2 Sfijtsite a. s. Nieuwe ZOUTEVISCH 35, IS jet effkifd Utogttunttia mh èe Burgerl. stand. Rechtzaken Advertentiën. een familie aldaar was gelogeerd had, toen hij met eenige andere knapen in een schuur aan het spelen was, het ongeluk in een zeis te vallen, waardoor hij zoo hevig in den buik verwond werd, dat hij is overle den. Onder de bijzonderheden, die te zien zullen zijn op den 23 dezer te Waalwijk te openen tentoonstelling van ailes, wat betrekking heeft op de vervaardiging van schoenen en laarzen, komt o. m. ook voor eene Amerikaansche machine, waarmede in den ongelooflijken korten tijd van 10 mi nuten een aan alle eischen voldoend paar laarzen wordt vervaardigd. 't Is een zelf registreerend toestel, dat nauwkeurig aangeeft eiken steek, die er mede wordt gedaan. Te koop is het niet, maar 't kan worden gehuurd tegen een bepaalde som voor elke 1000 steken. Eenmaal in de zooveel dagen zendt de eigenaar een controleur, die eenvoudig op neemt hoeveel maal het toestel 1000 ste ken aangeeft, om daarna het hiervoor ver schuldigde bedrag in rekening te brengen. Gisterenmorgen is op het stations terrein te Nijmegen de waarnemendetrein- smid J. S. tusschen de buffers beklemd geraakt en gedood. Bij een Woensdag te Wolfaartsdijk ontstallen binnenbrand in de woning van L. tengevolge van het spelen met lucifers door een 3jarig meisje, geraakten de klee- ren van het kind in brand en werd dit zoodanig met brandwonden overdekt, dat het aan de gevolgen overleed. Woensdagnacht, omstreeks half drie, liep op de Groote markt te Rotterdam de 19jarige Wilhelmina Meyer, wonende aan het Zijl, met haar gelant Iv. V., vleesch- houwer, wonende Bergweg, 20 jaar, toen zij, volgens haar opgave, oneenigheid kre gen met een voorbijganger, waarbij een woordenwisseling ontstond tusschen haar heininde en dien vooibijganger. Plotseling kreeg zij een geweldigen mes steek in den buik. Beiden begaven zich daarop naar den politiepost aan de Beurs, alwaar zij dit verhaal deed. In zorgwekkenden toestand werd zij van daar per brancard naar het ziekenhuis ge bracht, alwaar zij door drie doktoren ge opereerd werd, daar zjj binnenkort een nieuwen wereldburger verwachtte. Bij de noodzakelijke operatie, die zij on derging, overleed het kindje dat ter wereld gebracht werd. Eveneens verkeert de vrouw in levens gevaar. Haar beminde, K. V., die des nachts aanvankelijk was vrijgelaten, is des mor gens in zijne woning gearresteerd, daar hij verdacht wordt den moordaanslag te heb ben gepleegd, teneinde haar en haar kind uit den weg te ruimen. Eenige voorwerpen, kleedingstukken enz. zijn in beslag genomen. Omtrent het geval met de Magnolia, het bekende zeiljacht van den heer Laver- ge, te Rotterdam, meldt men nader uit Bath aan de Midd Crt. Dinsdagmiddag omstreeks 12 uur pas seerden, van Antwerpen komende, een paar zeljachten voor Vlissingen. In het nauw van Bath zijnde, was er een wegens den wind, die bijna tot een storm overging, genoodzaakt terug te kee- mn om zich vast te maken aan een der twee achteropkomende sleepen van een 6- en 8tal jachten, ieder getrokken door een sleepboot. Ongelukkig kwam het jacht alstoen te hard in aanraking met een dier jachten, en wel zoodanig, dat de boegspriet er af ging, en het scheepje van voren een zwaar lek kreeg. Men trachtte toen het lek te stoppen, wat niet gelukte. Men probeerde om het scheepje op het droge te brengen, maar alles tevergeefs, zoodat men het schip moest verlaten, dat weldra, omstreeks 1 uur, zonk. Het jacht ligt op de reede pl. m. 200 meter van wal, kort bij den steenen dam en met laag water pl.m. 10 meter diep, zoodat een gedeelte van den mast boven komt. De twee sleepen waren door den harden wind genoodzaakt terug te keeren en eene veilige ligplaats onder Saeftinge op te zoe ken. De eigenaar van het jacht, jde heer Laverge van Rotterdam, met nog een heer, de schipper en de knecht, waren met de sloep aan den wal gekomen. De kosterder Groote Kerk te Dor drecht is Dinsdagavond een ernstig onge luk óverkomen. Nadat een rukwind de halve kruin van een der zware iepen langs het kerkplein had afgeslagen, zoodat die met het onder eind nog gedeeltelijk aan den stam vast zat en met de takken in den nevenslaan- den boom hing, hadden werklieden den zwaren tak afgezaagd, waardoor die lood recht naast den boom was op den grond gevallen en blijven staan. Met een touw zou men hem toen naar de binnenzijde van het plein omtrekken. Op 't oogenblik dat de heer Yan Helden naast den tak stond, werd die door een nieuwe wind vlaag omgeworpen, tegen den heer rv. H. aan, die voorover op den grond sloeg, en door de zware massa in rug en lenden ge troffen. Terstond werd hij onder den tak vandaan gehaald en bewusteloos in zijne woning gedragen, waar dadelijk genees kundige hulp bij de hand was. Weldra kwam hij weer tot bewustzijn en klaagde hij over hevige pijn, maar de geneeshee- ren constateerden dat er niets gebroken was en achtten zijn toestand niet zorg wekkend. Hij schijnt echter zware inwendige be- leedigingen te hebben ondergaan, die den dood tengevolge hebben gehad. Een zekere R. gewezen trompetter der huzaren, die Zondag te Roermond door zijn kruidenier werd aangemaand tot be taling zijner rekening ontstak hierover zoo in woede, dat hij den man met een scherp mes in zijn winkel te lijf ging en hein een tweetal steken in de borst toebracht, waarvan een tot het hart doordrong. De verslagene verloor dadelijk het be wustzijn en is in zeer bedenkelijken toe stand. Onder een grooten toeloop van volk is R. nog laat in den avond gearresteerd. In een onbewaakt oogenblik is Dins dagmorgen het zevenjarig zoontje van den lichterschipper H. de Jong te IJmuiden over boord geslagen. Hoewel betrekkelijk spoepig uit het water gehaald en onmid dellijk en zeer lang pogingen tot opwek king door den inmiddels gekomen genees heer Dr. Bok waren aangewend, kon slechts de dood worden geconstateerd. Sedert Zaterdagavond werd te Hoorn na het optreden van de brandweer bij een vrij hevigen brand een der spuitgasten ge mist. De vrees, dat hem een ongeluk was overkomen, bleek maar al te gegrond ge weest te zijn, wijl zijn lijk uit een der grachten is opgehaald. Te Rhenen is de metselaar P. L., die zich voortdurend aan misbruik van sterken drank schuldig maakte, Zaterdag avond in zulk een verregaanden staat van dronkenschap th uis gebracht, dat hij, na eerst nog eenige harde woorden en ver- wenschingen tegen zijn vrouw te hebben uitgebraakt, op een stoel en vandaar op den leien vloer is neergevallen en daar in een slanp is geraakt, waaruit hij niet meer is ontwaakt, 's Morgens werd hij dood- gevonden. Het aan vrouw en kinderen onthouden weekloon had hij aan drank- besteed. Hoogwaters-et i j Breskens Breskens. Geboorten. 26 Juni. Izaak Adriaan Johannes, z. van Jannis van der Linde en Elisabeth Krocké. 28 id. Jo hanna Pieternella, d. van Francois Klaaij- sen en Cornelia J. Jacobse. 12 Aug. Ca- tbarina Magdalena, d. van Jacob Verduijn en Maria Albregts. 12 id. Jacob Pieter, z. van Jacobus Jacobs en Cornelia Leen- houts. 15 id. Catharina Jozina en Tan- neke Jacoba. tweel. dochters van Hubrecht F. Meijer en Janna Verstraten. 15 id. Izaak Cornelis, z. van Cornelis de Kruijter en Jozina F. Robeijn 17 id. Willem, z. van Willem Jongman en Johanna A. Hoog stad. 20 id. Pieter, z. van Geeraard J. Boeckhout en Janneke E. de Jonge. Overlijden. 17 Aug. Magdalena van den Broecke, 6 mnd., d. van Marinus en Ca- tholina C. Wadde van Roon. Arrondissement»- Tlecltlb. Middelburg. Zitting van Vrijdag 21 Aug. H. E. S., 28 j., koopman te Oostburg is wegens dierenmishandeling veroordeeld tot ƒ10 boete ot 10 dagen hecht. J. J. F. d. M., 34 j., arbeider te Sint Kruis is wegens beschadiging veroordeeld tot ƒ2 boete of 2 d. hecht. Predikbeurten. Ned. Hkrv. Kkkk. Zondag 23 Aug. 1903. biervliet v. 9 u ds. Val. Breskens v. 9'/2 ds. Meeuwenberg. n. 2 u Doop. Groede v. 9 u dhr. Lensvelt. Hoofdplaat n. 2 u ds. Val. Nieuwe liet v. 9.30 ds. van Essen. Scboondijie v. 9 u ds. Beckeringh. II alerlandkerkje n. 2 u ds. Beckeringh. IJzendjke v. 9 u ds. Groeneveld. Ev. Luth. Gem. Groede vm. 9 u ds. Stellwag. Evangelisatielokaal Schoondijke. vm. 9 u Geen dienst, nm. 2 u dhr. Lensvelt. DAGEN. voorm. nam. Zaterdag 22 Aug. 12.41 1.05 Zondag 23 1.26 1.50 Maandag 24 2.15 2.39 Dinsdag 25 2.49 3 13 91 and elsbericli ten. Dordrecht 20 Aug. Jarige Zeeuwsche en VI. tarwe f af nieuwe f 7.80 a f 8.30goede f 6.80 a f 7.60 Nieuwe Z. en VI. Rogge t 5.30 a f 5.80. Nieuwe Z. en VI. winter- gerst f 0.00 a f0.00. Nieuwe zomergerst f 0.00 a f 0.00. Jarige Haver f 3.00 a f 3.60, nieuwe f a f Paardeboo- nen f 0.00 a f 0.00. Duivenboonen f Witte boonen f 00.a f 00.Bruineboo- nen f 00.00af 00.00 Kookerwten f0.00 a a fO.OO Mestingerwtenj f 0.00. a f 0.00 Kanariezaad f9.00 a f 12.00. Koolzaad f 12.00 a f 13.00 Koers van het geld. België 100 fr. f47.55 af 48.85 Eng. 1 pd. St.f 11.97 af 12.06 N.-Amerika 1 Dollar f 2.445. Het Bestuur van het Waterschap Groede en Baanst maakt bekend dat, inge volge artikel 87 van het algemeen reglement voor de polders of wa terschappen in Zeelandtot tijde lijk Ontvanger-Griffier van het Waterschap is aangewezen de Heer J. L. BUONE te Groede. Namens liet Bestuur HAMMACHER, Dijkgraaf. Groede, 19 Aug'. 1903. De Notaris L. G. James te Sluis is voornemens op 's voorm. 10 ure, ten verzoeke van den heer W. DE SMIDT Wzn., rijwielfabri kant te C a d z a n d, op de markt te Oostburg, publiek te verkoopen eene partij door hem aangekochte met rollerkettingen en banden systeem Continental. zonder koppen 20 cent, beide per K.G. E. ROSS, Breskens. si»' p" Bij den Uitgever C. DIELEMAN te Breskens is ter perse samengesteld door de Besturen van de Mij. tot bev. van Ooft- en Tuinbouw in 't Kanton Oostburg en de Regelingscommis sie te Aardenburg. De prijs is gesteld op slechts 5 cents, ter bevordering van eene zeer ruime verspreiding. Bestellingen kunnen nu reeds gedaan worden,

Breskensche Courant | 1903 | | pagina 3