Gemengde die de leeftijdgrens voor toelating .als vaste besteller of postbode reeds hebben over schreden 3o. dat de als hulpbesteller in dienst genomen personen vóóraf eene schriftelijke verklaring moeten onderteekenen,, welke behelst, dat zij zich bewust zijn, geenerlei aanspraken op eene vaste benoeming aan het hulpbestellerschap te kunnen outlee- nen. De opening der jacht op klein wild in onze provincie is bepaald als volgt In den Damespolder en in den Anna- polder, op 29 Augustus 1903, niet zons- opgang, met uitsondering van de jacht op hazen en fazanten, welke op 1 October d. a. v., met zonsopgang wordt geopend in het overige deel der provincie op 1 Sept. 1903, met zonsopgang, met uitzondering van de jacht op hazen en fazanten, welke op 1 October 1903, met zonsopgang, wordt geopend dut voor de geheele provincie de korte jacht zal geoorloofd zijn dagelijks en de lange jacht op Maandag, Woensdag en Zaterdag van iedere week, alsmede op de ier dagen, Voorafgaande aan de sluiting der jacht, alles met uitzondering der Zon dagen. IHtKSIiH.VS. 18 Anglist lis 1903. Vorige week Dinsdag werd aan hel grenskantoor te Eede door den gemachtig de der Stoom tram-Maatschappij Breskens- Maideghem aangitte gedaan van den in voer van eene kolossale partij goederen welke volgens die aangifte vrij van rechten waren. Bij nauwkeurige visitatie bleek, dat er onder de ingevoerde goederen voor eenige honderde guldens belaste goederen waren. Natuurlijk volgde procesverbaal en wordt het voor den aangever een heel leelijk, doch voor de ambtenaren een heel mooi zaakje. De Belgische maatschappij van Buurt spoorwegen die verzuimde bij de betrokken Nederlandscke autoriteiten intijds aanvraag te doen voor het leggen van een duiker eu het dempen van de Molenkreck ouder deze gemeente bij Middelburg in laanderen ten behoeve der tramlijn Brugge—Aardeu- burg, is door die autoriteiten aangezegd, niet voort te gaan met dat werk, zoodat dit voor onbepaahlen tijd stil ligt en ver schoven is.. Met ingang van 29 Aug. a. s. is de heer W. de Bas, surnumerair bij de ad ministratie der dir. bel invoerr. en acc. te teederheid noodig had, alleen over A ero- nica's lot te beslissen en gaf vooraf zijne toestemming tot ieder besluit en iedere verandering van verblijf. Hij zelf ging naar Weenen, maar reeds na verloop van drie weken keerde hij te rug ditmaal om voor altijd in de resi dentie te blijven, waar Theresa in den winter met haren vader woonde en van waar men des zomers in weinige uren in Kettenstein kon zijn. Ter wille van Veronica, xeide hij bijna verontschuldigend, toen hij in Theresa's vroolijk verbaasde oogen blikte. Ik mag mij in de zorg voor haar niet door ande ren laten beschamen. Zelden betrad hij het grafelijk huis, maar hij sloeg het gade, hij wist, wie daar uit en in giiig, hij kende Theresa's dagverdeeling, hare rijtoeren, hare bezoe ken. (Wordt vervolgd.) Middelburg, aangewezen tot waarneming van het vacante kantoor te Aardcnburg. Oosthurg, 15 Aug. Voor eeu stamp volle zaal trad hedenavond de Z.Eerw. heer G. Van den Eisen op met een lezing over den Boerenbond. Na een inleidend woord van den WelKerw. heer pastoor alhier gal' de heer van den Eisen een breedvoerig overzicht van de werking van den Boerenbond, bestaande in het beramen van middelen om den boe renstand op te heffen, langs den weg der gemeenschappelijke medewerking. Daartoe is noodig zich te vereenigen, want in ver- eeniging ligt kracht Het doel der samenkomst, nl. eene af- deeling te stichten van den Christelijken Boerenbond is wel bereikt, want staande de vergadering sloten velen zieh aan. Later zal andermaal eene vergadering gehouden worden om een en ander nader betrekkelijk deze afdeeling te regelen. Zondagavond sprak Z.Eerw. te Aarden- burg over hetzelfde onderwerp, doch be handelde meer speciaal het onderdeel »de Raiffaisen-bank". Men schrijft ons uit IJzendijke: Op 30 Augustus a. s. zal, ter gelegen heid van den verjaardag van 11. M. de Ko ningin, een groot internationaal wieier- feest worden gehouden, dat zal worden op geluisterd door de muziekgezelschappen van IJzendijke, Schoondijke en Watervliet. Nu vraagt men zich af hoe dat te rij men is. Ten lorigen jure was van hoogerhand zijdelings verboden te vlaggen op den 31 Augustus, wijl deze dab op Zondag viel. En thans, nu die verjaardag op Maan dag valt, gaat men, in strijd met die voor schriften in zake de viering van de vorste lijke verjaardagen op Zondag, juist den dag te voren en dus op Zondag zulk eeu feest organiseert-n. Wat zal het Christel.jk ministerie daar wel van zeggen V Het zou niet behoeven te verwonderen als er van hoogerhand nog opzeg kwam Dat men de inconsequentie dan ook niet begrijpt IJzrniIjjHc. Een bijna 30jarige jonge dochter had liet. ongeluk van den vliering op den zolder te vallen, waarbij zij zich zoodanig bezeerde, dat geneeskundige hulp moest worden ingeroepen. - - Naar de »Tel." meldt reed men Vrijdag op het traject de GrensEecloo van de tramlijn Eec.looIJzendijke niet, omdatalle tien de locomotieven de fect waren. Een hoogst brutale inbraak heeft Zaterdagnacht te Rotterdam plaats gehad gehad in het kleedingmagazijn West of Engeland van den heer Leo de Vries aan de Ivolkkade 7, welk pand aan de achter zijde grenst aan het water Kolk en aldaar van de aangrenzende panden o. a. het kan toor van de Rott. Deli Mij., van den Moe- rijstuin gescheiden is door een brandgang op het water uitkomende. De inbrekers hebben zich met behulp van valsche sleutels door het winkelhuis toegang verschaft en zieh voorts naar de eerste verdieping begeven waar zij alle de kasten alsmede de schrijfbureau hebben opengebroken. Door een raam uitkomende op voorn. brandgang hebben zij met hun buit het pand verlaten en daar alles in een roei boot geladen die in de Kolk gereed lag en waarmede zij ontvlucht zijn. Vermist worden uit een kistje dat in de bureau stond ƒ400. uit de zilverkast na genoeg al het tafelzilver als 30 lepels, 30 vorken, 24 theelepels, 12 ijxlepels, 12 messenleggers, verder sauslepels, soeple pels, eierlepels, zilveren suikers! rooiers enz. en voorts uit het winkelhuis 4U a 50 rollen laken. Zaterdagmorgen halfzeven werd de in-, braak door de dienstbode ontdekt- De heer Leo de Vries was den vorigen avond omstreeks 12 uur thuis gekomen. De familie sliep op de tweede verdie ping. Men begrijpt de ontsteltenis der bewo ners. Ongeveer 3 jaar geleden werd daar eveneens ingebroken ,door het indrukken van een glasruit en werden toen een paar coupons laken ontvreemd. Sedert was de heer de Vries tegen in braak verzekerd. Behalve op bovengenoemde plaats zijn in de Rottestad op nog verschillende an dere plaatsen inbraken gepleegd. Je pölitie die van al deze diefstallen keunis kreeg, heeft onmiddellijk een zeer uitgebreid onderzoek ingesteld, dat tof nu toe zonder resultaat is. Door het knabbelen op de boontjes (peultjes) van den goudregen, waartegen al zoo vaak werd gewaarschuwd, is te Bronswijk een zesjarig kind gestorven en een ander kind is bedenkelijk ziek. Zaterdagmiddag is te Leeuwarden een öjarig knaapje, dat zich onder een der goederenwagens van den spoorweg op het terrein van de stroopartpnfabriek had be geven, om tegen den regen beschut te zijn, door bet in beweging brengen der wagens zoodanig aangereden, dat hij kort daarna overleed. Een 23 jarig persoon te Sloteidijk is van een zolderschuit in het water geval len en eenigen tijd later levenloos opge haald. Op het terrein der gemeente-gasfa briek aan den Oostzeedijk te Rotterdam is Donderdag een ti dniins huis gesprongen, welke van een reservoir op het achter-ter rein petroleum op het voor-terrein aau- biengt. Tengevolge daarvan spoot de petroleum uit den grond, alsof er daar een bron ont staan was. Eene hoeveelheid van deze vloeistof, naar men zegt 80.000 Liter, zocht haar uitweg iu riolen, die uitmouden aan het eind der langs de Nieuwe Plantage loo- pende sloot. Het gevolg hiervan was, dat iu eeu om mezien het geheele water met enn dikke laag olie was bedekt en eene onaangena me geur zich verspreidde door een groot gedeelte der stad. De directie der gemeentelijke zwemschool aan de Boompjes was voornemens die in richting te sluiten, daar het water met een petroleumlaag was bedekt. De vloeistof moet door de riolen in de Maas gekomen zijn. Omtrent de velleden week voorgeko men opstootjes te Ivieff meldt men, dat ÜO menschen gedood, en honderd gewond zijn. Langs de spoorrails stonden stakers om te voorkomen dat treiuen rijden zoudeu. Zij ontvingen de soldaten nat een ha gelbui vau steenen. in den nacht te voren doodden de op roermakers acht politie-agenten. flci blykt hoe langer hou duidelijker dat de stakin gen liet uitvloeise) '-U11 van een te voren beraamd plan. Thans staken te 1 aku 4U.0UIJ man, te Kieft 50.0UU en te Odessa 80.000. In t geiieel zijn bi) de Russische stakingen wel o miilioeu personen betrok ken. Lie Russische pers heeft instructies ontvangen alleen ollieieeie communiques tte puuliceeruu. Men wil de publieke opinie daardoor doen veranderen, nu de beschaaf de klasse blykl aan de zyde der werklie den ie staan, ouidat de werkuren inderdaad te lang zyu 18 a 19 uren van de 24 eu wyl de regeeriug al te desputiseh tegenover de werklieden optreedt. lil den omtrek van het dorp Drie bergen hebben twee boerenknechts, ruwe klanten van 20 en 22 jaar eeu aanranding voorbereid tegen zekeren L. v. D. Nabij de helstede de Hoek aldaar, waar beiden werkzaam zyu, hadden zjj zieii iu hinderlaag upgesteid en wachtten de komst van huu slachtoffer ut'. Deze, die van een en ander afwist en op den donkeren weg een overvalling ducht te van de beide hem kwalijk gezinde ke rels, had-op den terugtocht naar huis gre tig het aanbod aangenomen van P. L., een slagersknecht, die hem voorstelde heui te vergezellen. De aanranding droeg zich daarop als volgt toe. Aan den Hoek gekomen kwamen de 2 knechts plotseling uit een klein kreupel- boscbje te voorschijn, gewapend met knup pels en sloegen zoo hard zy konden op de hool'deu der niets vermoedende ongewapen de L. v. D. eu meigezel. De eerste slagen kwamen zoo aan, dat zij reeds dadelijk versuft wareu. Doch zij trachtten zich niettemin te verdedigen, zoodat eeu gevecht ontstond. 'l'oen L. v. D. op het laatst uitgeput op den weg viel, uit groote wonden bloeden de, begon zijn aanrander hem op het hoold te trappen, waarop deze moord ging roe pen. O]) het gezicht van een aankomend rij tuig namen de'aanranders daarop de vlucht. 1'. L. verzocht den koetsier van liet, in middels genaderde rijtuig te stoppen en zijn vriend, die zwaar gewond was, naar den dokier te brengen, doeh de inzittende heer beval door te rijden, waarop beiden weer alleen s'tonden op den eenzamen weg. Zij trokken daarop zoo goed en zoo kwaad als het ging naar Driebergen, om zich te laten verbinden; Drie veldwachters gingen inmiddels met eenige bewoners naar de Hoek en gelast ten de knechts," die reeds lagen te slapen, zich te kleeden en hen te volgen. Beide knechts, zeer brutale eu onver schillige individuen, hielden stijf en strak vol dat zij door L. v. D. en P. L. waren aangevallen en mishandeld. Als we zeggen dat de knechts nietig van gestalte en hun twee slachtoffers zeer sterk gebouwde mannen zijn, blijkt al da delijk, dat deze verklaring een verzinsel is. We moeten opmaken uit de verschil lende Verklaringen dat I'. L. niet was moe gegaan, wat voor de beide aanranders een tegenvaller was, waar zij niet op gerekend hadden, L. v. D. door beide woestelingen zeker vermoord zou zijn. De verdachten zullen naar men hoopt, hun welverdiende straf niet ontloopen. De wonde van v. D. is niet levensge-

Breskensche Courant | 1903 | | pagina 2