Binnenland. Gemengd BurgerL stand. maal weer op liet biiiten-balcon zal ge schieden. De kroning van den l'aus werd \roeger met groote feesten gevierd, doch de plech tigheid was hij de inhuldiging van Leo XIII zeer eenvoudig, alleen beperkt tot 't kerkgebouw. Het bureau van den burgerlijken stand ten stadhuize te 's Gravenhage ontving gis teren ongewoon bezoek. Drie ministers werden daar ontvangen. De minister van justitie, de heer Loeff, kwaiu aangifte doen van de geboorte van een zoon. De minis ters Bergansius en Idenburg, zijne ambt- genooten voor oorlog en koloniën, verge zelden den vader als getuigen bij de aan- gifte. ISKF.SKHYS. 17 Juli 1903. Tegen morgenochtend is de raad opnieuw in openbare vergadering opgeroepen. Indien er van obstructionisms sprake mocht zijn, gelijk wordt gezegd, dan die- ne men te weten dat, voor 't geval de raad weder onvoltallig is, ingevolge art. 49 der gemeentewet in de daarop te 'beleggeue zitting de zaken, op het oproepingsbriefje vernield, in elk geval behandeld worden door de alsdan tegenwoordig zijnde leden. Slllis. Hij het overbrengen van een stier, bestemd voor België naar de wagon van den tram, verzette het dier zich zoozeer, dat het met een zijner horens den gelei der erg aan de onderkaak bezeerde en een gedeelte zijner tanden verbrijzelde, zoodat geneeskundige hulp moest worden ingeroe pen. Hoofdplaat.. Vrijdagnacht zijn bij ver schillende landbouwers eenige baldadighe den gepleegd, zooals het uitbreken van dammen en bruggen en het uitnemen en wegwerpen van hekken. De politie, bij wie aangifte is gedaan, moet de daders op het spoor zijn. Hoofdplaat. Als bijzonderheid kan ge meld worden dat Vrijdag door 1'. Jansen alhier een vijftal jonge haaien op het strand zijn gevangen, die een lengte hadden van circa 1.25 M. Dat zal een nestje zijn dat geheel en al verdwaald is, want iuheemseh zijn deze dieren in geen geval. Hoofdplaat. De kermis, die dit jaar bij zonder veel kijks opleverde is weer voor bij. Zondag werd door de handboogmaat schappij »De Scheldezonen" eene schieting gehouden met 150 francs voorop, en waar aan een 60-tal schutters deelnamen. De hoofdvogel viel ten deel aan O. van de Waeter te Biervliet, een der zij vogels aan J. Dieriks alhier, terwijl de andere werd geloot door Ch. de Jaeger te IJzendijke. ling hem aan, gepaard met een gevoel van tegenweer. liet gold eer om eer, hij nam de laatste vijf schreden, mikte en mikte goed. Het schot, knallend door de stille win terlucht, had Constanten midden in liet hart getroffen hij wierp de armen in de hoogte en stortte ruggelings in de sneeuw. De secondanten en graaf VY'olf sprongen toede dokter onderzocht met angstige spanning, alleen Herbert stond beweging loos, als versteend op zijn plaats, liet pi stool nog in de slap neerhangende hand. (Wordt vervolgd.) Des avonds deed het muziekgezelschap eene wandeling door het dorp. Dinsdagavond stelde de Burgemeester de schoolkinderen in de gelegenheid een kijkje te nemen in de kinematograaf, wat begrij pelijkerwijze in den smaak viel, en waar van dankbaar gebruik werd gemaakt. M/.endijlie. De heer J. Bonwens, amb tenaar op nonaetiviteit, wegens verlof naar Europa, thans op Java teruggekeerd, is benoemd tot chef der tweede at'deeling bij de Exploitatie tot Staatsspoorwegen op Ja va. Grocile. Voor de betrekking van onder wijzer hebben zich 13 sollicitanten aange meld. Sluis, A.s. Maandag wordt het geres taureerde Stadhuis in gebruik genomen met het houden van eene openbare vergadering van den raad. Groede. De W.Ew. lieer ds. J. A. F. A. Stellwag, pred. bij de Ev. Lutli Gein al hier heeft een beroep ontvangen naar die gemeente te Ballingen. Sluis, 16 Juli. Dezen nacht is in de woning van den logementhouder Mastber- gen inbraak en diefstal gepleegd. De dief of dieven hebben een raam in do gelagkamer opgeschoven en is men al daar binnengekomen. Ontvreemd is een gouden horloge en eenige andere voorwerpen. Voorts uit de lade van de toonbank een bankbiljet van 40.— en eenig klein geld. Dat de zaak in handen der politie is, be hoeft nauwelijks vermelding. Ook te Oostburg is Dinsdagnacht een poging tot diefstal gewaagd bij den her bergier M., d"ch vermoedelijk op het ge rucht van onraad heeft men de wijk ge nomen. Er wordt niets vermist. Gisterennacht is te Posterliolt (L j een droevig tooneel afgespeeld. De landbouwer lYirus Puts en zijn zoon Math. Puts zijn mishandeld, laatstgenoem de zoo ernstig, dat hem de laatste Heilige Sacramenten der stervenden zijn toege diend. De verwonding van M. P., drie steken, w aarvan een in de borst ter hoogte van liet hart, zou levensgevaarlijk zijn, die van den vader minder te beteekenen hebben. Naar men verneemt, zou de verwonding hebben plaats gehad op den openbaren weg. Als verdacht uicdepliclitigof schuldig te zijn aan de gepleegde misdaad zijn vier personen aangehouden. Woen<dag was stemming voor den ge meenteraad. Peter Puts was daarbij een der candidaten. Woensdagavond te 5 ure brandde ouder Nillieeze, N. Br. de boerderij af van den landbouwer W. Bekkers, waarbij be laas ook een menschenleveu te betreuren viel. De bijna Ojarlge zoon van B., met zijn vader teruggekeerd van de markt teAarle- Rixtel, had zich vermoeid naar bed bege ven, toen even daarna de brand uitbrak. Eerst toen het vuur bijna gebluscht was, miste men den knaap en vond hem wel dra als een verkoold lijk. De smart der ouders is natuurlijk on beschrijfelijk. Van den inventaris werd slechts weinig gered een maal en twee varkens kwamen mede in du vlammen om. Onder Harderwijk is in de Zuiderzee het lijk gevonden van een viaechnr, die over boord was geslagen en verdronk. Til sac lit; li Delit en 's Gravenhage werd eene oude grijsaard door een auto mobiel aangereden, zoodat de ongelukkige in hoogstbedenkelijken toestand huiswaarts werd vervoerd. Nabij óörincheni is een 22jurige schippersdochter bij liet putten van een emmer water over boord gevallen en ver dronken, Te Polsbroek is een vijfjarig knaap je in de nabijheid der ouderlijke woning in de l'enscliopsclie wetering geraakt en verdronken. Een bewoner van den Amsteldijk te Amsterdam beeft gisteren in den vroegen morgen een griezelige vangst gedaan. Tusschen Amsterdam en Ouderkerk aan het bengelen zijnde, haalde hij in plaats van visch een in jverregaanden staat van ontbinding verkeerend lyk op van een man, naar gissing circa 50 jaren oud en 'gekleed in scliipperskleeren. Op het lijk werd n.ets gevonden dat de identiteit bewijzen kan, weshalve het naar liet lijkenhuis tei schouwing is over gebracht. - Te Lathum (Geld.) was een landbou wer bezig in de weide een voer hooi te laden, hetwelk door den knecht werd op gestoken. Na eenigeu tijd bemerkte de knecht, dat zijn baas het hooi niet meer aanvatte en weldra ontdekte bij tot zijn schrik, dat zyii baas overledeu was, waarschijnlijk aan hartverlamming. Even buiten Bioemendaal is Woens dagmorgen een fruithandelaar, doordat bij n->g voor de tnuu wilde overloopen, doeli daarbij struikelde, zoodanig aangereden, dat hij kort daarna is overleden. Te Numansdorp had een ernstig on geluk plaats. Een 12 jarige jongen zou op een voer hooi naar huis lijden. Onderweg brak een rong van den wa gen, waardoor deze kantelde en met hooi en al in een diepe moddersloot terecht kwatu. De jougen geraakte geheel onder liet hooi. Alle pogingen werden in liet werk ge steld om het knaapje er onder uit te ha len, wat eerst na tien minuten gelukte, doch hel kind was toen helaas reeds in den modder gestikt. Onder Hatert (Nijmegen) schonk Zondag de vrouw van den rijksveldwachter aau 4 meisjes en 1 jongen het leven doch het vijftal overleed kort na de geboorte. Te 's Hertogenbosch is een machi nist van de machine gevallen en door den trein overreden. Hij was terstond dood. De man was gehuwd en vader. Te St. Philipsland is een landbiuwer bij hc eten van vleesch gestikt. Een löjarige zoon van een der Uon- gaarscbe prinsen in liet Ivnrhaus te Sche- veningen geraakte door eigen roekeloos heid ondanks ernstige waarschuwing van den bediende met liet hoofd bekneld tus schen de lilt en de deurpost vau de twee de etage, waardoor de nittreeplaiik brak en de kuaap naar beneden stortte. Een sche delbreuk maakte terstond een einde aan zijn leven Een landbouwer te Boschkapelle deed een nest patrijzencieren door een kip uit broeden de dieren loopen nu in een vo lière. Een ander droeg eveneens aan ten kip de zorg op voor een nest wilde eenden eieren, die ook in 't veld gevonden waren. De jonge eendjes tieren uitstekend en worden binnen eenige dagen in een plas in den polder gebracht om er later ge schoten te worden. Te Schore kroeg een meisje, dat de koeien uit de weide baalde, bij 't opstaan van een koe, die nog lag, zulk een lievige slag tegen liet lijf dat haar toestand be denkelijk is. Een zijdehandelaar te Kouanti ont ving een paar maanden geleden zoo verhaalt een courant aldaar «en hezen- ding zijden stoffen, die hem franco uit Duilscblund was gezonden. Een paar dagen later kwam een ambte naar der belastingen bij hem met 4 bijna onleesbare papiertjes, waaruit bij echter opmaakte dat van hem 3 centimes werden gevorderd wegens alcohol hem uit het bui tenland gezonden. Hij begreep er niets van, want hij had nooit alcohol gekregen en weigerde te betalen. Een maand later verscheen de ambtenaar weder met de pa piertjes en een opheldering. Voor 't op- maken vail de zijden stoffen was gedena tureerde alcohol gebruikt en daarvoor wa ren de 3 centimus verschuldigd, wat men aan de grenzen eerst latei ontdekt had. De koopman betaalde nu gaarne zelfs 5 centimes, om die merkwaardige papier tjes te krijgen, als bewijsstukken van de groote »nauwgezeth>id der administratie". Voor de rechtbank te Assen stond dezer dagen een 04jarigo man terecht, die wegens doodslag 24 jaren gevangenisstraf heeft ondergaan en daardoor ongeschikt is geworden, voor de sameul ving. Hij werd in 1900 ontslagen met een uitgaanskas van ƒ300. Nu heeft hij onlangs, om uiaar weer in de gevangenis te komen, brand gesticht. Daar niet alleen het vee in de vlammen omkwam, maar ook de bewoners zich ter nauwernood hebben kuriuen redden, eisch- te het O. M. 15 jaren gevangenisstraf. De verdediger wees er op, dat bekl. van alle middelen van verdediging afzag en gaarne zoolang mogelijk gevangenis weuschte. Hij vroeg een onderzoek naar zijn geestvermogens, maar anders, zoo dit niet wordt toegestaan, inwilliging van den wenscli van bekl dus een zoo groot mo gelijke straf. Te Antwerpen zal in de volgende maand bet eeuwfeest gevierd worden van den aanleg van de eerste dokken door' Napoleon I. Tot dit teest waren ook de Koning en Prins Albert uitgenoodigd. Beiden hebben echter bedankt voor de uitnoodiging. Men zegt dat de koning op deze wijze zijne ontstemming heeft willen uiten over de vertraging van de Antwerp- selie havenwerken en over het verzet van de Antwerpscbe afgevaardigden tegen de invoering van den persoonlijken dienst plicht. De Antwerpenaars zijn op hun beurt erg ontsticht over de ontstemming van hun Koniug. Ciidziuid. Huweljjks-voltr. 1 Mei. Izaak

Breskensche Courant | 1903 | | pagina 2