namiddags l1 j2 uur te S a s p u t, ge meente Schoosdijkk, publiek te verkoo- pen eenc groote partij benevens 3000 Mutsaards. l)e Collecteuv .J. A P P E L te Middelburg, maakt bekend, dat de trekking der f klasse aanvangt 23 üov. a. Na ontvangst van het bedrag met porto volgt toezending van het verlangde. BRESKENS.

Breskensche Courant | 1903 | | pagina 3