Ie snede goede LUCERN, IMaden 27 Jol 12113, eene paitij nette MEUBELEN, Klaver te r>elde. een zeer goede Ponney Rechtzaken Koers van het geld. Hoogwatergetij Breskens. Advertentiën. rijnng uitk Vrijdag 19 Juni 1903, LUCERN K LAYER Vrildag 19 Juni 1903, 1.7530 H.A. (3 Gem. 279 R.) puike bericht van nog een verlies van een ander schip dat was vergaan. De Oostenrijksche geneesheer Sachs, die te Berlijn overleden is aan de pest, deed de besmetting op bij een onderzoek met pestserum op een rat. Hij had een wondje aan de hand en zoo kwam de ge vaarlijke smetstof in zijn lichaam. Te Berlijn wordt beweerd, dat de Prui sische minister van onderwijs waarschijn lijk nieuwe proeven met het pestserum zal verbieden. Hoezeer ook te betreuren voor de wetenschap, zou dat begrijpelijk zijn. Want er is reeds een tweede slachtoffer en wij hebben hier te doen met een her haling van het geval te Weenen, eenige jaren geleden, waar soortgelijke laborato rium proefoefeningen aan drie menschen het leven kostten. Misschien zal het mo gelijk wezen door strengere voorschriften dergelijke betreurenswaardige gebeurtenis sen te voorkomen. Te 's Hertogenbosch heeft zich in een der achterbuurten, de Diepstraat, een geval van pokken voorgedaan. De lijder, een jongetje, is met zijne heele familie in de barruk voor lijders van besmettelijke ziekten opgenomen, en door ontsmettings- en audere vooizorgsmaatregelen is het mo gelijke gedaan om verspreiding der ziekte te voorkomen. Voor eenige dagen geleden waren te Botterdam 2 jonge Russische mannen, die getuigen waren geweest van de moorden door de Russische Christenbevolking, onder het uog der autoriteiten, op hunne Jood- sche geloofsgenooten gepleegd. Hoewel sprekende met een Russisch ac cent, wisten zij zich voldoende in 't Fransch verstaanbaar te maken. Het verhaal dat zij deden van het gebeurde, bevestigde in alle bijzonderheden wat al reeds door de pers is openbaar gemaakt. Er werd ge handeld naar een vooraf vastgesteld plan terwijl alle Joodsche huizen en winkels werden geplunderd en verwoest, hadden de Christenen heiligenbeeldjes voor de vens ters geplaatst en bleven allen gespaard. De soldaten deden niets om de gruwe len te beletten zij bleven lijdelijk toezien hoe een in het kraambed liggende vrouw uit een venster op straat werd geworpen en haar pasgeboren kindje in stukken ge hakt. Integendeel, waar de aangevallen Joden zich trachtten te verdedigen werden zij door de soldaten ontwapend en aan de woede van het gepeupel prijs gegeven. Eerst den derden dag tegen den avond dreven de troepen de menigte uiteen en namen velen gevangen. Meubelen, huisraad, winkelvoorraad, al les werd op straat geworpeu, vernield of verbrand, geld en kostbaarbeden daarente gen werden door de roovers behouden. De schade was onberekenbaar, terwijl 't aantal gedooden minstens 400 en dat der zwaar gewonden 4 a 500 bedroeg. De aanvallers waren boeren, arbeiders en vrouwen, waaronder veel jonge meisjes, terwijl de beweging een zuiver anti-semi- tisch karakter droeg, beslist ontkenden zij zooals de Russische autoriteiten wilden doen gelooven dat de beweging een revolutionair karakter droeg. Zij gingen naar Amerika en waren in den nacht van 9 April uit Kischinen ont vlucht. Duizende geloofsgenooten zouden gaarne naar Noord- of Zuid-Aurerika uit wijken, doch het ontbrak hun aan de mid delen voor de reis. Zondagnacht is een 42jarige visscher in het Vullegat bij het Hollandsch Diep, vermoedelijk bij het uitzetten van een an- kerkuil, overboord gevallen en verdronken. De man laat een vrouw met 8 kinderen achter. Te Stocton-on Tees, in Engeland, is Maandag een jongen van tien jaar voor den politierechter verschenen. Hij bad bekend Zaterdag voor een week een kind van 15 maanden, dat hij op straat had gevonden, naar een afgelegen plek had meegenomen en daar in een kuil, die bij zelf eerst groef, begraven te hebben. Zaterdag 11. roofde hij een ander kind om het te verdrinken, zeide hij. Een zesjarig broertje van dit wicht waar schuwde de moeder en deze achterhaalde den onverlaat. Voor den rechter was de jeugdige moor denaar een havelooze kaap om te zien uiterst kalm. De heer Partdoon, burgemeester van Menin, Kortrijk, is het slachtoffer geweest van moordaanslag. Toen hij Maandagochtend het stadhuis verliet loste zekere Versaille eenige revol verschoten op hem, waarvan er twee raak ten. De moordenaar verklaarde op den bur gemeester geschoten te hebben, omdat hij kort geleden uit den militairen dienst ont slagen, in de burgermaatschappij geen werk kon vinden. De toestand van den verwon de is bevredigend. Te Langezwaag (Fr.) heeft Zondag een echtpaar de 75jarige bruiloft gevierd. In het dorp werd druk gevlagd. De man, W. Luzwolda, is 97, de vrouw, J. v. Dordt, 91 jaar oud. Beiden zijn nog kras; de jubilaris rookte zijn pijpje lekker en nam deel aan de ge sprekken, die zijn familieleden, voor deze gelegenheid overgekomen, voerden. En het oude vrouwtje was niet minder opgewekt. Arrondissemenls-Recltb. Middelburg. Zitting van Vrijdag 12 Juni. C. M. d. R., 17 j., zonder beroep te Eede is wegens beleediging veroordeeld tot ƒ5 boete of 5 dagen hecht Bij bevelschrift van bovengenoemde Rechtbank zijn naar de openbare terecht zitting dier Rechtbank verwezen le P. F. den E., 27 j arbeider, gebo ren en wonende te Temeuzen, gedetineerd te Middelburg, ter zake van verkrachting van de te Stroodorp, gemeente Westdorpe wonende M. de F., breeder bij voormeld bevelschrift omschreven. Aan den beklaagde is nir. H. Oele, ad vocaat te Middelburg ambtshalve als ver dediger toegevoegd 2e N. M. N., 21 jaar, zonder beroep, geboren te Hoek, wonende te Temeuzen, gedetineerd te Middelburg, ter zake dat zij op of omstreeks 17 Mei 1903 te Terneuzen in de woning haars vaders bij wieu zij inwoonde, opzettelijk een levend voldragen kind van het vr. gesl., waarvan zij eenige oogenblikken te voren bevallen was, het leven heeft beroofd door dat kind, ten einde het aldus te doo- den, opzettelijk een band om den hals te binden en dien band dicht te knoopen, tengevolge waarvan dat kind door verwor ging het leven heeft verloren, zulks nadat zij reeds ongeveer vier maanden, althans geruimen tjjd, voor het plegen van voren- omschreven feit, onder de werking van vrees voor de ontdekking van hare aan staande bevalling, het besluit genomen had, om het kind, waarvan zij bevallen zou, te dooden. Aan de beklaagde is Mr. P. Dieleman, advocaat te Middelburg, ambtshalve als verdediger toegevoegd. Het O. M. bij bovengenoemde recht bank heeft hooger beroep aangeteekend te gen liet vonnis dier rechtbank, waarbij F. A. d. K. te Vlissingen is vrijgesproken van het publiek ten toon hangen der bekende spotplaat van »Het Volk" contra dr. Kuy- per. K5asHÏelsbericIiten. Dordrecht 11 Juni Jarige Zeeuwsche en VI. tarwe f af nieuwe f 7.60 a f 8.00goede f C.80 a f 7.30 Nieuwe Z. en VI. Rogge t 5.00 a f 5.50. Nieuwe Z. en VI. winter- gerst f 4.20 a f 4.80. Nieuwe zomergerst f 4.20 a f 4.80. Jarige Haver f 3.00 a f 3.60, nieuwe f af Paardeboo- nen f 0.00 a f 0.00. Duivenboonen f Witte boonen f 00.a f 00.Bruineboo- nen f 00.00af 00.00 Kookerwten f8.00 a a f9.00 Mestingerwten f 6.00. a f 6.50 Kanariezaad f 9.00 a f 12.00. Koolzaad f.— België 100 fr. f47.65 af 48.00 Eng. 1 pd. St. f 12.— af 12.115 N.- Amerika 1 Dollar f 2.445. DAGEN. voorm. nam. Zaterdag 13 Juni 3.29 3.53 Zondag 14 4.U9 4.33 Maandag 15 4.56 5.20 Dinsdag 16 5.50 6.14 Predikbeurten. Nkd. Hkrv. Kerk. Zonctaq 14 Juni 1903. Biervliet v. 9 u ds. Val. Breskens v. 91/2 ds. Meeuwenberg. Grocile v. 9 ^u ds. Homburg. Hoofdplaat n. 2 u ds. Homburg. Niemmliet v. 9x/2 ds. van Essen. Scboondijke v. 9 u ds. Beckeringh. Waterlandkerkje n. 2 u ds. van Essen. LJzendijke v. 9 u Geen dienst. n. 2 u ds. Beckeringh. Ev. Luth Gem. Groede nm. 2 u ds. Meeuwenberg Evangelisatielokaal Schoondijke. vm. 9 u dhr. Lensvelt. nm. 2 u Ondertrouwd J. VERSCHELLING en JANNA M. MANNEKE. Breskens, 12 Juni 1903. Voor de bewgzen van deel- neming en belangstelling ons betoond bij het overlijden van onze ge liefde zuster, behuwdzuster en tante, Mej. MARIA CHRISTINA RISSEEUW, laatst wed. van den heer Joh. Risseeuw te bres kens, betuigen wij onzen harteiykeu dauk. Uit aller naam, Iz. RISSEEUW Iz. Oostburg, 12 Juni 1903. Ongeveer O 93 Heet. of 8 (Jein. 30 R. staande op het land der HERV. KERK te SCHOONDIJKE op den weg naar Sasput. Inschrijvingen worden ingewacht tot Woensdag 17 Juni, 's middags 12 ure, bij den heer P. VAN HOUTE, bij wien na dere inlichtingen verkrijgbaar zijn, evenals bij de Kerkvoogden Anth. LUTEIJN en J. DHONT. De Notaris L. G. James te Sluis is voor nemens op 's nam. half 2 ure stipt, voor den heer S. VAN DER MÉULEN te Sluis publiek te verkoopen 7 X 0.44.33 Ü.A. zware te Sluis, in den »Mariapolder" bij de Begraafplaats, in den «Robbemoreel- polder" en aan het Sluisje bij de Zuid poort. Te vergaderen in den iMariapolder". En daarna ten ongeveer 4 ure: 4l/2 X 0.44.33 II.A. zeer goede te Aardenburg in den »Aardenburg- schen Havenpolder", bij de hofstede bewoond door de kinderen Louagie. De Notaris H. G. Hanimacher te Groe de, is voornemens om op des namiddags te half 3 ure, ten verzoeke van den heer Mr. P. C. J. HENNEQUIN op ZEd. landen in den Zwinpolder, Rk- tranchement, in het openbaar te verkoo pen ZEGm HET VOORT. De Notaris W. C- de Sniidt te Schoon dijke, maakt bekend dat de uitgestelde verkooping behoeve den heer ADOLPHE DE SMET alsnu zal gehouden worden op des namiddags te 1 ure, ten zijnen woon- huize, in den Jong Baarzandepolder, nabij de K r u i s d ij k, waartoe behooren BESTAANDE IN Olmen Linnenkast, Eiken dito, Glazen kast, Buffet, 2 ronde-, vierkante- en Penanttafels, Stoelen met rie- if^i 'en zittingen, Spiegels, Klok- b u -tiekeni ijzeren- en houten Ledi kanten met ressort bak, Veerenbed, Hang lampen, Kachels, Geleierd-, Glas- en Aardewerk, en dergelijke. VOORTS met Kar op veeren, Hond met Kar, 4 Bochtvarkens, Zeug met 7 Biggen, Kip pen, Eenden, een jong Schaap, Veld smidse, Aanbeeld, groote Cabine met zinken dak, Volière met Tortelduifjes, 3 Vischbooten, 3 Sleepnetten, 2 Jacht geweren (la Fasseurs), Kruiwagen, For nuis en een partij Stroo. Koopen tot en met ƒ3.kontant. ZEGT HET VOORT.

Breskensche Courant | 1903 | | pagina 3