Gemengd. Keumala onderwierpen zich te Seumawé". De beteekenis biervan is, dat volgens deskundigen, de oorlog daarmee uit is. IIRKSKE.YS, 8 September 1903. De heer R. E. Boomgaard, voorheen rijks-haven meester, alhier, thans sluismees- ler te Veere, is nu benoemd als sluismees- ter bij de Noordzee-sluizen te IJmuiden, en zulks met ingang van 1 Oct. a. s. IJzendijke. De toestand van den op 30 Augustus zwaar gewonden P. G. is voor het oogenblik nog niet gunstig te noe men. G., die onder de wapenen moest komen, en mitsdien ook naar Middelburg is ver trokken, bevindt zich thans in het hospi taal aldaar. IJzendijke. In deze gemeente doen zich gevallen van vle^ïiekte onder de varkens voor. C'sldzaiid. De Weleerw. Heer dr. W. H. Weeda, pred. alhier komt voor op 't twaalftal te Middelburg. Biervliet. Tot wethouder en ambtenaar van den Burgerlijken Stand alhier is her benoemd de heer A. de Groote. Schoondijke, 6 Sept. Heden werd al hier als leeraar in de Ger. kerk bevestigd de heer P. A. Sietsema van Middelstum door den heer P. A. Lanting, Geret. pre dikant te Nieuwendam, naar aanleiding van Markus 4 26 tot 28. Des namiddags verbond zich de nieuwe leeraar aan de gemeente met eene belang rijke rede naar aanleiding der woorden van Jeremia 1 4 tot 8. Beide malen was het kerkgebouw over vol bezet. Met ingang van 1 Sept. zijn bij 's Rijks directe belastingen verplaatst: K. Molenaar, commies 4e kl., van Sluis naar Vlissingen ingetrokken zijn de verplaat singen van C. J. van de Walle, commies 2e kl., van Sas van Gent naar Aardenburg, P. Boudens Az., commies 2e kl., van Aar denburg naar Vlissingen. Het paard van den landbouwer Dos- sche te Waterlandkerkje geraakte Zater dagmiddag tusschen IJzendijke en genoem de plaats op hol, met het ongelukkig ge volg, dat de landbouwer uit de kar viel, waarbij hij deerlijk in zijn gelaat gwond werd, vermoedelijk heeft hjj ook nog een paar ribben gebroken. zaam terug hij met het gevoel van ie mand, die wedergekeerd is na een langen tocht en zich over alles verblijdt. In den tuin was de oude tuinman, welke gewoond had bij den opperjachtmeester, bezig de fontein met nieuwe potbloemen te versie ren de man bleef verbaasd met open mond staan, toen het paar zoo eendrachtig naderde en hiermede het vermoeden lo genstrafte, dat graaf Wolf partij gekozen had in dezen onzaligen twist en gestaan had aan de zijde des dooden, dien hij als een zoon had begraven. De oude heer was niet te huis en werd ook niet zoo spoedig teruggewachtThe resa nam op zich, hem de tijding van Her berts komst mede te deden en hem voor te bereiden op het wederzien. Toen graaf Wolf des avonds laat we derkeerde en hoorde, wien hij herbergde, wilde hij nog tot hem gaan, maar There sa hield hem terug. (Wordt vervolgd.) Zuidzande. Bij den gehouden vierdaag- schen provincialen schietwedstrijd alhier, uitgeschreven door de schietvereeniging i>Flobert" bij gelegenheid van haar öjarig bestaan op 29 en 30 Aug. en 5 en 6 Sept. werd in de afdeeling I, korpswedstrijd voor schietvereenigingen en weerbaarheidskorp sen in Zeeland, a: geweer 95 Marga, af stand 15 M., de le pr. bronzen medaille, geschonken door H. M. Koningin Wilhel- mina behaald door het weerbaarheidskorps te Breskens, met 275 punten, 2e pr., ver guld zilveren medaille, schietvereeniging «Flobert" alhier met 273 punten en 3e pr., zilveren medaille door het weerbaar heidskorps te Groede met 268 punten b. geweer M. 71, Beaumont-cylinder, afstand 12 M., le pr., bronzen medaille, geschon ken door Z. K. H. Prins Hendrik, schiet vereeniging schutterij te Vlissingen met 225 punten en 2e pr., verguld zilveren medaille, weerbaarheidskorps te Breskens met 223 punten c. geweer Buks Flobert, afstand 12 M., le pr., groote zilveren me daille, geschonken door den burgemeester alhier, weerbaarheidskorps te Biggekerke, met 413 punten en 2e prijs, verguld zil veren medaille, schietvereeniging «Flobert" alhier, met 401 punten. Een lOjarige knaap te Mijdrecht, weid uit de school komende, door iemand met een steen tegen het hoofd getroffen, hetgeen zoo aankwam, dat de jongen nog denzelfden avond aan de gevolgen is over leden. Langs 't Paleis 't Loo liep een vreem deling en keek links en rechts alsof hij wat zocht. Een eenvoudig gekleed heer komt aan en zegt «Zoekt u naar iets «Ja, mijnheer, ik zoek naar 't postkan toor O zoo, loop dan maar met mij mede, dan zal ik u er brengen". Bij 't kantoor arngekomen wordt de vreemdeling vriendelijk terechtgebracht, de andere bedankt den beleefden heer, die verder zijns weegs ging en niemand an ders was dan Z. K. H. Prins Henderik. De kinderen van den kippenkoop- man A. Lngtenburg te Rockanje, die bij hun huis spelende waren, werden plotse ling opgeschrikt door een dreigende slang, die, op het geschreeuw der kinderen, door den buurman C. Poldervaart de kop werd verpletterd. Bij onderzoek bleek het te zijn eene ringslang met grauwachtig groenen rug. Naar men verneemt moeten er nog meer gezien zijn in de omgeving. Donderdagnacht om drie uren ver trok van Leiden, als naar gewoonte, de stoompakschuit van den heer P. van der Meer naar Rotterdam. Aan de spoorbrug LeidenWoerden over den Trekvliet wilde de machinist W. v. d. Weyde de schoorsteenpijp laten zak ken om onder de brug door te varen met het treurig gevolg echter, dat de man over boord sloeg. Dadelijk stoomde men achteruit, maar de ongelukkige was al in de diepte weg gezonken. Zijn lijk werd om half elf opgevischten naar huis vervoerd. De verdronkene laat een weduwe met 9 kinderen achter. Bij het schoonmaken vau den zolder bij den confiseur Lak te Weesp werd door een der huisgenooten in een kast gevon den een koffertje, waarin zich na de ope ning bleek te bevinden een in verregaan- den staat van ontbinding verkeerend kin derlijkje, dat volgens geneeskundigen schouw reeds eenige jaren daarin aanwezig moet zijn geweest. Blijkbaar is de kast in de laatste twee jaren niet schoongemaakt. De heer Lak woont er nog slechts een jaar. De volgende advertentie komt de laatste dagen in verschillende bladen voor «Huwelijk wenscht huiselijk opgevoede Dame, 20 jaar, vermogen 30.000 Mark. Heeren, ook onvermogend, maar met goed karakter, ontvangen nadere inlichtin gen en portret van Gluckstern, Berlin S 47". Een inzender in het «Utr. Dagbl.schrijft nu het volgende «Vermoedende dat het zwendel was, verzocht ik een mijner kennissen daarop te willen schrijven al spoedig ontving hij een schrijven terug, dat binnenkort de monstercollectie vronwenportretten zoude volgen, waaruit men zich slechts een trou we levensgezellin met 30.000 Mark te kie zen had. Inderdaad komt die collectie aan in den vorm van een aangeteekenden brief en nu komt de truc zonder ƒ8 te storten, wordt deze brief niet afgegeven. Op de vraag aan den postambtenaar, of er nog meer brieven aangekomen waven, kreeg hij ten antwoord ja nog al. Men zij gewaarschuwd m. i. is 't geld gewoon in het water gegooid. Ten postkantore te Amsterdam is Woensdag wederom een aangeteekende brief met ƒ1000 in verkeerde handen ge raakt door misdrijf. De brief aan een Auisterdamsehe firma geadresseerd, die is in ontvangst genomen door iemand, die in het bezit der kennis geving van aankomst was geraakt en een valsche handteekening plaatste. De misdadiger die niet goed op de hoogte der formaliteiten scheen, zoodat de afgifte van den brief tot tweemaal toe uit gesteld, schroomde niet ook nog een der den keer terug te komen. Toen was schijnbaar alles in orde en de brief werd hem ter hand gesteld. - Een werkman is bij het sloopen van de oude Beurs .te Amsterdam van eene hoogte van 15 meter gevallen. Met gebroken beenen en armen werd hij naar het gasthuis vervoerd, waar hij wel dra overleed. Zaterdagnacht is de goederentrein 1207, die ongeveer half één uit den Bosch vertrok, te Boxtel op den aldaar stilstaan- den goederentrein 1845 geloopen, met nood lottige gevolgen. Behalve groote materieele schade zijn twee menschenlevens te betreuren, dat van den conducteur 't Hooft en van een arbei der. Bovndien werd de conducteur-pakmees- ter A. Sips ernstig, de assistent-pakmees- ter C. J. Verbunt en de fungeerend ma chinist J. Martens minder ernstig ver wond. Het ongeluk was het gevolg van ver keerden wisselstaed. De justitie bemoeit zich met de zaak. De dienst ondervindt geen vertraging meer. De om het leven gekomen conducteur moet bij het uit den wagen springen tus schen een deur beklemd zijn geraakt. Nadei wordt nog bericht De botsing geschiedde vermoedelijk door dat de wissel verkeerd lag. De goederentrein no. 1207 van Utrecht liep op den stilstaanden goederentrein no. 1845. Zes wagens derailleerden of werden be- sshadigd, doch over het algemeen is de materieele schade niet .zoo belangrijk als aanvankelijk werd gedacht. De machinisten en stokers zijn niet ge kwetst. Op den stilstaanden trein was nog geen personeel. Ongelukkiger liep het af met twee con- eucteurs van den goederentrein uit Utrecht. Conducteur Sips brak een been en ligt thans in het Ziekenhuis te Boxtel en con ducteur 't Hooft, gehuwd, werd gedood. Vrijdag verwekte het bij eenige be woners van de Passeerdergracht te Amster dam argwaan, dat een geheel alleen op een kamer in die straat wonend oud vrouw tje zich sedert Maandag zich niet meer had laten zien. Zij deelden dit aan de politie mede, die de woning van de vrouw door een smid liet openbreken. Bij het binnentreden vond men de vrouw dood in een stoel zitten. De oorzaak van den dood werd door een dokter toegeschreven aan hartverlamming. Onder Franeker is een man verdron ken, die een praam hout vervoerde van Harlingen naar Hijlaard. Hij laat een weduwe met onverzorgde kinderen achter. Te Rimburg (L.) geraakte een knaap je tusschen een in werking zijnde dorsch- machine. Bij de bevrijding van het kind, bleken armen en beenen gebroken. De dood volgde onmiddellijk en verloste het kind van zijn lijden. Te Noordwijk is een 21jarig jong- mensch bij het zwemmen verdronken. Verloren196 welouderhouden spoorwegwaggons, gaande van naar Bovenstaande is het Relgische Staats spoor overkomen. Waar de wagens gebleven zijn en waar ze vandaan kwamen, men is 't thans be zig te onderzoeken. De «statieoversten" hebben twee volle dagen zoektijd. Een landbouwersknecht onder de ge meente Ouderkerk heeft van een paard in de weide een zoodanigen trap voor zijn borst gekregen, dat het 't leven van den man wel zal kosten. JLandbouw. Het gebruiken van kunstmeststoffen in den herfst. I. Zware lasten, gedrukte marktprijzen door den vrijen invoer der buitenlandsche markt- producten bemoeielijken den bloei van het landbouwbedrijf. De landbouwer moet daarom naar middelen uitzien om zijn ak kers meer productief te maken, en de on dervinding van bekwame practische boeren heeft geleerd, dat uit menigen akker een veel grootere opbrengst te verkrijgen is dan die, waarmede men zich tot heden heeft tevreden gesteld.

Breskensche Courant | 1903 | | pagina 2