singeii. Daarbij merkt adressant op ten aanzien van de tijdseinen, die eiken dag van Ani- steidam naar alle rijkstelegraafkantoren gezonden worden, dat gebleken is, dat het normaal uurwerk te Amsterdam onbetrouw baar is en vaak zeer uiteenloopende ver schillen met de tijdseinen in Leiden aan duidt. ItKFSM VS. 13 October 1!»03. Mij kon. besluit is benoemd tot ontvan ger der directe belastingen, invoerrechten accijnsen te Ossendrccht c. a de beer J. M. Mulder, ontvanger der dir. bel. en aec. te A nisten rade. Mzciidijkl', 12 Oct. Hedenmorgen kwam de Gemeenteraad in openbare zitting bij een, waarbij de heer Bekaai- afwezig was. Na lezing en goedkeuring der notulen, deelde de voorzitter mede, dat tot onder wijzer aan de op te richten teekenschool door de commissie is benoemd de heer J- II. de Smidt, architect te Sas van Gent. De opening, waartoe de leden van den Raad werden uitgenoodigd zal plaats heb ben op a. s. Zaterdag 17 Oct. des nam. 1 uur. Iu het geheel hebben zich nu 23 leer lingen aangemeld. Bij gedane kasopueming bij den getn.- ontvanger bleek aanwezig te zijn ƒ950 74"'. Het besluit tot wijziging der begrooting v..or 19U3 is door Ged. St. goedgekeurd. Alle voor notificatie aangenomen. Iu behandeling kwam daarna, een voor slel van B. en W. tot af- en overscbrjj- ving van een paar posten als ƒ150 we gens liet verharden van het zijpadje aan Turkije en ƒ52.13 voor de beide Spiritus- lunipen op de markt. Aangaande het eerste zeide de voorz. dat de ƒ150 is het bedrag waarvoor Van Male dit werk heeft aangenomen. De heer Heudrikse nam deze gelegen heid waar om te wijzen op het groote on gerief dat de groote kautsteeneu van af den klinkerweg naar den steenweg veroor zaken. De voorz. gaf te kennen, dat hierop de aandacht van B. en W. reeds was geves tigd sints ten vorigen jare, doch dat op advies en in overleg met den piov. opzich ter dit werk was uitgesteld met het oog op de groote toevoer van grint. Zoodra de weersgesteldheid dit toelaat zal daaraan worden begonnen, wijl ook nog deze week de ouderhoudsgrint geheel zal zijn aange voerd. De heer Heudrikse wees er daarentegen op, dat kort geleden de verlichting van den lantaarn aan de noordzijde van de markt zeer veel te wenschen overliet en menigeen de verzuchting uitlokte, dau nog maar liever de oude gloeispijkers van vroe ger te hebben. De voorz. zeide, dat dit gebrek nu ver liolpen iseen der schroefmoeren was ge barsten en daardoor ontsnapte het gas. De heer Heudrikse meende, dat dit een zeer goede les was om in 't vervolg, als tot zulk eene verlichting definitief mocht worden besloten, de levering onder garan tie te doen plaats vinden. II. Veldwachterswoning. De voorz. 2eide, dat elk der leden, die deze woning heeft gezien overtuigd zal zijn van de treurige toestand waarin zij zich bevindt en verbetering onvermijdelijk is. Burg. en Weth. hebben daarom gemeend te moeten voorstellen het besluit tot ver koop in te trekken en daarna een ander te nemen waarbij wordt bepaald, dat de muur afgehakt en van onder met tegels en boven met cement zal bezet worden, de bedsteden uitgraven en de ruimte vullen met sintels en een laag zand in de ach terkamer eveneens de noodige herstellin gen aanbrengen opdat de champignon vol komen zal worden bedwongen. De heer Carpreau was van oordeel dat de verschillende opgesomde herstellingen heel wat geld zullen kosten. Er staan 2 huizen van de gemeente die worden verhuurd doch wat toch niet tot de taak van de gemeente behoort. Daar om zou hij er voor zijn zich van de veld- wachterewoning te ontdoen door middel van verkoop ten overstaan van B eii W. ten raadhuize en voor den veldwachter ee ne woning iu te richten op du Markt daar is ook meer zijn plaats. Verleden week zag spr. nog een jongen boven op het dak van de kiosk loopen. Toen hij er bij kwam, was de jongen er af en van het lOtal kameraden, die er bij stonden, was niet een, die wist, wie het was geweest. En dat is een enkel geval uit velen. Woonde nu de veldwachter er, dan zouden dergelijke dingen niet voorko men. De voorz. antwoordde dat men met het innemen van een der hnizer, nog r.iet een arrestantenlokaal had. Ruimde men daar toe het huisje van M. Boes in, dan zou dat ook wêer een massa kosten met zich brengen, terwijl den veldwachter aan den Boulevard een moestuin diende gegeven te t- 3a B. en W. het hebben ingehouden. Dienovereenkomstig werd besloten. IV. Ingekomen was een verzoek van de onderwijzers van school A om aan hunne jaarwedde dezelfde grondslag te leggen voor het aanvangssalaris als aan dat van den onderwijzer Du Burck, wien wegens het behalen van zijn hoofdacte ƒ100 is toegevoegd aan zijn salaris van ƒ000. De voorz. kon zich voorstellen, dat een gewoon mensch, aan wetten of verordenin gen niet gewoou is, maar dat onderwijzers de wet nog niet kunnen lezen, waar deze zoo met juistheid spreekt, is wel wat vreemd, en aau de hand van de wet aar zelde hij dan ook geen oogenblik voor te stellen afwijzend op het verzoek te be schikken. Van de desbetreffende bepalingen in de onderwijswet gaf hij lezing. De heer Heudrikse vroeg den voorzitter uitleg te willen geven van de oorzaak waarom Du Burck met 6 dienstjaren een evenzoo groot traktement had als Andries- sen met 14 en Dellaert met 10 dienstja ren. De voorz. zeide dat Du Burck is begon nen met ƒ550, na 5 jaren ƒ600 had en nu met de hoofdacte ƒ700. De heer Heudrikse constateerde, dat daaruit de onderwijzers toch zoo slecht niet konden lezen als de voorzitter meende. Dat het aanvangsalaris des eenen hoo- ger is dan dat des anderen is een onbil lijkheid, welke de raad, die deze fout be ging, dient te herstellen. Naar hij verder meende is de raad in zijne jongste vergadering een beetje te vlug heengegaan over de verhooging der jaar wedde van Du Burck. Deze had slechts ƒ50 moeten bedragen in plaats van ƒ100, dan was hij gelijk opgegaan met de ande ren. De voorz. betwistte dit. Toen de raad in 1901 de jaarwedde had geregeld is reeds gezinspeeld op eene even- tueele verhooging voor Du Burck als waar op de heer Heudrikse nu doelt, doch Ged. Staten hebben die bepaling niet goedge keurd als in strijd met de onderwijswet, die duidelijk zegt dat de jaarwedde met ƒ100 verhoogt, zoodra de hoofdacte is be haald. De heer Heudrikse beschouwde het op zoo'n wijze een voordeelig zaakje voor Du Burck die bij 10 dienstjaren weer ƒ50 meer krijgt. De voorz. zeide, dat dit niet het geval is. De heer Heudrikse begreep er niets van. En daar hij altijd trouw zijn plicht had gedaan, zou het onbillijk zijn hem, nu hij heusch niet meer werken kan, zonder iets op stal te zetten. Iu verband daarmede wenschten B. en W. eene oproeping voor sollicitanten te doen. De heer Hendrikse voegde hieraan toe, dat, waar de raad deze benoeming heeft te doen en hem dus rechtstreeks aangaat, hij het bezwarend vond, om hiertoe thans te besluiten, omdat een lid afwezig was. Destijds is besloten geen voorstellen te behandelen of besluiten te nemen over punten, die niet op het convocatiebiljet staan, als niet alle leden tegenwoordig zijn, of als niet alle leden, hoewel aanwezig zijnde, vóór de behandeling zijn. Terwille van de consequentie vond de Raad goed dit punt aan te houden. VI. Ingevolge verzoek van den execu- teur-testementair der nalatenschap van wij len mej. Cortvriendt werd ontheffing ver leend van derzelver aanslag in den hoofd, omslag voor de laatste 4 maanden dezes. VII. Iu de straat waar de Beurs staat zullen een paar zinkputjes worden aange legd en wel overeenkomstig het advies van den heer Hendrikse ter plaatste door de zen als het doelmatigst aangeduid. Wegens het vergevorderd uur werd de behandeling der begrooting uitgesteld tot 29 October a.s., waarna de zitting werd g 'sloten. Schoomlijkc. De in deze gemeente ge houden collecte ten behoeve der weduwen en weezen van de op 11 September jl. ver ongelukte Arnemuidsche vissckers heeft ƒ155 opgebracht. firuedc. Door Burg. en Weth. zijn de navolgende aanbevelingen opgemaakt voor Gemeente-Secretaris de heeren H. W. Blok land waarnemend secr. alhier en G W. van Duijl, ambtenaar ter secretarie te Go- rinchem en voor Gemeente-Ontvanger de heeren H. W. Blokland voornoemd en J. L. Boone, administrateur alhier. Door het Vrijdagmorgen te Terneu- zen binnengekomen Eng. stoomschip «Pla yer" is Donderdagnacht in de Wielingen in den grond gevaren de Belgische loods- kotter no. 3. De bemanning werd gered en door bo vengenoemd stoomschip te Vlissingen aan wal gebracht. Tot kommies 4e kl. bij 's belastin gen enz. te IJzendijke is benoemd de heer G. Verhoek van Oosterland.

Breskensche Courant | 1903 | | pagina 2