een Meid gevraagd, DilSJt 18 li 1803 MEIKOOPDAG 25 jonge KIPPEN. Maaiflaï 20 April 1903, Maaiai 30 Maart 1903, ïrilte éi 10 April 190, Waoa- Leer- eo Hoersmeer. een Timmeimansknecht Woon- en Winkelhuis met flink Pakhuis en Plaats, liet vooimalig TOLHUIL, Blokjes- en Biezenmatten. Openbare Verkooping Openbare Verkooping Rechtzaken. Advertcnticn. MET MEI TERSTOND nieuwe Houtwaren; TE KOOP: SLUIS. E E D E. verkoopen Ontvangen net) door Schilling, die scratchman was. Op 1200 en 5000 meter was Kudela winner. Donderdagmorgen is onder Wulzoor- den door de deining, veroorzaakt door een voorbijvarend stoomschip, een 69jarige vis- scher die zich daar met zijn vaartuig be vond, over boord geslagen en verdronken. Zijn lijk werd kort daarna opgevischt. In de Park laan te Rotterdam is het ljjkje van een pasgeboren kind van het mannelijk geslacht. Nabij Rozendaal is een voerman, terwijl hjj den overweg nog voor het aan komen van den spoorweg wilde oversteken door den trein gegrepen en zoodanig ver wond dat hij aan de gevolgen overleed. Zaterdagavond te zes uur is de onder Oude Tonge gelegen hofstede, Ibewoond door den pachter C. Franken, geheel af gebrand, waarbij 14 koebeesten en 5 paar den omkwamen. Hoewel alles tegen brandschade is ver- zekere, wordt er toch door den bewoner veel schade geleden. Zondag zijn bij een uitstap naar de Reitherspitze twee mannen en een school jongen uit Innsbruck door een lawine be dolven. Een zeer brutale diefstal heeft deze week te Zutphen plaats gehad. Oo klaarlichten dag is n.l. bij den on derwijzer A. W. S. aan den Graafottosin- gel ingebroken, terwijl de familie op de wandeling was. Na door de deur aan de straat binnen gekomen te zijn, hebben de dief of dieven de raamgord.jneu 'in de voorkamer laten vallen, ten einde niet door de vele wan delaars, welke dezen singel Zondags over gaan, gezien te worden. Daarna hebben ze alles onderstboven ge haald en wat gesloten was. losgebroken. Eenig geld en verschillende sieraden worden vermist. Als de vermoedelijke daders werden den zelfden middag nog door de politie een drietal personen gearresteerd, welke reeds een paar dagen in de stad liepen te bede len. Bij visitatie werd echter bij hen, noch in de slaapstee, waar ze hun intrek hud- den genomen, iets van het gestolene ge vonden, terwijl zij zeiven volhouden den diefstal niet gepleegd te hebben. Aan het Kortenb isch te 's Graven- hage waren Zondagavond op straat eenige knapen aan het vechten, waarbij een der jongens, een knaapje van 12 jaar, nog al woest gebruik maakte van een degen uit een degenstok, welke hjj van een der an dere jongens han afgenomen. Een weesjongen, die aan het gevaarlijke spelletje een einde wilde maken, en de vechtende jongens trachtte te scheiden, ontving van den deugniet, die het wapen hunteerde, een diepen, gevaarlijken steek in den buik. Per raderbaar werd de gewonde naar het Weeshuis vervoerd, vanwaar hij later op last van den geueesheer naar het Ge meente-Ziekenhuis werd overgebracht. Zijn toestand is niet zonder gevaar. Een andere jongen, nog wel een kame raadje van den dader, had bij bedoelde vechtpartij eveneens een steekwonde met den degen bekomen en is later in het R. K. Ziekenhuis opgenomen. De jeugdige vechtersbaas is door de po litie aangehouden. Ook in Engeland heeft zich het ver schijnsel, reeds in verschillende landen van het continent waargenomen, voorgedaan. Dinsdagmiddag half twee voelde men te Uxoter in Staffordshire een volle minuut de aardkorst schudden. De bewoners lie pen ontsteld de straat op. Ook te Mat lock Bath en elders deden de schuddingen zich voelen. Ook in de Palz herhaalden zij Maan dag haar werking. In Landau waren de stooten zoo heftig, dat de vensters klet terden. In de naburige plaatsen was het eveneens of een heftige stormwind woed de. Met tusschenruimten van 2 tot 3 mi nuten volgden elkander drie zóó geduchte schokken, dat op vele plaatsen niet slechts schilderijen van den muur, maar ook kas ten omver vielen. Bijna ieder huis heeft door het verschijnsel geleden. Arrondissements- Rechlb. Al iddelburg. Zitting van Vrijdag 27 Maart. C. L. Dh., 44 j arbeider te Aardenburg is wegens beleediging veroordeeld tot 5 boete of 5 dagen hecht. J. D., 22 j., visscher te Oostburg is wegens diefstal vrijgesproken. In zake C. F. v. H., dienstknecht te Stoppeldijk, gedetineerd te Middelburg, be klaagd van brandstichting waardoor de ge- heele hofstede zijns meesters een prooi der vlammen werd en tegen wien door het O. M. een jaar gevangenisstraf was gevorderd, is een nader onderzoek naar de verstande lijke vermogens van den beklaagde bevo len. Hooo'wateroetij Breskuus. DAGEN. voorin. nam. Zaterdag 28 Maart 12.35 12.59 Zondag 29 1.16 1.40 Maandag 30 1.53 2.07 Dinsdag 31 2.28 2.52 MumlelsberichK'n. Dordrecht 26 Maart. Jarige Zeeuwsche en VI. tarwe f a f nieuwe f 6.50 a f 7.00; goede f 6.00 a f 6.50 Nieuwe Z. en VI. Rogge t 4.80 a f 5.30. Nieuwe Z. en VI. winter- gerst f 4.50 a f 5.00. Nieuwe zomergerst f 4.50 a f 5.00. Jarige Haver f 2.50 a f 3.50, nieuwe f af Paardeboo- nen f 6.00 a f 6.60. Duivenboonen f Witte boonen f 10.a f 12.Bruineboo- nen f 11.00 a f 13.00 Kookerwten f7.00 a f 8.00 Mestingerwten f 6.00. a f 6.50. Kanariezaad f.00 a f .00. Koolzaad f irreUikbcurlcii. ZonUag 29 AI aart 1903. Nku. Hkkv. Kerk. v. 9l/2 ds. Val. v. 9i/2 ds. Meeuwenberg. n. 2 u Doop. v. 9 u ds. Homburg, n. 2 u ds. Beckeringh. v. 9l/2 ds. van Essen, v. 9 u ds. Beckeringh. Voorber. H. Avondmaal. H'aterlandkerkje n. 2 u ds. Homburg. Uzendijke v. 9 u ds. Groeneveld. Ev. Luth. Gii»i. Groede vm. 9 u ds. Stellwag. Evangelisatielokaal Schoondijke. vm. 9 u dhr. Lensvelt. nm. 2 u Koers van liet jreld. lielgië 100 fr. f 47.72-5 A f 48.10 Eng. 1 pd. St. f 12.01» af 12.13. N.-Amerika 1 Dollar f 2.455. bij E. ROSS, Breskens. benoodigd, voor eenigen tijd vast werk, bij J. KARELS Cz., Timmerman Groede. bij den Heer Arr. YtAN CKUIJ- N ING EN bij Oostburg. Notaris IMMINK. De Notaris H. G. H4MM.4CHER te Groede is voornemens om op Maandag '27 April 1903, des namiddags te 2 nre, ten verzoeke van de Weduwe P. BLOMMERT op het dorp Hoofdplaat, in het opeubaar te verkoo- pen 4 zeer goede baatgeveude Melkkoeien, 2 eenjarige Vaar zen, twee Kalveren zoo goed als nieuw Karngerief, Emmers, Tob ben, Koelvaten en Teelen een Wan molen, Schroobak, Graanmaat, Rieken, Schoppen en Vorken, eene partij goed gewonnen hooi. \'il afloop zullen nog worden verkocht behoeve de heeren A. J. BOS Zoon te Vlissingen, eene partij en behoeve E. DE JAEGER een Zeugvarkeit en eenige JLoopers en Bigg-en. ZEGT HET VOORT. Te bevragen bg JACOB DE GEIJTER te Breskens (Nieuwe Sluis te De Notaris L. G. James te Sluis is voor nemens om op VRIJDAG 3 APRIL 1(103, 's nam. ten half 4 ure te Sluis in het Hotel »De Korenbeurs" ten verzoeke van den heer L. HE1RMAN- Tii.leman al daar te verkoopen een goed onderhouden op zeer goeden stand te Sluis aan de Oude Kerkstraat nabij de R. C. Kerk, kadaster sectie A no. 1101 groot 93 centiaren, wa.rin sedert meer dan 60 jaren met zeer gunstig gevolg een handel in Manufacturen en Kruide nierswaren wordt gedreven. Nadere inlichtingen te bekomen bij ge noemden Notaris. De Notaris H. G. Ilaminaclier te Groede is voornemens om op des namiddags te 2 ure, ten verzoeke en voor het buis bewoond door Mevr. de Wed. SIMMONS nabij de haven te Breskens in het openbaar te verkoopen 1 mahoniehouten Secretaire, eikenhou ten Linnenkast, ronde-, ovale- en Pe nanttafels, Stoelen in soort, Ziekenstoel, Spiegels, Koekoekklok, Wekkerklok, Ba rometer, Kachels, Hanglamp, Verrekij ker, B oementafel, Kapspiegel, Karpet ten, Vloerzeil, Kisten, Tuingereedschap, 5 Hennen en 1 Haan en hetgeen meer zal worden geveild. ZEGT HET VOORT. Hooi' sterfgeval te De Notaris H. G. Hiimninclirr te Gruis de en J. 4. Weisfeit, Deurwaarder te Oostbcug, zullen op des namiddags 2 uur precies, te Kite, ten verzoeke van den Heer L. J. LAMPAERT en kinderen aldaar, in het openbaar te koop aanbieden eene groote partij Taille (Slaghout). 40.000 Kilogram Koebeten, nieuwe ge zaagde Houtwaren, 25 koopen Mest, 300 stuks Vermaakpersen, 60U stuks Hage- persen, 3000 Kilo Hooi, 4000 Kilo Stroo en eenige Viggens. Te vergaderen aan de Grenspaal aldaar. J-'irtgRT"*» De Ontvanger der REGI- ;VM«§F* STRATIE EN DOMEINEN te Oostbuug zal op des voormiddags om tien uur ten zij kantore publiek bij inschrijving te Schoondijke Veldzicht) kadastraal bekend gemeente Schoondijke, Sectie B N° 502, groot 1,50 Are. Een gedeelte van den ondergrond ter grootte van 6 c.A., wordt den kooper voor 30 jaar met recht van tusschentijdsche op zegging in erfpacht gegeven tegen een ca non van ƒ0.50 per jaar. De voorwaarden liggen ter lezing len kantore van genoemden Ontvanger, alwaar nadere iulicktingen te verkrijgen zijn. P J. WESDORP, Breskens. ütÉSfiSS*1 Ondergeteekende belast zich AiSSISy met het maken van bestek ken, teekeniiigen en hegrootingeii, met het houden van toezicht over alles wat tot het BOUWVAK enz. behoort; ook over nieuwe, kleine en groote herstellingen, geeft alle inlichtingen en schat roerende en onroerende goederen geheimhouding verzekerd. Aanbevelend, A. R1SSEEUW Az. Bouwkundige, Groede. in vaatjes, doozen, kistjes en bussen. J. C. COR.YKLIS, Bhk'kens. biervliet tireekens Groede Hoofdplaat Nieuwcliet Schoondijke

Breskensche Courant | 1903 | | pagina 3