373e Staatsloterij. eene dienstbode, Kiezers van Gioede! WOBlSflaï IS Juli 1903, WEEGBRUG, 2". 661 WBEGHUISJE, Hit ile hid lc tap, hij inschrijf i WOONHUIS, SCHEL VISCH Opilare Vsrfafii. De Volksbibliotheek puike kroonerwten, Burgerl. stand. Uit de liand te hoop: KAÏN T HOOI. zware win tergerst, Sept. een groot vuurwerk zal worden ont- stoken. Aan de bierbrouwers en de Stoomtruiu- Maatschappyj BreskensMaldeghem, die bij een ruim liezoek groot belang hebben zal een geldelijke bijdrage worden gevraagd. Sluis. Nu het badseizoen weder begon nen is, komen tal van gasten per automo biele dagelijks onze gemeente bezoeken. De landbouwer llisseenw aan bet mest- voeren zijnde, kwam deze week zoo'n tuf tuf tegen, met het gevolg dat zijn paarden van bet ongewone geluid schrokken en niet den wagen in de sloot terechtkwamen, waar uit alles evenwel, wonder boven wonder, zonder eenig letsel te voorschijn kwam. Aarileilblirg. De Wachtmeester der Kon. Marechaussee 1'. de Bruijne is overgeplaatst naar Eindhoven en vervangen door den Brigadier 0. Willemsen van Tilburg. Aurdeilburg. Zaterdag had alhier eene vergadering plaats van de leden der afd. Oostburg van den R. K. onderwijzersbond in het bisdom Breda. Tengevolge van het bedanken van den heer W. Busseher als penningmeester werd benoemd de heer C. L. van der Bilt te Eude, en als afgevaardigde ter algemeenp vergadering, de heer J. A. Borrenbergs te Oostburg. .Oudenburg, 9 Juli. Bij de heden ge houden verkiezing voor 2 leden van den Gemeenteraad werden ingeleverd 274 st. Daarvan bekwamen de heeieu I'. B. Wijffels (aftr.) 175, E. Eekhout 'aft r 1(57 en mr. A. A. J. van den Broecke 110 st zoodat de beide eerstgenoemden zijn her kozen. Oostburg. Als koster der R. K. kerk is benoemd H. Fierens, in de plaats van Ch. van Poucke, die niet 1 Juli ontslag had genomen. Sluis, 9 Juli. Heden had de verkiezing plaats voor 3 leden van den Gemeenteraad, waarvan de uitslag is als volgt Geheel aantal kiezers 321. Waarvan stemden 305. Briefjes van onwaarde 7. Blijft geldig 298. Volstrekte meerderheid 150. Stemmen bekwamen de heeren L. Breesnee 170, J. C. Stern (aftr102, J. H. Hennequin (aftr.) 144, J. N. Metz 125 en A. Zonnevijlle (aftr.) 62. Alzoo is gekozen de heer L. Breesnee, herkozen de heer J. C. Stern en moet her stemming plaats hebben tusschen de heeren J. H. Hennequin en J. N. Metz. Omtrent de reis van eenige Friesche landbouwers door Oostelijk Zeeuwsch-Vlaan- dvren, die Dinsdag onder leiding van den Rijkslandbouwleeraar, den heer I. G. J. Kakebeeke aanving, wordt gemeld Aan de excursie namen deel 28 Frie sche landbouwers. Oil halfvier te Walsoorden aangekomen werd in een elftal rijtuigen, vriendelijk be schikbaar gesteld door even zoovele land bouwers, gereden naar de boerderij van den heer Stallaart, onder Hontenisse. He vreemdelingen brwonderden de beide hengsten en de verdere aanwezige paarden en het vee. Vandaar werd de rijtoer voortgezet over Lamswaarde-Gruuw naar den Koningin Em- uia polder. Over het algemeen viel het de vreemdelingen op dat zij kwamen in een streek waar veel bieten verbouwd worden; z!) vonden den stand der vruchten over t' algemeen gunstig, hoewel men kon zien, dat het natte en koude voorjaar veel scha de heeft ged aan. Dikwijls hoorde men zeggen, tegen de suikerbieten hier in Zeeland kunnen wij niet aan doch het vlas in Friesland is veel beter. In den Koningin Emuiapolder werd op de boerderij van den heer Hombacli eene uitmuntende collectie Belgische paarden bewonderd. Om 8 uur teruggekeerd in Hontenisse werd daar gedineerd. De Zeeuwsche landbouwers, die als gids gefungeerd hadden, zaten mee aan de tafel, die door den heer Collot d'Escury gepre sideerd werd. Het ontbrak niet aan har telijke woorden van dank aan den kant der Friezen voor de genoten gastvrijheid. Woensdag vertrok men naar Axel, waar een twaalftal rijtuigen vriendelijk beschik baar gesteld door de Axelsche landbouwers gereedstonden om de excursionisten naar de hoeve »Loosjeshof", bewoond door den heer Pil. van Dixhoorn te brengen. Na in Axel gedineerd te hebben vertrok men om half 5 via Terneuzen over Vlis- singeu naar Goes. Donderdag werd een bezoek gebracht aan den Wilhelminapolder te Goes. MiRKlclübcriclilcn. Dordrecht 9 Juli Jarige Zeeuwsche en VI. tarwe f a f nieuwe f 7.00 a f 8.00goede f 0.80 ii f 7.30 Nieuwe Z en VI. Rogge t 5.00 ii f5.50. Nieuwe Z. en VI. wiuter- gerst f 4.20 a f 4.80. Nieuwe zomergerst f 4.20 a f 4.80. Jarige Haver f 3.00 a f 3.00, nieuwe f af I'aardeboo- nen f 0.00 a f ü.00. Duivenboonen f Witte boonen f 00.a f 00.Bruineboo- nen f 00.00af 00.00 Kookerwten f8.00 a a f9.00 Mestingerwten f 6.00. a f 6.50 Kanariezaad f 9.00 a f 12.00. Koolzaad f.— Koers van liet geld. België 100 fr. f47.00 af 48.95 Eng. 1 pd. St. f 12.— af 12.116 N.-Amerika 1 Dollar f 2.445. 11 oog waterge t ij lires keus. DAGEN. voorm. nam. Zaterdag 11 Juli 1.48 2.12 Zondag 12 2.18 2.42 Maandag 13 2.52 3.16 Dinsdag 14 3.29 3.53 (Predikbeurten. Nei). Henv. Kbrk. Zm iii) 12 Juli 1903. bieri/iel v. 9 u ds. Val. breskens v. 9'/2 ds. Meeuweuberg. Bediening H. Avondmaal. n. 2 u Doop. (J roede v. 9 u ds. Homburg. Hoofdplaat n. 2 u ds. Val. Bediening H. Avondmaal. Nieuwcliet n. 2 u ds. Stellwag. Seioondjke v. 9 u ds. Beckeringh. II aterlamlkcrkje n. 2 u ds. Beckeringh. IJzeiulijke v. 9 u ds. Groeneveld. Ev. Luih. Gs.u. Uroede vm. 9 u ds. Stellwag. Evaugelisatielokaal Schoondijke. vm. 9 u dhr. Lensvelt. nm. 2 u ds. Homburg. Bediening H. Avondmaal. Xieuwvliet. Gebo >rten 23 Juni. Anna, d. van Abraham de Hnllu en Pieternella de Bruijne. Overlijden. 7 Juni. Ghristiaan Provo, 23 j jw. Aanstaanden Maandag worden we ter Stembus opgeroepen, om onze keuze te be palen uit de drie opgegeven candidaten. Gelijk immer, wordt ook thans weer ge oordeeld, dat het stellen van den derden candidaat oppositie-voeren is. En toch is het dit niet. Het is een recht dat aan elk burger is toegekend. En van dat recht is eenvoudig gebruik gemaakt om u allen in de gelegenheid te stellen uitspraak te doen over de wijze waarop het mandaat is vervuld. Heeft dat naar uw zin plaats gehad, in dier voege, dat ge, zonder dat anderen u opdringen aldus te getuigen, werkelijk te vreden zijt, dan is het niet moeilijk. Maar zijt ge dat niet, en uit velerlei •gesprekken, is dat herhaaldelijk opgemaakt, dan biedt de stembus u gelegenheid daar van te doen blijken. De wijze waarop tegenwoordig gestemd wordt is zoodanig ingericht, dat niemand ooit kan nagaan, op wien ge gestemd hebt, want er is niets anders te doen dan een wit puntje zwart te maken. Dit stelsel is vooral voor neringdoenden en werklui een groot voorrecht. Naast de aftredenden is ook de heer L. BASTING gesteld. En waarom Alleen omdat door velen uwer steeds ge klaagd is over alles en nog wat, waarin alleen verandering kon komen door ander bloed in den Raad te brengen. lu den heer L. BASTING vinden we iemand die zelfstandig is, en dus niet aan iemands leiband behoeft te loopen hij is voor recht en waarheid en spreekt waar 't pas geeft, zonder iemand naar de oogen te zien. Hij zou dus in den raad een goed figuur maken en uwe belangen waren aan goede handen toevertrouwd. Daarom bevelen we hem u met ernst aan. Maar niemand is gedwongen of op nie mand wordt invloed uitgeoefend om tegen hun zin te stemmen. En er zal ook niet zulk eene geweldige oppositie uitbarsten als een drietal jaren geleden in de Brand- assurantie-Maatschappij, eene oppositie, die onwaardig werd, neen kiezers, wij hebben u den heer IIASTIXG voorgesteld als een goed candidaat, die een waardig lid van onzen raad zou zijn. Zijt ge dat met ons eens, welnu kiest hem dan, door het eerste witte puntje zwart te maken. EEXIGE KIEZERS. De Notaris I'. Zijlstra te IJzendijke is voornemens des nam. 2 uur, op de hofstede van de erven S. v. n. HOOFT te biervliet Amelia- polderpubliek te verkoopen bruine Merrie 16 jaar met Venlen, vnsse Merrie 7 jaar, ibruine Merrie 5 jaar met Veulen, bruine Merrie 1 jaar; 4 Melkkoeien, 2 eenjarige Vaarzen, 4 Kalveren, 3 Zeu gen, bebigd, 2 Loopvarkens, 4 Biggen, 50 Kippen en Hanen, ton, 2 Menwagens, Driewielskar, Wale Ploeg, Duitsche Ploeg, 5 Eggen, Rol- blok, Molbord, Aalbak, Engelsche Stroo- snijder, Handbak, Windmolen, Kruiwa gen, Ladders, Stalgereedschap, Karnge- rief, Timmergereedschap; Brandhout, Wagenmakershout, 2 X 0.44.56 h.a Klaverhooi, enz. Voorwaarden te vernemen bij den heer A. J. VAN DER LINDE te Biervliet en ten kantore van voormelden Notaris. De Collecteur J. APPEL te Middelburg maakt bekend dat de trekking der 1" klasse begint 2! Juli a. Na ontvangst van het bedrag en porto volgt de toe zending van het verlangde. Mevronw GRATAMA te Hoofdplaat vraagt tegen November als meid alleen, wasch buitens huis. Zich schriftelijk aan te melden. De Notaris Ij. G. James te Sluis is voornemens op Vrijdag 17 Juli 1903, 's nam. half 4 ure te Sluis, in de her berg van J Gevakrt a/d Hoogstraat na mens zijne principalen, publiek te verkoo pen 1o eene zeer goede, weinig gebruik- te zich bevindende op en in perceel 2. op en met 1 Are 92 c.A. grond te Sluis, a/d Kommandeurstraat, kadaster sectie A no. 1843, met recht van sa menvoeging. Nadere inlichtingen verstrekt genoemde Notaris. een net en gerieflijk S&k met SCHUUR en TUIN, staan- MjjjHde op het dorp breskens, Sectie LLJ— D uo. 1145, groot 5.75 aren, laatst bewoond geweest door wijlen Mej. M. C. RISSEEUW, Wed. Johs. Risseeuw. Biljetten in te leveren vóór of op 20 Juli e. li., ten kantore van den Notari% HAMMACHER te Groede of van den heer Iz. RISSEEUW Abrz. te Oostburg. te GROEDE is tot nadere aankondiging geslote». J. LUTEIJN, Bibliothecaris. ongeveer 300 Kilo goed gewonueu Te bevragen bij J. A. POISSONNIER, Breskens. zonder koppen, SO cent per K.G. E. ROSS, Breskens. De Notaris P. G. lmmiiik te Oostburg, zal op Woensdag 15 Juli 1903, des nam. 2 uur, ten verzoeke van den heer ABR. VAN CRUIJNINGEN te Oost burg, in het openbaar verkoopen; ruim 6 Hectaren in 16 perceelen en ruim 3 Hectaren in 14 perceelen staande in de hofstede van genoemden beer VAN CRUIJNIN GEN, langs den Tragel bij Oostburg. Te vergaderen om 2 uur aan de oude Marechausseekazerne te Oostburg.

Breskensche Courant | 1903 | | pagina 3