BRESKEKSGHE COURANT. Mij is de wrake. No. 808. Zaterdag 4 Juli 1903. 12e Jaarg. Algemeen Nieuws- en Advertentieblad voor het voormalig 4e district. Buitenland. Binnenland. FEUILLETON. ABONNEMENT. Per 3 maanden ƒ6.50, franco per post door het geheele Rijk 0.55, voor België ƒ0.625, voor Amerika ƒ0.825, hij vooruitbetaling. Bij alle boekhandelaren en brievengaarders worden abonnementen aangenomen. I Ti ADVERTENTIËN. Van 1 tot en met 5 regels 25 cents elke gewone regel meer 5 cents. Groote letters naar plaatsruimte. Bij abonnement lager tarief. Advertentiën worden ingewacht tot Dinsdag- en Vrijdagnamiddag twee uur. Uit Itlad verschijnt eiken Dinsdag- en Vrijdagavond bij den uitgever C. ItlfLKll IV te Breskeus. Betreffende het bezoek van het hooid van het Fransehe Gemeenebest aan Enge land wordt uit Dover gemeld dut Loubet Maandag in Engeland zal aankomen. De hertog van Con naught |en den heer Loubet zullen plaats nemen in de konink lijke rijtuigen, welke naar Dover worden gezond, n en vei volgens bij lord Walden een collation gebruiken. Groote feestelijkheden worden te Dover voorbereid. Een schitterende ontvangst zal aan de officieren en aan de manschappen der En- gelsche en Fransehe eskaders, te Dover vereenigd, worden bereid. Maandag, des namiddags te zes uur, zal de heer Loubet de leden der Fransehe ko lonie te Londen ontvangen, nadat den ko ning in het Buckinghampaleis een bezoek zal zijn gebracht, bij welke gelegenheid de president aan koningin Alexandra zal wor den voorgesteld. De heer Loubet zal aan het Victoria- station door Edward Vil en den Prins van Wales worden begroet. Beiden zullen hem tot het paleis van St. James vergezellen. De Fransehe Kamer heeft een crediet van 600.000 trs. voor Loubet's Engelscbe reis toegestaan. Men verneemt weer eens wat uit Ma rokko, maar het zrjn zulke verwarde be richten, dat ze weinig licht in dezen chao. tiscken toestaud ontsteken. Nadat de minister van oorlog El Me nebhi zelfs de operaties tegen Boe Hama ra op zich had genomen meende men, dat de orde zeer spoedig hersteld zou zijn maar de minister was weinig gelukkig en ontmoette zulke tallooze hinderpalen, dat van zijn opmarsch tegen Tisza zoo goed als niets terecht kwam.» De sultan, onbeslist als altijd, wist niet of hij zijn minister van oorlog naar Fez ttjrug zou roepen, of hem versterkingen zou zenden en deed dus noch het een noch het ander. Zoo heersebt in Marokko van het ééne eind naar het ander dus noch steeds de grootste anarchiede stam die gisteren zijn onderwerping aanbood staat morgen weer op, en de sultan, die zijne hulp noo- dig heeft en eindelijk orde op de binnen- landsche zaken scheen te stellen, durft zich niet op hein verlaten uit vrees, dat hij hem in den slag zal verraden. Voor dergelijke trucs behoeft men niet in Marokko te zijn. Peter I heeft per koninklijke oekase zijn Skoepisjina ontbonden verklaard en naar huis gezonden. Bij de slotzitting waren alle ministers aanwezig; Anakoemovitsj las het ontbin- dingsbesluit voor en bedankte de vergade ring voor de verkiezing van Peler I. De zorg voor de regeling der financieele qnaesties zou aan de nieuwe volksverte genwoordiging worden overgelaten. De verkiezingen, aldus verzekerde de premier nog ten overvloede, zouden volgens de grondwet plaats hebben. De oekase van den nieuwen koning van Servië heeft wel eenige verwondering ge wekt. Maandag had het Skoeptsjina, vooral de radicale groepen, bet verlangen te kennen gegeven, dat de nieuwe regeering zich for meel aan de Kamer zou voorstellen, maar de ministers weigerden onder beweren, dat het ministerie na den aanslag was gevormd en dat het reeds de goedkeuring der volks vertegenwoordiging had ontvangen. De onafhankelijke radicalen drongen toen aan op ontbinding van het Skoepts jina en onmiddellijke verkiezingen en de regeering heeft in overleg met den ko ning dit, zooals blijkt, de meest voor de hand liggende oplossing gevonden. Intusschen hebben in het geheele land deze week de gemeenteraadsverkiezingen plaats. De socialisten, niet talrijk, maar wel in vloedrijk, hebben hun steun aan de voor uitstrevende radicaleu toegezegd. De gematigde radicalen, of liberalen, gaan echter niet met de vooruitstrevenden mee, omdat zij op den eisch dezer laatsten niet willen ingaan om Voeïtsj, Pusitsj, Ni- kolitsj en enkele andere liberalen, die on der Alexanders regeering aan het bewind waren, los te laten. Hltf.SklW. 3 Juli 11103. Aan het postkantoor Breskens, en de daaronder ressorteerende hulpkantoren, werd gedurende de maand Juni ingelegd 7061.47 terugbetaald ƒ7602.75 Het laatste, door dat kantoor uitgege ven boekje, draagt het nummer 3799. Te 's Heerenboek waren by de ver kiezing op jl Dinsdag voor 2 leden van den Gemeeuteruad geene candidatenljjsten ingeleverd. Binnen 14 dagen moet daar dus eene nieuwe verkiezing plaats hebben Blijkbaar heeft men aldaar in de mee ning verkeerd, dat voor aftredende leden geene lijsten behooren te worden ingele verd. En toch is het niet de eerste maal dat het verfoeilijke stelsel van de candidaten- lijsten (vooral voor het platteland) in wer king is. Kan er ook nog aan noncbaleuce ge dacht worden Of misschien een punt dat aan plaatse lijke toestanden moet toegeschreven wor den. Maar dat is niet ons onderzoek, te min der, nu het zoo ver uit onze buurt plaats vond. Men zal echter in het algemeen niet weten, dat ook in onze gemeente het raads lidmaatschap van één der aftredenden aan een zijden draadje hing en het slechts een paar minuten heeft gescheeld of dat man daat was afgesneden Het moge vreemd schjjnen, dat in eene. gemeente waar eene Courant verschijnt, waar dus eenig publiek leven is, zoo iets zou mogelijk geweest zjjn. En toch, nadat wij op de geruchten van het stellen van een tegen-candidatuur had den gewezen, en daarbij tevens de aandacht vestigden op de gelegenheid, dat van af 17 Juni ter Secretarie lijsten waren te be komen, heeft blijkbaur niemand er aange dacht voor het aftredend lid Du Burck een 177. Niets herinnerde hem aan haar, niets, dan somwijlen een droom, een nare droom, die hem haar toonde, zooals zij angstig beproefde in zijne oogen te lezen, zooals zij vertwijfelend zijne knieën omvatte. Hier zag zij er vriendelijk 'uit en ge lukkig, als in de eerste dagen hunner lief de. Hoe lang, hoe lang was het geleden, sedert hij deze uitdrukking had gezien I Op de eerste aandoening volgde de be zorgdheid, de immer wakende, nimmer rus tende I Wie had het er in gelegd, wien zou hij er naar vragen Hij lokte het uit den bediende, wie in het rijtuig gezeten had, hij kende den naam, die met zoo vertrouwelijken klank klonk in zijn oor en nu wist hij het, dat het zijn eigen kind was geweest. Waarom toch herinnerden hem deze trouwe oogen en Veronica's naam heden aan dien verren tijd vol liefde Hjj was nu rijk, in het bezit van alles, wat zij hem niet zou hebben kunnen ge ven, en nu het in zijne hand lag, nu scheen het hem waardeloos toe. Niet dat hij berouw had. Maar hij zou, als hij gedurfd had, het kind gegeven heb ben van zijn overvloedhij gevoelde eene begeerte, die hij zelfs den naam van ge wone nieuwsgierigheid niet wilde geven^ oui het van verre te zien. Niet der tweede gade gedacht hij, wel ke de pracht om hem heen ha<} geschapen, alleen der eerste in hare bekoorlijkheid en eenvoudigheid nu, dat hij behoefte had aan rust, nu herinnerde hij zich harer. Maar vreemd, nog immer was het een toornig aanklagend gevoel, dat hij jegens haar koesterde. Waarom had zij de betrekking niet an ders opgevat, waarom moest zij er onder bezwijken Bij de geringe achting, welke hij koesterde voor de eer, voor een zonder getuigen gegeven woord, had, naar zijne nieening, alles goed kunnen worden, als zij eene verstandige wijze van opvatting gehad had en de kracht, om het onvermij delijke te dragen. Zijn blik viel op het ontwerp voor een kostbaar marmeren gedenkteeken voor Me- lanie, door een begaafd kunstenaar op zijn verzoek gemaakt. Reeds op den eersten dag had hij zich breedvoerig bezig ge houden met dit grootsche gedenkteeken en onwillekeurig dacht hij aan het arme ver laten graf op het kleine Noordzee-eiland. Nu was ook haar kind verre en de vriend harer jeugd. Geen bloem werd door liefhebbende hand nedergelegd op den eenvoudigen heuvel, hij zou vervallen en verzinken onder het zand der duinen Herbert was geen gevoelsmensch, hjj hield niets van de vereering der graven, maar het kontrast tusschen de beide vrou wen, dat nog voortduurde in den dood, drong zich aan hem op. Steeds opnieuw dwaalden zijne gedachten i i j e 1 T i at naar zijn kind het te ontmoeten in het huis van graaf Wolf, daartegen gevoelde hij zich niet bestand. Hij bedacht, wie de predikant van Ket- tenstein kon zijn, die zulk een gastvrij verblijf op Moritzplein had gevonden hij vraagde zich af, of Veronica's aanwezig- heid in dat huis geruststellend voor hem ii 'i i was ot beangstigend. Geruststellend Nadat een jaar se dert Richards optreden in deze zelfde ka mer was verloopen, zonder dat iets was voorgevallen, dat betrekking had op deze duistere zaak, of er eenig licht over had verspreid, had men waarschijnlijk algemeen toegegeven aan de gedachte, dat Magda- lena's bewering een fantazie was, waarme de men graaf Wolf in het geheel niet kon

Breskensche Courant | 1903 | | pagina 1