Ontvanger-Griffiier Nieuwe gezaagde HOUTWAREN Zaterdag: 19 Septemkr u Zateite 29 insta, de herberg „DE STER", Apenbare Serkooping Jacoba-lnmaakpoiten. Burgerl. stand. Handelsberichten. A d verten tiën. Dankbetuiging. Ontvangen vaarlijk. Aan de Nassaukude te Amsterdam liep eeu 15jarig meisje te kuilen. Toen eeuigu voorbijgangers haar naar de reden van bet verdriet vroegen, verklaarde zij een portemonnaie met geld te hebben verloren. Enkele personen gaven haar iets, maar iemand die het zaakje niet vertrouwde, braeht haar naar het politiebureau. De atdeelings-ckef ondervroeg haar en toen bekende het meisje dat zij om snoepgoed te koopeu hare oorbelletjes had beleend. Zij durfde zonder deze sieraden niet te huis komen en had om ze weer in te los sen, het medelijden van de voorbijgangers trachten op te wekken. De Hooge brug te Breda is gerepa reerd, en er mogen geen rijtuigen over. Wel voetgangers. Maar nu gebeurde dezer dagen, verhaald het »D. v. N.-Br." dat een heer met een tiets voor de brug kwam. Halt, zei de daar gestationneerde politie agent, u moogt er niet over. Waarom niet? De brug is alleen toegankelijk voor voetgangers. Goed, dan zal ik mijn fiets bij de band leiden. Mag niet. Dan zal ik mijn fiets op den schouder nemen. Mag ook niet. Hè? Neen, mijnheer 't mag niet. Maar ik ben dan toch een gewoon voet ganger, als ik met mijn fiets op mijn schou der over de brug wandel Kan wel zijn, mijnheer, maar u moogt er niet over. Juist kwam er een bakkersknecht aan met een mand brood op den schouder. Die werd ongehinderd doorgelaten. De heer met de fiets zei natuurlijk dat 't precies hetzelfde was of je een fiets of wel een mand met brood op je schouders hadt. De politieagent vond dat ook, maar... hij had zijn instructies, zeide bij. Nu, die waren toch wel een beetje zon derling. Te Utrecht viel een zesjarig zoontje van een spoorwegwachter, terwijl hij aan liet visscheu was in het water. Zijn vader poogde lieui te redden, doch met liet on gelukkig gevolg, dat beiden, vader en zoon, verdronken. De komiuiezen van het grensdorpje Netterden verdachten reeds geruimen tijd een hunner plaatsgenooten, A. G., rijwiel handelaar, van rijwielfraude. Menig nachtelijk uurtje hadden zij reeds geotterd eindelijk in den nacht van 31 Juli j!., gelukte het hun A. G. te zien binnenkomen, heel bedaard rijdende zonder licht aan het riewiel. De kommies Kel der had zich geposteerd onmiddellijk aan de grens, de kommies Doeksen 100 meter binnenwaarts; zij wisten reeds dat het niet gemakkelijk was rijwielsmokkelaars te krij gen. Toen A. G. de grens over was en door kommies K. onder bekendmaking van qua- liteit »halt" was toegeroepen, ging het in rolle vaart vooruit, die kommiezen konden hein niet meer inhalen. Misgerekend De kommies Doeksen had zich op den roep van zijn collega met uit gestrekte armen voor het rijwiel geplaatst en liet. dienst doende (en expresselijk ge kleed zijnde voor dit doel) a's stroozak, 't rijwiel in snelle vaart tegen zich aanloo ien, na het ambtelijk >halt" te hebben geroepen. De berijder stortte van de Jfiets en bleef met hoofd- en handwonden eerst bewusteloos liggen ook de kommies D. werd door de vaart van het rijwiel eenige passen over de heerbaan geworpen, maar kwam er zonder veel letsel af. Bij inventarisatie bleek het rijwiel nieuw te zijn, merk »Phéil". De invoerder kreeg procesverbaal en uiocht te voet naar huis gaan. Een merkwaardige erfenis-oplichterij werd dezer dagen in Dortmund berecht. Een zekere lleidemann bad van een an der, Schwaabe, 400 mark geleend. Om nog meer geld van kern te krijgen schreef hij Schwaabe uit Frankfurt, dat hij zich ver loofd had met een meisje dat verscheidene milli lenen bezat. Kort daarna liet hij die denkbeeldige bruid ziek worden en in Nizza sterven, nadat zij Schwaabe tot erfgenaam zou hebben aangewezen. Deze was zoo dom om alles te gelooven. Hij stuurde het geld, dat noodig heette te zijn voor het verkrijgen der erfenis, maar later heeft Heidemann zichzelf aangegeven aan de politie. Hij is nu tot 4 maanden gev. straf veroordeeld wegens bedrog. Te Kalk, bij Keulen heeft een 30ja- rig jongeling, aan epilipsie lijdende, zijn vader doodgeschoten en daarna zelfmoord gepleegd. De arme jongen greep plotse ling naar het wapen toen hij zijn vader met een dokter zag aankomen, die hem zou onderzoeken. De uitbarsting van den Vesuvius boezemt de bevolking van Napels en om streken groote schrik in. Geheele drom men van menscheu zoeken een toevlucht in de kerken, waar zij om hulp bidden, terwijl anderen zich op de pleinen en markten legereu, als zijnde de veiligste plekken ingeval van aardbeving. Knallen en aardschokken volgen elkan der vrij snel op. Deze laatsten hebben tot dusver geen ernstige schade aangericht; de knallen echter maken een oorverdoo- vend leven. Een nieuwe opening heeft zich gevormd in de basis van den voornaamsten kegel van den. Vesuvius, en twee lava-stroomen vloeiden er uit de eene loopt over de gronden door de uitbarsting van 1890 en 1895 verwoest, terwijl de andere zich in de richting van het dorp Ottajano beweegt. In deze richting was het, dat de lava afvloeide tijdens de vreeselijke uitbarsting van 1872. De onrust is vrij groot en het bestijgen van den berg is, verder dan tot op zekere hoogte, verboden. Toch trachten sommige waaghalzen het verbod te ontduiken. Hoewel de uitbarsting lievig is, geven deskundigen te kennen, dat er geen on middellijk gevaar bestaat. Donderdagnacht te ongeveer half 2 uur, ontstond op de spoorbaan nabij het station te Gouda, brand in een wagen, ge laden met vaten benzine en deelde zich mede aan een daaraan gekoppelden wagen, waarin meubelen en stukgoederen. De brandweer was spoedig ter plaatse en wist de brandende wagens af te koppe len en te vervoeren naar de waterkranen. De brandende benzine veroorzaakte een geweldige hitte, die de blussching bemoei lijkte. De schade is nogal aanzienlijk: de wagen waarin de benzine geladen was, is zoo goed als geheel vei brand, een tweetal andere wagens gedeeltelijk, de goederen bekwamen waterschade. Het beste middel tegen muggen is het wegvangen van die kwelgeesten, en do beste tijd daarvoor is na zonsondergang. Wanneer men dan voor een poos de ramen sluit en de gordijnen ophaalt of wegschuift, komen zij weldra uit alle de hoeken van het vertrek op liet wegstervend daglicht af en daarmede onder ons bereik. Wil men ze nu op de meest practische manier machtig worden, dan neme men in de hand een drinkglas, waarvan men drn binnenwand geheel met petroleum bevoch tigd heeft. Zet men de opening van dit glas op het fladderend mugje, dan is liet in één, hoogstens twee tellen aan het glas vastgekleefd en terstond dood. Geen gru- Geen gruwelijke excecuties dus, geen sporen ervan op ruiten of gordijnen of be hang het glas, waarvan men den rand geheel petroleumvrij kan houden, kan zon der schade geschieden. Uit Kampen wordt van 10 Augustus aan de »Zw. Crt." gemeld Toen de loodsschuit Vlie no. 3, komen de van Amsterdam, zich hedenmiddag tus- sc'hen Harderwijk en den Ketelmond be vond, zag de bemanning, dat op koiten afstand bij een hevigen rukwind een tjalk omsloeg. De mannen zeilden er onmid dellijk heen om hulp te bieden. Schipper en knecht waren reeds ir. de boot, doch er moest meer geholpen worden. Aan boord was ook de 22jarige vrouw van den schip per niet een kindje van ruim een jaar en de zuster van den schipper. Men slaagde er niet dan met groote moeite in de zuster van den schipper, die den tocht vo>r plezier meemaakte, te red den. Maar de vrouw, die zich naar de roef had gespoed om haar kindje te redden kwam niet weer boven. De bemanning van de Ylie, die zich bij dit onheil kranig heeft gehouden, nam nu de 3 geredden aan boord en bracht ze 's avonds alhier aan, waar ze voor rekening der gemeente liefderijk verzorgd werden en een goed onderkomen kregen in een logement. Het lijk der vrouw en dat der kleine zijn nog in het gezonken schip Groette. Huwelijks-Voltr. 6 Aug. Jacob Bakker, 30 j., jm. en CatharinaLeenhouts, 27 j jd. 13 id. Hendrik van de Walle, 31 j., wedn. en Adriana van Haneghem, 29 j., jd. 13 id. Willem van Haneghem, 22 j., jm. en Elizabeth Albregts, 22 jjd Geboorten. 4 Aug. Abraham, z. v. Abra ham Cijsouw en Jacoba Frelier. 8 id. Amelia Maria, d. van Petrus L. Verbeije en Josephine A. de Buck. 10 id. Chiis- tiaan, z. van Uornelis Brakman en Jozina Verbage. 12 id. Johannes Pieter, z. van Jacobus I. Risseeuw en Sara E. Risseeuw. 14 id. Marin us, z. van Jannis van de Vij ver en Elizabeth Jougejan. Overlijden. 9 Aug. Johannes George Meijer, 54 j., eclitg. van Sara Maria le Clercq. Rotterdam 17 Aug. Nieuwe Zeeuwsche en Vlaamsche Tarwe, puike f7.90 a f87 0, goede f 7.00 a f7.40 Rogge f 5.20 a f 5.60. Gerst f 4.70 a f 5.20, Haver f6.40 a f7.10 (per 100 KG) Br. boonen f a f witte f a f Kookerwten f8.25 af 9.25 Voer- erwten f 6.50 a f 7.50, Kanariez. f 9.00 a f 10.50, Koolzaad f 8.75 a f 9 25 Zeeuwsche Aardappelen Jammen fO.OO a f 0.00; dito blauwe f2.40 a f 2.60. Zeeuwsche Uien Groote bruine f 0.40 kleine f0.75, stroogele f 0.90 per 60 KG. V eemarkt. Koeien le qual. 38 c. 2e qual. 32 c. 3e qual. 25 c. Ossen le 38 c. 2e 33, 3e 25 c. Stieren le 00, 2e 00, 3e 00 c. Kalveren le 45, 2e 40 3e 36 c. Schapen le 31, 2e 25 c. Lamm, le 36 2e 35 3c 33 ct Varkens le 21, 2e 19, 3e 18 ct. Koers van liet geld. België 100 fr. f47.55 af 48.85 Eng 1 pd. St. f 11.97 af 12.06 N.- Amerika 1 Dollar f 2.44s. Hoogwatergetij Breskens. DAGEN. voorm. nam. Woensd. 19 Aug. 10.13 10.37 Donderd 20 11.17 11.41 Vrijdag 21 12.03 12.27 Mijn hartelijken ttiink aan het Muziek gezelschap van <lroede voor het gegeven CONCERT op Zondag 16 Augustus 1.1. en voor de ontvangen belangstelling van het talrijk opgekomen publiek. Alph. VAN QUEKELBERGHE, Groede. van behoeve de heeren BOS Zn., te Vlixsingen, aan de haven van Cadzandop Notaris HAMMACHER. De Notaris II. G. Iftiniiiiaclier te Groe- dk is voornemens om in natemelden her berg op des namiddags 5 uren, ten verzoeke van VICTOR DE WITTE publiek te verkoo- pen met iiiuzieklokaal en tuin, staande en gelegen in de Mo lenstraat te IJzkndijke, kadas trale sectie D nommer 728 ter grootte van twee aren vier cen tiaren. Gemakkelijk in te richten voor burger- woonlmis en aan bet gebruik te komen den 1 October 1903. Inforinatiën te bekomen bij genoemden Nutaris en bij de Firma J. Th. Henttrikse te IJzeiittijke. ^jgagg»*» Zij, die weuschen te diu- geu naar He betrekking van van bet Waterschap GROEDE en BAANST te iruei/ejaarwedde ƒ4011.- kunnen zich aanmelden bij den Dijkgraaf H. G. HAM MACHER te Groeue vóór 2» Augustus e. k. Mooie eerste keus E. ROSS, Breskens.

Breskensche Courant | 1903 | | pagina 3