eenvet Varken Advertentiën. te koop, Een ernstig ongeluk is gisterenmid- ag gebeurd in een woning op de Korte •rinsengracht te Amsterdam. Daar was in een keukentje eene vrouw an het koken op een petroleumtoestel, jen door een ongelukkig toeval het stel Uiviej en de kleeren der vrouw in brand eraakten. Radeloos vluchtte zij naar buitende uren en de voorbijgangers snelden op haar egil te hulp en rukten haar de branden- e kleeren van het lijf, maar de arme rouw had reeds vreeseljjke brandwonden ver het heele lichaam. De brandweer, die ondertusschen ge- aarschuwd was, kwam er sp iedig bij en sgde het brandje in huis had niets te eteekenen een voorloopig verband aan. De vrouw, die, ondanks de ernstige ver- 'onding goed bij kennis was, gaf haar erlangen te kennen in haar huis te wor- eu verpleegd, maar dokter Wuthrich van e Keizersgracht, wiens hulp werd inge- Depen, achtte 't noodzakelijk, dat de ge- ronde naar het Binnen-Gastbuis werd ge- iracht. In zeer bedenkelijken toestand is toen de ngelukkige vrouw, 46 jaar oud en moe- er van nog jonge kindoren, met een bran- ard naar het gasthuis gebracht. Te Rotterdam is sints Woensdag- 1 ,vond een 14-jarig meisje vermist. Zondagavond is te Sluiskil, ten hui- e van zijn baas gearresteerd de te Bou- kaute (België) woonachtige landbouwers- necht C. V., die de vorige week onder edreiging met den dood de dochter van ijn baas had genoodzaakt, hem de plaats an te wijzen waar haar vader zijn geld org. 1 Met het gevonden geld, circa 40 franc, am hij de wijk naar België, en werd se- ert door de politie nagegaan, voor het [eval dat hij soms weer op Nederlandsch [ebied zou komen En inderdaad hij wilde de zaak weer in iet reine zien te brengen, maar de politie I tad van zijn bezoek de lucht gekregen en likte hem in. Hij zal nu naar het huis van bewaring te Middelburg gebracht worden. Donderdag verspreidde zich te Zwee- loo de droeve mare dat de smidsknecht van Masseling dood was gevonden bij huis. En het was maar al te waar. Een nader onderzoek bracht aan 't licht dat op het lijk van den overledene, Kars Karsten, sporen van geweld waren te vin den, zoodat aan erge mishandeling kan ge dacht worden. De politie en juustitie uit Assen aan- wez,gi stelt een nauwkeurig onderzoek in. Geheel het dorp was reeds onder den in druk van het gebeurde. Vrjjdagavond is te Noordwijk aan Zee een treurig geval voorgekomen. Drie jonge zeelieden, die op denzelfden logger gevaren hadden, waren zoo op elk ander verbitterd, dat de een den anderjge- stoken heeft, zoodat spoedig de dood is gevolgd. De verslagone, P. VV genaamd, was een eenige zoon. De aanleiding is dat W. den vader van den dader, die schipper van den logger Was, beleedigd zou hebben. Sehipper v. d. B. en zijn beide zonen 2Un dadelijk in verhoor genomen. Sen haast ongelooflijk geval houdt de Oostenrijksche bladen thans bezig. Eenigen tijd geleden was de dochter van zekeren Bratuschka, bij Laibach wonende, spoorloos verdwenen. De vader werd onder verdenking zjjn kind te hebben omgebracht, gearresteerd. De man bekende zijn kind vermoord te hebben en werd op deze bekentenis ter dood veroordeeld. Korten tijd daarop werd het vermiste meisje gevonden, zij was weggeloopen en had maandenlang gezworven. De te Laibach verschijnende »Slovence" meldt nu hoe de bekentenis van Bratusch ka tot stand kwam. Toen aan de gendarmerie de verdwijning van het meisje werd gemeld, kwam een der gendarmen op het denkbeeld, dat de vader het vermoord moest hebben. De gendarme ging naar de woning van Bratuschka, trof hein niet thuis, zocht hem den geheelen dag en nacht, tot hij hem eindelijk ontmoette. Hij zette hem de bajonet op de borst en eischte dat hij de misdaad zou beken nen. Uit vrees bekende Bratuschka, een bang en bekrompen mannetje, alles wat de gen darme van hem verlangde, nl. dat hij zijn dochter vermoord en opgegeten had. Twee dokters te Pellau verklaarden dat in den tuin van den man gevonden been deren van een kind afkomstig waren. Op grond van deze bewijsvoering werd de man ter dood veroordeeld De gendarme werd voor een onderschei ding aanbevolen. In de 2de van Swindenstraat te Ara sterdam is Woensdagavond plotseling een gezin in rouw gedompeld. Op de 2e etage van het huis no. 64 in die straat woont de weduwe Balke met 4 kinderen waarvan het oudste, een jongen van ruim 15 jaar en bakkersleerling is, het tweede een jongen van 13 jaar, die bij een oom het schilderen leerde. De beide jongens kregen een kleine ru zie en toen nam de oudste, Ko, een schaar op en wierp die zijn jongeren broer, Cor- nelis genaamd, naar 't hoofd, met het on gelukkig gevolg, dat een scherpe punt van de schaar de halsslagader trof. Groote ontsteltenis in 't gezin. De buurman van drie hoog kwam op 't geval toeloopen en wilde den gewonden knaap naar het Burgerziekenhuis brengen, doch onderweg bezweek de arme jongen al aan bloedverlies. Toen de buurman met hem in het zie kenhuis aankwam, kon daar slechts de dood gecomstateerd worden. Ko was, na zijn onbezonnen daad, het huis uitgeloopen en werd later in de 2e Oostparkstraat aangetroffen door een neef, die hem weer naar zijn woning bracht. Nog 's avonds laat onderging hij een verhoor door den commissaris van politie. Het diep treurige geval, waarbij van op zet geen sprake is, verwekte veel deelne ming in de buurt. Langen tijd stond een talrijke menigte voor de woning van de weduwe, het on geval te bespreken. Notaris J. Overhof te Leijmuiden is het slachtoffer geworden van een sluwen oplichter. Voor een dag of veertien vervoegde zich ten kantore van hem een knap gekleed persoon, die zei een zaak te hebben. Deze zaak bleek te zijn een verhooging met ƒ1000 van een hypotheek op een huis dat mijnheer te Leijmuiden had staan. Hij had de eigendomsbewijzen en de le hypotheekakte bij zich, en daar de verhoo ging moest dienen voor de verbouwing van het perceel, waarvan hij de plannen ook liet zien, had de notaris geen bezwaar, toen hem ten hypotheekkantore was ge bleken, dat de eerste hypotheek daar be hoorlijk was ingeschreven. Hij zou de zaak in orde brengen. Eenige dagen daarna kwam dezelfde heer zich weder op het kantoor aanmelden. De timmerman die de verandering aan het huis zou aanbrengen, was maar een klein baasje, hij kon dus geen verschotten doen aan hout enz., of de notaris daarom niet voorloopig ƒ350 voorschot kon geven op de ƒ1000. Dit geschiedde, maar nu is gebleken adt de nette mijnheer de eigendomsbewijzen gestolen heeft van zijn oom, die eigenaar is van alles. Daar de oplichter dus bekend was, is hij ingerekend en gisteren heeft reeds te Haarlem eene instructie in zjjne zaak plaats gehad. Aan een koopmman te Dresden schonk zijn vrouw dezer dagen het 26e en 27ste kind. Van zijn eerste vrouw heeft de man er 12 gehad, van zijn tegenwoordige 15. Er zijn van het kroost nog 20 in leven. Men schrijft uit Veendam Depolitie is het mogen gelukken een veedief te snappen. De onverlaat is een jonge vrouw, die hier met haar man en (kinderen kort ge leden uit Duitschland is gekomen, alwaar zij eveneens een schuld met de justitie te vereffenen had. Deze geslepen dievegge haalde bij don ker een koe uit het land en poogde die bij een slager te verkoopen. Toen dit niet gelukte, liet zij liet dier grazenj om het 's nachts naar elders te vervoeren. Dit plan is gelukkig verjjdeld. Ingeaoiidcn. Mijnheer de Uedaeleur. Naar aanleiding van het jl. Woensdag in Uw blad voorkomende verslag der openbare zitting, gehouden door den Ge meenteraad van Schoondijke, op 19 Octo ber jl., verzoek ik U een plaatsje voor onderstaand te willen afstaan. Het betreft het verzoek van J J. de Bats, J. Deuninek, P. en A. Geelhoed, waarop met algemeene stemmen afwijzend is beschikt. Het kwam den verzoekers niet zoo erg vreemd voor dut nog niet op hun verzoek kon worden ingegaan, te minder wijl de tinauciëele toestand der gemeente Schoou- dijke dit thans niet toelaat. De voorzitter zeide volgens de lir. Ct., »dat ook andere ingezetenen zich zouden kunnen opdoen, am wier eventueele verzoeken dun ook, en misschien met meer recht, zoude mui ten worden tegemoet gekomen." Wanneer nog meer verzoeken waren in gekomen, van welke ingezetenen dan ook, en ze zouden het zelfde behelsd hebben, zoude het niet noodiger kunnen zijn, dan het verzoek door bovengenoemden ingezon- deu. De heer De Smidt meende dat die weg toch niet zoo slecht was. Hieruit kan men duidelijk opmerken, hoe goed deze met de gesteldheid van den weg op de hoogte is. Als de heer De Smidt zich eerst persoonlijk daarvan had op de hoogte gesteld, dan had hy zjjn advies, 't zjj in woorden of in daden, goed kunnen uitbren gen, doch nu niet. Laat een ieder oor- deelen, wie met nat weder, en bij avond voornamelijk in 't najaar, langs den Tra gel gaat, 't zij van of naar Ilalthershoek (buurtschap van bovengenoemde gemeente) of 't niet dringend uoodig zoude zijn het be-taande klinkerpad aan te sluiten met dat, hetwelk gelegen is in Balthershoek. Verzoekers vertrouwen dat het Gemeen te Bestuur van Schoondijke, hun verzoek nogmaals ter tafel zal brengen, doch dan alvorens er afwijzend op te beschik ken, eerst een persoonlijk onderzoek zal worden ingesteld. Mynheer de Redacteur U dankend voor de verleende plaatsruimte. Uw Dienstw. Dnr., A. GEELHOED. Schoondijke, October 1903 I ioogwatergutij Bresketih. DAGEN. voorm. nam. Woensd. 28 Oct. 5.56 6.20 Donderd 29 7.— 7.24 Vrijdag 30 8 14 8.38 Handelsberichten. Rotterdam 26 Oct. Nieuwe Zeeuwsche en Vlaamsche Tarwe, puikef 7.4tl a f7.90 goede f 7.20 a f 7.40 Rogge f 5.00 a f 5.75. Gerst fO.OO a f 0.00, Haver f6.40 a f7.00 (per 100 KG.) Br. boonen f10.a f 14.50 witte f 8.75 a f 14.—. Kookerwten f8.50 af 9.50 Voer- erwten f7.00 it f 7.50, Kanariez. f 9.00 a f 10.50, Koolzaad f 0.00 a f 0.00. Zeeuwsche Aardappelen Bonte f3.40 a f3 60; dito blauwe f3.60 a f 3.80. Zeeuwsche Uien Groote bruine f 1.60 kleine f2.20, stroogele f 1.80 per 60 KG Veemarkt. Koeien le qual. 34 c. 2e qual. 30 c. 3e qual. 25 c. Ossen le 34 c. 2e 30, 3e 25 c. Stieren le 00, 2e 00, 3e 00 c. Kalveren le 48, 2e 45 3e 33 c. Schapen le 25, 2e 20 c. Lamiu. le 32 2e 28 3e 22 ct. Varkens Ie 20, 2e 18, 3e 17 ct. Koers van liet geld. België 100 fr. f47.325 a f47.75 Eng. 1 pd. St. f 11.93 af 12.06 N.-Amerika 1 Dollar f 2.445. I%* Heden overleed ons geliefd jongste dochtertje Ilil.l/VltKTII HAItlA, in den leeftijd van ruim 11 jaren. I. LOMBAARD. S. C. LOMBAARD-Risch. 'a Iravenhagc21 Oct. 1903. 2e Obrechtstraat 161. II egena buiten!uwlacke bet rekkingen eerat keilen ge/ilnalat. Voor de gewaardeerde ïne- dewerking en voor de vele gidukwenschen in de laatste dagen ontvan gen, mijnen liurtelijkeii dank. Groede, Oct. 19l)3. J. L. BOONE, Ontv.-Griffier en Gem.-Ontvanger. hij Joz. I1AARTSEN, tur. Timmerman, Grojsue.

Breskensche Courant | 1903 | | pagina 3