Gemengd lyst te halen. Langs welken weg op het allerlaatste oogenblik de aandacht op deze noodzake- lykbeid is gevestigd, kunnen we niet met zekerheid aanwjjzen, doch dit gepleegde verzuim aan ons toe te schrijven, getuigt er van dat men steunt op verkeerde in lichtingen, maar tevens ook dat men van eene zakelijke behandeling bij de verkie zing al zeer weinig begrip heeft. We zyn volgaarne bereid de noodige in lichtingen te geven nopens het verloop der jongste verkiezing en we zullen dat open lijk doen, zoodra ons mocht blijken, dat men, het zij om zich te zuiveren, of om piasdrankjes te halen, hetzjj om andere re denen, ons een aandeel aan deze verkie zing toeschrijft, dat wij allerminst daarin gehad hebben. Indien men den moed heeft openlijk ons aan te wrjjven wat men thans heimelijk doet, dan zien we er niet tegen op ont hullingen te doen die wellicht een eigenaar dig licht werpen op sommiger handelwij ze. Hedenmiddag 12 ure is ingetreden het verbod om de straten en stoepen te schuren enz. Voor zoover niet iedereen aan het aan plakbord de kennisgeving dienaangaande leest, kan bovenstaande mededeeling tot voordeel strekken. Aanstaande Maandag 6 Juli in den voormiddag zal Z.Exc. de Commissaris der Koningin onze gemeente bezoeken. Ieder, die Z.Exc. over iets mocht wil len spreken kan daartoe eene audiëntie aanvragen. Mej. A. M. Wemelsfelder tot voor korten tijd onderwijzeres alhier, thans te Maassluis is nu als zoodanig benoemd aan eene der openbare lagere scholen te Delft. Bij Kon. besluit is herbenoemd als dykgraaf van den Nieuwerhavenpolder, de heer P. J. de Badts te Schoondijke. Te IJzendijke zijn als candidaat ge steld de heeren V. Buijck, F. J. Ca- lon (aftr.), Cl. A. Carpreau (aftr.), J. J. Haverbeeke, C. van Hijfte, E. van Hijfte, Fr. Th. de Jaeger (aftr.) P. J. Lievens, E. A. Temmerman-Bonte. Te Eede is vorige week een oude vrouw bekeurd wegens den frauduleusen invoer van zout. lastig vallen. Zy was door voor immer afgedaan en van zyn verzekerd standpunt uit dwaalden Herberts gedachten naar het kleine meisje. Dit medaillon had gehangen aan den zachten ronden hals, hij herinnerde zich nu, hoe vol en rozig het kind geweest was, hoe bljj het juichen kon in de zeld zame oogenblikken, waarin hjj met haar had gespeeld. Of zij Magdalena geleek Weder bekeek hjj het portrethet was onbeschrijfelijk bekoorlijk, en als hij in gedachten de ry doorliep der vrouwen, wel ke hy kende, dan kon geen enkele met haar vergeleken worden. De photographie, welke zich waarschjjnljjk onder hare eige ne, bjj elkander geraapte bezittingen had bevonden, toen zy Engeland verliet, had iemand laten omljjsten en der kleine wee- ze omgehangen. Wellicht werd ze met smart gemist. Dit was een vluchtige ge dachte, maar het antwoord lag in de snel le handbeweging, waarmede hjj het por tretje vast omsloot en in zyn borstzak stak. (Wordt vervolgd.) Wegens de zeldzaamheid van dit voor komend feit, sints de verlaging van den zoutaccyns, kan het als curiositeit vermeld worden. Dinsdag zjjn tot leden van den Ge meenteraad bij candidaatstelling gekozen verklaard te Biervliet de heeren A. de Groote en A_ J. van der Linde, beiden aftr. Cadzand de heeren I. Leenhouts Pz. en J. Risseeuw, beiden attr. Eede de heeren E. Bertejjn en C. J. v. Vooren, beiden aftr. Hoofdplaat de heeren J. J. Pateer en A. J. P. Ego, beiden aftr. St. Kruis de heeren P. B. Dhont en P. Geirnaerdt, beiden aftr. Nieuwvliet de heeren A. de Brujjne en J. J. Provoost, beiden aftr. Oostburg de heeren mr. F. J. N. van Dam en E. A. H. Ie Grand, beiden aftr. Retrancheuient de heeren L. Basting Lz. en Js. Masclee, beiden aftr. Scboondjjke de heeren de heeren Antli. Luteijn en Joh. Risseeuw, beiden aftr. Te Zuidzande zjjn de aftredende leden herkozen. Sluis. Bij de gehouden verkiezing voor 3 leden van den Gemeenteraad zijn candi daat gesteld L Breesnee, J. H.Hennequin (aftr.) J. N. Metz, J. C. Stern (aftr.) en A. Zonnevijlle Mz. (aftr.) Sluis, 2 Juli. Toen de vrouw van G. B. hedenmiddag de geit van den dijk in de nabijheid harer woning haalde, werd het dier op eens zoo woest en, slingerde zich zoo om haar heen, dat zij viel met het ongelukkig gevolg dat zij haar arm brak. Hoofdplaat, 2 Juli. Bij de heden ge houden herbesteding van het maken van een keiweg ter iengte van 209 M. in den Hoofdplaatpolder, werd ingeschreven door de heeren J. Dauw te Zierikzee 1660. J. Jansen, te Terneuzen f 1587. J. Ocké te Hoofdplaat f 1485 50 F. Hoevenagel, te Biervliet f 1485. Aan wien de uitvoering is gegund. Eenige notabele ingezetenen te Bier vliet met den burgemeester en de geeste lijken der beide gemeenten aan het hoofd zullen aan H. M. de Koningin gratie aan vragen voor den landbouwer Bujjsse ver oordeeld wegens wederspannigheid tot 3 weken gevangenisstraf nadat B. zyn aan vankelijk appél heeft ingetrokken. Aardenburg. Door Burg. en Weth. de zer gemeente is op hun daartoe gedaan verzoek aan L. Blondeel en W. Trapman de vergunning geweigerd om een tweede Steenoven op te richten bjj hunne reeds bestaande Steenbakkerij. Van dit besluit zijn de adressanten in hooger beroep gekomen, met het gevolg dat bjj kon. besluit dat van Burg. en Weth- is gehandhaafd en de aanvraag dus van de hand gewezen blijft. De passagierstrein uit Antwerpen naar Brussel overbrengende de voornaamste han delaars uit Antwerpen, die zich naar de wekeljjksche graanmarkt begaven is eer gisteren op het station Schaerbeek in bot sing gekomen met een anderen trein die in tegenovergestelde richting reed. De botsing had plaats bjj een buiging van de ceintuurbaan, buiten het station Schaerbeek in de richting van Brussel. Een twintigtal gewonden, waaronder en kele, die ernstig letsel hebben bekomen, zyn overgebracht naar een ziekenhuis in de buurt. De meeste gewonden zijn handelslui uit Antwerpen. Een jeugdige arbeider uit Dinxperlo ging met zjjn vader in Suderwick hooien en nam bij zijn brood een flesch uielk mede. Om die reden namen de Pruisische kommiezen hem in arrest, en eerst na be taling van 70 mark kwam hij weer vrij. Ook een procesverbaal zal het gevolg zijn. Een spoorwegarbeider te Maastricht had het ongeluk met zijn voet tusschen een wissel beklemd te geraken, tengevolge waarvan hem dit lichaamsdeel werd afge sneden. Op de Rozengracht te Amsterdam is een ernstig ongeluk gebeurd. Een oud heer stapte van een electrische tram. Hij liet de tram even passeeren en liep toen achter haar langs. Intusschen was van de tegenovergestelde richting een paardentram komen aanrijden, welke hij niet zag, wat tengevolge had, dat hij er onder geraakte en de wielen over zijn li chaam heengingen. Hij leefde hoogstens nog vijf minuten. Bij onderzoek bleek 't, dat de tramwielen den ongelukkigen over zijn zijde waren gereden, waardoor het li chaamsdeel geheel verbrijzeld werd en ook dat een zjjner polsen totaal verbrijzeld was. Te Hilversum is een tweejarig kind uit de tweede verdieping gevallen en des avonds aan de gevolgen overleden. Te Oeding bij Winterswijk was ie mand bezig met het schieten op een ko nijn. De kogel sprong echter terug en drong den man in het aangezicht. Hij was terstond een lijk. Te Schoonhoven had een 7jarig meis je, terwijl zij aan den waterkant bloemen plukte, het ongeluk in het water te val len, waaruit zij eenigen tijd later levenloos werd uitgehaald. Het blijkt, dat de spoorwegramp op de brug nabij San Ascensis nog ernstiger is geweest, dan aanvankelijk werd ge meend. Tot dusver zijn onder de puinhoopen ongeveer 100 lijken te voorschijn gehaald en het aantal dooden, dat zich onder de puinhoopen bevindt, wordt op 70 geschat. Alle huizen, herbergen, scholen en open bare gebouwen in de nabijheid, zijn vol gewonden. Slechts 6 van de passagiers, die den ver ongelukten trein van 16 waggons geheel vulden, zyn ongedeerd gebleven en van hen hebben eenigen tengevolge van den schrik de spraak verloren. De verongelukte trein vervoerde een aan tal meineigenaars uit Bilbao, werklieden en veel gendarmes, die op weg waren naar Barcelona in verband met de stakingsonge regeldheden aldaar. De aanblik van het terrein van de ramp is vreeselyk. De meeste lijken zijn af schuwelijk verminkt. Bij vele zyn 't hoofd en de ledematen van den romp geschei den. Tal van lijken zijn een vormlooze massa. Het losmaken van de gewonden is zeer moeilijk, daar de lichamen doorboord zijn door ijzer- en houtsplinters en aan de overblijfselen der waggons vastzitten. Velen smeeken, dat men hen dooden zal, om een eind te maken aan hun lijden anderen vragen voortdurend om water, daar zij van koorts vergaan Verscheidene ge wonden zijn omgekomen in den brand, die onmiddellijk na het ongeluk uitbrak. Het ruin.ingswerk wordt door de vree- selijke hitte zeer bemoeilijkt. Dinsdag kwam het tusschen de genie soldaten en de spoorwegarbeiders, die met dat werk belast waren, tot zulke ernstige geschillen, dat de gendarmes tusschenbei- deu komen en de orde herstellen moesten. Een spoorwegarbeider, die betrapt werd op het bestelen van lijken, is gearresteerd. De soldaten, die de slachtoffers onder de puin vandaan halen, huilen, zóó afschu welijk is, hetgeen zij zien. Vrouwen hel pen de lijken vervoeren. De ontsteltenis in Reheel Spanje is groot. Te Logrono en te Cenicero, stadjes in de nabijheid van de plaats des onheils, zijn de balcons met rouwfloers behangen. Maandagmorgen omstreeks half ne gen is bij een zeer kort onweder de blik sem geslagen in een maaierstent te Olde- boorn, waarin een 50jarige maaier uiet zijn 15jarigen zoon gevlucht waren. Beide personen werden getroffen, met het gevolg, dat de vader gedood is. De zoon schijnt geen letsel te hebben bekomen behalve den schrik doch dat hij is getroffen kan hieruit blijken, dat zijn horloge gebroken in zijn zak gevon den is. Zaterdag in den vooravond zijn in de Vliet tusschen Schoonhoven en Haas trecht verdronken een korporaal-titulair en een volontair van de instructie-compagnie te Schoonhoven. Ondanks herhaalde waar schuwingen en orders en niettegenstaande zeer strenge controle, zouden zij, met nog een volontair, gaan zwemmen en waren daartoe, na zich ontkleed te hebben, in een schouw, toen dit te zwakke vaartuig kantelde en zonk. De volontair viel te water, de korporaal sprong hem na ter redding, maar beiden verdwenen in de diepte en hun kameraad kon slechts in allerijl de ontzettende tijding naar Schoon hoven brengen. Gedurende drie en een half uur waren deskundigen vruchteloos bezig om door allerlei middelen het leven weer op te wekken. In de buurt van Tilsit waren fwee meisjes aan het baden, toen er een werk man langs kwam. Hij begon hen te pla gen en deed alsof hij bij hen wilde komen. In hdn angst gingen de meisjes te ver weg en raakten in te diep water. Toen de man zag dat zij gevaar liepen kwam hij haar dadelijk te hulp, maar zij trokken hem neer en alle drie verdronken. Zaterdag had te Zwartsluis een treu rig ongeval plaats. De ruim G8jarige vrouw van den scheepsbouwer J. v. Veen zou de kachel aanmaken met petroleum. Niet wetende, dat er zich nog vuur in bevond, goot zij er de petroleum boven in, met dit gevolg, dat plotseling de vlam in de kan sloeg en deze uit elkaar sprong. Hierdoor vatten haar kleeren vlam. Zij trachtte deze wel te blusschen doch het mocht haar niet gelukken. Van angst liep zij toen het huis uit, waardoor haar klee ren, door den wind aangewakkerd, nog harder begonnen te branden. Den inmid dels toegeschoten buren mocht het noch tans gelukken door emmers water over haar heen te gooien, het vuur te dooven. De geneesheer van Hasselt werd spoedig gehaald, die de bekomen brandwonden ver bond. Het geheele onderlijf en de beenen waren met blaren overdekt. Haar toestand is zorgelijk.

Breskensche Courant | 1903 | | pagina 2