Binnenland. Gemengd. nen zeggen, dat, hoewel buiten den verkiezingsstrijd weinig belang in haar gesteld en evenzeer door haar weinig politiek leven ontwikkeld wordt, zij desondanks bij de stembus een mach tige invloed uitoefent. Deze moge grootendeels worden verwekt door de uitgebreide relaties van vele harer leden, toch kan, te oordeelen naar de resultaten harer werkzaamheid niet worden gezegd gelijk „Sempel" zegt, dat de lib. Kiesv. wegstervende is. Het meer staatkundig gedeelte van deze kwestie kunnen we laten rusten, wijl thans hoofdzakelijk het wegne men eener verdachtmaking aan de orde was. We wilden ons vrijwaren voor een blaam, dien we niet verdienden. Wil men nogtans voortgaan ons hier of daar te treffenhet zij zoo. Alleen zou dan de vraag gewettigd worden of inderdaad de verdraag zaamheid eenerzijds waarop we roem den niet te gunstig zou zijn voorge steld. We zullen echter afwachten alvorens hierover ons oordeel uit te spreken, welke de verdere gevolgen zullen zijn. Indien dan noodig, zullen we later hierop nader terugkomen, hopende dan tevens te zullen weten wie ons den strijd aanbond. Bij de regimenten infanterie zal gedu rende dezen zomer een proef worden ge daan met zoogenaamde Trola-zolen tegen tranepireerende voeten. De minister van financiën heeft zijn voor-ontwerp van een nieuw tarief van in voerrechten toegezonden aan de leden der commissie voor de handelspolitiek, ter fine van het maken van opmerkingen. BRESKE.VS, ïi Hei 1903. De herijk van de maten en gewich ten zal dit jaar voor de gemeenten in het achtig dierbaar geworden in de zwaarste uren van mijn leven, een trouwe lieve zuster, wie ik dagelijks dank voor het ge luk, dat zjj u schenkt. Ik blijf met de hartelijkste toegenegenheid Uw Richard. De jonge vrouw vouwde de velletjes te zamen en reikte ze haren echtgenoot over. Het is een lieve brief, zeide zjj, die een open blik gunt in zijn gemoed en wij heb ben wel grond om tevreden te zijn. De predikant zag haar eenigszins ver wonderd aan. Gij zijt daarom tevreden, omdat gij hem vroeger niet gekend hebt in zijn friscbheid, zijn vertrouwen op de menschen en zjjn blijden levensmoed. Ziet gij dan niet, dat dit terugkomt? vroeg zjjne vrouw. Neen, mijn goede Esther, hernam hij, ik zie alleen, dat hij ternedergedrukt is en mismoedig, onbestendig en vol tegenstrij digheid. Lachend schudde de predikantsvrouw het hoofd. Moet ik u zeggen, wat de dag is, lieve man? Dit verlangen en deze onrust, deze mismoedigheid en deze tegenstrijdig heid zijn het wagen en dringen van den morgennevel, als de zon opstijgt boven de bergen. (Wordt vervolgd-) Vierde District van Zeeland plaats hebben als volgt Sluis met uitzondering van Oud-Heille, 25 en 26 Mei. Aardenburg, ook voor Eede, St. Kruis en Oud-Heille (gemeente Sluis), 27 en 28 Mei. Oostburg 29 en 30 Mei. Schoondijke 8 Juni. Breskens 9 Juni en 10 Juni des voorm. Groede 10 Juni des nam. en 11 Juni. Nieuwvliet. 12 Juni des voorm. Cadzand 12 Juni des nam. Zuidzande 13 Juni des voorm. Retranchement 13 Juni des nam. IJzendijke, ook voor Waterlandkerkje, 16 en 17 Juni. Op verzoek van het gemeentebestuur van St. Laureyns (België) zijn door en uit de gemeentebesturen van Aardenburg, Sint Kruis, Balgerhoeck en Eecloo afgevaardig den benoemd om te beraadslagen over de tram door genoemde gemeenten, welke zich te Aardenburg zou aansluiten aan de tram lijn AardenburgBrugge. Het Zuider Zendingsfeest zal dit jaar gehouden worden op Woensdag 15 Juli op den Hondsberg bij Oisterwijk. Nieuwvliet, 22 Mei. Heden voormid dag had alhier ten raadhuize de aanbe steding plaats van het herstel, de vernieu wing en het onderhoud tot 30 April 1904 van de aarde-, kram-, rijs- en steenglooi- ing-werken aan de waterkeering van den Calamiteusen Adornispolder. Minste inschrijver was de heer J. La Gasse te Cadzand voor ƒ1624. De raming was ƒ1792.17. De meest vermaarde der Meikoopda gen in onze omgeving vond Dinsdag plaats nabij Oostburg. Het prachtige voorjaarsweder lokte velen uit een kijkje te gaan nemen. Ontelbaar velen bewogen zich op de hof stede. Er werden weder kolossale prijzen be steed zoowel voor paarden als voor rund vee. Voor het Gerechtshof te 's Herto genbosch werd Woensdag de bekende zaak behandeld van den landbouwer B. te Bier vliet. Het O M. vroeg vernietiging van het vonnis der rechtbank te Middelburg we gens den vorm van het vonnis, doch eisch- te eveneens negen maanden gev. straf we gens wederspannigheid en valsche aan klacht De verdediger vroeg op verschillende gronden vrijspraak. Sluis, 21 Mei. Heden had alhier een wedstrijd plaats aan de gaaipers die door veel belangstellenden werd bijgewoond en waaraan door 83 schutters werd deelgeno men. De hoofdgaai werd afgeschoten door E. Temmerman-de Lange te Heyst aan Zee. De le zijgaai door P. Dekkers te Knoc- ke, de 2e door A. Janssens te Heyst aan Zee. De le calle door A. Hoste te West-ca- pelle, terwijl de andere calle bij loting ten deel viel aan A. Dellaert te IJzendijke en A. Wemaer te Sluis. Woensdagavond is de ruim 70jarige wachtman aan boord van de in het droog dok te Middelburg liggende nacbtmailboot «Koningin- Regentes", tengevolge van een misstap, van een aanzienlijke hoogte in het ruim van het schip gevallen, waardoor hy hoogst ernstig, vooral aan het hoofd, werd gewond. De man werd, na voorloopig verbonden te zijn, naar het gasthuis over gebracht, waar hij aan de gevolgen over leed. Te Beets is een koopvrouw in een diepe sloot gevallen en verdronken. Mevrouw Lorillard, de schoondochter van een der Amerikaansche geldkoningen, is het slachtoffer geworden van een dia mantendiefstal. Zij kwam van Parijs, en was te Londen met twee kameniers aan een hotel in Pic cadilly afgestapt, toen ze tot de ontdekking kwam, dat een koffertje en een reistascbje, waar zij kostbaarheden tot een waarde van 250.000 francs in had geborgen, verdwe nen waren. Of de diefstal gepleegd is op de reis van Parijs naar naar Calais dan wel op de boot of elders is niet bekend. Men meent hier weer te doen te hebben met een aanslag der bende dieven, die het traject Parijs—Calais—DoverLonden (in den laatsten tijd hoogst onveilig maakt. Men denke aan den diefstal op Lady Camavon en op de hertogin van Suther land gepleegd De politie gelooft, dat de schurken me vrouw Lorillard al van haar vertrek uit de Riviera gevolgd hebben, en dat de dief stal te Dover is gepleegd Meu zou hier te doen hebben met een uitgebreide bende van misdadigers, die logeeren in dezelfde hotels als hunne aanstaande slachtoffers met dieven dus, die zich als zetr deftige lieden voordoen, moderne en zeer «elegan te" Robert Macaire's Zondag vertrok uit Antwerpen een gezelschap, bestaande uit acht personen, mannen en vrouwen, in een zeiljacht, om een pleziertochtje op de Schelde te gaan doen. Voor hun vertrek had men hen nog verscheidene malen gewaarschuwd voor 't ontstuimige water. Alles ging goed tot den middag het was rond 12 uren dat nabij de Blauwehoef het jacht op een zandplaat stootte met het ongelukkige gevolg dat een 29jarig man, die boven op het dek stond, overboord viel en door den snellen vloed werd meege voerd, zonder dat een der medereizigers iets voor hem kon uitrichten. Het lijk van den verongelukte heeft men nog niet op- gevischt. In een Engelsch stadje is dezer da gen een man overleden, die vijftig jaar lang in volkomen afzondering leefde. Hij zat meestal te lezen, kwam nooit de deur uit en sprak geen sterveling, behalve een oude meid, die zjjn huishouding deed. Als jonge man had hy op een vacantie- reisje een jonge dame ontmoet, op wie hij smoorlijk verliefd geworden was. Weer thuis gekomen, vroeg hij per brief haar hand, en toen die brief onbeantwoord bleef, trok hij zich voor altijd uit het le ven terug. Bij zijn dood sloegen de erf genamen bij toeval een oud boek open in zijn bibliotheek en vonden daarin der, brief met het huwelijksaanzoek, ge lakt en gefrankeerd. De arme man had vergeten hem op de post te doen. Te Heemstede had een 22jarige da me het ongeluk met haar kleederen in aanraking te komen met het nachtlicht, tengevolge waarvan deze vlam vatten en zij zeer ernstige brandwonden bekwam. Haar toestand is zorgwekkend. Te Calmphoutscheu Hoek aan de Belgische grens is een landbouwer by het uithalen van een eksternest uit een hoogen boem gevallen en in een moddersloot te recht gekomen. Twee zijner kinderen, die er bij tegenwoordig waren, liepen ijlings naar de hoeve om hulp te halen, doch die kwam te laat, de ongelukkige was met 't hoofd in de modder gestikt. Hij laat een vrouw en acht kinderen na. Te Staphorst geraakte een 2jarig kind te water en werd eenigen tijd later levenloos opgehaald. Te Katwijk is een voerman doordat zijn paaid schrikte van een voorbijgaande stoomtram en op hol sloeg, van zijn kar geslingerd, met het noodlottig gevolg, dat hij er onder geraakte en de wielen hem over het hoofd gingen. De ongelukkige was terstond dood. Zondag hebben op verschillende plaat sen in Frankrijk de preekbeurten aanlei ding tot relletjes gegeven zoo te Belle ville in de kerk Saint Jean Baptiste, waar een geseculariseerde priester Orio 't woord wilde voeren, uiair daarin door een aantal betoogers werd verhinderd. Het gevolg was een vechtpartij waaraan de vrouwen ook terdege deelnamen. De politie maakte een einde aan het gevecht en nam een 50 betoogers gevangen. Zelf de weerzinwekkende vechtpartij in de kerk Notre Dame-du Port in Clermont Ferrand, waar de politie eveneens moest optreden om den gestoorden kerkdienst te kunnen laten vervolgen. In Parijs eindelijk werd heftig betoogd en gevochten in de kerk Notre-Dame-de- Plaisance, waar een pater van de Compag nie de Jesus preeken moestonder het ge hoor bevonden zich tal van nationalisten als Gaston Mèry, Max Regis, Lazies, Arch deacon e. a De socialisten maakten ech ter tumult en weidia waren de poppen aan het dansen. De politie trad met groote macht op, maar kon niet beletten dat er in de rue Moulin de Beurre flink gevoch ten werd. Lépinc kreeg daarbjj een slag met een flesch op het hoofd waardoor hy een won de bekwam. De politie chargeerde om hun chef vrij te maken. Onlangs overleed te Brescia dr. Bol- drini, die zijn behoeftige verwanten onterf de en zjjn geheel vermogen van 3 millioen lire aan zijn intendant vermaakte. Deze gaf 200.000 lire aan een nicht van den erflater, die haar in een vorig testa ment dit legaat had toebedacht; onderzijn eigen onvermogende familie verdeelde hy 100.000 lire, behoefde zelf 500.000 en stond de overige 2 millioen aan de onterf de bloedverwanten van dr. B. af. De intendant is op die wijze op een maal een welgesteld en populair man ge worden. Onder de groote zeldzaamheden der Engelsche afdeeling van bekende postze gel-verzamelingen staat bovenaan een klei ne serie, welke by Engelsche verzamelaars en postzegelverkoopers bekend is als «Post Office" Mauritius. Het kleine getal der nog bestaande postzegels van deze soort is met de namen der eigenaars en met den datum, waar ze door hen gekocht werden, in een register ingeschreven. Maar zoo nu en dan wordt er nog eens een nieuwe ontdekking gedaan. In de «Conoisseur", een maandblad voor verzamelaars op allerlei gebied, wordt ver teld, dat onlangs een schooljongen snuffe lende in een oude la, een geel geworden

Breskensche Courant | 1903 | | pagina 2