MAATKNiPPEN. 2e snede KLAVER Costuums en Kinderkleeding bekwame Keukenmeid, P. MERCKENS, Bmrieiieii i Brosten, Instituut VAN LINSCHDTEN, Mooi, dik nieuw SPEK, CU LUCE RN, Ontvangen A. J. SMITH, liaald. Op den Hoogendam gekomen werden de doortrekkende werklui door de diiiir wo nende collega's terstond lastig gevallen, waarbij als 't ware een formeele veldslag ontstond. Van de ten dienste middelen werd ruim gebruik gemaakt en menigeen liep stok en vuistslagen op die hunne sporen nalie ten. Zelfs werd een oude vrouw die er zich ook in mengde in het «Groote Gat" ge drongen. Een ander moet een diepe snede over hut gelaat gekregen hebben. Bij de komst der politie werd een drie tal der aanstokers ingerekend. Een hun ner werd des nachts weder op vrije voe ten gesteld, doch het overige tweetal is naar het huis van bewaring te Middelburg overgebracht. Onwillekeurig denkt meu hierbij aan de troebelen van Burgerdam. Sluis. De heer P. A. R. Hennequin, kapitein-luitenant ter zee, is bevorderd tot kapitein ter zee. Bij het gisteren te 's G raven h age ge houden examen voor de acte Engelsche taal zijn o. m. geslaagd mej. A. J. Lam- merink geb. van Sluis, en de heeren A. de Hullu geb. van Zuidzande en C. F. Kohier geb. van Groede. Naar de »Teru. Crt." verneemt is de vorige week op last der justitie door den wachtmeester der marechaussee aldaar, te Zaamslag een geheel nieuw onderzoek in gesteld naar den bekenden diefstal van bank biljetten bij den schilder W. aldaar. Verschillende personen zijn thans weder in verhoor genomen ook een zekere B., die, volgens zeggen van den gearresteerden knecht A. W., den geheelen Zondagmid dag, toen door hem de bankbiljetten aan den Axelschen dijk naar verluidt, moeten verbrand zijn, in diens gezelschap is ge weest. Het is te hopen dat dit onderzoek wat meer licht heeft gebracht in deze hoogst raadselachtige geschiedenis. Want raadselachtig is zij. Bit blijkt ook wel uit de omstandigheid, dat, trots de bekentenis van den gearres teerden knecht, die nog steeds te Middel burg in voorloopige hechtenis is, men over 't algemeen te Zaamslag, aan de schuld van dien jongen twijfelt. Het is dus wenschelijk dat zij, die de politie in deze inlichtingen zouden kunnen verschaffen, zich daarvan niet om de eene of andere niets beduidende reden, laten weerhouden. Men zou daardoor de oorzaak kunnen zijn, dat misschien een onschuldige iu de gevangenis zit. Vrijdagnamiddag te ongeveer half een geraakte de bemanning van de vischsloep N. Z. 17, van de Ter 'Neuzensche zeevis- seherij, bij het binnenkomen in de Wes terhaven te Vlissingen, iu levensgevaar, doordien de sloep, tengevolge van den sterkeu stroom en hooge zeeën tegen en op het Oosterhoofd terecht kwam. Gelukkig wist men de sloep na veel moeite met behulp van uitgebrachte tros sen, er af te krijgen en veilig in de ha- 'en te brengen. Elk oogenblik dacht men dat de sloep zou stuk of omslaan op het hoofd. De bemande sloepen van het Neder- landsch en Belgisch loodswezen, die in de nabijheid waren gekomen om eventueel de bemanning te redden, konden echter naar hunne gewone ligplaatsen terugkeeren. Dat dit schouwspel zeer velen naar de rotonde en het rondeeltje deed gaan, spreekt van zelf. Gemengde Het volgende viel Zaterdag voor do de markt te Tilburg Een boerenzoon zou voor de eerste maal naar de markt gaan met een koppel kip pen ir. een mand. Zijn vader zei hem Let nu goed op. als men oe vraagt wie zijt gij, dan zegt ge «de oudste zoon van Lamberts". Vraagt men dan, wat zit er in demand, dan zegt ge een «koppel kippen". Biedt men u geld, dan zegt ge, «doet er nog zooveel bij". De snuggere jongen herhaalde onder weg de drie antwoorden geregeld. Pas aangekomen komen een paar op- koopers bij hem en vragen (le vraag)wat hebt ge daar in de mand, waarop hij ant woord de oudste zoon van Lamberts. 2e vraagJongen, wie wilt ge voor den gek houden Antwoord een koppel kip pen. 3e vraag Moet ik je een paar oor vijgen geven V Antwoord dat is niet ge noeg, doet er nog zooveel bij. Een herbergierster te Zwijndrecht bij Antwerpen, sedert een jaar gehuwd, is, terwijl haar man uit werken was, door een landlooper, die om bier gevraagd had, ver moord. De moordenaar he^t slechts enkele fran ken kunnen stelen. Men verdacht oen zekeren Cappaerts uit Kieldrecht. Deze is later gearresteerd en heelt be kend. Te Parijs heett een oplichter een bankier op even gemakkelijke als veilige wijze beet gehad. Hij heeft eenvoudig onder den naam van dien bankier een briefje aan het post kantoor gezonden, verzoekende «brieven en stukken" niet langer aan de bank, maar aan zijn adres dat van den oplichter -te zenden. Natuurlijk had hij er vooraf voor ge zorgd onder den naam van den bankier lo gies te nemen in het een of ander verbor gen logemeutje. Den volgenden dag was de bankier ten hoogste verbaasd geen enkelen brief te ontvangen. Hij zond een boodschap naar het post kantoor en vernam toen tot zijn ontstelte nis en schrik, dat zijn brieven aan een an der waren afgegeven. Men deed een onderzoek aan het opge geven adres, maar de vogel was gevlogen. Hij had een groot aantal brieven ge kregen, zeide de logementhoudster. Aangezien de post te Parijs aangeteeken- de brieven aan huis bezorgt, kan de oogst van den oplichter vrij aardig zijn uigteval- len. Een werkman te Groningen kwam in een timmerfabriek zoodanig met een machine in aanraking dat hij aan de ver wondingen is overleden. Eenige zeer beruchte kwartjesvinders waren de vorige week op de# De Ruyter- kade te Amsterdam bezig een vreemdeling over te halen tot een spelletje, toen een inspecteur van politie met eenige agenten kwam opdagen om het clubje valsche spe lers te arresteeren. De inspecteur greep een van de kaart spelers bij den kraag, maar twee andere kwartjesvinders wisten den collega te ont zetten. Een van hen is naderhand door den in specteur aangehouden. De anderen, die aan den haal gingen, zijn bekend en ontlonpen een dans zeker wel niet. Op de Zuiderzee is bij het inhalen van het vischwerk een 19jarige schip perszoon over boord gevallen. Niettegenstaande alles tot zijn redding werd aangewend, mocht men hierin niet slagen. I II1111—B—Mm— lIBmilwirnrrntiTna Hoogwatergetij Breskens. DAG E N. voorm. nam. Woensd. 29 Juli 4.15 4.39 Donderd 30 5.11 5.35 Vrijdag 31 6.22 6.46 Maiidclsbericliten. Rotterdam 27 Juli. Nieuwe Zeeuwsche en Vlaamsche Tarwe, puike f7.40 a f7.90, goede f7.00 a f7.40 Rogge f 5.a f 5.50. Gerst f 4.30 af 4.80, Haver f6.25 a f6.75 (per 100 KG Br. boonen f af witte f af -Kookerwten f8.00 a f 10.00. Voer- erwten f6.50 af 7.50, Kanariez. f 9.00' a f 10.50, Koolzaad f a f Zeeuwsche Aardappelen Jammen f0.00 a f 0.00; dito blauwe f 0.00 a f 0.00. Zeeuwsche Uien Groote bruine f O.40 kleine f 0.75, stroogele f 0.90 per 60 KG. Veemarkt. Koeien le qual. 37 c. 2e qual. 30 c. 3e qual. 25 c. Ossen le 40 c. 2e 37, 3e 25 c. Stieren le 00, 2e 00, 3e 00 c. Kalveren le 45, 2p 40 3e 34 c. Schapen le 36, 2e 28 c. Lamm, le 41 2e 39 3e 37 ct, Varkens le 21, 2e 19, 3e 18 ct. Koers van het geld. België 100 fr. f47.55 ii f 48.85 Eng. 1 pd. St. f 11.97 a f 12.05 N.-Amerika 1 Dollar f 2.44'. Advert en tiën. Voor de vele en zeer ge- lifLi.v™®?' waardeerde bewijzen van be langstelling, zoo van hier als van elders, hem betoond bij zijne herkiezing als lid van den Gemeenteraad van Sluis, betuigt de ondergeteekende zijnen welgeuiccndeii dank. Sluis, 24 Juli 1903. HENNEQUIN, Burgemeester. Tegen 15 Augustus gevraagd in een net Hotel een en een Werkmeid, tegen hoog loon en veel verval. Brieven letter S, bureau TER NEUZEN SCHE COURANT. Arts, Vli^ingon. heeft '£<>mlag 24» Juli de prak tijk weder hervat, TE KOOP hij E. V. DE MILLIANO, Landbouwer te GkoIdb. KEA {«HSOOTK PAIiTi.1 lange buitte liEUIIII.V en BOI BROK VIA, bruine beaverteen- en molestin-BROEKEN, Sporthemden, blauwe keper-Werk kielen, bruine Schabbeu enz. Alles aan zeer lage prijzen. P. J. WESDORP, Bskskens. Weder slaagde een leerling mijner in richting voor leerl. machinist te Hellk- voktsluis met n°. 14 van de 6». Acllt werden er reeds vroeger voor dit examen geplaatst. Ontvangen aan concnrrcerende prijs. E. ROSS, Breskens. waaronder nieuwe van Breskens en Groede. C. Dl KLEM AN, Breskens. Met dezen maakt ondergeteekende bekend dat er 11 Au gustus gelegenheid wordt gegeven een C U It S U S te volgen, waar men grondig leert kil ijl pen. Zeer aan te bevelen voor Dames wel ke zelfstandig hun costuums vervaardigen. O O Nader te bespreken te Breskens 29 Juli 's morgens van 11 tot 12 uur in bet Hotel >DU COMMERCE" en des middags te Groede van «lrie tot vijf uur bij Mej. de Wed. COL1JN. (Molenstraat.,) Aanbevelend, Costumière, Middelburg.

Breskensche Courant | 1903 | | pagina 3