eene groote porlij nieuwe gezoogde Houtwaren. CaMialaiit-geztlstlap i J. Wcsscl Puike Sigaren Mooie Nieuwe ZDUTEVISCH, 45 cent per K, G, Optreden van den heei Allied, ZONDAG 5 JULI a. s. Ad ver ten tien. YEREENIGING Ringrijderij met Fietsen, Hotel de Commerce Mooie Nieuwe SCHELVISCH, 20 cent per K.G. FIETSEN. Verkrijgbaar Mineraalwateren nielde wagens weiden 14 lijken en 50 ge wonden weggehaald. Vele gewonden zijn stervend. Nadere berichten schatten het aantal dooden op meer dan vijftig. - Het 11bid." schrijft: Gelooft men dat op één graankorrel, ee- ne flinke korrel, maar dan toch één graan korrel, met de pen dpze woorden kunnen geschreven worden, samen tellende 430 let ters en cijfers »H. M. Wilhelmina Helena Paulina Ma ria, Koningin der Nederlanden, geb. 31 Augustus 1880, ingehuldigd 6 September 1898, gehuwd 7 Februari 1901. Z. K. H. Hendrik Wladimir Albrecht Ernst, Prins der Nederlanden, Hertog van Mecklenburg enz. enz. Harer Majesteits gemaal, geb. 19 April 1876. H. M. Adelheid Emma Wilhelmina The- resia, Princes van Waldeck-Pyrmont, Ko ningin-Moeder, geb. 2 Augustus 1858. Wilhelmina Frederika Anna Elizabeth Maria, Dochter van wijlen Z. K. H. Prins Frederik der Nederlanden, gemalin van Z K H. Prins van Wied, geb. 5 Juli 1841 Wij zouden hit niet geloofd hebben, in dien wij den korrel niet hadden gezien en met eene sterk vergrootglas de letters vrij wel gelezen. De man die dit werk doet, is een in Frankrijk genaturaliseerd Rumeniër, J. So- fer, kleinschrijver van beroep, die bijv. ook op de snede van een visite kaartje een heel verhaal schrijft, ook portretten teekent, waarvan de lijnen regels met een lonp goed te lezen schrift te zijn. In den nacht van Woensdag op Don derdag heeft op de Jacob van Lennepka- de te Amsterdam een treurig ongeval plaats gehad. Juffrouw Heinz, wonende aan die kade, was naar den zolder gegaan om waschgoed op te hangen. Haar beide zoontjes, knaapjes van 3'/2 en 2 jaar, werden in de keuken achterge laten zij vonden daar een doosje met lu cifers en begonnen daarmede te spelen, met het treurig gevolg dat het jongste kindje in brand vloog. Op het vreeselijke gegil der kinderen snelde de moeder naar bene den en zag haar zoontje Marinus in lichte laaie staan In haar angst niet wetende wat te beginnen, liep zij met het branden de ventje de trappen, drie hoog af, de straat op en wierp het pardoes in liet Jacob van Lennepkanaal. De brandweerman J. M. Wolf. die dit zag. sprong gekleed te wa ter om het kindje te redden, haalde het weer op het droge en nam het met de moeder, die beide handen deerlijk, gebrand had, naar den brandweerpost mede, om een voorloopig verband te leggen. Van daar werden beiden naar het Wilhelmina- gasthuis vervoerd en aldaar ter verpleging opgenomen. Het knaapje is aan de gevolgen overle den. Te Nijkerk had een timmermans knecht het ongeluk boven uit een in aan bouw zijnde schuur te vallen, tengevolge waarvan hij zich zoo verwondde, dat hij aan de gevolgen is overleden. Op de spoorlijn van Brussel naar Pa rijs heeft men de vorige week de achtste poging ontdekt om den trein te laten ont sporen. De aanslag gebeurde kort voorbij het station Feignies (Fransche douane) te gen den exprestrein die van Brussel om 12 u 10 's nachts vertrekt en om 5 u. 42 in Parijs aankomt. Niettegenstaande de lijn 's nachts zorgvuldig bewaakt wordt, hadden eonige kerels twee spoorstaven los geschroefd en naast het spoor verborgen. Een kwartier voor de aankomst van den sneltrein bemerkte een baanwachter den aanslag. Hij had nog tijd om vier sein- bommen op het spoor te leggen die ont ploften bij het voorbijrijden van den trein en den machinist verwittigden dat er iets niet in den haak was150 meters van de gevaarlijke plaats kon de trein stilhouden. De trein die daar met een snelheid van 90 K. M. per uur rijdt, zou van een hoog te van 15 M. zijn gevallen, als de baan wachter het opzet niet had bemerkt. Er is een streng onderzoek ingesteld, maar men heeft nog niets kunnen ontdek ken. Men vreest dat een of andereu keer op de lijn een ramp zal gebeuren. Voortaan zullen gewapende agenten van de spoorwegmaatschappij 's nachts de ge- heele lijn bewaken. Op een plaatsje bij Bordeaux was ie mand met zijn 15jarige zoon en een tien tal andere personen voor een ouweer gaan schuilen onder een afdak. De bliksem sloeg in en doodde den knaap zonder den overigen het minste letsel toe te brengen. Alleen werden eene vrouw hare klom pen, die zij in de hand had, tien meter ver weggeslingerd, zonder dat zij iets voel de. Te Elbeut, in Noord-Frankrijk, heeft de ingenieur Devic dezer dagen aan een aantal uitgenoodigde vakgenooten en jour nalisten het model vertoond van een één- sporigen electrischen spoorweg. De locomotief, op een tiende van de na tuurlijke grootte, liep op twee achter el kaar geplaatste wielen (als bij een rijwiel) rustende op een enkel spoor, dat in door snede driehoekoekig is, terwijl het rijtuig in evenwicht wordt gehouden door een in richting aan de bovengrondsche geleidin gen, die als tweede rail werkt. Slechts een der wielen is met den motor verbon den en op bijzondere wijze ingericht. De uitvinder meent met zulk een locomotief, die betrekkelijk licht is, een zeer groote snelheid te kunnen verkrijgen. De proef heeft goed voldaan en zal over eenige maan den te Nemours met een rijtuig op halve grootte worden herhaald. Toen de rijksveldwachter Boekhout te IJselmonde de vorige week zijn ronde had gedaan keerde hij naar huis terug en ging naar bed. Den slaap echter niet kunnende vatten stond hij weder op en ging een pjjp roo- ken Weldra hoorde hij een eenig verdacht leven, doch dacht aan geen onraad. Toen dit leven zich herhaalde ging hij eens kij ken en zag een paar huizen verder een persoon met een zak bij zich verdachte bewegingen maken. Hij ging naar hem toe en vroeg wat hij daar uitrichtte, waar op de man die een Belg bleek, zich ver ontschuldigde dat hij een natuurlijke be hoefte wilde voldoen. De veldwachter noo- digde hem uit mede te gaan dan zou hij hem daartoe een geschikte gelegenheid ge ven. Hij nam hem dus mee naar de wacht en sloot hem daar op. Nieuwsgierig van aard als alle politie beambten keek de veldwachter eens in den zak en zag weldra wat zijn arrestant in zijn schild voerde. In den zak bevond zich lood dat hij van het dak van den veldwachter zelf en van die van de buren had afgebroken. Verder zoekende vond hij mede in den zak een broek en een fiets lantaarn toebehoorende aan des veldwach ters zoon en welke de dief uit de schuur ontvreemd had. Dat de dus in dubbelen zin «wakkere" veldwachter hem niet weer liet vertrekken toen hij van zijn gastvrij heid had gebruik gemaakt laat zich be grijpen. i loogwatergetij Brcskens. DAGEN. voorm. nam. Woensd. 1 Juli 5.08 5.32 Donderd. 2 5 56 6.20 Vrijdag 3 7.— 7.24 H amlclsbericlilcii. Rotterdam 29 Juni. Nieuwe Zeeuwsche en Vlaauische Tarwe, puike f7.40 af 7.80, goede f 7.U0 a f7.40 Rogge f 5.a f 5.70. Gerst f 4.30 a f 4.80, Haver f6.50 a f7.00 (per 100 KG.) Br. boonen f a f witte f af Kookerwten f8.00 a f 10.00. Voer- erwten f6.50 af 7.50, Kanariez. f 9.00 a f 10.50, Koolzaad f af Zeeuwsche Aardappelen Jammen f3.75 a f4.00; dito blauwe f 0.00 a f 0.00. Zeeuwsche Uien Groote bruine f 0.40 kleine f0.75, stroogele f 0.90 per 60 KG. Veemarkt. Koeien le qual. 40 c. 2e qual. 35 c. 3e qual. 28 c. Ossen le 40 c. 2e 33, 3e 28 c. Stieren le 35, 2e 32, 3e 30 c. Kalveren le 47, 2e 40, 3e 35 c. Schapen le 35, 2e 25 c. Lamm, le 40 2e 37 3c 35 ct Varkens le 20, 2e 19, 3e 18 ct. Koers van liet geld. België 100 fr. f 47.65 af 48.00 Eng. 1 pd. St. f 12.— af 12.11® N.-Amerika 1 Dollar f 2.445. tot geldelijke uitkeering bij ver lies van Varkens. De leden worden bekend gemaakt dat de zitdag voor ontvangen der contributie, uit hoofde der kermis nn zal gehouden worden op Zaterdag II ->uli. Hrcaketis, Juni 1903. Namens het bestuur A. I. CORNELIS, Voorzitter. J. P. W. BESEMER, Secretaris. De Notaris llaiiiiuaclier te G roede is voornemens om op Zaterdag 11 Juli 1903, des namiddags te 2 ure, aan de Haven te Hoofdplaat, ten behoeve van de Heeren A. J. BOS Zoon, Houthandelaren te V 1 i s s i n g e n, in het openbaar te ver- koopen Vóór de veiling des voormiddags te 11 ure, ZITDAG bij A. C. Maks, tot ontvangst van vorige veilingen. ZEGT HET VOORT. op Zaterdag- a. si VERGADERING a. s. Donderdag om uur bij de erven VAN LEEUWE. J. DE HÜLLU. 'ffijfSSSS**' Gedurende de Kermis gele- JjgiJHggï' genheid tot berging der Gez. VAN LEEUWE. EERSTE OPTREDEN VAN HET v.4v rotterdam, Holl. Karakter-Komiek, mej, LOUISE, Chanteuse de genre en den heer en mej. ADRIAN, duettisten. W. P. J. TISMEER, Brkskens. in verschillende prijzen. Mede te bekomen in soorten. Aanbevelend, J. A. POISSONNIER, Breske n s. op de hofstede, bewoond door den heer M. MANNEKE te Bres kens. Met welwillende medewerking van het Breskensche Zangkoor „EXCELSIOR" op des namiddags ten 4'|2 ure. Als sprekers worden voorloopig vermeld de H. H. H. R. MEEUWENBERG, Pred. Slochteren. R. MEEUWENBERG, Breskens. LENSVELT, Evangelist Schoondijke. E. ROiSS. Breskeus.

Breskensche Courant | 1903 | | pagina 3