BRESKENSCBE COURANT. ALGEMEEN NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD VOOR HET VOORMALIG 4E DISTRICT. No. 844. Zaterdag 7 November 1903. 13e Jaarg. Buitenland. Binnenland. ABONNEMENT. Per 3 maanden /0.50, franco per post door het geheele Rijk 0.55, voor België ƒ0.625, voor Amerika ƒ0.825, bij vooruitbetaling. Bij alle boekhandelaren en brievengaarders worden abonnementen aangenomen. ADVERT ENTIËN. Van 1 tot en niet 5 regels 25 cents elke gewone regel meer cents. Groote letters naar plaatsruimte. Bij abonnement lager tarief. Advertentiën worden ingewacht tot Dinsdag- en Vrijdagnamiddag twee uur. Dit blad verschijnt eiken Dinsdag- en Vrijdagavond bij den uitgever O. DIKMDIW te Breskens. China heelt zich zeer ongerust gemaakt over het weder bezetten van Moekdendoor de Russen het heeft de bevriende gezant schappen om raad gevraagd, omdat men tegenover deze nieuwe willekeur van Rus land machteloos is. Volgens bij de regeering ontvangen be richten, bezetten Donderdag 15U0 Russi sche soldaten het regeeringsgebouw, sloten de deuren en verdreven de Chineesche amb tenaren. In en om Moekden bevinden zich tusscheu de tien- en twintigduizend (!hi- neezen de Chineesche bevelhebbers in Mandsjoerije hebben echter bevel ontvan gen, zich in 't geheel niet tegen de Rus sische regeering te verzetten en alles te doen, om botsingen te vermijden. Er wordt voor de bezetting de volgende reden opgegeven De Russen hadden als hoofd van een ongeregelde bende, belast met het politie toezicht in Mandsjoerije, een bekenden roo- ver aangesteld. De Chineesche regeering verzocht ver schillende malen dit bendehoofd te ontslaan eu hem in haar handen te stellen. De Russische autoriteiten voldeden ein delek aan dat verzoek. De Chineesche officier, die hem mede- nam, onthoofde hem direct, zonder vonnis af te wachten. De Russen eiscliten daarop terdoodver- oordeeling van dezen officier. Geschiedde dit niet. dan zouden zjj Moek den bezetten. De Minister van Buitenlandsche Zaken hield over deze kwestie besprekingen met den Russischen gezant. Hij was bereid den officier excuses te laten maken. Doch de gezant had niet zooveel geduld en de Russen gingen tot de bezetting over. Volgens officiëele mededeelingen uitWij- oe trekken de Russen zich uit Yongham- pho terug en ontmantelen zij hun vesting. Slechts een kleine Russische macht blijft er achter. Aan de »Times" wordt uit Londen van 3 November gemeld, dat Joean-sjika-kai gister op de audiëntie er krachtig op aan drong, dat China zich zou aansluiten bij Japan en zich verzetten zou tegen de Rus sische overheersching. De Daily Mail" meldt, dat Zondag een ernstige vechtpartij plaats had op de kade van Chemoelpo in Korea tusschen de Rus sische matrozen van de kanonneerboot »Bobr" en Japansche bewoners der stad en matrozen van den Japanschen kruiser >Chiyoda". Zes Japanners en een aantal Russen werden gekwetst" Door Gedeputeerde Staten van Zeeland is goedgekeurd een door den hoofdinge nieur van den provincialen waterstaat vast gestelde wijziging van de instructie voor de arbeiders, in vasten dienst der provirt- cie op de wegen, in onderhoud bjj de pro vincie. Thans is bepaald dat aan de arbeiders is opgedragen het opsporen en constatee- ren van de overtredingen van bet regle ment op de wegen en voetpaden, voor zoo veel betreft den provincialen weg, waarbij zij zjjn aangesteld. Verder is bepaald dat die arbeiders zul len worden beëedigd. Er beeft zich te 's Gravenhage een comité gevormd, dat zich ten doel stelt in Januari den dag te vieren, waarop véór 25 jaren H. M. de Koningin Moeder als Ko ningin der Nederlanden haar intocht deed hier te lande. »Het comité stelt pogingen in het werk om op die dagen groote weldadigheidsfees ten over het geheele land te organiseeren en doet dit in de verwachting te worden gesteund door allen die dankbaar de toe wijding gedenken, waarmede H. M. de Ko" ningin-Moeder gedurende 25 jaren heeft gewaakt voor de hoogste belangen van het Nederlandsche volk." BKESKIi.YS ti November 11103. Men verzoekt ons mede te deelen en de onpartijdigheid van ons blad brengt mee, dit verzoek toe te staan, dat po gingen worden aangewend om de muziek vereniging Hosanna" op nieuw op te richten met gewijzigde Statuten en onder mildere bepalingen rekening houdende inet de omstandigheden die aan het oude.llo- zanna" de levensduur vei kort hebben. Eene commissie, bestaande uit de hee-' ren ds. R. Meeuwenberg, J. P. Ehreuburg, VV. Luteijn, M. Manneke en P. VVoittiez, zal trachten begunstigers aan te werven. Muis. Tot gasfitter aan de gasfabriek alhier is benoemd met ingang van 1 Ja nuari a. s. Leon Tilleoian alhier. Te Vlissingen heeft bij de loting voor de nationale.tmilitie een incident plaats gehad. Een 17jarige knaap, die voorgaf te heeteii B. S., heeft geloot in plaats van den werkelijken persoon. Na afloop der loting meldde zich de ware persoon aan, doch voor hem was geen briefje meer aanwezig. De loting zal nu waarschijnlijk, voor wat de ingeschreven vanaf B. S. betreft, worden vernietigd en eene nieuwe loting voor die personen worden uitgeschreven. legen den jongen, die een valschen naam opgaf, werd proces-verbaal opge maakt. Zondagavond werd te Middelburg een fatsoenlijk jongmensch, dat omstreeks kwart over elf op de markt in de richting van de Laugeviele ging, zonder dat hij daartoe de minste aanleiding gaf, onverhoeds door een fabrieksarbeider aangevallen en een slag op het hoofd toegebracht. Eeii paar an dere personen hielden den aangevallene vast en deze kreeg toen met een stomp voorwerp eetiige bloedende verwondingen aan het hoofd. De politie, die tusschen beide kwam, nam den verwonden persoon mede naar het bureau om hem te verbin den, terwjjl de aanvaller, die brutaal ge noeg was, om zelf te vragen of de politie hem moest hebben, eveneens naar 't poli tiebureau werd medegenomen. Een dergelijk feit is nog niet lang ge leden ook in de Lange Delft voorgekomen,

Breskensche Courant | 1903 | | pagina 1