BRESKENSCHE ALGEMEEN NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD VOOR HET VOORMALIG 4E DISTRICT. No. 838. Zaterdag 17 October 1903. 13c Jaarg. Binnenland. L ABONNEMENT. Per 3 maanden ƒ0.50, franco per post door het geheele Rijk ƒ0.55, voor België ƒ0.625, Voor Amerika ƒ0.825, bij vooruitbetaling. Bij alle boekhandelaren en brievengaarders worden abonnementen aangenomen. ADVERTENT IËN. Van 1 tot en met 5 regels 25 cents elke gewone regel meer~5 cents. Groote letters naar plaatsruimte. Bij abonnement lager tarief'. Advertentiën worden ingewacht tot Dinsdag- en Vrijdagnamiddag twee uur. Dit blad verschijnt eiken Dinsdag- en Vrijdagavond bij den uitgever C. DIlilXWA.Y te lireskeus. liKESKE.YS, 16 October 1003. Gisteren deed het Gerechtshof te 's Ha- ge uitspraak in de door ons uitvoerig ver melde zaak van A. C. W. te Breskens, beklaagd van diefstal van bankbiljetten te Zaamslag. Het Hof sprak hem vrij van die aan klacht en stelde hem onmiddellijk op vrije voeten. Des avonds arriveerde hij hier per laat ste boot en werd door een massa volks verwelkomd en door zjjne kameraden jui chend en zingend huiswaarts gebracht, waar hem natuurlijk een ongekende ontvangst werd bereid. Mej. van Dorp, de advocate die hem verdedigde, werd ter terechtzitting van alle zjjden met het succes gelukgewenscht. Sluis, 13 Oct. Heden hield de gemeen te-raad eene openbare zitting, die door alle leden, behalve de heer I. Sanders, werd bij gewoond. Na lezing en goedkeuring der notulen werd mededeeling gedaan van de ingeko men stukken, zijnde een tweetal missives van Ged. Staten tot goedkeuring der raads besluiten tot onderhandsche aanbesteding van de straatverlichting te Heille en Sint Anna ter Muiden en van die der straat reiniging, alsmede een proces-verbaal van kasopname waaruit aanwezig bleek 1567.775. Aangenomen voor kennisgeving. Het aandeel dezer gemeente in de be grooting voor de rustende schutterij werd goedgekeurd op ƒ20.65. Hij de behandeling der begrooting voor de gezondheidscommissie ontspon zich een uitgebreid debat. De voorz. zeide, dat de ontvangsten zijn geraamd op ƒ1560, waarvan ƒ400 van rijkswege voor de jaarwedde van den se cretaris dier commissie. De resteerende ƒ1160 worden door de gemeenten in dit district samengebracht en deze gemeente neemt daarin deel voor ruim ƒ108. Onder de uitgaven komt o. m. een post voor ad ƒ20 voor de aansehaffig van dag-f week- of maandbladen en boekwerken, een van ƒ230 voor reis- en verblijfkosten en bovendien nog ƒ200 voor woning-onder zoek. Met de verschillende nieuwe wetgevin gen schaft de voorzitter zich die wetten aan uit eigen zak, maar niet uit de kas der gemeente. Dat kan die commissie ook doen de aanschaffing van dag- en weekbladen is z. i. geheel overbodig. Hij stelde voor de begrooting niet goed te keuren en bij de commissie deze be denkingen te opperen. De heer De Bruijne is het daarmee vrij wel eens, maar toch zou hij niet uitslui tend aanmerking willen maken op die 20 dat luttel mag genoemd worden tegen over het eindcijfer dier begrooting. Het eene staat echter in verband met het ander, en daarom zou bij liever verder willen gaan en omtrent de ƒ200voor woning-onderzoek nadere inlichtingen vra gen. Het is wel waar, dat het wel niet hel pen zal, maar het komt meer neer op bet principe, dan op het bedrag. De heer Stern meende, dat als bet toch niets helpt, het beter is de begrooting niet aan het oordeel van den Raad te onder werpen. De heer De Bruijne zou willen berich ten, dat den Raad de ƒ20 onnoodig en de ƒ200 zeer hoog voorkomt, met verzoek een en ander nader toe te lichten. Aldus werd met alg. st. besloten. III. De ingediende begrooting van het armbestuur van Heille in ontvang en uit gaaf ƒ1792.04 bedragende, werd goedge keurd. IV. Die van het alg. armbestuur van Sluis werd aangeboden in ontvang en uit gaaf op ƒ1025 waaronder ƒ940 subsidie uit de gemeentekas. De heer De Bruijno heeft ook thans weer bedenking tegen den post van ƒ200 voor medicijnen. Het subsidie der gemeente neemt elk jaar toe. Gaf voorheen het gasthuis ƒ75 aan de gemeente als tegemoetkoming in 't subsidie, thans is dit ook vervallen en strekt het verhoogd subsidie feitelijk ter ontlas ting van het gasthuis. De heer Stern is van hetzelfde gevoelen als de heer De Bruijne het subsidie is opgevoerd tot een cijfer als vroeger nooit is gekend. De voorz. was van eene andere meening. Het armbestuur sluit niet met e«n goed maar met een nadeclig saldo en met minder dan ƒ200 medicijnen kan het niet toekomen, terwijl ook het subsidie van de gemeente niet kan verminderen. De heer Stern zeide, dat er bedeelden bij waren, die niet bij het armbestuur be hoorden. De heer Breesnee vroeg wien die ƒ200 werden uitgekeerd. De voorz. antwoordde dat deze kwamen aan den leverancier. De heer Breesnee had zoo 't idee, dat die ƒ200 wel niet ten volle behoefde ie worden uitgekeerd. De voorz herhaalde, dat dit bedrag ze ker benoodigd was voor medicijnen. De heer De Bruijne stelde voor aau ht armbestuur te verzoeken deze post van 200 te verminderen met ƒ40 waai door het subsidie der gemeente eveneens met dat bedrag kan verlaagd worden. De heer Breesnee gaf in overweging de ƒ200 goed te keuren, maar het subsidie van ƒ940 te brengen op ƒ900. De voorz. wees dezen er op, dat zulks niet kon de raad kan wol goed- of af keuren, maar geen wijziging in de begroo ting brengen. Hij stelde vopr de begroo ting goed te keuren, doch het armbestuur een met redenen omkleed advies te doen toekomen van de bedenkingen van den raad. Over dit voorstel staakten de stemmen vóór de heeren Maenhout, de Meijer en de voorzitter, tegen de heeren Breesnee, Stern en De Bruijne. V. Door den verkoop van grond aan het rijk voor het rijkskantoor is ƒ113.75 beschikbaar gekomen, die B. en W. voor stelden te gebruiken voor den aankoop van eene inschrijving op het Grootboek der 3 I kou IJz Bi we de

Breskensche Courant | 1903 | | pagina 1