Gemengd. BRESKKYS. 28 Vpril 1903. Het is, als men uit tal van plaatsen de berichten leest omtrent den ongeleenden regenval van verleden Vrijdag, volstrekt geene bijzonderheid meer, als wij vermel den, dat de Zandstraten niet alleen eene gedeeltelijke modderpoel, maar zelfs ééne blanke plas was. Maar we weten het, het behoeft nog volstrekt zooveel niet te regenen als Vrij dag, om daar de weg in een onbegaanbaar pad herschapen te zien. In elke andere gemeente zou zulk eene onhoudbare toestand worden opgelost. Hier schijnt dat eene onmogelijkheid. Den brieven- en telegrambesteller A. Goedhals alhier, is op zijn daartoe gedaan verzoek als zoodanig eervol ontslag ver leend met ingang van 1 Mei a. s. In aansluiting met liet reeds aange legde sintel-fietspad van Breskens naar de Belgische grens (Stroobrugge, is dezer du- gen wederom een gedeelte pad aangelegd, namelijk van halfwegOostbnrgDraaibrug tot even buiten de gemeente Aardenburg. Het reeds aangelegde gedeelte van hier naar Oostburg is een waar genot voor de beoefenaars van de wielersport. Met ingang van 1 Mei a. s is be noemd tot Brievengaarder te Overasselt (GId.) de heer J. Morauw, thans in gelij ke betrekking te Groede. Sluis. De baldadigheden die hier bijna eiken Zondagnacht bij het sluiten der her bergen voorvallen zijn meer dan ergniet alleen het rumoer op straat waardoor de nachtrust verstoord wordt, maar de schade die aan de inwoners nog wordt bezorgd zoo werden onlangs op drie verschillende plaatsen bij inwoners die ter ruste lagen de ruiten ingegooid, planten die ter versie ring voor de Hotels staan worden opge nomen en in de kaai geworpen, van het ijzeren hek van het kerkhof worden kop pen afgeslagen en zoo al meer. Zondagnacht werd de gasleiding langs den muur van het hotel »de Koornbeurs" herinneringen harer jeugd en greep naar die fonkelende diamanten, die men haar bood hoe kon zij weten of zij eclit wa ren Zij werd de vrouw van een voor naam man, zij gaf hem alles, wat liet hart eener vrouw te geven heeft en een tijdlang was zij gelukkig. Een tijdlang slechts toen verbleekte de droom en toen zij ontwaakte, zag zij zich verraden en verlaten. Zij had haar vreug deloos bestaan, het onnoemelijk verlangen naar een vertrouwelijk vriendschapswoord, de koelheid van haren man en zijne ver- waarloozing gedragen met den moed eener heldin, eerst de ontdekking, dat hij een eerlooze schurk was, brak haar geduldig hart. Hoe had zij gestreden tegen haar loten zij was alleen, steeds alleen Haar laatste bittere strijd was tegen den dood zij ver weerde zich met de vertwijfeling barer laatste krachten, want zij wilde haar kind redden en brengen in het oude trouwe te huis en sterven bij hem, die het liefdevol zoude opnemen. De moederliefde is al machtig, gravin, in haar ligt een godde lijke kracht, want zelfs de dood, de on verbiddelijke, bleef schuw achter hare wan kelende schreden, tot zij het verre doel had bei ei kt. (Wordt "rvolgd 1 verbroken, van een In aanbouw zijnde ki osk op de kaai alhier was een deurkozijn overgeduwd, waardoor de hoek van het gebouw, dat verseh gemetseld was uit zijn verband werd gerukt, een profiel was weg genomen en lag op den straatwsg. Het is te hopen dat aan deze baldadig heden spoedig eens een eind worde ge maakt. Sluis, 27 April. Hedenmorgen had de schippersknecht II Geeraerts tengevolge der gladheid het ongeluk achterover van het gangboord van zijn schip in de kaai alhier te vallen. Daar tengevolge van de regen weinig werk kon verricht worden en er alzoo veel mensehen op de kaai aanwezig waren, werd hem op zijn hulpgeroep spoedig een red dingsmiddel toegestoken en daarna in een roeiboot gehaald, waardoor hij weer be houden op het droge kwam. Aardenbiirg, 28 April. In de heden gehouden zitting van den Gemeenteraad is afwijzend beschikt op het verzoek van de arbeiders-vereeniging Samen werking" tot invoering van een minimum-loon en ma ximum-arbeidsduur voor gemeente-werken, zijnde ƒ1.25 en 10 uur arbeid per dag. Goedgekeurd eeue onderhandsche aan besteding van het Ruiterskwartier aan Jac. Snwijn voor ƒ05 van 1 Mei '03 tot 30 April '04. Voor de betrekking van gemeente-archi varis zullen sollicitanten worden opgeroe pen tegen Juli a.s. op een jaarwedde van ƒ50.- Goedgekeurd een voorstel van B. en W. tot verlegging van de Band en oude Kerk straat. Als onderwijzeres met acte Fransche taal werd benoemd mej. J. M. van de Plassche met alg. st. Zij was de eenige die op de voordracht stond. Het uitvoerig verslag in een volgend nummer. Dinsdag 7 April is een veekooper uit Wierden, te Zwolle gekomen met het doel den volgenden dag de weekmarkt te bezoeken. Om 7 uur 's avonds is hij in het hotel, waar hij altijd logeerde, afgestapt, heeft te gen 10 uur zijn eten besteld en is daarna uitgegaan zonder weder te keoren. Vermoedende dat de man onder den in vloed-van sterken drank te water zou zijn geraakt en verdronken, is de Willemsvaart herhaaldelijk afgedregd zonder resultaat. Achteraf is gebleken dat de man dien avond ruzie heeft gehad. De verdwenene had ongeveer ƒ1800 bij zich toen hij zijn hotel verliet. Hij is 40 jaar oud, vader van 0 kinde ren en staat heel gunstig bekend. De justitie doet onderzoek. Begrijpelijkerwijze verkeert de familie in vreeselijke spanning. Te Linden, bij Hannover, is een in aanbouw zijnd gedeelte eener fabriek in gestort Zeven mensehen vverden ouder het puin bedolven. Twee hunner waren aanstonds dood, de toestand der vijf anderen is zorg wekkend. Te Rozendaal wilde Douderdagoch tend een jongen eenige spreeuwen schie ten. Bij liet afgaan van liet schot sprong 't geweer uit elkaar en verwondde den on- voorzichtigen knaap zoo hevig, dat men voor zijn leven vreest. Nabij de Hoornbrug te 's Graven hage is Vrijdagmiddag een schipper van zijn schuit in de Trekvaart gevallen. Alle in het werk gestelde pogingen om den man te redden, mislukten, zoodat hij verdronk. Men schrijft uit Veendam: Geheel niet boos opzet heeft een ^ja rige smidsknecht alhier een yzerdraad tus- sehen het geleidingsnet van het electrisch licht gevlochten, waardoor een niet gerin ge storing in de lijn kwam. Een groot deel van de gemeente zat daardoor in 't duister goliuld Woensdag. Een dusdanige stoornis verwekt veel misnoegen en verbazend veel hinder. In t kanaal, waarlangs de geleiding de fect was, is dien avond de heer B. W. ver dronken. De politie heeft den dader gesnapt. Dit is niet de eerste keer, dat men al dus du eleetrische centrale hier schade be rókkent. Bij het vervoeren van putringen op het terrein van het in aanbouw zijnde fra terhuis Steenwijk, te Vught, gleed Don derdagavond de werkman v. S. uit en ge raakte, terwijl het paard aantrok, onder 't voorwiel van den wagen, dat hem over de borst ging. De getroffene werd naar een nabijgele gen boerderij gebracht, alwaar hij Vrijdag morgen tengevolge van inwendige verwon ding overleed. Op de ijzergieterij van de firma Bod- daert te Middelburg kreeg Zaterdagmorgen de werkman J. K., bij het afhakken van een stuk gietijzer, een stukje in het oog, waardoor dit verwond werd. Ofschoon de kwetsuur niet gevaarlijk is te achten, is de man, die reeds een oog mist, naar Utrecht vertrokken, om zich daar onder oogheelkundige behandeling te stellen. Het Hbld. heeft voor het trouw ge bleven spoorwegpersoneel reeds ongeveer ƒ10000 bijeengebrachtdaartegenover heeft het Comité tot steun van de slachtoffers slechts ƒ2500 ontvangen. Een merkwaardige vondst is onlangs bij een operatie gedaan. Te Sugiiy in de Fransche Ardennen woont een gepensioneerd boschwachter, die deel heeft genomen aan den oorlog van 1870. Hij werd toen in zijn been boven de knie verwond. Destijds werd de kogel uit de wond ge haald, maar er bleef een z,velling die in de laatste jaren op onrutbarende wijze toenam. Het loopen was den man totaal onmo gelijk geworden. Een operatie werd noodig geacht en ter wijl deze werd verricht, haalde de heel meester uit het gezwel een muntsruk te voorschijn, een stuk van 10 centimes me1 den beeldenaar van Napoleon III en het jaartal ls5d. Het geldstuk was doorgebogen, aan de eene zijde zeer glad en aan de andere zij de met stof bedekt. liljjkbaar was de kogel door de beurs van den soldaat gegaan en had het geld stuk mee in het been gesleept. De operatie is uitstekend gelukt en de patiënt thans buiten gevaar. 3— De brugwachters van de brug over het Heusdensche kanaal hebben tijdens een windvlaag een hachelijk oogenblik be leefd. leen zij voor een stoombonot de brug opendraaiden, vloog deze door den hevigen wind met zulk eeu kracht open, dat het gevaarte over do pal sloeg. De brug bleef ronddraaien en kreeg een ontzettende vaart. Met bijna boven uieuschelijke krachtsin spanning werd eiedelijk dn brug met tou wen en haken gevangen en vastgelegd. Zaterdagmorgen ongeveer 12 uur had bij Laren een ongeluk plaats. Een knecht van een gruttersfirma met een wagen rijdende van Laren naar Eem- nes, viel bij het grijpen van zijn paard, dat op hol was gegaan, met gevolg dat hij on der de wielen geraakte en dat deze hem over de borst gingen. Een geroepen geneesheer kon slechts den dood consiateeren. De ongelukkige, die 25 jaar was en een jaar gehuwd was, laat een vrouw en een kindje achter. Men vindt te Parijs tegenwoordig aan de spooi wegstations toestellen voor medicijnen, in den vorm van een ouder- wetsch heertje met kuitenbroeb, pruik en bril, waaraan men den naam vHollandsche dokter'' heeft gegeven. Zulk een automatische dokter leest men in het Journal des De'bats heeft in zijn kleeding verscheidene gleuven, waarboven de naam van eeffe of andeie kwaal staat en men heeft slechts een ^stuk van 10 centimes in zulk een gleuf te'wer pen om een raad voor een geneesmiddel te verkrijgen. Werpt bijv. een verkouden mensch 10 centimes in de gleuf »Ik hoest", dan ver schijnt er terstond eeu antwoord met den raad »Eet drop", enz. En de voorgeschreven middelen schijnen van dien aard te zijn, dat de bescheiden, geduldige en goedig lachende llollandsche dokters geen gevaar loopen voor een ver volging wegens oubevoegd uitoefenen der geneeskunde. Ouder de gemeente Rijswijk is een 27jarige schipper verdronken. Een 72jarige inwoner uit Leiden meldt dat het hem bij heugenis niet be kend was, dat het 45 uren achtereen re gende, zooals vorige week Vsijdag. Hoe eenvoudige lieden worden beet genomen. verhaalt de «Serawek Gazette". Een vindingrijk zwendelaar, afkomstig van Singapore, Ineke Itam gekeeten, brcaht, geholpen door zijn vrouw, het praatje aan den man, dat hij het geheim bezat, on dol lars (rijksdaalders) uit een bijzonder soort aarde te maken. De prijs voor het geheim was 25 en voor de aarde 15 dollars. De menschen hadden niets anders te doen dan het ruwe materiaal in een boot te doen, deze boot te begraven eu na drie en dertig dagen weer op te gravendan zou men het vaartuig geheel gevuld met dollars terugvinden. Niet minder dan zestien goedgeloovige inlanders vau Serewak storten hun 40 dollars per persoon in deze nieuwe onder neming. Zij waren wel eeuigszins teleurgesteld, toen Itam berichtte, dat hij zich naar

Breskensche Courant | 1903 | | pagina 2